Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Werkly válasza tupacamaru (#13998) üzenetére


Werkly
őstag

CSM disable és nincs sípolás! Nagyon köszi! Jelentem jó minden Nv driver után! Most húzom föl ultrára RDR2 és megkukkantom!

(#14002) _Horka_ válasza Werkly (#14001) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Na. Akkor ölöm-bódógtág! :D

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#14003) Werkly válasza _Horka_ (#14002) üzenetére


Werkly
őstag

Úgy legyen!

(#14004) Tengri válasza Werkly (#14001) üzenetére


Tengri
senior tag

Minden jó, ha a vége jó! :)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#14005) pokers válasza Tengri (#13979) üzenetére


pokers
senior tag

Akkor én még köpködhetem az Alzát, mert ezexerint már mindenki megkapta itt a fórumon a 25.-én reggel rendelt FTW-jét, csak én nem :W

És mi van akkor, ha kicsúszok a 14 napból hogy regizzem a kártyát az evga oldalon?
Mert ugye az Alza kiállította a számlát már 11.28.-án, kártya azóta sincs sehol. Ha ilyen tempóba halad, necces lesz regisztrálni :W
Arról nem beszélve, hogy eleve ugrik 2 hét a garanciaidőből, mert ugye a számlán minden dátum 11.28.

(#14006) Gomez1984 válasza pokers (#14005) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

És nyakunkon a Cyberpunk megjelenés :DDD

(#14007) bazccka válasza pokers (#14005) üzenetére


bazccka
tag

A gyári szám az Alza előmellékelt számláján ott figyel :Y

(#14008) Tengri válasza pokers (#14005) üzenetére


Tengri
senior tag

Gondolom postai kézbesítés...
A gyári sorozatszám az Alza számláján ott van...
Amúgy ha gond van a kártyával, vagy bármi mással én vinni szoktam az átvételi bizonylatot is

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#14009) arn válasza kevike576 (#14000) üzenetére


arn
félisten

En lattam, amikor aktiv... de innen rendelni nem tudom mennyire jo otlet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14010) Werkly


Werkly
őstag

A BIOS switchet hol találom a kártyán? Köszi!

(#14011) likeaRAINBOW válasza Léc (#13617) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

ezt merre lehet megtalálni? hivatalos honlapon néztem, ott nem listázta :Y

(#14012) Tomdriver válasza Werkly (#14010) üzenetére


Tomdriver
őstag

back panel széle, felirat alatt

(#14013) -=RelakS=- válasza bazccka (#14007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most nézem, hogy még az is ott figyel, hogy micsoda dolgokat "felejtettünk el" megvásárolni XD Garancia, termékcsere

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14014) boogie84 válasza bazccka (#14007) üzenetére


boogie84
veterán

A 3 közül melyiket kell beregelni? :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#14015) Werkly válasza Tomdriver (#14012) üzenetére


Werkly
őstag

Én vagyok ilyen bal..sz, hogy nem látom?

(#14016) bazccka válasza -=RelakS=- (#14013) üzenetére


bazccka
tag

Az hagyján... Engem vagy huszonharmincezer forintnyi visszatérítéssel "zaklatnak" a megrendelt, de lemondott cuccaim után XD

(#14017) pokers válasza Tengri (#14008) üzenetére


pokers
senior tag

És ezek után higgyem is el, hogy az lesz a sorozatszáma?
Átvételi bizonylat? Nekem kihozza a postás, becsippantja a vonalkódot, kifizetem, aláírom a hordozható kütyüjét és elbúszúzunk. Sose kaptam átvételi bizonylatot, ez valami új?

(#14018) bazccka válasza boogie84 (#14014) üzenetére


bazccka
tag

Hát... Az passz :U

(#14019) boogie84 válasza Werkly (#14015) üzenetére


boogie84
veterán

Más:
Aki regelt már be alzás EVGA-t árulja már el legyen kedves, hogy a 3 szériaszám közül melyiket kell beírni? EVGA PRODUCT REGISTRATION

#14021 Albigator
Kártya még a postánál van, ők játszanak vele. Alzás számlám van egyenlőre. :B
Nálam a val oldali a XXNVCODCW középső feltételezhetően a GFN és talán a jobb oldali a kártyáé. :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#14020) Werkly válasza boogie84 (#14019) üzenetére


Werkly
őstag

Köszönöm! Nagy tuskó Noctua CPU hűtő árnyékától nem láttam! Köszönöm mindkettőtöknek!

(#14021) Albigator válasza boogie84 (#14014) üzenetére


Albigator
őstag

Kártyán is rajta van:

Serial Number: 201293389-el kezdődik.

Szerk.:

A számlán a bal oldali. A másik 2 kód az a Geforce Now és a COD.

Szerk2.:

Érdekes nekem bal oldalt van. Középső Geforce Now és jobb oldalt a COD.

[ Szerkesztve ]

(#14022) Shkiz0 válasza Werkly (#14001) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez már a fekete vagy még a piros szájú?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14023) Albigator válasza Shkiz0 (#14022) üzenetére


Albigator
őstag

Szerintem a fekete. Én is olyat kaptam már.

(#13995) ScomComputer
Ja jön mindjárt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14024) Werkly válasza Shkiz0 (#14022) üzenetére


Werkly
őstag

Igen fekete.

(#14025) Tomdriver válasza Albigator (#14023) üzenetére


Tomdriver
őstag

Van különbség? Vagy csak dizájn?
NV kártyához zöld békaszáj illene inkább. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14026) warcat válasza Tomdriver (#14025) üzenetére


warcat
veterán

Piros a korai gyártásból származó, fekete miután megkapták már a reakciókat rá.

EA: It's in the crate!

(#14027) Tengri válasza pokers (#14017) üzenetére


Tengri
senior tag

Nem kell semmit elhinned...
Nekem például megegyezik de lehet csak mázlim volt. ;)
Werkly fórumtárs is postán kapta meg. Kérdezd meg tőle, hogy neki egyezik e szériaszám. Sőt azt is megkérdezheted tőle, hogy a posta adott-e neki valamilyen bizonylatot a kézbesítéskor.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#14028) Werkly válasza Albigator (#14023) üzenetére


Werkly
őstag

A kártyán az RGB-t hogyan kapcsolhatom ki? Nincs nyitott házam így fölösleges! Köszönöm!

(#14029) Albigator válasza Werkly (#14028) üzenetére


Albigator
őstag

EVGA Precision X1 progival lehet állítani az RGB-t.

(#14025) Tomdriver
2 kártya tapasztalata alapján, a fekete szájú jobban megy. ;]
Persze biztos nincs összefüggés, piros szájúaknál is vannak jobb darabok.
Sorozatszám alapján a fekete 20185-el későbbi példány.

[ Szerkesztve ]

(#14030) Zorel válasza Zorel (#13766) üzenetére


Zorel
senior tag

Új driver-nél is megvan a TDR hiba böngésző alatt... :((

(#14031) gabo423 válasza Zorel (#14030) üzenetére


gabo423
kezdő

Milyen jó hogy az én 3080-as karimmal meg most a 6800 xt-vel nem szenvedek ilyenekkel.

(#14032) Locutus válasza Zorel (#14030) üzenetére


Locutus
veterán

Fasza... amúgy ahogy elnézem 1-2 helyen már mások is irják, hogy az új driver se tett csodát. Asus, Giga, Evga, mindenféle modellel vannak posztok erről.
Egyik helyen láttam egyet, akinél az adaptív mód segített. De az se tiszta, hogy egyáltalán mi a különbség az adaptiv és optimális mód között.
Böngészőben te kikapcsoltad a hardvered gyorsítást, vagy nem?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14033) Zorel válasza gabo423 (#14031) üzenetére


Zorel
senior tag

Ez nem kártya vagy márka függő a 3080-nál. Driver hiba (Így mindegyik érintett 3070, 3080, 3090) és chrome alatt jelentkezik de csak bizonyos esetekben. Reddit is tele van vele. Van hogy napokig nálam sincs semmi gond, pedig nálam 24/7-be megy a gép...
Locutus: nv vez. panelen maxra állítom az energiagazdálkodási módot az megoldja, csak így nem veszi vissza az órajelet idle-ben.

[ Szerkesztve ]

(#14034) totig


totig
tag

Tegnap(?) morogtam, hogy a múlt csütörtöki XC3 Ultra rendelést máról átrakták január 7-re, és ma jött értesítés, hogy elő van készítve jövő keddi átvételre, úgyhogy lehet, hogy CP 2077-re csak lesz belőle valami. Aki hasonló cipőben jár, és nem mondta le, annak is hátha alakul.

(#14035) Locutus válasza Zorel (#14033) üzenetére


Locutus
veterán

Tudom, ugyanez van nálam is, azért kérdeztem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14036) DeathAdder


DeathAdder
veterán

xc3-ról nyilatkoznátok pls :)

Előrendelve van nálam egy alzánál a biztonság kedvéért, és ma beszéltük haverral hogyha én nem, ő arra igényt tartana, ha valamikor megérkezik, mert kellene már neki is egy jobb kártya. (ígyis úgyis általam veszi a hardvereit, hogy az asszonya ne tudjon róla :DDD )

Viszont mondtam neki, hogy eléggé megosztó amiket olvastam róla, és egyáltalán nincs konzisztens vélemény arról, pl. hogy mennyire melegszik el?

Olvasom itt hogy még az FTW3 ultra is felmegy 80 fok fölé, ahol gondolom már masszívan throttlingol (turing, pascalnál legalábbis így volt)

De ha ilyen meleg az is, akkor miért kerül +50 ezerbe (evga oldalán csak 80 dollár különbség van), miért jobb annyival?
Több fps-t tud? spec szerint 90 mhz-vel nagyobb a boostja, vagyis jobb chipet kapott vagy nagyjából mindegyik evga-n a chipeknek ugyanott van a vége csak a gyári órajelek térnek el? alacsony power limitről is olvastam valamit korábban :F

Mik itt vele a tapasztalatok, custom ventiprofillal lehetséges XC3-at mélyen 80 fok alatt tartani?
Neki nem gond ha hangos, úgy is fejessel játszik, de ne legyen olyan meleg hogy throttlinggoljon.

(#14037) Zorel válasza Locutus (#14035) üzenetére


Zorel
senior tag

Redditen most jobban utánaolvasgattam állítólag nagyon sok mindennel van összefüggésben a hiba és ezért van az hogy esetenként valakinél elő sem jön. Állítólag az sem mindegy milyen felbontást használsz, g-sync mellett sűrűbb a hiba, de az sem mindegy hogy HDR off vagy on, na meg a 3th party programok...

[ Szerkesztve ]

(#14038) Locutus válasza Zorel (#14037) üzenetére


Locutus
veterán

Hát, nálam egyelőre 4K60 HDMI-n, aztán ennyi. Se HDR, se Gsync momentán.
Maximum a háttérben futó PX1.
Van valami gyűjtőhelye redditen? Én is próbáltam mazsolázni ott, de baromi nagy káosz az a hely.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14039) Locutus válasza DeathAdder (#14036) üzenetére


Locutus
veterán

Azért megy 80 fok fölé, mert 83 fok a default temp target. Ha nem tetszik átállítod, és akkor már korábban feljebb veszi a ventiket. Nemtom honnan kezdene throttlingolni, de ilyen hőfokoknál még biztos nem. Ráadásul ezt csak némelyik játékban éri el normál használati körülmények között amúgy is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14040) Zorel válasza Locutus (#14038) üzenetére


Zorel
senior tag

Talán itt van a legtöbb infó.
Egyébként g-sync on-al sűrűbben előjön ezt magam is tapasztaltam.

(#14041) DeathAdder válasza Locutus (#14039) üzenetére


DeathAdder
veterán

nem tudom, ezért kérdezem, nálam a 2080Ti gaming x trio már 75 foknál elkezdte dobni az órajelet, meg ha jól rémlik a 2070s rog strix is, bár önerőből egyik sem melegedett el addig :N

Cthulhu Dawn - köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#14042) Shkiz0 válasza DeathAdder (#14041) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jól emlékszel, nálam is 75-nél mér kezdett visszavenni a Giga Aorus 2080S

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14043) Cthulhu Dawn válasza DeathAdder (#14036) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Keress ra a nevemre es XC3 kulcsszora a topikban, en irtam rola par dolgot amig nalam volt.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14044) Jacek


Jacek
veterán

Kereskedő az mindenhol kereskedő. Ma 28-nak rányomtam egy FTW Ultrára 2021:12.18 beérkezéssel másnapi feladással :)
Nézem fél nap múlva megrendelésnél 2020.12.31 hmm.. az oldalon kint még mindig 18 :D
Nézem délútán 2021.12.31 na ott majdnem kiköptem a kávém, ez kifizetett kártya levonva minden! :DD
Írtam nekik hogy miva? Most megint 2020.12.18 , nincsenek illuzióim :DDD

(#14045) KAMELOT válasza Zorel (#14033) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak chrome alatt vagy más böngészők is érintettek?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14046) Zorel válasza KAMELOT (#14045) üzenetére


Zorel
senior tag

A fórumok alapján edge és chrome. Én leginkább csak az utóbbit használom.

(#14047) Locutus válasza KAMELOT (#14045) üzenetére


Locutus
veterán

Az emberek 90%-a chromium alapút használ, szóval a hiba is azzal a leggyakoribb (chrome, edge, vivaldi stb). De láttam már firefoxosat is. De sokan irtak olyat is, hogy más programokkal is lehal, amiben beépülő böngésző van. Sőt, pl szintén gpu gyorsított grafikai alkalmazásokkal is, mint photoshop.

Én eddig azt látom, hogy sok embernél van ez a hiba, soknál meg nincs. Tehát szinte biztosan valami más körülmény is befolyásolja. Pl gsync, ahogy Zorel írta, de az pl nálam nincs. Ellenben nálam 4K van, lehet az is sok neki idleben desktopon. Lehet túlzottan leveszi a feszt, vagy az órajelet ehhez. De még az is lehet, hogy más háttéralkalmazás okozza, pl precision x1. De ennek meg az mond ellent, hogy egy csomó tuf, meg gigabyte poszt is van, ők meg aligha px1-et használnak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14048) vagner66 válasza totig (#14034) üzenetére


vagner66
csendes tag

Csütörtöki/ nov. 26/ rendelés 3080 ftw3 ultra 2020.12..8 -ra van írva a szállítás. Postai átadásra már írja 3 napja de a posta nem vette át , biztos a túlterhelés miatt :))

[ Szerkesztve ]

(#14049) Albigator válasza DeathAdder (#14036) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam az FTW3 nem ment 80-ig, csak max 75 fokig alapon, még a szarabb házhűtésemmel...

(#14050) adakiller válasza Albigator (#14049) üzenetére


adakiller
senior tag

nekem se megy 80-ig, 75 fölött már dobálja lefelé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.