Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Erről vélemény? [link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#35002) eight válasza petymeg (#35001) üzenetére


eight
senior tag

Szerintem ne, nagyon hangos, kevés az a hűtés neki.

(#35003) GAbre válasza petymeg (#35001) üzenetére


GAbre
veterán

Gondolom hangos,melegszik,mint az összes blower hűtő!+Ezt még a gtx-ekre tervezték.Azóta kicsit többet esznek kártyák.

Avatar

(#35004) petymeg válasza GAbre (#35003) üzenetére


petymeg
addikt

Sejtettem, azért mennek akkor használtan 240-250 körül. Keresgélek tovább valami sokventiset, jó áron. Egy 3080-as alá jó választás egy i7-12700? Táp 850W?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#35005) hackeeeee válasza eight (#35002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asus-ból kértem véleményt annó, elvileg alulfeszelve egész használható. Persze kéne egy bontott kép róla, hogy mekkora blokk van rajta belül.

Véleményem szubjektív...

(#35006) hackeeeee válasza petymeg (#35004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felbontásfüggő, ha fhd akkor bőven, ha 1440p, 4k akkor meg főként.. :)

A táp, én 650-es táppal hajtottam 4k-ban egy 3080Ti-t, 12100-al.

Véleményem szubjektív...

(#35007) PROTRON válasza GAbre (#35003) üzenetére


PROTRON
addikt

Csak eszmefuttatásként.
Ha valaki amúgy is vizezni szeretné, nem jobb egy eleve olcsóbb kártyának leszedni az amúgy is gyenge hűtését?

BTW workstationökbe úgy tudom nem zavarja vazul nénit, simán belerakják ezeket a blower hűtésekkel szerelt példányokat és elketyegnek, nem forrnak el...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#35008) #16729600 válasza PROTRON (#35007) üzenetére


#16729600
törölt tag

De de, vizhez kifejezetten jók ezek, pláne, hogy a nyákjuk sok esetben ua, mint a 126 kilós hűtőbordás, 127 ventis társaiké . :)

[ Szerkesztve ]

(#35009) GAbre válasza PROTRON (#35007) üzenetére


GAbre
veterán

Csak eszmefuttásként:
Ha valaki vizezni szeretné,az többnyire ért hozzá.És nem kérdez rá,hogy mi a véleményünk róla.
Vagy,ha már a hűtést fikáztuk rajta,akkor úgyis jobban belekérdez.
Nyilván sok vélemény van,és mindennek van jó és rossz oldala.
De nem hiszem túl kell gondolni,azt,hogy a másik mit akarhat,miért kérdezte.
Majd kérdezi ezt is,ha épp erre akarja.
Az olcsóbb meg nem mindíg jobb.Ez esetben lehet,könnyű rá venni vizesblokkot stb.De nem biztos,hogy talál az ember.Sőt lehet,hogy neki már van,és erre nem jó.
Arról meg nem beszélve,hogy ha használt vesz,nem biztos,hogy 1-2 évig bányászott ilyen hűtésű kártyát nagyon szétkapnám,és vizet rá,és oc még rá +ba.
De a kérdésedet értem,minél olcsóbb,meg persze az olcsót jó,mert a drágábbon többnyire jó hűtő is van.

Avatar

(#35010) PROTRON válasza GAbre (#35009) üzenetére


PROTRON
addikt

Teljesen félreértettél, egyáltalán nem érdekelt hogy az illető tényleg vizezni akarja-e.
Általánosságban vetettem fel a témát, hogy vizezésre még jók lehetnek ezek a kártyák, de arról megfeledkeztem hogy a vizhűtő blokkok esetén a felfogatás nagyon nem mind1.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#35011) Enton válasza PROTRON (#35010) üzenetére


Enton
addikt

Szerencsére már egész sok verzióhoz lehet blokkot találni, nem csak pár példány támogatott mint régebbi szériáknál.
3-400W-ot könnyebb így hűteni. De érthető az is ha valaki víz ellenes, max jól szellőző ház kell nekik. A tervezett életciklusukat szinte biztos ki kell szolgálják a gyári hűtőkkel is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#35012) GAbre válasza PROTRON (#35010) üzenetére


GAbre
veterán

Én azt hittem a fogatást is nézted.
De nem csak,úgy válaszoltam,hogy aki kérdezte annak a személye szerint.
Hanem írtam is,hogy nem szívesen raknám én személy szerint vízbe,a használt főleg bányász-bloweres kártyákat.
De mondjuk én nem vízezek,se nem értek hozzá,hogy sok kártya megfordult volna kezem alatt,és nem tudom mennyire szeretnek elpukkanni ezek.

Más:
Találtam olyan gamet,ami a legdurvábban kifekteti a 3080ti-om :)
fallout 76:The pitt-et szereztem,elindítom,akad,mint a rosebb.25-40 fps :)
Levettem low-ra mindent.Úgyanúgy akad :D :C
Benéztem fórumára(az új kiegnek nincs is).A régire se írt senki hónapok óta.
Pedig mintha valami tűrhető gamet csináltak volna hosszú évek után(nem jót nem,nem azt mondtam!) :D

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#35013) Busterftw válasza GAbre (#35012) üzenetére


Busterftw
veterán

Fallout 76-nal nagyon szar a netcode is, azert is fut ilyen szarul.
De amugy net tele van ilyen olyan megoldasokkal, config file meg hasonlok, sok esetben akar duplazhato az FPS is.
De ilyen marhasagokra is kell gondolni, hogy pl nalam a windowed mode 15 FPS-t hozott.
Masnal meg forditva.

(#35014) GAbre válasza Busterftw (#35013) üzenetére


GAbre
veterán

Én csak néztem 1et,hogy mi a franc,ez az ősrégi vacak engine,ennyit tud felső kategóriás kártyán?
De fórumon se foglalkoznak vele,hiába új kiegészítő 1 hónapja,alig van róla tartalom neten is.
Minden beállításhoz kb restart kell. :W
Még az ablakos mód váltáshoz is :C
De,az,hogy 1 híresen szarul kiadott játékhoz olyan dlc-t adnak ki,amivel ugyanolyan gondok vannak kb,mint anno.
Nah az pofátlanság.(1x ingyenes időszakban már próbáltam kicsit,akkor nem emlékszem lett volna ilyen gondom,mint most)
Segített a fullscreen.De 48 fps-em van így fixen.
Az meg,hogy külön settingenként restartoljak,iniben írogassak át file-okat.Meg 8x kattintsak a storeban,hogy 1eltalán elinduljon.(mert simán könyvtárból nem akar indulni,és ha rákeresek,és úgy indítom,akkor se mindíg indul első katt-ra.
Ezek mind indokolják,hogy én is hagyjam a francba.Pedig szeretem a francőzist.2-3 meg is van eredetibe is.

Avatar

(#35015) hackeeeee válasza GAbre (#35014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha valami xarul van optimalizálva, akkor tök mindegy mivel játszol rajta.. Láttunk már ilyet, sokat..

Nézz megy egy COD-ot, pl. mindegy milyen vga-t teszel alá, az összes vram-ot képes felzabálni, bármilyen felbontás mellett.. Pl. nekem 1440p-ben a WZ megpakolja a 12GB-t.. De már ilyen volt korábban is...

Véleményem szubjektív...

(#35016) GAbre válasza hackeeeee (#35015) üzenetére


GAbre
veterán

Nincs bajom annyira coddal,nagy gépigénye van.
Mostanában megint gyakran előjön bizonyos grafikai hiba.vszeg driver.
Leterheli a rendszert,minden váltásnál.
Zavaró,de legalább normális fps-el megy,és be lehet állítani.
De mint írtam ez már vicc,már rég játszottam,de ilyenek nem voltak régi falloutal.
Márpedig ugyanaz az engine.
És ha már 1x annyira szar volt ez megjelenéskor is.
Úgy kb 3 éve.
Nem volt elég idejük javítani?
Ha már pl 1 ingyenes unreal engine -t vagy vmire nem váltották le...

Avatar

(#35017) hackeeeee válasza GAbre (#35016) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs nagy gépigénye, csak sz@rul van optimalizálva, már sok sok éve.. :) Kanyarban sem kell neki 8+ GB vram sokszor.. de kb. mindegy milyen felbontásban van, képes akár 16GB vramot is megpakolni, és semmivel sem fut rosszabbul kevesebb vrammal.. :)

Hát, ez több okból kifolyólag lehet, nem akarják, akarnák, csak nincs ki foglalkozzon vele, stb, stb.. :) Sok ilyen van/volt/lesz a játéktörténelemben. :)

Véleményem szubjektív...

(#35018) Busterftw válasza GAbre (#35014) üzenetére


Busterftw
veterán

Ajanlom ezt a modot a jatekhoz, itt egyszerubben lehet GUI-val a dolgokon allitani.
https://www.nexusmods.com/fallout76/mods/546

Ilyenek szoktak betenni neki hogy a shadow meg anyamkinnya 30ezres erteken van, mikozben 5000-nel ugyanaz a latvany de nem fekteti meg a kartyat, kikapcsolhato bloom/DOF ilyesmi, mas optimalizaciok.
Gany a motor meg a netkod, sajnos mashogy nem lehet.

De volt konkretan olyan is, hogy hiaba volt 144fps, laggolt mint az allat, mert valami lekorlatozta 60FPS-re es azt kellett kitolni, de ekozben Afterburner es Steam is 144fps-t irt.

(#35019) eight válasza hackeeeee (#35015) üzenetére


eight
senior tag

Feltételezem nem arra gondoltál, hogy ha egy játék felzabálja az összes VRAM-ot, akkor az rosszul lenne optimalizálva, mert ez az egyik olyan internet népe bölcselet, amit nem hiszem hogy valaha is meg fogok érteni.
Miért lenne az baj, ha a motor a rendelkezésre álló összes ramot és vramot lefoglaja/telepakolja (természetesen nem egy memory leakre gondolok, hanem az erőforrások kihasználására), mert szerintem pont hogy jó és úgy kell. Igenis használja csak ki az összes magot ha van rá lehetőség és pakolja csak tele minél jobban az összes memóriát, az senkinek sem segít semmit, ha ott áll üresen a RAM/VRAM.
Persze ha kevesebb van mint kellene, az egy más tészta, akkor mutatkozik meg igazán milyen jól tudja menedzselni a szituácót a motor, de amikor több van, akkor hajrá, ki kell használni takkra...szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35020) Garsza


Garsza
veterán

Helló! A nagy energiaválság közepette, szeretném csökkenteni a gépem fogyasztását. 9900k eddig alcore 5GHz ment. Szeretném visszavenni 4.7GHz -re. Elég lehet úgy az Asus Strix 3080 -hoz amit 1905MHz 850mV -ra lőnék be. Megtetszett hogy így sokkal kevésbé melegszik mindkettő.

(#35021) eight válasza Garsza (#35020) üzenetére


eight
senior tag

Felbontás, játék és egyéni minőségi elvárás illetve fps igény függő, szóval ennyiből nem lehet megmondani, de a az esetek túlnyomó többségében a -0,3Ghz nem lesz sokkal lassabb, hacsak nem 1080p-ben tolod.

(#35022) keIdor válasza Garsza (#35020) üzenetére


keIdor
titán

Elég lesz, jó eséllyel észre sem fogod venni. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35023) Garsza válasza eight (#35021) üzenetére


Garsza
veterán

3440x1440 minél nagyobb részletesség. 144Hz monitor. De igazából 100FPS -vel megelégszem.
Mondjuk per pill csak Division 2 -vel játszom. Ahoz meg biztos elég.

(#35024) eight válasza Garsza (#35023) üzenetére


eight
senior tag

Ha 3K, akkor ahogy írtam, nem lesz sokkal lassabb, valószínűleg a legtöbb játékban mínusz 1-2 fps lassulásra lehet majd számítani, bár már ez csak egy tipp.

(#35025) koxx válasza Garsza (#35020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Komolyan a procin spórolsz miközben egy 400 wattos kazán fűt alatta? :) Mintha azt kérdeznéd, hogy tudnád csökkenteni a Ferrarid fogyasztását.

(#35026) 4264adam válasza GAbre (#35016) üzenetére


4264adam
veterán

2002-ben kijött Engine dolgozik alatta, és annyi mindent pakoltak már bele, hogy a fizikáját a ragtapasz “patch” sem tartja életben.

Hiába van házon belül a Doom Engine megléte. Ha oda kezdenék el az összes RPG-s elemet újra alkotni 5 év alatt sem lenne egy cím :(((

(#35027) Találtgyerek válasza koxx (#35025) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én a géppel fűtöm a "játszós" szobát. Letekertem a fűtést a szobában és a 3080-al meg az i9-el 20 perc után meleg van. :D

06-3o/9759I39

(#35028) PROTRON válasza Találtgyerek (#35027) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, a 2 egység összesen legalább 500-600 Watt hőt termel, ha jó a szigetelés kisebb szobában ilyen átmeneti időszakban simán szinten lehet tartani a hőmérsékletet. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#35029) Lacielvtárs válasza koxx (#35025) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én a spórolás jegyében ;] vásároltam modern konzolokat és azon nyomom amihez nem szükséges az atom PC :D :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35030) fisi


fisi
senior tag

Üdv mindenkinek!

Ide is felraknám ha nem gond.
Probléma a következő. Eddig egy Sapphire Radeon RX 6900 Xt karim volt, amit lecseréltem egy Asus Rog Strix 3090 OC karira. Windows szépen indult is, igen ám csakhogy indítva a legújabb driver telepítést elindul majd jönne a rész hogy villogtatja a karit de innentől csak fekete képernyő, majd egy idő után monitor kikapcs mert nem talál video karit, közben a háttrében a win fut. Utána újra indítom a gépet kifagy a win vagy ha elindul akkor meg problémát jelez a vga driverrel. Az előző karit DDu val szedtem le. Bármit próbálok a windowson csak akkor van kép ha a vga driver nincs telepítve. Mi szívat? Tud valaki segíteni? Nem szeretném ezért a windowst újra rakni, játékokat előlről kezdeni stb. Sajna az Epic vmi trágya, hiába hivatalos játékaim vannak de nem folytatja ott az állást ahol abba hagytam, a steam az igen.
Szvsz itt valami nvidia amd harc lehet a winnél, mit kéne még leszednem stb, hogy fel tudjam rakni a vga drivert ?
Előre is köszönöm az ötleteket! :R

(#35031) Shkiz0 válasza fisi (#35030) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy itt szoftveres a hiba, pláne hogy volt DDU.

Honnan van a kártya, kéztől vagy újonnan vetted?
Amennyiben az első verzió (és esetleg bányászott) úgy bár nv esetén nem volt jellemző, hogy biost kellett volna mókolni, de rálesnék milyen bios van a kátyán, és biztos ami biztos rá / újra flashelném az utolsó verzióra KATT.

B verzió, hogy ha van kéznél egy használható SSD / HDD, akkor ha lefrissítetted a karit, és a hiba továbbra is megvan, akkor arra próbaképp felhúzol egy friss rendszert, és ha úgy is megmarad a probléma az bizony nem szoftver hiba lesz, hanem a kártya.

Szerk:
Illetve plusz egy kérdés. Vertikálisan van a kártya, azaz használsz e risert?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35032) GAbre válasza Shkiz0 (#35031) üzenetére


GAbre
veterán

1 szó:
Nem caldera.
Rebirth :)

Avatar

(#35033) Garsza válasza koxx (#35025) üzenetére


Garsza
veterán

Nem a spórolás a fő szempont. Mert az elenyésző. De a melegedés hang az számmottevő. Plusz minek fogyasszon a cpu fölöslegesen 200W ha 140W fogyasztással megvan ugyan az a teljesítmény azokban a dolgokban amit használok. Egyébként a GPU -t is visszáb vettem. 1950MHz 925mV ról 1905MHz 850mV
Superposition -ban kb. 40W csökkent a fogyasztás így kb. 290W eszik 330 - 340 helyett. Szobát fűteni meg így is elég. :))

(#35034) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok! 3090 MSI X trio-ról mi a véleményetek?Melegedés ,zaj stb.Köszönöm!!

(#35035) eight válasza papafater197 (#35034) üzenetére


eight
senior tag

Maga a lap kb. ugyanaz mint a Suprim, azaz top kategória (régebben még a Suprim BIOS-a is belement, de nem tudom volt e esetleg egy új board revision azóta, szóval erről már nincs naprakész infóm).
A hűtése rosszabb a Trio-nak (különösen a memória hűtésde, de azt egy 2mm-es thermal pad csíkkal lehet orvosolni mint pl. a TUF-nál, a másik oldalán meg amúgy is rosszabb alapból minden 3090-nél), de mivel úgy is UV-val használja az ember a kártyát, ezért szerintem az sem egy olyan hátrány, amit ne lehetne lekűzdeni.

Szokásom megjegyezni, hogy a 3090 nem a kedvencem, mert 12GB csak passzívan hűtött ezeken a kártyákon, szóval mindenkinek magának kell eldönteni, hogy ezt tudja e kezelni (pl új padokkal), vagy hogy miként fogja használni a kártyát és lehet e belőle gondja vagy sem.

(#35036) fisi válasza Shkiz0 (#35031) üzenetére


fisi
senior tag

Szia! Windowst fenti dolgok miatt nem raknak újra. Kártya vertikálisan van benn. Bios dologra rá néztem azt írja nem kell neki a V4.

[ Szerkesztve ]

(#35037) Shkiz0 válasza fisi (#35036) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem azert hogy kellene neki a v4, hanem mert ha nem v4 a riser akkor lehet ilyen anomalia.
Ha igy lenne fixald gen3-ra es jo lesz. Ha 4.0 riser akkor nem az lesz a gond.

Ertem, h nem akarod ujrarakni de ettol meg el kell indulni egy iranyba, es ha mas nem marad akkor muszaj ujat rakni. Foleg, ha kiderul hogy egy friss rendszerrel okes.
De amugy is azt mondtam, hogy egy mellozott hdd /ssd-re rakj egy uj rendszert probars, nem a mostanit kell legyalulni egybol.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35038) fisi válasza Shkiz0 (#35037) üzenetére


fisi
senior tag

Szia!

Bizony a régebbi vertikális szopatott be most egyenlőre az alaplapba raktam a vgat egyből jó minden, még a régi verziós fordítóm van az PCIE 3 szabványú. :R Kérdés még- látom az új verzió kijött a cooler masternél /HP 500 mesh házam van/ami v4 már de még a régivel az volt a gond hogy a kari ráfeküdt kicsit a ramokra. Az új állítható már de csak hosszra, esetleg van olyan fordító amit ki- be is lehet állítani? Nekem leginkább az alaplapi chipset miatt kell a vertilá, mert az X 570 ventit telibe takarja alap állapotban a kártya. Amúgy nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#35039) laychi válasza papafater197 (#35034) üzenetére


laychi
veterán

Szia, nekem 3080 gaming z trio 12 gb van.
Nem Out of box eredmény,de be lehet így lőni.
Hasonló lehet a melegedésük, talán kicsivel melegebb lehet a gpu 3090 esetében a több CUDA core miattt.
Május 1, amikor még igen hűvös volt.
Júli 21. Amikor már igencsak elérte a 28-30 fokot a lakásban a hőmérséklet tartósan

(#35040) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Asus 3090 Ti TUF Gaming-ról mi a véleményetek?
5950x + ez a kártyához a Corsair AX860-as táp elég lehet?
Overclok on. :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#35041) koxx válasza Sziszifeca (#35040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nincs tul sok embernek, de a tufok jol sikerultek minden 3x szeriaban. A tap is elviszi.

(#35042) Sziszifeca válasza koxx (#35041) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:R :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#35043) 3L1T3 válasza Sziszifeca (#35040) üzenetére


3L1T3
addikt

3090 Ti TUF-om van, maximálisan elégedett vagyok vele a hűtésével is, hangjával is, nem ciripel. Tuningra még nem volt időm.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#35044) Sziszifeca válasza 3L1T3 (#35043) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi a megerősítést :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#35045) GAbre válasza 4264adam (#35026) üzenetére


GAbre
veterán

Hát nyílván nem várok csodát 1 ősrégi engine-től.
De azért ahogy megjelenéskor is fikázták,hogy minek rakták az alá a játékot,ha már akkor IS szar volt.
Más off:
Nem kis db 3090-hez képest az új :Y :C
[link]
Nem úgy volt,hogy az új rtx-ekből csak nvidától lehet vásárolni 1 db.ig,és majd hipe nyergelése után,kaphatnak morzsákat a gyártók?(Pl asus tuf 4090).
De persze még a founderek se jöttek ki :D

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#35046) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#35047) Garsza


Garsza
veterán

Hát nagyon megáltak a fejlesztésekkel az utóbbi években.
Csak a tdp keret növelésével bírnak előre lépni. Lassan tényleg ott tartunk mint ami a mém ben szerepelt ház méretű kártya a 3xxx széria megjelenésekor.

(#35048) -=RelakS=- válasza Garsza (#35047) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt majd meglátjuk, hogy mennyire igaz a 3080 vs 4080 16GB tekintetében. Viszont ha ez utóbbit a 3090ti-hez hasonlították, akkor igenis erősebbek lettek a cuda magok azonos fogyasztás mellett.
Az meg, hogy 16ezer mag többet fogyaszt, mint 10ezer, ne legyen már fura :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35049) Garsza válasza -=RelakS=- (#35048) üzenetére


Garsza
veterán

Az nem fura. De igazából az hogy valamiből többet pakolunk valamibe azt nem nevezném fejlesztésnek.
Egy egyszerű hasonlat, mint ha az autóknál csak a köbcenti növelésével tudnának nagyobbteljesítményt elérni.

(#35050) -=RelakS=- válasza Garsza (#35049) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Autóknál talán a 20-as években ez volt. 8 literes motorok, aztán az emelkedőn már épp csak feldöcögtek :D

Azt is érdekes, hogy már 5nm-en vannak. Vajon mikor fogy el az egész alól a fizika, és jutunk el oda, hogy fejlődés csak akkor érhető el, ha a visszafelé kompatibilitást kidobják?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.