Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) keIdor válasza syIex (#3196) üzenetére


keIdor
titán

Nekem súgtak Ausztriából...
Október második hete.
Akkor jöhet egy nagyobb EU szállítmány, az Aqua is onnan kaphat. Meglátjuk, de jövő héten ne várd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3202) sittes79 válasza Laraxior (#3198) üzenetére


sittes79
addikt

Persze, mert a kis kínai keze most forrasztja át a poscap-ot :DDD

(#3203) arn


arn
félisten

Ha hwes hiba, akkor majd lesz egy ujabb rev a nyakokra, akkor erdemes lesz figyelni. Ha az asusnak feltunt, gyanitom mas gyartok is foglalkoznak mar a kerdessel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3204) Laraxior válasza sittes79 (#3202) üzenetére


Laraxior
titán

Hát adjanak neki egy kanál rizzsel többet ebédre, aztan járjon a keze, mint a légy szárnya. :((( ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3205) hun1997


hun1997
csendes tag

Nos, jöttek be reportok FE-ről is sőt még EVGA FTWről is crash hibával tehát nem önmagában a POSCAP a probléma, az is de úgy tűnik hogy a probléma driver + poscapből tevődik össze. Olyan emberek is tapasztalnak crasheket akiknek elvileg nem származhatna a poscapből.

Nvidia fórumán olyat is állítanak hogy napról napra rosszabb a helyzet, van aki azt állítja hogy minden nap többet és többet kell downclockolnia és most már -170nél tart.

Hozzáértő emberek azt is állítják hogy a probléma nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik mert az MLCC túlhalmozása pedig más problémákat okozhat a jövőre tekintve. Nem elég kapacitás illetve az MLCC sokkal érzékenyebb a hőre, hőingadozásra stb. Tehát ha pedig MLCC-t halmoznak túl akkor sokkal hamarabb meghalhatnak a kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#3206) sittes79 válasza hun1997 (#3205) üzenetére


sittes79
addikt

Ijj more ebből vissza mondás lesz, meg ps 5-rol is lecsusztam, hát milyen élet ez :W

Mondjuk amíg gariba cserélik nem gond csak pont november 19-én szarik be akkor eret vágok

[ Szerkesztve ]

(#3207) Jacek


Jacek
veterán

Parádésan vonul be a történelembe ez a start :D

(#3208) hun1997


hun1997
csendes tag

Érdekes, hát nekem hamarosan egy Gigabyte Gaming OC fog jönni, kiváncsi leszek. Őszintén feltételezem hogy mivel ekkora sajtót kapott már ez a hiba előbb utóbb mindenkinek lesz kártya csere. Nvidia sem hagyhatja hogy ekkora csorba essen a hírnéven.

(#3209) sittes79


sittes79
addikt

(#3211) hun1997 válasza #98320896 (#3210) üzenetére


hun1997
csendes tag

Én ebben azóta már nem vagyok biztos amióta jött be report arról hogy degradálódik napi szinten a dolog és valaki már -170 mhzen van :D

De majd meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#3212) syIex válasza Jacek (#3199) üzenetére


syIex
veterán

De milyen Ti 180-ért? :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3213) syIex válasza keIdor (#3201) üzenetére


syIex
veterán

Annyira nem vesz, de októberben azért illene neki legkésőbb meg jönni.
Vettem egy 1080 Ti-t szóval az addig ki tart. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3214) sittes79 válasza #98320896 (#3210) üzenetére


sittes79
addikt

Mondjuk amíg nem füstöl el addig szerintem se cserélik, ha csak nem akkora lesz a visszhangja.

(#3215) keIdor válasza syIex (#3212) üzenetére


keIdor
titán

2080Ti FE gondolom, 180k értékben.

Ami elég jó, szerintem ő csinálta a legjobb bizniszt mindegyikünk közül.
Kb. fele pénzért van egy -25%-al lassabb kártyája, amit észre se vesz, ha nem rak ki fps countert.
Az jó vétel volt annyiért.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3216) GhostRider23


GhostRider23
tag

Elég jól bemutatja a videón hogy mit kell csinálni akinek ref vagy nem asus kártyája van!
Ő például ahogy láttam ref. MSI kártyával csinálja.
Aztán majd klsőbb biztos kiadnak hozzá bios frissítést vagy drivert!
https://www.youtube.com/watch?v=aeWHJzLdUl8

[ Szerkesztve ]

(#3217) elite.cs11 válasza keIdor (#3201) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Az oké, hogy október második felében jön egy nagyobb EU szállítmány, de ha előtte jönnek kisebbek, akkor csa kcsurran cseppen valami nekünk is. Főleg aki 1 órán belül megvette a releastől számolva, hát nemár....
De ha októberben még meg jön, akkor én nem panaszkodom, valszeg jobban is járok

(#3218) szasanyi válasza Jacek (#3199) üzenetére


szasanyi
félisten

És hol? mert én eddig mesében sem láttam annyiért Ti-t.

(#3219) -=RelakS=- válasza hadogabi1 (#3032) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kint voltak, de egyiket sem láttam rendelhetőnek jó pár napja

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3220) syIex válasza szasanyi (#3218) üzenetére


syIex
veterán

Volt itt már Strix is 160-ért apron. Egyébként ritka nyilván, mert inkább 250+ körül állt be az ára a készlet hiány miatt. Majd amikor lesz rendesen szerintem 200 körül lesznek, de amint látjuk az meg jó ideig nem fog megtörténni. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3221) Albigator válasza keIdor (#3215) üzenetére


Albigator
őstag

Persze nyilván jó vétel volt az, használtan...
De sose lehet összehasonlítani egy 2 éves termék mostani használt árát, ráadásul ugye -1-2 év garival, egy új most megjelent termék "bevezető" árával.
Ha megnézed amúgy zsír újonnan 2080 Ti 376e-től van 1db, többi majdnem 400e-től felfelé (ÁK)..
Ezeket ki fogja vajon megvenni?? :F

[ Szerkesztve ]

(#3222) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

EVGA kapja az ívet, alulról felmosó, oldalról bohóc :DDD :DDD

(#3223) Albigator válasza hun1997 (#3205) üzenetére


Albigator
őstag

Konkrétan melyik a jó kártya már? Ezek szerint Asusék se csinálták jól, hogy csak MLCC-t használtak.

Arról nem volt szó akkor mi lenne a jó arány? 3:3 (poscap-MLCC)? :U

[ Szerkesztve ]

(#3224) elite.cs11 válasza Albigator (#3223) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Az csak egy teória, hogy a 6 MLCC gondot okozna a jövőben...
Meglepődnék, ha ez tényleg így lenne, bár nem értek hozzá
De nem nagyon hallottam még erről infót.

[ Szerkesztve ]

(#3225) Tuskone válasza Albigator (#3223) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

ha MLCC gondot is okoz a jövőben, akkor az csak évek múlva derül ki szerintem, de tekintve hogy asus a leghidegebb kártya is idleben, a hő miatt okoz kár valószinüleg valamilyen szinten lejjebb van csökkentve, mint eshetőség. De lehet ha valaki pl befogja bányászni 2-3 év múlva crashelni/artifactolni fog

(#3226) Mumee


Mumee
őstag

Nekem ez is logikusnak tűnik: [link]
Samsung's low chip yield (in terms of clock speed) NVIDIA wanted to achieve about 2GHz, but it is excess To achieve higher boost frequency with low yield chip It cause pressure to capacitor
Crash

XFX post volt felirat nélkül. (ugye eddig egyedül ők nem indították el a kártyákat) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3227) hun1997 válasza Albigator (#3223) üzenetére


hun1997
csendes tag

Nem volt róla szó hogy mi lenne a jó, úgy tűnik hogy igazából önmagában szar a koncepció. Túlságosan szét vannak hajtva a kártyák vagy a fene tudja.

Én nem értek hozzá személyesen csak olvasok a témában erre arra, különböző fórumokon és szakhelyeken majd megosztom amit találtam és nem teljesen hülyeség vagy hazugság.

[ Szerkesztve ]

(#3228) elite.cs11 válasza hun1997 (#3227) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Annyit hallottam, hogy az MLCC érzékenyebb a hőre. Szóval elvileg ha jól van hűtve, nagy baj nem lehet..
De persze leht más gyengesége is a dolognak

(#3229) Mumee


Mumee
őstag

Valódi VRAM használat pár játék esetén: [link]

(#3230) hun1997 válasza elite.cs11 (#3228) üzenetére


hun1997
csendes tag

Azt is hallottam hogy nem olyan nagy a kapacitása meg említettek még más dolgokat is de őszinte leszek kómás voltam még mikor olvastam úgy hogy nem emlékszem minden részletre. Határozottan állították hogy hosszútávon a 6 MLCC sem jó megoldás és állításuk szerint valahogy balanszolni kellett volna őket rendesen.

(#3231) Csokilama


Csokilama
tag

Jöhetnek az MLCC hűtőbordák. :C
Buildzoid feltünően csak dicsérte a MLCC-t, szóval ha ő nem flamelte akkor nagy gond nem lehet.
Eddig látottakból a 1 pakk MLCC, azaz Nvidia spec a minimum, 2MLCC-4FOSCAP az ideális és felette overkill.

(#3232) elite.cs11 válasza Mumee (#3229) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Most mindenki nagyon meglepődik, hogy 10 giga vram több mint elég....ja mégse :U
(a crysis remastered nem számit, direkt egy fos port)

hun1997: Hát kérdés, hogy mi számít hosszútávnak és milyen használat mellett...

(#3233) hun1997 válasza Csokilama (#3231) üzenetére


hun1997
csendes tag

a 2 MLCC-4POSCAP elosztásból is volt már reported crash

(#3234) hun1997 válasza elite.cs11 (#3232) üzenetére


hun1997
csendes tag

Pontosan. Ezt majd csak az idő mondja meg. Őszintén én azt sem bánom ha le lesznek limitálva 2000 alá. Nem fog különösebben sok performance visszaesést jelenteni csak legyenek stabilak.

(#3235) sittes79 válasza hun1997 (#3234) üzenetére


sittes79
addikt

Nyilván főleg ha az ember fia nem figyeli folyamat az fps szamlalot, de csak bennem lenne, hogy 1000+ eur ért vettem egy nem teljesen jó kártyát.

(#3236) Mumee válasza elite.cs11 (#3232) üzenetére


Mumee
őstag

Doom Eternal 9,1GB már nincs messze a 10GB-tól 4K-n és még nincs next-gen játék kint., illetve ez csak 4 game.
Szóval ki tudja.

(#3237) Csokilama válasza hun1997 (#3233) üzenetére


Csokilama
tag

Itt jön az, hogy GPU boost, hogy skáláz hőmérséklettel. FE 75 foknál nem megy addig mint egy 3090-re méretezett custom hűtős példány.
Az a baj, hogy hivatalosan 1700-1800 mhz van írva a kártyákra, felette OC.
Ezért megoldhatják korlátozásokkal. :N

(#3238) hun1997 válasza sittes79 (#3235) üzenetére


hun1997
csendes tag

Nyilván, viszont ezzel az a "probléma" hogy jelenleg nincs jobb ár-érték arányú választék (most vegyük ki a képből az iponos majd 400ezres árat)

(#3239) Tuskone válasza Mumee (#3236) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

de még rtxio meg directstorage sincs kint, szóval elég nehéz párhuzamot vonni. Jelenleg csomó játék telespammeli az elérhető helyet, mert kevesebbet kell mozgatnia az adatokat ha pl felhasználó őskorszakban él még hddvel. Ugyanúgy ahogy a konzolok copy pastelik a modelleket több helyre, vagy cod a fél játékot copy pasteli mert könyebb az adatmozgatásnak - csak a helynek nem tesz jót.

(#3242) syIex válasza Mumee (#3226) üzenetére


syIex
veterán

Az a kép meg álomnak is túl szép viccnek meg gyenge... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3243) Mumee válasza Tuskone (#3239) üzenetére


Mumee
őstag

Ebben igazad van. Ezért is írtam, hogy ki tudja.
Előre úgyse lehetünk benne biztosak, viszont eleve a legtöbb ember nem 4K-n tolja, így azoknak nem igazán van még félnivalójuk se.
Tehát közel irreleváns is az adat.

(#3244) sittes79


sittes79
addikt

Asus oc és non oc teszt ez alapján semmi értelme oc modellnek, főleg most.

[link]

(#3245) snecy20


snecy20
veterán

Amúgy jókor jött ez az egész, szerintem majd egy következő revíziónál vissza lehet térni ezekre a kártyákra. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3246) -=RelakS=- válasza Mumee (#3229) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez csak azért érdekes, mert Doom Eternal jól elvan 8GB VRAM-on 4K-ban. 8K-ban is mindent maximumra 10,5-öt tippel, hogy annyi kéne neki...
Mind1, talán mégsem lesz hülyeség a 20GB-os 3080-at megvárni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3247) keIdor válasza -=RelakS=- (#3246) üzenetére


keIdor
titán

Ki tudja mennyit kell rá várni...
Meg mekkora felára lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3248) -=RelakS=- válasza keIdor (#3247) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Big Navi "után" ... Azt nem tudni, hogy mennyivel :))

10GB-osra is jelenleg él a "Ki tudja mennyit kell rá várni..." :(

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3249) Mumee válasza syIex (#3242) üzenetére


Mumee
őstag

Mármint milyen értelemben?

(#3250) keIdor válasza -=RelakS=- (#3248) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de azt tudjuk, hogy ezek a kártyák már legalább léteznek.
A 20GB-os meg valamikor jön az Ampere életciklusa alatt. Ami tudjuk, hogy kb. 2022. augusztusáig tart, utána jön a Hopper éra.

Én egy évet nem fogok rá várni, főleg, hogy mindig a jelenre veszek kártyát.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.