Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) fatpingvin válasza keIdor (#21999) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, asszem a háttértémában nem értünk egyet, ebben igen. hagyjuk a kriptó topikot, maradjunk a hardvernél és a közvetlen alkalmazásainál.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22002) worxland válasza koxx (#21973) üzenetére


worxland
addikt

Zúgást hallgatni havi 100k-ért? Kösz, nem. Jelenleg elég, amennyit havonta hazaviszek, még ha nem is éri el a másfél milliót (még a felét se).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22003) SzlobiG válasza Lacielvtárs (#21956) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én fogok, csak amikor nem, akkor értelemszerűen bánya megy.

Majd ha lesz időm el is kezdem kitesztelni a VGA-t hogy játékokba mit tud kap majd jó kis UC-t mint a 3070. :K

(#22004) koxx válasza worxland (#22002) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel amugy is egesz nap megy a gep igy rohadtul mindegy, plusz gyerek is van igy kb sosincs csend. Nekem ennyit meger. Ha nagyon akarok barmikor tudok jatszani 1-2 orat.

(#22005) abridabri válasza fatpingvin (#21985) üzenetére


abridabri
veterán

Életemben talán 2x rendeltem külfoldről , és nincs jogsim, bicaj viszont igen ;)
Viszont húsevő vagyok sajnos , ezt beismerem :DD

(#22006) worxland válasza koxx (#22004) üzenetére


worxland
addikt

Itt is van 2 gyerek + kutya. Nekem is egész nap megy a gép, de nem mindegy, hogy játékot leszámítva idle-ban, vagy végig full terhelésen zúg. Ahogy írtam, nekem nem ér annyit.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22007) koxx válasza worxland (#22006) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Idleben is fogyaszt igy legalabb penz is jon vissza, de felolem mindenki arra hasznalja amire akarja. Van akit zavar a zugas, mast meg nem.

(#22008) fatpingvin válasza abridabri (#22005) üzenetére


fatpingvin
őstag

remélem érted mire akartam kilyukadni. és azt is hogy nem baszogatásnak szántam hanem hogy nézd rendszerben a dolgokat.

jó most már tényleg leálltam az offolással.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22009) fatpingvin válasza koxx (#22007) üzenetére


fatpingvin
őstag

"van akit zavar a zúgás"

most jöhetne a barátnőm egy kommenttel de ő nincs fent PH-n... long story short, a szervergép kiköltözött az előszobába. engem nem zavar 3 csutkára kitekert venti meg egy HDD RAID tömb zaja kb folyamatos olvasással de mint kiderült ezzel a kapcsolatunkban magamra maradtam :D a routerre direkt megkerestem a készletben létező leghalkabb ventit.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22010) koxx válasza fatpingvin (#22009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet nem termelt eleg ethereumot :DDD vehettel volna neki egy designer taskat.

[ Szerkesztve ]

(#22011) fatpingvin válasza koxx (#22010) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, én nem bányászok. amíg be lehetett szerezni értelmes áron addig nem vettem csákányt, állástalan egyetemistaként meg... szóval érted

amúgy egy rossz szavam nem lehet a páromra, az összes ilyen hülyeségemben támogat, sőt a legnagyobb szerverem átépítésében aktívan segített :D kicsit megfertőztem a pingvinekkel, valahol ott kapta el a gépsztíj amikor megmutattam neki hogy az UNIX jogosultságkezelés mit tud, náluk otthon közös asztali gép van... azóta Debiannal is :D

ami a designer táskát illeti, nálunk ennek nincs súlya. annak inkább hogy kb bármilyen göncével van valami, elszakad, nem jó, mittudomén, általában az a vége hogy megvarrom neki :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22012) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Én csak játékra tervezek, bár azért lehet ki fogom próbálni hamarosan a bányászkodast :C
Egy gyors kérdés urak.
Egy rtx 3090 két tápot kér, hogy érdemes bekötni?
Moduláris a tápom, két külön kábellel vagy egy kábel a végén lévő elosztoval?
Előre is köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22013) omfgk válasza Lacielvtárs (#22012) üzenetére


omfgk
addikt

Két külön kábel mindenképpen.

Egy kábellel egy 3090-es már simán meg tudja olvasztani a csatit a végén. Főleg majd nyáron. Persze ez tápfüggő is. Mondjuk a Seasonic is szeret spórolni például a vastagságon...

[ Szerkesztve ]

(#22014) Lacielvtárs válasza SzlobiG (#22003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy bonyolult ez a szabad járatban történő banyaszkodas elinditasa?
Tudom off bocsánat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22015) Lacielvtárs válasza omfgk (#22013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem én is így gondoltam, decaz a biztos amit ti mondtok, köszönöm :R
Amúgy a Moduláris táp kábel megfordithato?
Nem lógjon a vga végén az a csúnya elosztott kábel vég :W

Ez egy Asus táp [link]
Olyan vastag a kábel hogy alig tudom hajlítani :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22016) utomi


utomi
senior tag

Töröltem mert megtaláltam a topikját. :R

[ Szerkesztve ]

(#22017) Laraxior válasza utomi (#22016) üzenetére


Laraxior
titán

Ez viszont már inkább tartozik a kriptotopikba.

#22014 Lacielvtárs : Neked is. :K

Itt tudtok segítséget kérni, olvasgatni, tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22018) Lacielvtárs válasza Laraxior (#22017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oké értem, akkor majd ott kérdezek :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22019) omfgk válasza Lacielvtárs (#22015) üzenetére


omfgk
addikt

Az csak kívülről tűnik olyan vastagnak.

A szigetelés alatt viszont lehet ,hogy awg 20

(#22020) Lacielvtárs válasza omfgk (#22019) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem akkor marad a dupla kábel ha már van hozzá vagy négy kábel :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22021) nutella1 válasza keIdor (#21999) üzenetére


nutella1
őstag

Egyébként nagyon unalmas, hogy folyton az a téma, az élelmes magyar mennyire sikeres bányász vagy éppen nyerészkedő. Minden második hozzászólás szinte erről szól. Ennek a topiknak közel nem ez kellene legyen a témája. Kutyát nem érdekli a sok önmagát fényező embergyerek. Én pl. magasról teszek a bànyászatra. Játékra vettem a 3090-est, tetszik/nem, ezt (is) el kell elfogadni.

https://erdélyízei.com

(#22023) koxx válasza nutella1 (#22021) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem releváns számodra a hozzászólás akkor ugord át. Én is így teszek amikor superposition benchmarkról linkeltek eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#22024) Laraxior válasza abridabri (#22005) üzenetére


Laraxior
titán

... "nincs jogsim"
:DDD ahamm, es akkor ki engedelyezte a motorod hasznalatat? ;]
Ertem en hogy kornyezetvedes mindenek felett, de azert nah. Minket nem kell meggyozni, a semmirol meg plane ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22025) szabeska válasza warcat (#22022) üzenetére


szabeska
addikt

Kijott? :C

F1

(#22026) syIex válasza laychi (#21952) üzenetére


syIex
veterán

Látod erről beszéltem. Feljött ismét és egyből egymásba álltak az emberek. :U
Hiába ide tartozna a dolog mégsem ide tartozik. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#22027) laychi válasza syIex (#22026) üzenetére


laychi
veterán

Én csak azt írtam, hogy az elmúlt időszakban másról se szólt a történet.
Kinek mennyi a memory junction hőmérséklete, stb...

AMD topikban is van szó bányáról, de ott a gaming is téma.
Benchmarkok, stb.
Persze van akiknek a benchmark se kedvez(márkafüggetlenül amd/nvidia), mert akkor e-penis, meg mi a f*sznak tuningolni, vegyél akkor erősebbet, stb....

Nem vagyunk egyformák, de ezért nem kell egymás torkának esni:

(#22028) syIex válasza laychi (#22027) üzenetére


syIex
veterán

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#22029) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Eddig minden HSZ-t elolvastam és amíg ez a VGA-m van, el is fogok. Nem mindegyik releváns ugyan, de pont a bencseredmények, hőmérsékletek, tápellátást firtatóaknak kifejezetten örülni szoktam, plusz a bányából is jön használható infó. Igazából mi, tulajok még mindig nagyon-nagyon kevesen vagyunk, néhány tucat és pár száz között ingadozhatunk, legalábbis PH-tagok közül. Szóval azért a minta még mindig kicsi, és ahogy látom minden típussal és márkával fordul elő kaktuszfelláció. Sajnos az árak továbbra sem engedik, hogy szélesebb platformot alkossunk. Úgy vélem, a kövtekező nVidia GPU fejlesztése is elhúzódhat/megosztottá válhat emiatt.

Apropó, memory junction hőmérséklet: tud valaki könnyen kezelhető memóriafingató programot? Vagy csak loopoljak be egy Exodust a legkeményebb beállításokkal? Olyasmi kéne, mint a Prime95 procira...

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#22030) koxx válasza muxi-muxi (#22029) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bármelyik miner progit ha ráküldöd fingatja rendesen.

(#22031) Laraxior válasza koxx (#22030) üzenetére


Laraxior
titán

:K
és konfigolni sem kell, csak elindítani, és már izzasztja is. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22032) echterion válasza Laraxior (#22031) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor már küldjünk neki egy wallet címet is, hogy legyen haszna is a benchnek. ;]

**********

(#22033) szabeska válasza echterion (#22032) üzenetére


szabeska
addikt

Azt is tegyétek hozzá, hogy ezt a tesztet 1 hónapig kell nyomni, 24/7 ;]

F1

(#22034) SzlobiG válasza warcat (#22022) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem rég vittem végig max grafon igaz még a 3070-el, de nekem nagyon adta, viszont a DLSS kellett hozzá. :K

(#22035) muxi-muxi válasza SzlobiG (#22034) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nem egy gatyábaspricc szerintem, de a Kaszpi-tenger pálya az megkapó. Sajna a ray-tracing totál értelmét veszti a végefelé, amikor végig setét helyeken baktatsz, night vision-nel. Egyébként szerintem messze a legjobb grafikájú sorozat Keletről, de a Stalker szerintem játékmenetben lenyomja, mint Süsü a cölöpöt...

Ezekben az orosz/ukrán játékokban mindig van egy beváltatlan ígéret, mely' miatt mindig a "jó-jó, de nem az igazi"-érzés kap el, de hozzáteszem lehet őket szeretni némely kiragadott részlet miatt (vagy pont azért mert a részletek elég zorkók, de maga az alaphangulat jó...)

Az Exodust egyszer végignyögtem, elszörnyedtem az AI-tól (inkább AU kéne h legyen a neve), a pár "open-world-debb" pálya utáni csövektől, és a lélektelen szinkrontól.

Ám azt meg kell hagyni, benchmarknak alapvetés :DD

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#22036) Laraxior válasza muxi-muxi (#22035) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem a Chernobylite eléggé melegítette a VGA-t. Hogy konkrétan a vramokat mennyire, azt nem tudom :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22037) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Kis update a kártyámat illetően: Hétfőn vette fel nálam a UPS a kártyát, tegnap megérkezett, és most kaptam a mailt, hogy úton van hozzám az új :))

(#22038) keIdor válasza SzlobiG (#22034) üzenetére


keIdor
titán

Metroban ennél a jelenetnél hatalmas különbség van: [link]
Ez igen... :Y ez az első RT jelenet, ahol azt mondtam, vaó!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22039) GAbre


GAbre
veterán

Zotacon regelt valaki kártyát?
Beírtam adatokat,jött 1 email megerősítésről,más semmi.
Ennyi lenne?

Más,azzal már találkozott valaki,hogy minden bootolás után magától felpörög 100%-ra a ventilátor,és afterben mindíg módosítanom kell,hogy ne visítson?
Mióta bar bioszt frissítettem azóta csinálhatja.

Avatar

(#22040) Wilks válasza Csavez™ (#21974) üzenetére


Wilks
tag

Ezek a hanta bányászlelkek nagyon frusztráltak lehetnek.Főleg,h egy kàrtyàval 100k-t keresnek.......mindig,mert bànyaszatban mindenki profitál...,.

(#22041) nutella1 válasza koxx (#22023) üzenetére


nutella1
őstag

Direktben tolt önigazolás-áradatot nehéz hosszútávon ignorálni. Vicc kategória.

https://erdélyízei.com

(#22042) koxx válasza nutella1 (#22041) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

¯\_(ツ)_/¯

(#22043) Erdei88 válasza nutella1 (#22041) üzenetére


Erdei88
veterán

Melyik része az önigazolás?

(#22044) layman válasza syIex (#22028) üzenetére


layman
kezdő

Köszi a UPS-es tippet, 1 nap alatt ideért Belgiumból az EVGA 3070 XC3 Ultra, 44 EUR volt értékbiztosítással együtt, másoknak is ajánlom akik külföldről rendelnek.

(#22045) RockHaRD válasza layman (#22044) üzenetére


RockHaRD
addikt

Én is UPS-sel küldtem az EVGA-nak, és ők is azzal küldik vissza. Annyit nem értek, hogy miért kell külön futárcéges oldalt keresnem itthon, miért nem tudom megrendelni közvetlenül tőlük a futárt. :F

(#22046) SzlobiG válasza keIdor (#22038) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem nagyon bejott az első verzió is, de ez brutálul néz ki. :K

Apropó mi ez a sok 3080 az aprón? Megindult a gyártás? :D

(#22047) RockHaRD válasza SzlobiG (#22046) üzenetére


RockHaRD
addikt

800 ezerért eddig is kapható volt. Kérdés, hogy kinek kell ennyiért? :F

(#22048) SzlobiG válasza RockHaRD (#22047) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elkezdték egymás alá berakni ergo 800 alatt kapni már. Na nem mintha ez jó ár lenne, de legalább van választék...

Ma addig jutottam, hogy GPU 1900MHz 0.875 fesz, így egész baráti fogyikat látok már. :K

(#22049) Segal válasza SzlobiG (#22046) üzenetére


Segal
veterán

Félnek a Ti verziótól ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#22050) keIdor válasza SzlobiG (#22048) üzenetére


keIdor
titán

Kiváncsi vagyok a jövő hónapban érkező xx2-es GPU-k bevállnak-e és megindulnak-e lefele az árak. Szerintem nem, de bízzunk benne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.