Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) elite.cs11 válasza syIex (#3350) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ez talán a legnagyobb meme :DDD

(#3352) keIdor válasza elite.cs11 (#3351) üzenetére


keIdor
titán

Ez se rossz. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3353) Laraxior


Laraxior
titán

Szereztem grátiszba két db GTX590-et. 365W TDP per darab :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3354) PitLee


PitLee
őstag

"A kondenzátorok megtakarításáért a GeForce RTX 3080 instabil működése"
Gugli fordítós poszt
link

És egy vidinyó

[ Szerkesztve ]

(#3355) TESCO-Zsömle válasza keIdor (#3352) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez tuti nVidia meme.

DiCaprio helyett putyin-t betenni AMD-nek kicsit sem utalás... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3356) Shivi


Shivi
tag

[link] poscap explanation

hivatalos válaszok eddig a cikk alján ebben a cikkben [link]

[ Szerkesztve ]

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3357) Shivi válasza Shivi (#3356) üzenetére


Shivi
tag

úgy nézem egyelőre az ASUS a nyerő

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3358) - = Zk = - válasza Shivi (#3356) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sügér vagyok hozzá, de ezek közül melyik a jó?!... :B

(#3357) Shivi
MLCC a lényegében ami jó?! :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3359) keIdor válasza - = Zk = - (#3358) üzenetére


keIdor
titán

Asus, FE, EVGA, MSI.

Egy MLCC-nek kell minimum lennie, már az is jó. Az a referencia.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3360) Shkiz0 válasza - = Zk = - (#3358) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Legalább Mixed, 1 de inkább 2, vagy ASUS.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3361) Shivi válasza - = Zk = - (#3358) üzenetére


Shivi
tag

igen full MLCC a jó, de talán olvastam valahol hogy Asus is crashel, de ebben már nem vagyok biztos, abban viszont igen, hogy poscap a legrosszabb :)

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3362) Shivi válasza Shivi (#3361) üzenetére


Shivi
tag

nyilván ekkora blama után meg kell várni a REV 2.0as kártyákat amiken már ki lesznek ezek cserélve, összességében én azt látom hogy nem szabad REV 1.0-kat venni, szóval nyugodtan lehet várni az új verziót majd 1-2 hónap múlva

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3363) arn válasza - = Zk = - (#3358) üzenetére


arn
félisten

mindegyik jo lesz, cserelni fogja az osszes gyarto.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3364) Shivi válasza Shivi (#3362) üzenetére


Shivi
tag

aki meg rohant a boltba megvenni ezeket, azoknak meg talán lesz csere, de ezt nehéz lesz szerintem behajtani egy két boltnál

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3365) Shkiz0 válasza Shivi (#3362) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem is fogsz, rev1-et látni már valószínűleg, mert úgy néz ki utolsó pillanatban vették észre, és nem (csak a) memória hiánya a fő ok amiatt nincsenek készletek, hanem ez a hiba.
Másik, hogy ez nem a bolton múlik, hanem a gyártón.
Márpedig ők valószínűleg vagy firmware frissítéssel, vagy kártya cserével megoldják.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3366) Shivi válasza Shkiz0 (#3365) üzenetére


Shivi
tag

elképzelhető hogy ezt felfedezték nagyon hamar, de addigra már ki voltak szállítva mindenhova a kártyák és igen ez bőven indokolná hogy miért nincs készlet sehol a világon, és próbáltak inkább azzal takarózni hogy nem hitték hogy ennyien akarnak venni, mert akkor még lehet úgy gondolták ez a hiba nem fog ekkora port kavarni vagy ilyen hamar előjönni

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3367) Shivi válasza Shkiz0 (#3365) üzenetére


Shivi
tag

hardware tervezési hibát ..méghozzá ilyet..te nem oldasz meg firmwarrel, max úgy mint a VW, hogy a rev1-es kártyák teljesítménye alacsonyabb lesz

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3368) Shivi


Shivi
tag

nem vagyok kárörvendő, de azért aki ár felett 400-500k ért rohant megvenni 3080-at az most főhet rendesen

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3369) ffodi válasza Shivi (#3362) üzenetére


ffodi
veterán

Nagy módosításra nincs szükség, egyszerűen a polymerkondik helyett beültetik a kerámiákat, mert ha megfigyelitek ott a hely a PCB-n, mint beültetesi variáns. Ha valaki boldogtalan emiatt a jelenlegi kártyájával, nyomott áron szívesen átveszem, van itthon rávaló mlcc. ;]

Amúgy ami még szintén gyanúra ad okot, hogy az Asus kártyákon (3080 és 3090) kívül mindegyiknek eléggé visszafogott a gyári max. powerlimitje.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3370) Shkiz0 válasza Shivi (#3367) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tegnap már megírtam, kb valahogy úgy néz ki a dolog, hogy jön firmware ameddig nem lesznek rendes készletek, aztán majd akinek szar és jelzi annak ingyen bérmentve cserélik.
Amik meg már érkezni fognak ezután készletek valószínűleg már nem szenvednek majd ebben a hibában.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3371) Tuskone válasza Shivi (#3367) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Dehogynem, annyi a lényeg csak, hogy ne menjen 2ghz főle, azalatt kiszüri az SP-cap is, annál magasabb frekvenciánál vannak gondok. Logikusan OC ugrik rev1 kártyáknál, de olyan nagyon sokat nem megy 2ghz felett, hogy sok vizet zavarjon egy clock lock rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3372) Shivi válasza Shkiz0 (#3370) üzenetére


Shivi
tag

legyen igazad, én ennek drukkolok

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3373) Shivi válasza Tuskone (#3371) üzenetére


Shivi
tag

ezzel vitatkoznék :) de hosszú lenne, úgy hogy nem teszem :)

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3374) boogie84 válasza Shivi (#3356) üzenetére


boogie84
veterán

That is why the small, more difficult to solder mlcc's are also a lot more expensive.

Na ez a mondtad igazi hülyeség. Még hogy a kondik cseréje és forrasztása miatt olcsóbb a kártya. :C
A GPU mellett lévő 0,4mm-es alakatrészek forrasztása és beültetése sokkal mókásabb.

Hátlapon lévő bekeretezett (0,6mm) ellenállást is nehezebb forrasztani, mint azokat a bazi nagy kondikat (több mint 1mm átmérőjűek)!

Nem mellesleg ezek kézzel javítható alaktrészek. Akkora nagy parasztvakakítás hogy ezeket nem tudják a megfelelő alkatrészekkel legyártani, hogy vicc.

(#3369) ffodi
Ott a pont!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3375) Shkiz0 válasza ffodi (#3369) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez oké, tisztában vagyok vele, hogy nem kell kukázni az eddig legyártott kártyákat.
Csak én ezek után úgy hiszem, nem a memória volt itt a fő gond, mint azt sokan hittük.
Szimplán csak ez az utolsó pillanatban jött felismerés. Nyilván jobb volt azt bevállalni, hogy kamuznak mekkora az igény, és nem számítottak ilyesmire stb, mint sem kiküldeni a már elkészített de hibás darabokat, amiket utána vissza kellett volna hívni tömegesen.
Elképzelhető, hogy ha nincs ez a hiba és nem lövi tökön magát az NV akkor most az árak sem lennének ilyenek. Ha úgy vesszük öröm az ürömben az nv számára, hogy így akaratlanul is felverték az árakat bár nem tudom ebből valamennyi csapódik e le nekik, vagy csak mindent a köztük és végfelhasználók közötti hálózat nyeri. :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3376) ffodi válasza boogie84 (#3374) üzenetére


ffodi
veterán

"Difficult to solder.." ez elsőre el is kerülte a figyelmem. Ne röhöhtessenek már, simán beforrasztom szabadszemmel azokat a kerámiákat a nagyok helyett, hátmég a beültetőgép. :D Nem baj, lesz munkájuk a műszerészeknek, ha csak ez a gond, aztán majd megy a morgolódás, hogy használt kártya jött vissza garanciában, mert ha csak ez a gond akkor így lesz...

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3377) Zsombors97


Zsombors97
tag

Kicsit off-topic : Mit gondoltok, a 3070 ellátással is lesznek hasonló problémák, vagy abból azért lesz normális készlet október 15-re a magyar boltokban is ? :D Mert akkor nem várok, hanem veszek egy 3070-et ahogy lehetséges, aztán amikor normalizálódik a 3080 stock, akkor cserélem :) Sajnos várni nem nagyon tudok, mert jelenleg nincs min játszani, tekintve hogy meghalt az előző videokártyám. :(

(#3378) ScomComputer


ScomComputer
veterán

RTX 3080 vs. RTX 3090 | How Big Is The Difference?
Ezek a jó videók,nem azok a grafikonos,fake videók, a felének nincs is ilyen vga-ja... :)

(#3379) boogie84 válasza Shkiz0 (#3375) üzenetére


boogie84
veterán

Csak én ezek után úgy hiszem, nem a memória volt itt a fő gond, mint azt sokan hittük.
Hát ez amiről most atyaúristenvilágvége lesz a kondenzátorok miatt biztos h nem, amiről itt most megy a hype! Ezzel maximum a memória hiányról tudják terelni a valós infót. Szvsz.

(#3376) ffodi
Telefonokba rengeteg ilyen és ezekhez hasonló vagy még kisebb alakatrészeket ültett a gép. És mikor a gép elb...szta a beültetést és dobott egy hibát a teszter akkor mi foglalkoztunk a nyákokkal. Mókás időszak volt.
Végre tudja valaki h ez nem űrtechnika amiről beszélünk. :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3380) arn válasza Shkiz0 (#3375) üzenetére


arn
félisten

Asus es fe kartyakkal sincs elarasztva a piac, pedig azok nem kerultek piacra hibasan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3381) Mumee


Mumee
őstag

Szerintem a mémek lettek a legjobbak ezzel a startal. :D [link]

8k lies
2x 2080 lies
shipping without retail boxes
crashing to desktop
issues cheaping out on caps

(#3382) Laraxior válasza arn (#3380) üzenetére


Laraxior
titán

Persze mert a megrendelt FE kártyák olyan tetűlassan érkeznek, hogy ideje nem volt még nagyon tesztelnie senkinek ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3383) Shkiz0 válasza arn (#3380) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

;]

#3384
Biztos ők is guglit használtak :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3384) TESCO-Zsömle válasza Shkiz0 (#3383) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mekkora igazság...

...és ki volt az a gyökkettes barok, aki "odaát"-nak fordította? :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3386) syIex válasza Mumee (#3381) üzenetére


syIex
veterán

Hat ez nagyszerű :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3387) Albigator válasza ffodi (#3369) üzenetére


Albigator
őstag

Szóval az összes kártya olyan lesz mint az Asusé?
Full mlcc? Te szerinted hosszútávon is jó ez a megoldás? Mert ugye föntebb volt róla szó, hogy ez sem feltétlen szerencsés felállás "szakértők" szerint.

(#3388) Linem válasza Shivi (#3361) üzenetére


Linem
senior tag

Hol olvastad? Eddig még nem találtam erről cikket, csak pár hozzászólást olvastam tegnap, ahol TUF 3080 tulajok is írták, hogy crash-elt már nekik is.
Viszont ott nem az ismert POSCAP probléma jöhet elő, hanem állítólag a nagy kapkodásban olyan GPU-kat is kiengedtek, amiket nem teszteltek a magasabb frekvenciákon. :F
Tehát az Asus tulajok között is lehet olyan, aki gyengébb minőségű GPU-t fogott ki. Remélem ezt is gyorsan megoldják majd, mert karácsonyra már jó lenne valamelyik kártyát beszerezni.

(#3389) kevike576


kevike576
senior tag

Valakinek egy OC-s ventus ? :D

link

PS:

(#3390) Shivi válasza Linem (#3388) üzenetére


Shivi
tag

az a baj hogy már nem tudom hol olvastam, mert annyi cikk van. de akár lehet a GPU probléma is, az lenne a jobbik, mert akkor az megerősítené hogy poscapet kukázzák a picsába

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3391) Shivi válasza kevike576 (#3389) üzenetére


Shivi
tag

ehh 1 MLCC van rajta :) szaaaar :D
én nem sietek, most már megvárom a REV2.0-et meg ennek az egész ügynek a végkimenetelét

[ Szerkesztve ]

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#3392) kevike576 válasza Shivi (#3391) üzenetére


kevike576
senior tag

már nem kapkodnak annyira ezekért a kártyákért ! :D

(#3393) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3395) Mumee válasza - = Zk = - (#3393) üzenetére


Mumee
őstag

Már volt, de örökzöld meme lesz szerintem. :D

(#3396) Albigator válasza kevike576 (#3392) üzenetére


Albigator
őstag

ÁK-t még nem is néztem eddig csak pár boltot figyeltem...
Nem is tudtam h ennél a digitalflashnél is van 3080.
De való igaz ezekből 1 se kéne, főleg nem ennyi pénzért. :C

[ Szerkesztve ]

(#3397) - = Zk = - válasza Mumee (#3395) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, akk sry :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3398) kevike576 válasza - = Zk = - (#3397) üzenetére


kevike576
senior tag

sztem pont jó volt táblázatnak az árukeresős screenshot alá :P

(#3399) Linem válasza Shivi (#3390) üzenetére


Linem
senior tag

[link]
Van magyar oldalakon is hír már a GPU-ról. Lehet tényleg igaz.

(#3400) boogie84 válasza Linem (#3399) üzenetére


boogie84
veterán

Villamosmérnök szerint javíthatatlan? :))

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.