Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) bulikavagyok válasza Crus (#8999) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elég lesz! :K Nekem is ilyen kártyám van egy 850W-os táppal (RM850x).

[ Szerkesztve ]

(#9002) X Factor válasza MPowerPH (#8989) üzenetére


X Factor
addikt

A 128G ramból én melóra következtetnék

Make things work

(#9003) abridabri válasza X Factor (#9002) üzenetére


abridabri
veterán

25db 4es talalat volt multheten a Lotton ! Netto 2 120 500 Ft
Szoval pont belefert a 128gb RAM ezert vett ennyit :DDD

(#9004) Crus válasza Zorel (#9000) üzenetére


Crus
őstag

+#9001

Köszi, akkor megnyugodtam :R

Amúgy csak érdekességként, hogy az általam nagyra tartott Be Quiet (Straight Power 550W-os) tápom GPU nélkül(!) halt meg, éppen akkor amikor kemény 60W-ott (hatvan!) fogyasztott a teljes rendszer. Kikapcsolt és soha többé be... pedig APC UPS és APC túlfeszvédő is van előtte. 4 hónapos volt. Előtte dettó u.i. használtam, nagyobb fogyasztású gép mellett cirka 5 éven keresztül, de semmi gondnem volt, a mai napig üzemel az új tulajánál.

Elküldtem vissza garba, a szerviz meg közölte, hogy ez így konkrétan javíthatatlan, pénz vissza, vagy levásárolom... így lett ez a kis Fractal Design platinum szépség.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#9005) Gomez1984 válasza Zorel (#9000) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Nekem a héten jön meg a VGA, egy Bitfenix 650 Gold fogja adni a talpalávalót.
Kíváncsi leszek hogy bírja a kicsike :)
( szigorúan tuningmentes gép )

(#9006) ForRedGlory válasza Gomez1984 (#9005) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az NVIDIA minimum 750-es tápot ajánl. Sok sikert hozzá. :D Valószínűleg működni fog, de határ közelében járatni egy tápot...

[ Szerkesztve ]

(#9008) KAMELOT válasza torma1981 (#8971) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezen gondolkoztam... Ha nincs készlet, hogy fogyhat el :DDD?!

ForRedGlory: recommended, de jó ha ehhez adsz +1-200W tartalékba.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9009) Danex válasza KAMELOT (#9008) üzenetére


Danex
addikt

Valós fogyasztáshoz hozzáad a gyártó 1-200W-ot és még tegyünk mi is hozzá?

Szerintem az már elég overkill. KW alá tényleg ne adja senki. :N

(#9010) Pug válasza Danex (#9009) üzenetére


Pug
veterán

Sot, meg szorozzuk be 10-zel, biztos, ami biztos... ennyi faxsagot, oh my... :DDD

(#9011) Zorel válasza kevike576 (#9007) üzenetére


Zorel
senior tag

Egyenlőre nincs is náluk, sőt egyik ismerősöm ma megkérdezte fogalmuk sincs mikor lesz elérhető kártya, előrendeléseket vesznek fel. Strix-re is rákérdeztem több helyen, mindenhonnan az jön, hogy egyre kevesebb 3080 lesz idén és az is egyre drágább. Eddig EVGA majdnem minden héten volt, most úgy fest már az sem várható...

(#9012) worxland válasza ForRedGlory (#9006) üzenetére


worxland
addikt

i7 8700 + 3080 + az apró < 550W, ha minden max-on megy, ami csak stressztesztnél fordul elő. Ez egy jó 650-es tápnál a határtól elég messze van, nem kellene tizenötödjére is belekezdeni ebbe a marhaságba.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#9013) -=RelakS=- válasza Zorel (#9011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ma volt, ugyanaz a link lesz, csak valami 50ezerrel többet mutat az ár.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9014) edward2 válasza Pug (#9010) üzenetére


edward2
addikt

Kezdődik a következő kötelező kör a topikban...

1. Az emberek feltornásszák az árakat meg mire költenek, pusztuljanak a scalperek, várjuk meg az msrp-t.
2. Nem elég a táp!!44!4!
3. Nem elég a proci nem hajtja ki!!4!4!
4. Big navi kenterbe ver mindent!

Mi maradt ki? :DDD

(#9015) abridabri válasza edward2 (#9014) üzenetére


abridabri
veterán

Mi masrol beszeljenek, ameddig csak egy mareknyi embernek van tenylegesen tapasztalata/ kartyaja ?

(#9016) Zorel válasza -=RelakS=- (#9013) üzenetére


Zorel
senior tag

Ami ma volt arról sincs fogalmuk, hogy mikor jön és hogy mennyiért.

(#9017) Sylvanas válasza Zorel (#9016) üzenetére


Sylvanas
csendes tag

Én csak annyit vagyok hajlandó érte adni amennyiért megrendeltem és ami a visszaigazoló e-mailben is szerepel.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#9018) Throst


Throst
kezdő

Ipon akciós 3080 400 alatt!!! [link] 

[ Szerkesztve ]

(#9019) likeaRAINBOW válasza edward2 (#9014) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

kihagytad a túl kevés a VRAM!-ot :D

(#9020) Cthulhu Dawn válasza edward2 (#9014) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Esetleg az, hogy "alig 2%-al gyorsabb, mint a 2080 tiaj!, szar szeria"

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#9021) kevike576 válasza Zorel (#9016) üzenetére


kevike576
senior tag

Az szép, pedig hol van már április elseje ? :)

(#9022) Zorel válasza Sylvanas (#9017) üzenetére


Zorel
senior tag

410k sok is érte. Aprón van most 425k-ért FTW3, akkor már inkább az, mégis csak 450W TDP. :D

@#9018 Throst: Ez mi volt? A Palit ami már az aprón van? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9023) sittes79 válasza kevike576 (#9021) üzenetére


sittes79
addikt

Lássuk be nem mindenhol ül egy up to date ismeretekkel rendelkező IT szakember, pláne nem egy it boltban ahol 100k max a havi fizu, szóval a múlt hónapban még pékségben dolgozó Marika rátette a raktáron cimkét excelből upsz :)

[ Szerkesztve ]

(#9024) MPowerPH válasza kevike576 (#9021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mar nem rossz ar. Gondolom mar nincs meg.

Don't Tread On Me

(#9025) Throst válasza Zorel (#9022) üzenetére


Throst
kezdő

Igen palit volt 381ért https://ipon.hu/shop/termek/palit-ned3080019ia-132aa-geforce-rtx-3080-10gb-gddr6x-gamingpro-pcie/1863560
Telómról nem dobja be rendesen ha linkként rakom be.

(#9026) kevike576 válasza MPowerPH (#9024) üzenetére


kevike576
senior tag

Mikor out of stock lett , feltornázták 410k-ra :D

(#9027) Zorel válasza Throst (#9025) üzenetére


Zorel
senior tag

Gondoltam, hogy ez az! Aprón már fent figyel +35k-val!

(#9028) Groove86 válasza kevike576 (#9026) üzenetére


Groove86
csendes tag

"Rendelhető és külső raktáron lévő termékek megrendelése esetén a feltüntetett ár az utolsó frissített ár, amelyet egy automatizált árfrissítő program kezel. Előfordulhat, hogy a feltüntetett ár a megrendelés pillanatában már nem aktuális, amelyet rendszerünk csak órákkal később szinkronizál. Ilyenkor egy már elévült áron kerül be a termék a kosárba, és a megrendelés egy nem teljesíthető áron kerül végül a rendszerünkbe is. Ilyen esetben a megrendelést a beszállító által megadott árhoz viszonyított végfelhasználói áron tudjuk teljesíteni. Az automata árazó rendszer működéséből fakadó árváltoztatás jogát fenntartjuk."

Ez valami ilyesmi lehetett, sajna.
ÁSZF

(#9029) ScomComputer válasza Zorel (#9027) üzenetére


ScomComputer
veterán

Komolyan, ez hihetetlen,hogy mind ott köt ki..tényleg igaz az,amit itt írt valaki nagyon helyesen,hogy aki használni szeretné az nem kap boltból..... :U

(#9030) kevike576 válasza Groove86 (#9028) üzenetére


kevike576
senior tag

Köszi akkor ez a válasz a #9007 kevike576 kérdésemre !

szerk: közben találtam egy ilyen definiciót: (ugye ennek a státusza raktáron volt, függetlenül attól, hogy nem volt ott)

Árak

A raktáron levő termékek esetében a feltüntetett ár az a bruttó ár, amennyit fizetned kell a termékért (ehhez addicionálisan hozzátevődik a futárdíj).
A rendelhető, előrendelhető termékek esetében feltüntetett ár, az árkalkulációkor fennálló piaci helyzet szerint került kialakításra. A rendelhető, előrendelhető termékek az árkalkuláció pillanatában még nincsenek ténylegesen az üzletben- sőt, előfordulhat, hogy még hosszú hónapokig nem is lesznek- az előrendelhető termékeknél mindig látod a termék adatlapján, hogy mikor érkezik. Ilyenkor az ármeghatározásnál a kiadó által felkínált árakat, valamint az aktuális devizaárakat vesszük figyelembe. Mivel a termékek raktárunkba érkezéséig sok idő eltelik(eltelhet), így külső tényezők- a kiadó áremelése, a forint jelentős gyengülése- arra kényszeríthet minket, hogy változtassunk az oldalon korábban megjelentetett áron. Természetesen abban az esetben, ha a változás pozitív irányú, akkor mi is csökkentjük az árainkat. Megjegyezzük, hogy az árkorrekció során mindig figyelemmel kísérjük a piacon levő kínálatot, és igyekszünk a legolcsóbbak maradni még az áremelés mellett is, hogy Neked a legjobb legyen. Ezért szeretnénk leszögezni, hogy a rendelhető, előrendelhető státuszú termékek esetében az árváltoztatás jogát fenntartjuk! Fenntartjuk abban az esetben is, ha te már előrendelted, megrendelted az adott terméket.

[ Szerkesztve ]

(#9031) Throst válasza ScomComputer (#9029) üzenetére


Throst
kezdő

Szerencsére annyira nem veszik már tőlük.
Ha 14 napig rajtuk marad vissza küldik majd a boltba aztán hátha előbb utóbb eljut a jó tulajhoz is.
Nekem ma jött meg a foramaxos evga ftw3 de még várom alzátol az új tápot hozzá addig nem rakom be.
Meg lehet egy kari alátámasztó sem árt merr bazi nehéz és bazi nagy kari.

(#9032) Groove86 válasza kevike576 (#9030) üzenetére


Groove86
csendes tag

Ez még kb annyit jelenthet, hogy tényleg érkeznek kártyák.
Elég sokat beszéltem velük az elmúlt pár hétben, elég automatizált és szegmentált a rendszerük.
A különböző boltok pl nem látnak rá csak a saját készleteikre és rendeléseikre.
Ergo ha egy adott boltba senki nem kért személyes átvétellel kártyát, akkor fogalmuk sem lesz semmiről.
Az Árkádban ma elvileg azt mondták Cthulhu-nak, hogy a héten érkeznek kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#9033) KAMELOT válasza Zorel (#9027) üzenetére


KAMELOT
titán

Durva, hogy +35k végett képes eladni, ahelyett, hogy dolgozni menne. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9034) Zorel válasza KAMELOT (#9033) üzenetére


Zorel
senior tag

Lehet ez a munkája. Főállású scalper. :D

(#9035) kevike576 válasza Groove86 (#9032) üzenetére


kevike576
senior tag

Szóval Zorel ismerőse azt mondja nincsenek kártyák, Cthulhu-nak viszont azt hogy érkeznek :F 50-50% az nem rossz !

[ Szerkesztve ]

(#9036) Groove86 válasza kevike576 (#9035) üzenetére


Groove86
csendes tag

Majd meglátjuk, mondta a vak is...

Ha megjön kártyám a héten úgyis szólok...
Nov 2 óta bent van a rendelés és kb 1,5 hónapja az Intel HD Graphics boldogít, szóval azért nem bánnám. :D

(#9037) kevike576 válasza Groove86 (#9036) üzenetére


kevike576
senior tag

OC-s kártya ? Crossed Fingers !

(#9038) -=RelakS=- válasza KAMELOT (#9033) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

fél estére megvan a pia ingyen ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9039) Cthulhu Dawn válasza kevike576 (#9035) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Keszpenznek nem vennem, lehet csak elohuzott valamit a seggebol az elado, hogy mondjon valamit.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#9040) BusinessGuy válasza venom8888 (#8998) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mert a boltok java hiéna áron kiadja. Amire a neten és itt a hardveraprón található mégnagyobb hiénák ráugranak. A sok türelmetlen idióta meg ahelyett hogy várna 350-450 ezer között ugrik rájuk. Pedig csak annyi kéne hogy SENKI ne vegye a magyar boltokból és máris lenne készlet, máris lenne rendes ár. De amíg ezek az aprós hiénák rámennek a bolti készletre hogy az ottani pofátlan árakra is komoly összegeket dobva árulják és minderre még kereslet is lesz, addig ez így is marad. Azon se lepődnék meg ha a boltok szándékosan fognák vissza a készleteket.

(#9041) Groove86 válasza kevike576 (#9037) üzenetére


Groove86
csendes tag

Igen, OC.

Azért gondolnám, hogy lesz valami, mert azóta sem volt elérhető és az ár sem változott a mai napig.

Persze ez is csak egy szalmaszál kb, meglátjuk.

(#9042) edward2 válasza abridabri (#9015) üzenetére


edward2
addikt

Beszéljen az a kevés. De ez a 4-6 téma ami itt napi szinten forog az eszméletlen. De nézz fel. Pár hozzászólás és az 1-es ponton vagyunk újra.

(#9043) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ekinek EVGA 3080 FTW3 Ultra Gamingje van... Lefuttattam egy kis tesztet és 'aszondja a TechPowerUp, hogy a max áram felvétel 383W volt:

Azt értem, hogy van 450W-os bios, de a TPU nem azt mutatja, amennyit a kártya tud? Vagy kiszedi a max értéket a gyártótól? amikor először elindítottam az EVGA Precision 11-et, kapásból írta, hogy van új firmware, azt hittem, hogy magától feltette a 450W-os biost. :D

(#9044) ForRedGlory válasza worxland (#9012) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jó, hogy megértetted a lényeget.

fact1.: az NVIDIA minimum 750-es tápot ajánl.
fact2.: az NVIDIA-val vitázzál, ne velem, nem én mondtam a 750-et.

Ettől függetlenül én sokkal jobban alszom, hogy tudom: a tápom nem pörög 70-80%-on, ami nem gondolnám, hogy élettartam szempontjából hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#9045) Cthulhu Dawn válasza edward2 (#9014) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Na, a 2. pont mar meg is van ;] .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#9046) Mosqu!to válasza Throst (#9031) üzenetére


Mosqu!to
addikt

az ftw3-hoz jár alapból kitámasztó.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9047) Throst válasza Mosqu!to (#9046) üzenetére


Throst
kezdő

Konkrét kitámaszto nekem nincs a dobozba.
A vas ami van az csak az elejére csavarozhato hogy ha van kitámasztod akkor ahhoz egy tartó pont.

(#9048) sittes79 válasza ForRedGlory (#9044) üzenetére


sittes79
addikt

Nem hiszem, hogy ez a tápos topic olvastad a topic címet? :W :W

(#9049) KRoy19 válasza edward2 (#9042) üzenetére


KRoy19
őstag

Azért vagyunk az 1-es pontnál ismét, mert amikor valaki örvendezik, hogy milyen jó ár 365k egy alapmodellért, a mellet nem lehet elmenni szó nélkül.
Neki megéri? Vegye meg, de akkor is rohadt messze van a jó ártól.

[ Szerkesztve ]

(#9050) ForRedGlory válasza sittes79 (#9048) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez a kártyához kapcsolódó kérdés, hogy milyen tápot ajánl az NVIDIA. Mi a gondod? Jól látod, nem a tápos topic. Egyesekkel ellentétben számomra sosem volt kérdés , hogy milyen topic és miről kellene szólnia. Remélem a sok unatkozó ember hamarosan ki fog innen kopni és értelmes gondolatok is lesznek...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.