Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) GAbre válasza keIdor (#24000) üzenetére


GAbre
veterán

Elvileg 6900 xt,azért is gyengébb nagyobb felbontáson,mert nem x-es a memóriája nem?

Avatar

(#24002) Devid_81 válasza GAbre (#24001) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A (duplazott) rengeteg cuda core segiti az nv-t 4K es feletti felbontason.
A GDDR6X amiatt kellett mert maga az arch nagyon memoria savszel igenyes.

[ Szerkesztve ]

...

(#24003) keIdor válasza GAbre (#24001) üzenetére


keIdor
titán

Nem, egyszerűen az architektúrának jobban fekszik a kevesebb pixel.
Nagyon játékfüggő, mert valahol az RDNA 2 elveri az összes Ampere-t, felbontástól függetlenül, valahol viszont fordítva van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24004) MPowerPH válasza keIdor (#23982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Metro minden teren brutal. Ami stabil volt eddig, az itt nem az. Es a power limit elobb jon, az Asus gyari 480W -os BIOS -a nem eleg neki. Es nekem az itt 0.95V -on mar megjon, 2070MHz -rol siman droppol a 1980 -ig is. Vegig koppon 470-480W.

EVGA -nal megcsinaltak mar az 1000W -os BIOS -t BAR supportra?

Egyebkent az Ampere nem 4k felbontason tenyleg gyenge, nincs az a CPU, ami eleg lenne alajuk. FHD -n nem kerdes, QHD -n van az, amit irtsz, hogy nagyjabol egal, 4k -n pedig Ampere.

Azert nem ertem, amiko az emberek ezt veszik low graf, alacsony felbontason multizni, foleg olyan ciomekre, amikben az NV egyebkent is gyengebb. Ilyen BFV -ben, COD -ban egy 6800XT is gyorsabb, mint egy 3090. Nem 4k felbontason persze. De tan ezekben a cimekben meg 4k -ban is jobbak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24005) Csavez™ válasza MPowerPH (#24004) üzenetére


Csavez™
veterán

Szokás szerint osztod az észt, ész nélkül! :)
Tudom tudom, hogy az xy tesztjében ezt olvastad. :C

ddr5 2x24@8400 ram kit eladó

(#24006) Csavez™ válasza MPowerPH (#24004) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem sértésnek szántam az "észnélkül"-t, de már negyedszer írod le ezt a pisilős dolgot.
Kezdjük ott, hogy egyikkel sem játszol, de tudod hogy jobb. A másik meg, hogy nem lehet megállapítani melyik a jobb, amíg ugyan abba a gépben ugyan azokkal a körülményekkel nem teszteled (széles a skála, sok mindent befolyásoló tényező van), a harmadik meg te mindig belekötsz hogy dehát csak 90%-al megy a gpu, ezt felejtsd el, nagy hülyeség erre hivatkozni. Jóval több fps-em van 3080-hoz képest (ugyanabban a környezetben), hiába mutat kevesebbet a gpu kihasználtság.

ddr5 2x24@8400 ram kit eladó

(#24007) MPowerPH válasza Csavez™ (#24005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is neked cimeztem, miert valaszolsz ra? :F

Btw, 1 honapig volt 6800XT -m, van osszehasonlitasi alapom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24008) keIdor válasza MPowerPH (#24004) üzenetére


keIdor
titán

A több százezres videokártya plusz a low graf és felbontás nálam egyébként is egy nagy mindfuck.
Soha nem játszanék low grafon, olyan, mintha Ferrari-t vennék 30km/h földútra körülbelül…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24009) SzlobiG válasza keIdor (#24008) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén nem áll össze a kép, max ha hc gamer lennék és esport szinten tolnék vmi multit.

(#24010) keIdor válasza SzlobiG (#24009) üzenetére


keIdor
titán

Jó 15-20 éve toltam én is a CoD UO és 2-t elég rendesen.
Clanbase.
Milyen hardvereim voltak annak idején? 9800Pro, 6800GT, majd 7800GT? Akörül abba is hagytam a versenyszerű játékot.

1024x768, 1280x1024, 1680x1050 60Hz, ilyen kijelzőim voltak régen, abban az időszakban. Mind lassú TN, a mai monitorokhoz képest katasztrófa volt az összes. Mégis jól játszottam. :)

Nem hardver kell. Aki ügyesebb, az bármin megaláz.
Az egér sokkal fontosabb. A kényelem és a pontosság.
Nekem ez a tapasztalatom. :)
Emlékszem, ugyanúgy ki volt maxolva az összes cím. 4xMSAA erőltetve driverből, DX9, a 7800GT már bírta. Nem foglalkoztam a fps-el, nem számított annyit.

Arra is emlékszem, hogy fix 333 fps kellett annak a motornak a nagyobb ugráshoz. De eleve tiltva volt a jumping, lövésnél mindegy volt, nem kellett annyi.
A legügyesebb srác 40-50 fps-el volt folyton első, egy 9200-al. :D A “skill” ha megvan, mindegy a hardver.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24011) Laraxior válasza keIdor (#24008) üzenetére


Laraxior
titán

...és még röhögtek rajtam, amikor írtam, hogy én biztosan nem fogok low graffal játszani Battlefieldet, nem azért a konfig, hogy bohóckodjak vele, meg pixeleket nézegessek...
Erről ennyit.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24012) keIdor válasza Laraxior (#24011) üzenetére


keIdor
titán

Nem az fps számít, én így a harmadik X közepén rohadt lassú vagyok már. Vehetnék 360Hz monitort is, a 18 éves “én” elverne egy 60Hz 2004-es TFT-n. :)

Egyébként akinek low grafika és magas fps kell, az nem is értem miért vesz drága videokártyát… 11600K meg valami 4400MHz CL16 memória kell oda, nem videokártya.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24013) RockHaRD válasza Laraxior (#24011) üzenetére


RockHaRD
addikt

Az a játék az amit én sem vagyok hajlandó lowon játszani :D Talán addigra a stepup is összejön, és akkor minden ready ;]

(#24014) Laraxior válasza keIdor (#24012) üzenetére


Laraxior
titán

Én se veszem már fel a versenyt a tejfelesszájú tizenévesekkel. Nem is azért játszom.
Én simán megállok tankozás közben, hogy körbenézzek, eget, fűszálakat, fákat, hogyan viselkednek, milyen a fizikájuk.
Most megy a BF4 megint, ott azért vannak érdekességek, de 4K-ban (150%) 400W-ot ez is megeszi, és elég szépen dolgozik a VGA (egy része) :D
Ott még élveztem a játékot, a BF5 szép, de infantry-t nem erőltetem a fent említett okok miatt, tankhoz meg nem lehet hozzájutni. :(((
Mindjá' előkotrom a hszt, melyik volt a nyafis ;]

Meg is van, személyiségi blabla, bár nyilvános a hsz... :DDD

"multit sosem tolunk max grafikával, itt csakis a videó kedvéért tettem feljebb pár dolgot. Low Latency-ben tolja az összes BF Spieler ;)"
Hogy miva'? ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24015) MPowerPH válasza keIdor (#24008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert ennek is van egy masik oldala. 240-360HZ -es monitorokon FHD -n fogsz jatszani, low grafon. :) Az egy masik oldala a gamingnek. Sokat szamit am, akar a 120HZ -hez kepest is.

Don't Tread On Me

(#24016) zebra_hun válasza Laraxior (#24014) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nyugodtan felhozhatod, nem sértődöm. Inkább dobok még egy sört. Ha viszont értelmezted az egész sztorit, akkor megértetted volna a lényeget. Nem az volt a lényeg, hogy low vagy max, hanem a 1080ti egy kis overclockkal tudja tartani az 1% low fps-t 144-en úgy, hogy egyszer sem esik be még 143-ra sem. Ez BFV-ben nagyon is jó teljesítmény 2560×1440-ben. Odaírtam, hogy a videó kedvéért high beállításokkal csináltam, amúgy low-on játszom. Erre írtad, hogy ilyen fos minőségű beállításokkal nem is nézted meg. BFV high beállításokon 2k-ban neked sz@r, nekem nem. A lényeg viszont nem az esés kelésen volt így 50 felé, hanem a 144 fix 1% fps-en. Sokan 3080-al képtelenek tartani a 144-et. Fps kiíratás meg értelmetlen, lőtéri kutyát sem érdekel az, hanem hogy mire képes beesni. Na, egészség, pálesszel kombinált sör folytatódik ;) Prost

[ Szerkesztve ]

(#24017) Laraxior válasza zebra_hun (#24016) üzenetére


Laraxior
titán

Még mindig fogalmad sincsen arról amit beszélsz.

"multit sosem tolunk max grafikával, itt csakis a videó kedvéért tettem feljebb pár dolgot. Low Latency-ben tolja az összes BF Spieler

Erre írtam, hogy meg se néztem a videod, nem is érdekelt, tök általánosságban írtam, mint ahogy itt is arról volt szó, hogy sokan így játszanak. Erre írtam, hogy meg is érdemli aki pixelekkel hadakozik. Szó sem volt a te videodról.
Meg ugye azzal nyitottam, hogy nem az 5.2-es meg a 4400-es ram miatt megy 144FPS-el, hanem azért, mert addig lettek butítva a beállítások a game-ben.
Kevesebb alkohol, több agysejt. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24018) zebra_hun válasza Laraxior (#24017) üzenetére


zebra_hun
addikt

Tudod mit, legyen igazad, én iszogatom tovább és a bf5-ben nincs lebutított graf. Nincs különbség, vagyis alig. Itt láthatod a max és a min között mi van.

[link]

Szerintem szinte semmi. A lehető legsz@arabb grafikát adtam be, és a minden ultra beállítást. Low-on nincs aljnövényzet, ezért játszanak az emberek low-on.

[ Szerkesztve ]

(#24019) MPowerPH válasza zebra_hun (#24016) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Sokan 3080-al képtelenek tartani a 144-et."

A 3080 saccra 85%-al gyorsabb, mint az 1080Ti -od. Tudom, mert nekem a 3090 -el pont 2x annyi az FPS -em, mint elotte a 1080Ti -al.

Don't Tread On Me

(#24020) abridabri válasza Laraxior (#24014) üzenetére


abridabri
veterán

Nyugi nem vagy egyedül. Én szinte csak competitive multikat jàtszok ,ultràn (CSGO, bf1, COD cw) ,de nekem nagyon fontos a grafika ,ezért is cseréltem le a 144hz IPS gamer monitort egy 48" 4k 120hz oled TV re,mert sokkal szebb így minden jàték. És nem bàntam meg . Bf1 ben 90% van első vagyok tovàbbra is ,CS ben meg meglett a global is a tvn :P

[ Szerkesztve ]

(#24021) keIdor válasza MPowerPH (#24015) üzenetére


keIdor
titán

Én biztos nem. :)
Jellemzően egyébként amiket ezeken tolnak, az kapucsengőn is elfut már. Cségó, fortnájt, stb. nem kell hozzá low, mert maxon is 500-600 fps egy mai PC-n.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24022) zebra_hun válasza MPowerPH (#24019) üzenetére


zebra_hun
addikt

Bocs, sok a félreértés. Sosem állítottam, hogy a 1080 egy csoda. Ez van, ezt reszelgetem. Volt 3080-am ismerem. Most 1080 ketyeg, mivel nem lehet kapni 3080-at. 350-ért vettem, 5 óra múlva adtam el. Ennél többet nem adok érte, mivel annyit ér, de ez más téma. Mindenki úgy állítja a grafikáját ahogy neki tetszik. Bf5-ben szinte semmi különvség nincs, mást meg nem játszom, így hozzá sem szólok.

(#24023) Tomassy00 válasza MPowerPH (#24019) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A 3090 csak dupláját hozza egy 1080ti -nek ? :Y Nvidia jól elkúrta anno ezt a 1080ti-t , nem bír elavulni :DDD

(#24024) fahrii válasza keIdor (#24010) üzenetére


fahrii
őstag

Régi szép coduo idők. :DDD Emlékszem azzal keltem, azzal feküdtem, az egész gyerekkorom ráment. Sok órát csak a konfigolassal töltöttem, hogy meglegyen a fix 333 FPS. Pont a napokban gondoltam rá, hogy kéne játszani vele 1-2 kört kíváncsiságból. Sajnos gondolom már a kutya se játszik vele. :(

(#24025) MPowerPH válasza Tomassy00 (#24023) üzenetére


MPowerPH
félisten

QHD -ben duplaja, 4k -ban meg tobb. De 4k -t nem igen eroltettem azzal. Azert az nem rossz, csupan 2 generacionyi a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24026) keIdor válasza fahrii (#24024) üzenetére


keIdor
titán

#24023: Én 1080Ti-ről váltottam 3080-ra, valahol csak 1/3-át hozza már. Kezd elavulni azért, vannak olyan címek, ahol lassú.
RDR2 pl.

#24024: Nem tud sajnos 16:9-et, a 4:3 már nagyon élvezhetetlen szerintem. Meg biztos kihalt, sok éve nem néztem rá. Nekem is hiányzik. :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24027) Tomassy00 válasza MPowerPH (#24025) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ja, lehet... Csak az a baj hogy mindig eszembe jut hogy mennyibe is került anno a 1080ti újonan, és mennyi most a 3090 ... Ha a 3090 1200 euro körül menne most a boltokban akkor már nekem is az lenne :) Tény hogy van fejlődés, árban is :))

[ Szerkesztve ]

(#24028) MPowerPH válasza Tomassy00 (#24027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kicsit megnottek az arak azota. A masik oldalon is. Ez nem a gyartok hibaja, a kartyak alapara nem valtozott, csak a kereslet-kinalat mozdult el egy poppet, ezzel egyutt pedig a kereskedok lettek kapzsibbak.

Don't Tread On Me

(#24029) Tomassy00 válasza MPowerPH (#24028) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Igen igen ezt mid tudom és értem, de engem mint vevőt nem érdekel kinek a hibája, csak az érdekel mennyit kell letennem a pultra egy pl 3090 ért.

(#24030) keIdor válasza Tomassy00 (#24029) üzenetére


keIdor
titán

Az a kategória amúgy még olcsóbb is lett, ha a Titan kategóriába tesszük.
A Titan Kepler, Maxwell és Pascal ugyan olcsóbb volt, de a Titan Turing már sokkal drágább, ahhoz képest -1000 USD. :)
A Titan V(olta)-ról nem is beszélve, az 3000 USD volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24031) Tomassy00 válasza keIdor (#24030) üzenetére


Tomassy00
senior tag

De ne tegyük titánba mert nemaz. :)

(#24032) nutella1 válasza keIdor (#24012) üzenetére


nutella1
őstag

De, az FPS is számít. Viszont 60 hz-en Tescos egérrel is lehet ugyanúgy játszani, mint egy prémium variációval. Az például nem életkor függvénye. A "skill" pedig megint egy teljesen más kérdés. Így, túl a negyedik X-en, 1993 óta rendelkező PC-s múlttal csak tudom. ;)

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#24033) MPowerPH válasza Tomassy00 (#24029) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vegyel 6800XT -t. Az is raduplaz arra, ami most van, es ha a jelenlegi piaci arat nezzuk, akkor a duplajaba sem kerul.

Don't Tread On Me

(#24034) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Hali,

lassan elkezd annyira visszamenni az ára, hogy az imádott 1080Ti-met cserélem 3080-ra.
Viszont van itt aki VR-re használja, mert csak azért váltok..
Kíváncsi vagyok azért hogy mennyi pluszt hoz, max hogy ne offoljak mehet privát is...
Köszi :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24035) Tomassy00 válasza MPowerPH (#24033) üzenetére


Tomassy00
senior tag

G-Sync -es monitor mellé nem igazán tennék 6800XT -t.

(#24036) MPowerPH válasza Tomassy00 (#24035) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ki kell dogni azt a monitort, es venni egy olyat, ami mindkettot megeszi.

Don't Tread On Me

(#24037) Tomassy00 válasza MPowerPH (#24036) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Köszi a tippet :C :R :DDD

(#24038) Csavez™ válasza keIdor (#24010) üzenetére


Csavez™
veterán

"Nem hardver kell. Aki ügyesebb, az bármin megaláz.
Az egér sokkal fontosabb. A kényelem és a pontosság."

Ezt nem gondoltad át! A prok is emberek nincs több egerük és ujjuk, menj fel egy 60hz-es szerverre, és meglátod mi van ott! :)
#24018zebra_hun
Hagyd rá, aki nem játssza, nem érti, és ehhez nem kell pronak lenni.
#23779 Semmi különbség! :)

ddr5 2x24@8400 ram kit eladó

(#24039) Dyingsoul válasza Sziszifeca (#24034) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én VR-ra használom... a 1080 Ti-met... ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24040) Abel-0101 válasza Csavez™ (#24038) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

+1

(#24041) nutella1 válasza Csavez™ (#24038) üzenetére


nutella1
őstag

+2

https://erdélyízei.com

(#24042) Laraxior


Laraxior
titán

Érdekes, nekem a 60Hz-es monitorommal is ugyanolyan szar volt a statom multiban, mint a 165Hz-essel. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24043) omfgk válasza Csavez™ (#24038) üzenetére


omfgk
addikt

menj fel egy 60hz-es szerverre, és meglátod mi van ott!

Mi van ott?

(#24044) MPowerPH válasza Csavez™ (#24038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben igazad van. Azert piszkosul nem mindegy, hogy 60HZ -en jatszol ilye, vagy 240HZ -en. A 360HZ -et mar meg sem emlitem. Es ha meg a monitorod is kepes ra, akkor meg azert nem keves az elonyod.

De ezt akkor latod igazan, ha kiprobalod mindegyiket, egymas utan. Na meg ha olyanok ellen jatszasz, akik tenyleg 240HZ -en toljak. Akkor van az, hogy cheaterezel. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24045) keIdor válasza Csavez™ (#24038) üzenetére


keIdor
titán

Átgondoltam, ez a tapasztalatom. :) Elhiheted, hogy sok ember 60Hz-en jobban tolja, mint te vagy én.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24046) Jacek válasza keIdor (#24045) üzenetére


Jacek
veterán

Mindig csak Polosaty jut eszembe amikor itt volt earthquaken és a legjobb magyar ellen a meccs felénél elkezdett a kivetítőn játszani :DDD talán Death minuszban volt :D

Ozt 60hz meg 360 :D

[ Szerkesztve ]

(#24047) Csavez™ válasza omfgk (#24043) üzenetére


Csavez™
veterán

60fps :U

#24044 MPowerPH
Keresőben párszor véletlenül becsatlakoztam 60hz-es szerverre 240hz gsync-el, csak néztem mi ez a diavetítés! :)

#24045 keIdor
240hz-el szemben nem sok esélye van 60hz-el, és akkor hozzájön hogy egy "pl." geforce 9800 egy rtx-el szemben, ha előfizetése van cheatre akkor oké.

Zárjuk le ezt a pronak kell a 240hz, sokkal nagyobb eséllyel maradsz talpon amikor face2face lőjük egymást.

[ Szerkesztve ]

ddr5 2x24@8400 ram kit eladó

(#24048) omfgk válasza Csavez™ (#24047) üzenetére


omfgk
addikt

:N
Ingoványos talajra léptünk.

A szó amit keresel, az a tickrate.

60hz server az bizony nem az amit te itt kifejtettél.

[ Szerkesztve ]

(#24049) koxx válasza Jacek (#24046) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oroszok :DDD
genius golyos egerrel meg hulladek cuccokkal is romma vertek mindenkit

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#24050) Sziszifeca válasza Dyingsoul (#24039) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:D Én is, dehát szeretnék csak szebb minőséget.
Hp Reverb van nekem, és jó lenne nagyobb felbontás. :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.