Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ugy tunik meg mindig csak ennek a Dubai prince-nek van 3080 strix-je.Ugyanaz, mint a par napos cikk, semmi ertelmes adat, vagy osszehasonlitas nincs benne, de eyecandynek jo amig nem erkezik mas.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3702) Puma K válasza Albigator (#3699) üzenetére


Puma K
veterán

Az IPS-nek a feketéi nagyon nem tetszettek.
A legjobb panel az inkább az OLED.

A ghosting-ot nem tapasztalom. De nem tudom hogy ezen a kalibrálás segített-e amivel kértem-vettem vagy alapból minimális ennél a AMVA panelnél.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3703) Csokilama válasza DEAQ (#3698) üzenetére


Csokilama
tag

Az a baj, hogy ott elbukik a tesztelés, hogy nagyobb méretű venti alacsonyabb fordulaton több levegőt szállít és a 2 kártyának valószínűleg közel se azonos RPM-et jelent a mondjuk 60%-ra befixált venti. A hangszintben való normalizálásról ne is beszéljünk.
Nvidieánál is csak kényszer volt ez a megoldás, hogy beférjenek 2 slotba.

(#3704) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#3701) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Viszont 9700K-val 790 wattot huzott a falbol :Y .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3705) - = Zk = - válasza Cthulhu Dawn (#3704) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az én setup-om ránt ki a falból 472-öt, Metro Exodus alatt :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3706) hoolla válasza Cthulhu Dawn (#3704) üzenetére


hoolla
aktív tag

Pont azt neztem en is. Csak le kell cserelnem a tapomat is... Ha igy haldunm lehet megerne egybol egy 1000w-os :F

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#3707) Zsombors97 válasza hoolla (#3706) üzenetére


Zsombors97
tag

Én egy 850W-os corsairt használok, remélhetőleg még azért elég lesz egy ideig :)

(#3708) MomoSinX válasza Shkiz0 (#3674) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Itthon életemben nem láttam MSRP-hez közeli árakat bármilyen PC cikken. ¯\_(ツ)_/¯

Már a tény hogy ilyen rossz a forint ezt lehetetlenné teszi. A 3080 max itt használtan lesz 220-230k kb olyan 2-3 év múlva. Lásd csodás 2080 Ti-ket ami újan itt még mindig 400-500k általánosságban.

Hacsak AMD valami csodát nem művel a jövőben. :D

(#3709) Dare2Live válasza Albigator (#3699) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Picit máshogy:
-Pörgős játékra, FPSre, kompetetívre 144-240hzs TN kell. Itt izgi lesz a Reflexes monitorok bejövetele.
-Munkára kontraszt miatt a VA a legjobb. De VA szenved a G2G megy egyébb lassúságtól ami téged is zavart. Nem pörgős játékokra viszont VA az igazi. Egy Civ6, TW...nél nem nagy gond egy black smearing a brutál kontraszt viszont nagyon jó.
-IPS kontrasztja gyalázatos egy VAhoz képest, egy TN hez képest lassú de VA hoz képest gyors. Itt főleg nagyobb méreteknél az IPS glow tud nagyon zavaró lenni. DTPseknél régen ez volt a de facto standard mert VAt nem lehetett 100%ban színhelyesre kalibrálni. Ez persze gamereket nem érdekli.

Innen kinek mi. Nekem pl IPS kuka. Egy monitorral pedig nem tudom lefedni az igényeimet. Lehet hogy most variálok és beszerzek egy reflexes monitort + marad VA meló+nem pörgős játékra.

Amióta követem ezt a témát mindig vannak nagy igérgetések, pr és van is fejlődés sok esetben pl 2020ban új/hó VAk színhelyesre korrigálhatoak és már hunyorogva FPSezni is lehet velük (kompetetív kizárt) és a TN betekintési szögek se olyan botrányosak mint 10éve de... nincs olyan ami mindenre jó, nincs bölcsek köve.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3710) Shkiz0 válasza MomoSinX (#3708) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

El fognak tűnni pár héten belül a még megmaradt 2xxx karik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3711) MomoSinX válasza Shkiz0 (#3710) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ki venné meg őket ha most kapsz 3080-at 300-400k között? A magyar nem fogja neked benyelni a hatalmas veszteséget a felhalmozott kártyákkal. Ezek szépen itt beakadnak a rendszerben, lehetetlenné téve az árstabilizációt.

(#3712) Shkiz0 válasza MomoSinX (#3711) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Senki se mondta, hogy eladva lesznek :)
Nem úgy értettem az eltűnést, hogy feltétlen megveszik.
Annyit nem fognak vágni az áron, hogy megérje megvenni halandónak, ha igen akkor meg hidd el, hogy házon belül gazdára talál az adott nagykeren belül.
De a legvalószínűbb, hogy egyszerűen csak kiveszik mint megvásárolható termék, és megy raktárba garanciális cserének.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3713) hoolla válasza Zsombors97 (#3707) üzenetére


hoolla
aktív tag

Az jo kene, hogy legyen, de attol fugg milyen procid van. En, ha az uj Ryzen nem lesz semmi extra, akkor cserelem a 8700k-t 9900k-ra. Szoval...
Amgy van szunetmentes tapegysegem, azzal meg tudom nezni a fogyaztast en is, ha hajlando lesz megerkezni a 3080. Lehet elobb megvarom a kartyat. De nem fogom hagyni a tapot koppon jaratni az tuti.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#3714) Zsombors97 válasza hoolla (#3713) üzenetére


Zsombors97
tag

A mostani procim nem releváns, de nemsokára egy AMD lesz majd egyébként. Ryzen 7 3800X volt a terv, de most már megvárom az új generációsokat

(#3715) arn válasza Shkiz0 (#3691) üzenetére


arn
félisten

Szvsz nezd meg ujra azokat a diakat, es mar sokszor le lett irva, hogy azok sarokszamok a marketingnek. De ettol fuggetlenul igazak.

A valtozast es az ugrast az rtx szamokban kell keresni, hiszen mas nem is nott szamottevoen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3716) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Nagyon kíváncs vagyok rá hogy az Aqua a héten ki tudja e osztani a berendelt Strix kártyákat... :U

(#3717) gabor0928 válasza Cthulhu Dawn (#3704) üzenetére


gabor0928
tag

Ott valami nem jó a méréssel, alapjáraton zabált 385-öt, terhelésnél meg 785-öt. Sztem abba amérőbe egy komplett elosztót dugott, wifivel, monitorral meg minden xarral együtt.

(#3718) Rison77 válasza Cthulhu Dawn (#3704) üzenetére


Rison77
senior tag

Itt valamit tuti benézett a csávó... :DDD Legalább is remélem, hogy nem ezért módosította az asus a strixnél 850W-ra a követelményt, mert akkor tökön lövöm magam, hogy direkt erre újítottam egy 750-e tápot... :DDD

(#3719) hadogabi1 válasza B@dsector (#3716) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Hat en nem remenykedem benne :) max pozitiv meglepi lesz. Strix oc 15:30 kor elsok kozt rendelve. :)

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#3720) Mumee


Mumee
őstag

Poscap infó:
Ismételhetően előjön az illetőnél 1050mV-nál.
Így lehet, hogy a chip vagy maga a Boost is okozza a gondokat.
[link]

(#3721) B@dsector válasza hadogabi1 (#3719) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Nekem 15:47, bízom benne hogy kapnak 5db legalább... bár az ár necces, jó lenne ha ezen adnák továbbra is. Bár én berendeltem egy nagykerből is, és ott már br. 450e adják...

CP-ig ráérek, az meg nov. 19. ... odébb van még.

[ Szerkesztve ]

(#3722) Qtya123 válasza Shkiz0 (#3674) üzenetére


Qtya123
őstag

"Persze mostanra ezen emberek is kihúzták a kezüket a biliből, látva a 3080 teszteket, illetve hogy az MSRP ár csak maszlag."

Még nem mindenki húzta ki :) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#3723) Andor22 válasza Qtya123 (#3722) üzenetére


Andor22
aktív tag

Szép hirdetés :DDD
Igaz láttam 370 ért 2080ti t az se semmi 😂

(#3724) elite.cs11 válasza B@dsector (#3721) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Meresz remenykedes. A vilagon (!!) mindenhol ma kezdhetik el arulni. Nem lepodnek meg, ha kis orszagunkba csak par nap kesessel erkezne. Szerintem a legjobb eset az, ha a het vegere megkapjak paran.

Amugy az ot darabbal nem biztos, hogy kapsz. Csak ezen a forumon 4en rendeltuk meg (15:44 nekem), es felteszem sok olyan ember is vett, aki amugy nem jar ide.

Csak azert irom, hogy ne legyel csalodott, ha a heten nem jon meg

(#3725) elite.cs11 válasza Rison77 (#3718) üzenetére


elite.cs11
senior tag

A 850 az meredek azert. Pont mult heten tettem egyet a kosarba, szoval johet :DDD
De szerintem 750-el se lesz para, ha a pe
Rocid nem nem egy powerhog

(#3726) arn


arn
félisten

mashova

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3727) Puma K


Puma K
veterán

Nem értem ezt a centizgetést.

300 ropi feletti VGA-t vesznek az emberek, de egy rendes 50k Ft-tól induló legalább 850W-os gold-platina minőségű táp már nem járja...?

Az meg a másik, hogy egyszer kell venni egy jó tápot és a garancia miatt jó esetben legalább 10 évig el is lehet feledkezni róla...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3728) Albigator válasza Puma K (#3727) üzenetére


Albigator
őstag

Csak aki most (nem rég) vett minőségi 650-750-es tápot 10 év garival, azok szted hogy érzik magukat? :U

(#3729) arn válasza Puma K (#3727) üzenetére


arn
félisten

detto... nincs ket eve, hogy 750es seasonic platinum tapot vettem 10 ev garral. azert 750eset, mert ezen volt tobb csati, amugy a kisebbeket nezegettem. nem szandekozom lecserelni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3731) arn válasza #98320896 (#3730) üzenetére


arn
félisten

mongy en megfogadtam, hogy csak 200w koruli kartyat veszek ezen tul, de ugy latom ez mar csak ugy lehetseges topkartyaknal, ha vagy beletorodok, vagy kihagyom. de mivel annyira egymasralicitalnak mind a proci, mind a gpu gyartok, nem nezunk jo idoszaknak elebe fogyasztas szempontjabol :(

ott tartunk, hogy az alapon futo mainstream proci 200+ w, a videokartya meg 300+. nemreg ez 100+200w volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3732) Laraxior válasza #98320896 (#3730) üzenetére


Laraxior
titán

Tegnap hoztam haza ket GTX590et. Egy 850es es egy 650es tappal probaltam etetni oket, tobb kevesebb sikerrel. 1000W felett volt a fogyi :K ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3733) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Én egy 650-es Seasonic Titaniummal megyek neki a strix-nek.. Mérges leszek ha nem megy érzem..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#3734) Laraxior


Laraxior
titán

[link] prohardveres hir a PieceOfShitCAPokrol... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3735) mihellers56


mihellers56
tag

Hét nekem egy Seastonic Focus 750W 80+ Gold tápom van, azt hittem ezzel lefedek mindent is egy időre, valahol olvastam h a Seastonic hagy +100W teljesítményt a tápjaiban a user error végett ha valaki pontosan kiszámólná a tápot max 750wal terhelné hogy stabíl maradjon, igaz lehet?

(#3736) Laraxior válasza mihellers56 (#3735) üzenetére


Laraxior
titán

Ha mar azon a hatarerteken hasznalod a tapot, az reg gond. Sem az elettartamanak, sem a teljesitmenyenek nem tesz jot. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3737) Rison77


Rison77
senior tag

Szerintem várjuk meg a hivatalos teszteket mielőtt itt mindenki pánikolni kezd, hogy nem lesz elég még a 750-es táp sem. :DDD

(#3738) Tuskone válasza Dare2Live (#3709) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Csak szólok, hogy reflexes monitor csak annyi hogy statisztikákat látsz rajta system latencyről. Ha tudtad már, bocsi, csak ha a tech miatt vennél monitort inkább szólok. Maga a reflex tech müködik mindennel gtx 9xx-től felfele, ahol a játékok támogatják.

(#3739) arn válasza mihellers56 (#3735) üzenetére


arn
félisten

az a 750w azert a pillanatnyi teljesitmenycsucsokra van, nem a tdpre :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3740) hoolla


hoolla
aktív tag

4 eve vettem a 750w-os tapot egy 6700k-s Mitx setuphoz. 1070 el, majd 1080Ti. Nem sporoltam a tapon. Aszittem a fogyasztas inkabb csokkenni fog mintsem hogy duplazodjon. Ugy nezem meg ha eleg is lenne a 750w os tap akkor is lehet nezek egy nagyobbat, hogy 3 kulonallo pcie kabelt tudjak megetetni a kartyaval. Ezen csak harom kimenet van, az egyik megy a procinak.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#3741) mihellers56 válasza arn (#3739) üzenetére


mihellers56
tag

ok, akkor most már teljesen összezavarodtam, annyira nem vagyok okos de ennek a tápnak bírni kellene a 3080at? vagy cserebere?

(#3742) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Aprón valakinek van 3090-e, csak meg kell találnia rá a megfelelő Palit, aki megveszi :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3743) Laraxior


Laraxior
titán

Remélem azért összeszedi magát az nVidia Store, és végre feladják a VGAm... :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3744) arn válasza mihellers56 (#3741) üzenetére


arn
félisten

az nv szerint tipikusan igen, es persze nem mindegy, hogy mit raksz melleje.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3745) koxx válasza Laraxior (#3743) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még mindig ülnek rajta? :o

(#3746) Danex válasza Laraxior (#3743) üzenetére


Danex
addikt

Biztos látták, hogy már meg is hirdetted és így nincs is szükséged rá ;]

(#3747) Dare2Live válasza Tuskone (#3738) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kösz. Hát így sok pluszpénzt nem ér. Mondjuk az első tesztnél feltünt volna, hogy 0 előrelépés van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3748) arn


arn
félisten

geizhalson a tipikus ar 3080ra 800-900 eur, 3090re 1600-1800. hat ennyiert nem kell, egyre nagyobb a valoszinusege, hogy ev elejen terek vissza a temara.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3749) Laraxior válasza koxx (#3745) üzenetére


Laraxior
titán

Deutschland... mit vár az ember. A fritzek már pénteken az ebéd után csak szimulálják a munkát. Szombaton meg vagy van kedv bemenni, vagy nincsen. Vasárnap meg ugye be se kell menni. Persze, hogy nem halad. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3750) Csokilama válasza mihellers56 (#3741) üzenetére


Csokilama
tag

Én egy Corsair SF750 platinummal ugrok neki a 3080 témának.
Sztem esélytelen, hogy minőségi 750w ne lenne elég bármelyik kártyának (max ha custom biossal kiütöd a power limitet :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.