Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Rasiel válasza torma1981 (#3837) üzenetére


Rasiel
senior tag

Természetesen egyértelműen jobb egy nagyobb teljesítménnyel rendelkező PSU, mert több benne a tartalék, de véleményem szerint nem lesz semmi probléma egy normális minőséget képviselő 650W-os tápegységgel.

(#3852) torma1981 válasza Ribi (#3846) üzenetére


torma1981
veterán

Mert már mindenki pánikol. Alig van pár embernek 3080,de már meg a pánik, hogy nem elég a táp stb. Én nem szeretném lecserélni ha lesz 3080 a tápomat. Mivel nincs semmi húzva 4k alatt lesz a játék. Oda felesleges a CPU. Alapon meg nem hiszem, hogy zabálna a gép.

(#3853) Mumee


Mumee
őstag

Új Nvidia driver-el úgy fest valamivel alacsonyabb a boost (-30mhz) és magasabb a fogyasztás (+10W). Meg persze 30mhz-nyivel alacsonyabb teljesítmény.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3854) Csavez™


Csavez™
veterán

Valaki írta, hogy Evga kártyát rendelt, és ki is fizette (caseking), gondolom ő se kapta kézhez, ahogy én sem!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3855) Puzzony válasza sittes79 (#3845) üzenetére


Puzzony
kezdő

az RM850x egy nagyon jó táp, én is ma rendeltem egyet, most egy CX750 van a gépben, amiről tudjuk hogy fröccsöntött kínai, eddig jó volt, nem hisztizett a 1080ti-al, de tegnap este elkezdett kattogni, meg a gép is fagyni így a 3080+8600k OC kombóval, 4500-ra lehúzva a procit stabil most, de biztos ami biztos alapon lecserélem.

(#3856) Rasiel válasza Dare2Live (#3772) üzenetére


Rasiel
senior tag

Procilimit? :) 4k-ban magas részletesség mellett nem tudom elképzelni, hogy egy 8700K-val procilimit legyen. Természetesen alacsonyabb felbontáson (pl. 1080p) bőven 100 feletti FPS számok mellett nyilván lesz valamennyi CPU-limit, de ilyen esetben húzhatod az egekbe a processzor órajelét, illetve tehetsz alá akármilyen CPU-t, akkor sem fogja a kártya több esetben 100%-on pörögni. Plusz az sem mindegy, milyen játékokról beszélünk.

(#3857) gabor0928


gabor0928
tag

Én azthittem 550W-os a tápom az még a 3080-at elbírta volna épphogy, de csak 500W-os, úgyhogy mindenképp cserélnem kell, csak nem tudom mekkorát lőjek be hogy időtálló legyen...

(#3858) Zsombors97 válasza gabor0928 (#3857) üzenetére


Zsombors97
tag

550W sem bírta volna el... Tápon nem szabad spórolni, ez a PC építés egyik legfontosabb szabálya, csak sajnos mégis elég sokan megfeledkeznek róla. Én 850W alatt nem vennék tápot már, ha 3080 a cél.

(#3859) Laraxior


Laraxior
titán

Jött új nVidia driver.
GeForce 456.55 WHQL driver download

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3860) Tuskone válasza gabor0928 (#3857) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

(#3861) AsakuraDave válasza torma1981 (#3837) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nekem Seasonic Focus+ Gold 650W van.
Sima TUF még nem crashelt egyszer sem, igaz túl sokat nem játszottam még. De átkotottem 2x1 PCIE(2x8pin) csatira a kártyát, de mivel full laikus vagyok nem tudom értelme volt-e lehet az 1xPCIE csati 2x8pinnel ugyanazt tudja leadni ez a táp. :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3862) nyul105 válasza torma1981 (#3852) üzenetére


nyul105
senior tag

Ugyanez ment anno a zen2nél, hogy "huh, kell alá a b550 vagy x570 alaplap. B350nel használom, overclockolva a 3600ast, az MB totál hűvös...
Tápnál is sokan túllövik szvsz.

(#3863) syIex válasza Csavez™ (#3854) üzenetére


syIex
veterán

Bizony, eddig semmi.... :(((

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3864) Mumee


Mumee
őstag

MSI Gaming X is átment 5+1 ről 4+2 POSCAP-MLCC -re. Illetve új Nvidia driverben csökkent a boost.
[link]

(#3865) Rasiel válasza nyul105 (#3862) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szerintem legtöbbünknek érdemes a háromnegyed konfigot kicserélni az RTX 3080 miatt. :K

(#3866) Csavez™ válasza syIex (#3863) üzenetére


Csavez™
veterán

Hali! :)
Ahogy a híreket olvasom, nem mostanában lesz kártyánk, bár az evga még idejében lépett és a hibák elhárításáig nem is adta ki a kártyát, de minket ez nem vígasztal. Én visszatérítést kértem a casekingtől.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3867) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

PlayIT-től most hívtak, tudtak volna adni egy ASUS TUF-ot 360k-ért. Vagy ugyanazt OC-sban 365-ért. Sokallom ennyiért, plusz nem is ez az a kártya amire igazán "vágyok". Amúgy is Strix-re van előrendelésem, elvileg jövő héten lesz az is, szval kicsit várok még a vásárlással.
De akinek ennyiért OK, az ma próbálkozhat náluk! :)

[ Szerkesztve ]

(#3868) Spirit válasza Mumee (#3864) üzenetére


Spirit
őstag

Ha ez igaz, kérdés mikortól, mert a tulajok 5-1 felállásról írnak. Remélem én már az újból kapok :)

Más: OCUK fórumán minden nap írnak az elérhetőségekről, mikor mennyi és milyen kártyát várnak. Ma azt írták, hogy holnapra nagyobb mennyiségű (kb 30db) MSI Gaming X Trio-t várnak és pár darab TUF-ot.

(#3869) Rison77 válasza Mumee (#3864) üzenetére


Rison77
senior tag

Szóval akkor most 2 hónap tömeggyártás kuka, mindenki nekiáll módosítani a PCB-t. Ebből akkor tényleg jövő év eleje lesz mint elérhetőség :DDD :DDD

(#3867) bulikavagyok PlayIT-től pont most nem rég válaszoltak ismerősnek , a szokásos sablon szöveggel, hogy fogalmuk sincs mikor lesz náluk valami.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3870) Tuskone válasza Csavez™ (#3866) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

engem most hívott a playit 1 órája, hogy 1 kártyát tudnak beszerezni, és kell-e még a rendelésem (tuf oc). Holnapra ha szerencsém van beérkezhet és szólnak :D De majd akkor örülök igazán, ha tényleg kezembe is lesz. De akkor lehet érkezett megint egy adag magyarországra.

Edit: Látom vegyes megkeresések voltak :D

[ Szerkesztve ]

(#3871) Zsombors97


Zsombors97
tag

Én letettem a 3080-ról. 15-én szerintem ahogy lehet veszek egy 3070 Strixet aztán meglátjuk, jó lenne ha október végére végre meglenne az új pc-m...

(#3872) kornel76 válasza Csavez™ (#3854) üzenetére


kornel76
aktív tag

Én is tőlük rendeltem, EVGA-t , és még mindig order processing van ....... de megerősítettek, hogy annyiért jön amennyiért rendeltem, de nem tudják mikor. Chaten október eleje - közepe hangzott el. Emailben ennyi sem. Nekem mind1 ráérek, legalább kijönnek a custom waterblockok a kártyához.

[ Szerkesztve ]

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#3873) keIdor válasza syIex (#3826) üzenetére


keIdor
titán

Mondom, hogy legkorábban október második hete. :D Az is az első rendelőknek megy. A legelsőknek.
Remélem befértem...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3874) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

3080Ti már ebayen!!

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3875) kevike576 válasza Mosqu!to (#3874) üzenetére


kevike576
senior tag

elég olcsó, itt is elvannak b*va a kondenzátorok ? :D

(#3876) Csavez™ válasza Tuskone (#3870) üzenetére


Csavez™
veterán

Szerintem nagy rizikó most vásárolni, nagy valószínűséggel hibás kártyát kapsz, és ahogy olvasni lehet szoftveresen nem tudják megoldani a hibát, csak a kondik cseréjével!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3877) Tuskone válasza Csavez™ (#3876) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Kondi csere nem számít tufnak, azon 6 mlcc van. Ha meg gond van vele RMAzhatom amikor nincsen ekkora káosz, kivéve persze ha teljesen DOA. Azon kivül ha 100mhzet is kell visszafognom rajta (de a driver eddig jónak néz ki, de idő kérdése) is erősebb mint a mostani kártyám. :R

(#3878) Csavez™ válasza kornel76 (#3872) üzenetére


Csavez™
veterán

"Az EVGA azt állítja, hogy a mérnökei az új kártyákon minőségi felülvizsgálatot kezdtek, amikor rájöttek, hogy az adott konfiguráció nem menne át a gyakorlati teszteken. A POSCAPS kondenzátorok cseréje (nagy mennyiségű, alternatív MLCC kondenzátorokra) megoldotta a problémát, ez viszont az EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 késését eredményezte. "

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3879) keIdor


keIdor
titán

Az lesz szép, ha vesztek új tápot a 3080 miatt, aztán mindjárt kiadják a 3080 GA103 editiont -100W fogyasztással. :DDD
Lenne ám anyázás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3880) elite.cs11 válasza Csavez™ (#3878) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#3881) syIex válasza Csavez™ (#3866) üzenetére


syIex
veterán

Én ki várom annyira nem sürgős nekem. November 19-ig érjen ide az a lényeg. :D
Az itthoni Aqua rendelés sem gyorsabb szóval várok velük.. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3882) ScomComputer válasza Tuskone (#3877) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mindegy ha rossz is csak legyen mire húzogatni...igaz..nincs nő...nincs sírásó.. :D
(#3873) keIdor:
Ma beszéltem nagykeres ismerőssel,azt mondta ő is,hogy okt.vége amikor lesz,érkezik nagyobb készlet,legalább is ezt jelezték vissza,addig csak 1-2db szállingózik, de azoknak már van helye,nem kerülnek ki a public-ba... :K

[ Szerkesztve ]

(#3883) syIex válasza keIdor (#3873) üzenetére


syIex
veterán

Ahány ember annyi fórum annyi időpont rebesgetnek.... ;]
En az első órában rendeltem ott, de majd kiderül mikor kapjuk kézhez. :D
Azzal vagyok bajba, hogy nem tudom milyen átmeneti kártyát vegyek addig, mert ma elment a 1080 Ti is. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3884) kornel76 válasza Csavez™ (#3878) üzenetére


kornel76
aktív tag

Én XC3-at rendeltem, az 5 POSCAPS +10 MLCC konfiggal, ami az NVIDIA ref. Remélem nem lesz velük gond.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#3885) Albigator válasza Locutus (#3776) üzenetére


Albigator
őstag

és (#3784) arn válasza Dare2Live (#3772)

Az a 65W valójában 88W 3700X-nél... :K

(#3886) Shkiz0 válasza sittes79 (#3845) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam volt 650x is, aztán most egy RM850I van egy ideje, abszolút meg vagyok elégedve vele.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3887) keIdor válasza syIex (#3883) üzenetére


keIdor
titán

Nekem 15:30 az aqua és 17:46 a másik AT kártya.

Úgy cserélgetsz kártyákat, mint más a gatyáját. :C
2080Ti, 2080, 1080Ti...
Most 1650-est szerezz, de csak 39 óra, 13 percig tartsd meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3888) Csavez™ válasza elite.cs11 (#3880) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor te biztos többet tudsz mit mi, megosztanád velünk mi a probléma a kártyákkal?!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3889) Albigator válasza Tuskone (#3814) üzenetére


Albigator
őstag

117% Power limit.
+38MHz clock core
+370MHz Memory clock...

De vajon miért crashel? :F
:U

(#3890) Locutus válasza Albigator (#3885) üzenetére


Locutus
veterán

Seasonic Prime Titanium 850W-ot talán nem térdelteti le majd ;) :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3891) GabeE3e válasza Csavez™ (#3854) üzenetére


GabeE3e
tag

Feldolgozás alatt áll a megrendelés, ennyit látok Casekingen.

(#3892) Albigator válasza Locutus (#3890) üzenetére


Albigator
őstag

Nekem az 5700 XT Nitrom crashelt még gyári órajelen is, főleg ha piszkáltam. Meg ezer más baja is volt így visszaküldtem 14 napon belül.
Ott ugyebár táp kérdés szóba se jöhetett.

Az az érzésem Asus crashek fel vannak ám fújva rendesen.

(#3893) syIex válasza keIdor (#3887) üzenetére


syIex
veterán

Amíg haszon van rajta nem bánom. :C
Aqua 15:48
Caseking 15:34

Az a baj az nem biztos elég lenne még LOL-ra sem UWQHD esetén. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3894) kevike576 válasza Mosqu!to (#3874) üzenetére


kevike576
senior tag

(#3895) Albigator válasza kevike576 (#3894) üzenetére


Albigator
őstag

Hát ez nagyon jó. Ilyen kéne nekem simán. :C

(#3896) elite.cs11 válasza syIex (#3893) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Akkor itt csak én vagyok ilyen bátor, hogy 1drab aquas rendelésem van? :D

[ Szerkesztve ]

(#3897) arn válasza Mumee (#3853) üzenetére


arn
félisten

Ez ilyen meresi hiban belul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3898) syIex válasza elite.cs11 (#3896) üzenetére


syIex
veterán

A másikat haverom átfogja venni amint megérkezik. Ő inkább az EVGA felé hajlik, mert vizezni akarja én pedig Verticalba szóval a Strix nekem jobban mutatna. ;]
De először jöjjön már meg valamelyik.... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3899) arn válasza Albigator (#3885) üzenetére


arn
félisten

allitsd be 65re es nem annyi lesz :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3900) Csavez™ válasza kornel76 (#3884) üzenetére


Csavez™
veterán

Elvileg azokkal nincs gond!
"EVGA GeForce RTX 3080 XC3 series with 5 POSCAPs + 10 MLCC solution is matched with the XC3 spec without issues."

[link]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.