Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) syIex


syIex
veterán

Az [Alza] már komplett PC-t ad el 3080S-el.. :DDD
Keszelten meg nincs kártya ott sem. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3302) arn válasza syIex (#3299) üzenetére


arn
félisten

Az a wattmania a legfontosabb dolog, mert az mutatja mennyi headroom van a generacioban. A hatekonyabb kartya gyartoja tudja valoszinuleg a gyorsabb kartyat letenni az asztalra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3303) syIex válasza arn (#3302) üzenetére


syIex
veterán

Mivel ezek a generációk 2 évre szólnak maximum szerintem nem igazán kell felni, hogy mennyi a fogyasztása a kártyának. Aki ilyet vesz az tudja fizetni a villanyt is vagy adott esetben tápot cserélni, ha ez indokolt lehet. :B
Izlesek és pofonok, én mindig inkább azt vettem ami erősebb és ezáltal időt allobb is és nem azt amelyik ár/értek aranyba jobb lehet, de sokkal több kompromisszumot igényel. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3304) Mumee


Mumee
őstag

#3299+3300 :

Ettől függetlenül előre nem tud még senki semmi biztosat és a jelenlegi Nvidia helyzetben nem sokat veszít az, aki kivár még 1 hónapot. (ár-elérhetőség-hw gondok)
Intel-nél is hallgattuk évekig, hogy AMD esélytelen.

A watt mánia csak az Nvidia architektúra fejlődés kimutatásában számított.
Vásárlásnál Ár/érték számít és az extrák, mint RTX és társai, ezért is van számomra is jelenleg Nvidia a bevásárlólistámon, mint az az előző hozzászólásomban írtam is.
A táblázat is 3080-at hozza ki jelenleg ár/érték bajnoknak.

[ Szerkesztve ]

(#3305) Tuskone válasza arn (#3300) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

amd biztosan DXRt fog használni, aminek a nem RT dedikált részét fogja hívni. Nvidia kártyákon dxr majd átdob a rt corera ott. Ha nem is launchkor, nvidia nem fogja hagyni hogy 1 hétnél tovább rosszabb rt performance legyen nvidiaval, de szerintem amint egy fejlesztő észreveszi szólni fognak és releasere jön driver ami már átírányít. De szerintem ez alapból DXR-be benne van.

(#3306) Albigator válasza Shkiz0 (#3295) üzenetére


Albigator
őstag

Szerintem is, az IPC fontosabb dolog (és ebben legalább a Ryzen folyamatosan fejlődik).
De bonyolultabb a kérdés.. A magok / szálankénti gyors kommunikáció is fontos lenne.
Sőt a memóriával való kapcsolat is. Érdemes összevetni az AMD-t és az intelt, pl aida latencyben.
Zen3-nál ha felhúzod a RAMot, IF-el együtt akkor sem mész le 60ns alá sehogy sem. 65ns már jónak számít. Egy átlagos ember vesz mondjuk 3200-as RAM-ot belövi az XMP-t és lám kb 70s a latency.
Intel hol is jár most pontosan? Nem tudom de kb 40-50ns között talán..

[ Szerkesztve ]

(#3307) Shkiz0 válasza Albigator (#3306) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen kb ott, én itt járok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3308) Albigator válasza Shkiz0 (#3307) üzenetére


Albigator
őstag

Na ez szép, gondolom Samu B-die. ;]

Nekem 3733/1866 IF-el ment még Micron E-die-al CL16-on de be se rakom róla inkább a képet. Ugye 6/8 magosoknál még a write érték is felezett. De a latency így is 67ns volt (dual rank kittel). Aki ad a Micron E-nek DRAM feszt rendesen, CL14 is sima, akár 3800/1900IF is meg lehet így (de az már proci függő, mennyit).

Zen2-es topikban kb 62-65ns közötti értékeket láttam csak max, amik már elég jónak számítottak.

Fentebb elírtam természetesen: *Zen3-nál ha felhúzod-Zen2-nél :D

[ Szerkesztve ]

(#3309) Tuskone válasza Albigator (#3308) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

haverom 3700x-e 4400mhz xmp-vel 103ns :U

(#3310) Shkiz0 válasza Albigator (#3308) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K
Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4 4000MHz CL19

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3311) Rison77 válasza syIex (#3301) üzenetére


Rison77
senior tag

Valószínű akkor ezért nincs készleten, mert beépítették az ilyen összetákolt gépekbe. ;] :DDD

(#3312) Laraxior válasza Albigator (#3308) üzenetére


Laraxior
titán

Én a b-die-t tolom 3800@CL15-ön, de csak 1.47V-on. :K
De a latency nekem is olyan 43-45 körül van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3313) Albigator válasza Tuskone (#3309) üzenetére


Albigator
őstag

Mert az már aszinkron módban van, ami finoman fogalmazva nem túl jó. Ha 3600 fölé állítod a RAM-ot már ez fog történni. Manuálisan kell hozzá húzni az IF-et míg bírja (a proci).
Mondjad haverodnak inkább nézzen be a Zen2-es topikba és segítenek belőni neki a RAM-ot normálisan (3666-3800 között ameddig még tud szinkronban lenni az FCLK és UCLK).

De én ezzel befejezem a procis offot itt..

[ Szerkesztve ]

(#3314) Jacek válasza Albigator (#3308) üzenetére


Jacek
veterán

Lapfűggő nagyon, én most cseréltem a Bdie-om ami dual raknk 2x16 volt, z390 Aorus Masterban nem ment 3866 főlé, pajszer volt mert c14.
Most fele annyiba kerülő Edie 4266c15 :)

[ Szerkesztve ]

(#3315) Laraxior válasza Jacek (#3314) üzenetére


Laraxior
titán

Rám meg rámsóztátok a 4x8 b-die-t ;] :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3316) gainwardgs válasza Albigator (#3306) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem is tudtam hogy már zen3-rol is van latency mérés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3317) paltom válasza syIex (#3301) üzenetére


paltom
tag

Azt írja van nekik 5db. Érdekes...

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#3318) Bandit79 válasza elite.cs11 (#3292) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ígen köszönöm az Nv fanboy titulust , szépen megfordítottad a dolgot.. :)
Nem is számítottam másra.
Főleg egy rx580-al a gépembe.. tényleg elvakult Nv-s vagyok.. :R
Elengedtem a dolgot Off...

[ Szerkesztve ]

(#3319) croni1012


croni1012
lelkes újonc

Nekem hétfőn érkezik az FE németbe, onnan pedig várhatóan csütörtökre érkezik haza. :) 260 ezer volt összesen :DD

(#3320) Laraxior válasza croni1012 (#3319) üzenetére


Laraxior
titán

Változott valamit a processing felirat? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3321) croni1012 válasza Laraxior (#3320) üzenetére


croni1012
lelkes újonc

hajnalban kaptam emailt hogy a futarnal van (ups) egy tracking linkkel.

(#3322) Laraxior válasza croni1012 (#3321) üzenetére


Laraxior
titán

spamba volt megint gondolom.
Nekem nem jött, ma már szombat van, ez legkorábban hétfőn fog útnak indulni. :(((

Az új drivert mindenesetre feltettem, kíváncsi vagyok mennyi gondja van a 2070S-el... vagy csak a 3080-al jelentkeznek-e a gondok.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3323) Shkiz0 válasza Laraxior (#3322) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2080S-el nem volt gond, szerintem azzal sem lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3324) croni1012 válasza Laraxior (#3322) üzenetére


croni1012
lelkes újonc

nem, ez most nem spamban volt. de lehet azért mert az első kettőt atraktam.

azért remenykedhetsz még, mert a követő linken az áll, hogy péntek este 8kor regisztrálták a szállítást, de az emailt rá 7-8 órára küldték. :F

(#3325) Jacek válasza Laraxior (#3315) üzenetére


Jacek
veterán

Tagadok mindent BMW volt :D :DDD
Előtte 350 euroért vettem a Bdie kitet :DDD Ezt meg 150 LOL..

[ Szerkesztve ]

(#3326) MomoSinX válasza croni1012 (#3319) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Szép, grat hozzá!

(#3327) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Origo cikke.... gondolom vmi hozzáértő írta még nem olvastam el.
Crash vga

[ Szerkesztve ]

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#3328) Motyi válasza syIex (#3301) üzenetére


Motyi
senior tag

Viszont a gép (és benne a Gainward RTX 3080 Phoenix GS) vásárolható és akár holnap át is vehető. Szóval ha valakinek nagyon kell kártya, akkor a komplett géppel szinte azonnal hozzá tud jutni. :DDD

(#3329) Rison77 válasza hadogabi1 (#3327) üzenetére


Rison77
senior tag

Ott csak hozzáértők írnak cikkeket. ;] Visszavezették 1 bizonyos emberre hiba okát? :DDD

(#3330) Laraxior


Laraxior
titán

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ezen hibák tudatában vissza lehet-e adni a VGA-t.
Most azért jönnek a hidegebb idők, simán boostol magasabb órajelre a kártya, még talán OC nélkül is...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3331) Shkiz0 válasza Laraxior (#3330) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

14 napig minden indok nélkül, sok helyen meg 30 nap is belefér, attól függ hol vetted.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3332) kevike576 válasza hadogabi1 (#3327) üzenetére


kevike576
senior tag

én olvastam, és jót röhögtem :D
"Hírünk írásáig sem az NVIDIA, sem a kártyagyártók nem kommentálták a vevők egy része által tapasztalt hibajelenséget."

Nvidia honlapon már frissítésnél beépítettek egy késleltetést, mielőtt megmutatja a stock-ot
Kis huncutok, ezzel is lassítani akarják a scalpereket :D

[ Szerkesztve ]

(#3333) Laraxior válasza Shkiz0 (#3331) üzenetére


Laraxior
titán

:C
Ha elég ügyesen molyolok, akkor a 2070S-ről a 2080ti-re való váltás igencsak szerény összeg keretében sikerül megvalósítani. Majdnem ingyen ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3334) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ez volt már?

Forrás

(#3335) Albigator válasza Alvin_ti4200 (#3334) üzenetére


Albigator
őstag

Egyszer biztos, de lehet 2szer is. ;]

(#3336) gbors válasza Mumee (#3304) üzenetére


gbors
nagyúr

A "watt mánia" kifejezést szerintem a 3080 rajtja értelmetlenné tette. Vagy tegye fel a kezét, aki úgy gondolja, hogy a crash problémák nincsenek összefüggésben az orbitális fogyasztással.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3337) syIex válasza gbors (#3336) üzenetére


syIex
veterán

Már kiderült mik okozzak a Crashet... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3338) keIdor válasza syIex (#3337) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de a 6 sp-cap sem lenne probléma, ha 250W és 1900MHz limit lenne.
Ahogy ez a Kepler, Maxwell, Pascal, Turingnál is volt.
Felesleges ez a 320W. Alig gyorsul.

Ez teljesen AMD-s mentalitás (Hawaii, Fiji, Vega) és ezért joggal lehet is szidni őket...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3339) keIdor


keIdor
titán

Már jönnek a mémek. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3340) Laraxior válasza keIdor (#3339) üzenetére


Laraxior
titán

:DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3341) Mumee válasza syIex (#3337) üzenetére


Mumee
őstag

Ez sem teljesen igaz, mivel ez nem lett még 100%-osan igazolva, ahogy azt sokan ki is fejtették. [link]

(#3342) snecy20 válasza keIdor (#3339) üzenetére


snecy20
veterán

Marhajó.. :D :D
Én még gondolkodom hogy fizessek-e előre a Strix-ért a Caseking.de-nek 330k-t, elég bizonytalannak tűnik az az érkezés. De valaki nemrég onnan megkapta az első batch-ből a TUF-ját. Az amúgy kereken 300 lenne szállítással.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3343) - = Zk = - válasza syIex (#3337) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ami alapján, a TUF/ROG kártyák a legjobbak ilyen szempontból?! aztán a FE.. és így lefelé?!
:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3344) arn válasza keIdor (#3338) üzenetére


arn
félisten

Vmi ok van, hogy eddig huztak a kartyakat. Valoszinuleg nem lesz a csucs amd olyan messze (raszteres cimeknel).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3345) Mumee válasza arn (#3344) üzenetére


Mumee
őstag

Az új AMD odab@sz. Nézd a Navi leakelt spec-eket. :DDD
Ennek tuti jó lesz a perf/watt. :DDD

(#3346) ffodi válasza keIdor (#3338) üzenetére


ffodi
veterán

Az eddigi kártyáknál jellemzően (nyilván van kivétel) kerámia puffer/szűrőkondikat raktak a GPU mellé (értsd a NYÁK hátoldalára, közvetlen a GPU alá). A 3080 esetén akár 100 W többletfogyasztása van a kártyának a korábbi hasonló kategóriás vga-khoz képest, ami résszint a RAM-ok miatt van, résszint pedig a GPU megnövekedett étvágya miatt. A stabil és "zajmentes" magfeszültség (és egyéb rail-ek) előállításához rendes tápkör kell, és azt a chiphez közel megfelelően szűrni és pufferelni is illik. Mivel ezek a GPU-k vélhetően jobban rángatják a tápot, mint a korábbiak, szükség volt a kapacitások jelentősebb mértékű megnövelésére (több száz uF-os kondikat látok a 3080, 3090 esetén), aminek megfelelő módja, ha polymerkondikat raknak a kerámiák mellé.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3347) Zorel válasza keIdor (#3338) üzenetére


Zorel
senior tag

Mafia DE alatt megnéztem tegnap. 320W a default TDP, ezt lehúztam 80%-ra, az ~256W, így 70FPS-em van egy adott ponton a játékban. 100% mellett azaz 320W-nál 80FPS, és 117%-nál 375W esetén pedig 84FPS. GPU és Mem freki ref szinten.

(#3348) gbors válasza syIex (#3337) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem 100%-osan, de ha tényleg a kondenzátorok sara, akkor az szoros összefüggésben van a wattokkal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3349) Puzzony válasza Mumee (#3345) üzenetére


Puzzony
kezdő

A régi szép idők amikor egy FX6300 és egy HD6870 volt a gépemben, és télen nyitott ablaknál aludtam bekapcsolt gép mellett mert az 5 négyzetméteres szobámat 25 fok fölé fűtötte :D

(#3350) syIex válasza keIdor (#3339) üzenetére


syIex
veterán

Jöhetnének már a kártyák is... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.