Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#3801) Jakesz válasza Tirexi (#3798) üzenetére


Jakesz
őstag

Engem felesleges, semmi közöm hozzá. Úgy rémlik, hogy eddig tudtad, hogy mire jók ezek. Reklám neked, nem azt mondtad?

(#3802) norb55 válasza raziel01 (#3800) üzenetére


norb55
senior tag

Figyeld, aki olyan, mért változna meg másokért?:D
Én biztos magasról tójnák arra aki nekem megakarná mondani mit hogyan csináljak. Nehogy már 10-15 ember akarja eldönteni mi a jó és mi a rossz nekem, ha már nem tetszik, kifigurázom a másikat. Ez az undormány nem a trágár beszéd.

[ Szerkesztve ]

(#3803) Tirexi válasza SzlobiG (#3799) üzenetére


Tirexi
addikt

Dobj már egy PM-et plz a linkel aztán megint töröltetem. :R

(#3800) raziel01:
De rég láttalak Raziel. :D
Tudtam, hogy előbb utóbb felbukkansz mert ahol Tirexi szidás van abból te nem maradhatsz ki. :R

Ezek szerint elég sok emberen van mint fikázni/kifigurázni, nézzél meg pár kifigurázott videó klippet.
Vagy nézd meg Filmkiller csatornáját hány és hány emberről csinált videót...
Ja a végén még az lesz hogy csak egyedül én vagyok akit az interneten kifikáznak. :DDD
Nyisd nagyobbra a szemedet plz. :R

(#3801) Jaka:
Igaz igaz bocs. :R
De az azért elég túlzás, hogy semmi közöd hozzá, amikor az aláírásomban a ti kis fórum csapatotok betűzése volt te voltál az első aki futott a modkerbe, hogy "Tirexi egy közösséget szid az aláírásában". Vagy ezt már elfelejtetted?
Ha semmi közöd hozzá akkor minek jelentetted? Nem értem. :( :F

[ Szerkesztve ]

(#3804) keIdor válasza SzlobiG (#3794) üzenetére


keIdor
titán

Az igaz. Családos apukák azonban nem hiszem, hogy vannak, én nem hiszem, hogy 30-40 éves emberek, feleség meg gyerek(ek) mellett egy magyar videókészítős, emberrel foglalkoznának. Ráadásul ennyit? Tényleg mindig ott tűnnek fel, ahol Tirexi.

raziel01: Én tisztában vagyok vele, ha vissza olvasol pár napot láthatod, hogy ugrunk mi is össze Tirexi-vel, említettem én is okokat, de nem kanyarodnék vissza már oda.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3805) Jakesz válasza Tirexi (#3803) üzenetére


Jakesz
őstag

(#3806) Tirexi válasza Jakesz (#3805) üzenetére


Tirexi
addikt

Köszi. :R
Jelentettem is. :K

(#3804) Keldor papa:
Erről van szó Keldor. :R
Előbb utóbb úgy is abbahagyják ez már csak idő kérdése. Talán egyszer rájönnek, hogy ezt felesleges csinálni mert nem ér semmit sem.
Én meg azt tudom, hogy addig csinálom amíg van belőle jövedelem.

(#3808) DJGABI:
Újabb Tirexi fan. :D
Üdv a köreinkben. :R
Nem baj majd te is rájössz ám. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3807) keIdor válasza Jakesz (#3805) üzenetére


keIdor
titán

Ez az ember. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3808) DJGABI válasza Tirexi (#3750) üzenetére


DJGABI
addikt

"Legalább most már tudjuk, hogy Szilárd barátunkat hova soroljuk a Tirexi témában."
Igen, tök igazad van, az a normális hogy kinyalják a s*gged, mint itt ebben a topicban levők 90%a.

Emlegeted itt a sörözgetést, de ahhoz azért az kell hogy érdekelje a másik felet is a mondani valód...

Sokszor úgy fogod fel hogy a negatív reklám is reklám, á la napiszarra kikerülés. de ott a címoldalon lenni azért nem egy olyan dolog, amire büszke lehet az ember.

Mindig az anyázást hozod fel, meg hogy érdekel a pozitív, építő jellegű kritika, miközben amikor Hunbaly is próbált normális hangnemben jobb útra terelni, ő volt a rossz meg a szemét. Dehát az interneten senkiben nem lehet megbízni...

(#3790) Keldor papa remek tanítványa vagy a mesternek, demagógia magas szinten. "Annyiból áll, hogy téged kifiguráznak...." igen, biztos csakis ezt csinálják 0-24, a hét minden napján.
"ezek iskolás gyerekek." így-így, tirexi is megmondta hogy SG-s 12 éves vérpistikék, trool-ok vagyunk

(#3791) Tirexi "szerző jogi figyelmeztetést" hahaha na ez is érdekes dolog. mit követelsz? a hangsávot? a videót? fair use akkor shaddamra nem vonatkozik, csak rád? hmm

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3809) norb55 válasza keIdor (#3804) üzenetére


norb55
senior tag

Mindenkivel összelehet ugrani, egyforma ember nincs .

Az az emberke.... én szakadok rajta. :DDD Lehet az én hangom buzis, de az ővé. ... :DDD

APA FOLYTATÓDIK .. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3810) Motion_Blur válasza Jakesz (#3805) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jézusom.... szánalom a gyerek...

ki ez amúgy? PH!-n van?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3811) Tirexi válasza DJGABI (#3808) üzenetére


Tirexi
addikt

Ugyan azt követelem mint amikor nekem is érkezik a követelés mástól. Semmi ördöngösség nincsen ebben csak léteznek szabályok amiket az emberek szeretnek páros lábbal felrúgni. :K

Amúgy az téged miért bánt hogy vannak olyan emberek is akik nem ócsárolni jönnek engem ebbe a topic-ba? Meglepő mi, hogy még nekem is a rossz és gonosz alpári Tirexi-nek is vannak internetes ismerősei, olyanok akik nem a videók alapján ítélnek meg.

(#3810) Motion_Blur:
Egy noname senki aki mások nevéből akar nézettséget csinálni. Ennyi.
Itt hogyan lenne fent? :D
Ahhoz érteni is kéne valamihez. :DDD
De neki is vannak amúgy követői. Az SG-sek mind mind lelkes rajongói. :K
Hiába, az azonos szintek mindig megtalálják egymást.

(#3808) DJGABI:
Hallod Keldor én vagyok a mestered. :D
Mondj már erre valamit. :DDD

(#3813) freestyée:
Ez egyértelmű volt. :R
Nem mind1 milyen zsebben turkálnak de erről nem akarok megint pont veled beszélgetni. :U

[ Szerkesztve ]

(#3812) SzlobiG válasza keIdor (#3807) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon kemény. :D

Ez vmi antiszoc ökörállat lehet.

(#3813) WaterWawe válasza Tirexi (#3748) üzenetére


WaterWawe
őstag

"Mindig is voltak is és lesznek is ilyen emberek itt MO-n akik nem bírják elviselni ha a másiknak jól megy és erre büszke."

Ennél nagyobb öngólt még nem halláttam... Turkálsz az én zsebemben meg eljátszod a nagy halált, most meg föl vagy háborodva ha veled is ezt csinálják. :W

iszilard kolléga pedig csak a tényekkel szembesített, gondolom a sok konzol is mind használtan lett véve, meg a TV meg minden... de hagyjuk nem vagyok kíváncsi rá mi honnan mennyiért van...

...Arra viszont kíváncsi vagyok hogy ezek mellett mért áldozol időt arra hogy engem bosszants facebook-on meg Keldor illetve TTomax előtt engem bemocskolj. Semmivel nem vagy jobb mint azok az emberek akik téged szivatnak és veled trollkodnak, ugyan azt csinálod te is. (Inkább szerezz barátokat a való életben!)

(#3814) norb55: Nem tudod te mi volt akkor. Elutaltam neki előre a pénzt, és 2 hetet vártam hogy beszerezze az új kártyáit és hogy ideérjenek a referenciák. Nem mondom nem adta rossz áron, de mondjuk ha deicide kollégától vettem volna jobban jártam volna.

[ Szerkesztve ]

(#3814) norb55 válasza WaterWawe (#3813) üzenetére


norb55
senior tag

Mikor Tirexi eladta neked a 2db referencia GTX 780-at akkor jó ember volt mi? Talán makulátlan állapotba.

Most meg itt szidod mint a bokrot?:D

Ahhoz hogy másokat bosszantani lehessen ahhoz valamit tenni kell elötte. Mindennek van oka és következménye.

Keldor papa A csávónak a háttere mindent elárúl a viselkedéről. talán nem megy neki olyan jól a szekér, elég egyszerü kis lakása lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3815) Tirexi válasza norb55 (#3814) üzenetére


Tirexi
addikt

Na igen azt hamar elfelejtette a csávó. Amíg kell valaki egy cél elérése érdekében akkor minden szipi szupi aztán amikor meg van a dolog akkor meg jól seggbe kell rúgni. Ezt megszoktam már itt. Nem az első eset volt.

(#3813) freestyée:
Ha hiszed ha nem a PS4-en kívül mindent használtan vettem még a most megrendelt Xbox One-t is.
A TV-t is az alaplapomat is a CPU-mat is a VGA-imat is a telefonomat is még a motoromat is.
De gondolj amit akarsz.

Engem az jobban érdekel, hogy gimnázium mellett hol dolgozol, hogy ilyen jó gépet össze tudtál rakni?
Vagy ösztöndíj mert akkor nem szóltam. :R

(#3816) Keldor papa:
Nem nekem volt igazam, de valljuk be nem volt szép húzás mivel már nem egyszer el lett mondva hogy az ilyen nem TS téma.
Legalább is nem közös téma.

[ Szerkesztve ]

(#3816) keIdor válasza Motion_Blur (#3810) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudjuk ki, így azt sem, hogy regisztrált-e PH-ra.

norb55: Csak az egyik oldal véleményét tudod (ha tudod), ne ítélkezz, mert ott bizony nem Tirexinek van igaza. Nem is pénzről szól.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3817) norb55 válasza keIdor (#3816) üzenetére


norb55
senior tag

Ha nem neki van igaza, akkor is miért kell ide hozni PH-re? Kit érdekel hogy kinek van igaza. Amiről nem tudok az nem fáj.

Én se hozom ide, hogy kivel vagyok rosszba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3818) WaterWawe válasza Tirexi (#3815) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hajdúszoboszló, Strand (Hungarospa Kft.) Minden nyáron 3 hónap.
Ösztöndíj Gimnáziumban? :U
Látszik hogy te sem voltál 5-ös tanuló.

(#3820) Tirexi: Az az indok hogy belinkeltem egy rohadt videót amit nem is azzal az indokkal linkeltem be hogy téged fikázzalak... Hát igen az én k**** anyámat.

[ Szerkesztve ]

(#3819) keIdor válasza Tirexi (#3815) üzenetére


keIdor
titán

Én a reakcióddal nem értek egyet, nem ugyanaz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3820) Tirexi


Tirexi
addikt

"ugyan azt csinálod te is."
Ok nélkül nem csinálok ilyet. Ezt mindenki tudja rólam.

(#3818) freestyée:
Nem voltam ötös még jó hogy nem. Minek ha olyan munka helyre kerül az ember ahol azért fizetnek hogy nyomogasd a gépen a zöld gombot? :DDD
Te meg csak tanulj, diplomázz le és amikor a felvételnél majd azt mondják a szemedbe, hogy "ön túl iskolázott nem tudjuk megfizetni" akkor majd gondolkodj el egy kicsit mennyi értelme volt a sok hülye tanulásnak.

(#3821) DJGABI:
Te még mindig abban a tudatban vagy, hogy azokra a fórumokra én nem tudnék vissza menni? :D
Párszor már visszamentem és nem buktam le személyileg. Az IP cím alapján jöttek rá, hogy ki vagyok. Nagy különbség. :K

Ha itt betartod a szabályokat akkor elvileg nem küldenek el.
Szerencsére itt vannak moderátorok nem úgy mint SG-n. :R

[ Szerkesztve ]

(#3821) DJGABI válasza Tirexi (#3811) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem bánt, váljék egészségedre. Itt végre van egy kis közösség aki megtűr (és igen, lehet jönni azzal hogy mi lenne ha Pisti123 névvel csinálnád itt a dolgaidat) kíváncsi vagyok meddig húzod itt, meg ha gyűlnek a fekete pontok hova menekülsz, mi az utolsó mentsvárad? TeamSpeak? :DDD De az is biztos hogy nem magad adod (utalok itt a pocskondiázó PÜ-kre amit kiküldtél _egyeseknek_)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3822) #35434496 válasza WaterWawe (#3818) üzenetére


#35434496
törölt tag

"Ösztöndíj Gimnáziumban?" Genya! :DDD :C

(#3823) norb55 válasza #35434496 (#3822) üzenetére


norb55
senior tag

Családi pótlék is ösztöndíj. :DDD :D

(#3824) F34R válasza WaterWawe (#3818) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah ez az , minden nyaron harom honap ..... En peldaul amit keresek azt nem kolthetem el all in one, mert a rezsi a szamlak kaja stb es nincsenek masok akik mellett ezek szetoszodnanak es tobbet kolthetnek..

Most akkor legyek itt irigy mindenkire mert milyen jol is megy neki ? (csaladi helyzettol es egyeb dolgoktol eltekintve) Szegyen ilyen mondani de nekem tobb honap kell ahhoz is hogy egy kartyara osszegyujtsek, megis inkabb kivarok es nem trollkodok masok masok szferajaba.

(#3825) Tirexi válasza DJGABI (#3821) üzenetére


Tirexi
addikt

Utolsó mentsvár? :D
Te miről beszélsz? :DDD
Ki mondta, hogy interneten kell beszélgetni? Mint mondtam amíg lesz YT csatornám addig leszek az interneten. Ennyi. Utána értelmetlenné válik számomra az itt eltöltött idő.

Amúgy ha tudni akarod ezt az acc-ot már egyszer akartam töröltetni itt, de aztán a piros pontok miatt még sem lett belőle semmi.

(#3824) F34R:
Hát ahhoz hogy ilyen cuccai legyenek abban a három hónapban minimum 1 milkát kellett kapnia.
Azt meg senki nem hiszi el.
Ha csak a cuccait számolgatom össze meg a terveit a full vízre stb.
Na de mind1 nem az én dolgom kinek honnét van a pénze csak érdekelt a dolog. :U

[ Szerkesztve ]

(#3826) Jakesz válasza Tirexi (#3820) üzenetére


Jakesz
őstag

Sok hülye tanulás, pfff! A ganz mondjuk tényleg arra jó, hogy ilyen felfogással engedje ki a diákokat.

(#3827) norb55


norb55
senior tag

Láttátok ezt a fílmet? Ajánlom sok embernek.

Tirexi Miért nemérdekel? Te is vájkálhatsz mások életébe,ha veled is ezt teszik.
De én egy csúcs gépen nem arra használnák, hogy a tirexit lehordjam mindennek.

Engem is kilehet figurázni, egy bizonyos szintig, mókásnak tartom, de vagy egy pont ahol már tényleg jobb ha csak netem látom az írásokat.

[ Szerkesztve ]

(#3828) WaterWawe válasza F34R (#3824) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én trollkodtam mások szférájába?
Hát most nem azért de én nem irigykedtem Tirire, csak amikor elkezdte mondani a hátom mögött hogy honnan van nekem ennyi pénzem akkor mondtam hogy ha ő így, én is így.

(#3829) Tirexi válasza Jakesz (#3826) üzenetére


Tirexi
addikt

Vezessük ezt vissza Jaka. :D

Na már most én a tovább tanulás helyett inkább elmentem dolgozni szal kereső képes lettem.
A szüleim nekem nem finanszíroztak semmit sem sajnos így muszáj volt nekem megtennem a lépéseket.

Tehát ha annó a tanulást választom akkor most nem lenne Tirexi az interneten. :Y
Nem lenne ilyen gépem, nem lenne ennyi alpári videóm és persze nem lenne YT bevételem sem.

Tudom, hogy ennek ti örülnétek de én nem. :D
És most jönne az hogy tanulással jó helyem lenne amihez nem kéne a YT kiegészítő, de ez sem biztos persze ez csak feltevés.
A mai világban az lesz jó helyen ha valakinek van egy cégnél a vezetők között valakije.

(#3830) norb55:
Én erre részben tudom a választ, de inkább hanyagolom a témát mert nem tetszik ájvóternek. :D

[ Szerkesztve ]

(#3830) norb55 válasza WaterWawe (#3828) üzenetére


norb55
senior tag

Honnan van neked ennyi pénzed?:D :DDD De mégis mennyi pénzed?:D :DDD

Tirexi Diplomával kitörölheted a seggedet, azzal nem épül fel egy ház, se iroda, se semmi, Ha nem lennének szakmunkás emberek a világ összeomlana, a diplomások utcára kerülnének. Munkatársam is egyetemet végzett és én tanítom a gépek kezelését. Hitelt vett fel rá hogy elvégezhesse az egyetemet, és a kutyának se kell. most meg ott nyomorog 5millió FT hitellel. Mondtam neki neked külföldre kéne menned, nem itt melettem lenned. Havi 115K-ból csak a banki törlesztése havonta 85K.

Egyetemet végzett ember, szakmunkást előbb megtalálják a mai világba mint egy diplomás emberkét.

[ Szerkesztve ]

(#3831) h1mpi válasza MiklosSaS (#3764) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3832) gabor0077


gabor0077
tag

Én egyvalamit nem értek, Tirexi. Miért állsz le vitatkozni ezekkel a noname emberekkel? Nem mindegy mit gondolnak rólad? :) Részemről én is elég régóta fórumozok, és sokszor jöttek a nagy megmondó emberek, hogy ilyen hülye vagyok, vagy olyan hülye, meg ezt nem jól tudod, blablabla.. (persze, a gyerek aki írta ezeket az tökéletes nyilván...) Volt, hogy visszaírtam, de a gyerek csak szajkózta a maga hülyeségét. Inkább ráhagytam. Hidd el, ha ignorálnád azokat akik SG-ről idejönnek téged fikázni, vagy aki PH-s és fikáz, akkor egyszer csak abbahagynák, mert nem lenne táptalaja a dolognak. :K

Ez ugyanaz, mikor valakit piszkálnak, csúfolnak suliban. Ha te nem reagálsz ezekre a dolgokra, akkor abba fogják hagyni, mert nem látják a reakciót, és nincs ami motiválja őket egy újabb beszólásra :) Ez a trollok működésének alapszabálya.

[ Szerkesztve ]

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#3833) #35434496 válasza norb55 (#3830) üzenetére


#35434496
törölt tag

Milyen érdeklödő itt valaki? Új munkahelyed van norb? (NAV?) :DDD

(#3834) shaddam válasza Tirexi (#3829) üzenetére


shaddam
aktív tag

Miért nem rögtön az utcaseprőt céloztad meg? Az könnyebb lett volna mint a gombnyomogatás

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#3835) norb55 válasza #35434496 (#3833) üzenetére


norb55
senior tag

Te már lebuktál, de csak a Bors meg talán a Blikk kap tudomást rólad. :DDD
Mellékes állásba másokat fotózok az utcán, meg mások hátteri életét vájkálom. Hoz egy kis plusz bevételt a konyhára. :DDD :D De ne hireszteljétek nagyon szét. Nem akarok lebukni. :DDD

shaddam Hozzatok még pár emberkét ide, hagy röhögjek még egy jót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3836) Jakesz válasza Tirexi (#3829) üzenetére


Jakesz
őstag

Az teljesen korrekt, hogy a középsuli után dolgozni mentél. Az már kevésbé, hogy a tanulást általánosságban leszólod, ami nélkül a mai világban gyakorlatilag képtelenség érvényesülni. Az meg már egyenesen nevetséges, hogy te a megélhetésedet a YT bevételre alapozod. Szerinted ez neked egy életre való támasz lesz? Életed végéig kapni fogod a gameplayek után a pénzt? Ha már tényleg eléred azt az időt, hogy önálló életet élj családalapítással, akkor azt enélkül is be tudod majd vállalni?

"A mai világban az lesz jó helyen ha valakinek van egy cégnél a vezetők között valakije."
Ebben sok igazság van, de tanulatlan protekciósra sincs szükség a jó helyeken. A protekció nélküli tanult és tanulatlan emberek esélyeinek összehasonlítását meg szerintem nem kell elemeznem.

(#3830) norb55
És szerinted a "világ összeomlásának" megakadályozását a szakmunkások teszik meg? A mai építkezésekhez szakmunkást maximum segédmunkásnak hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#3837) Tirexi válasza gabor0077 (#3832) üzenetére


Tirexi
addikt

Hidd el azt én is jól tudom, hogy mi a troll fogalma. :R
Csak az a baj, hogy a velük felállított érv miszerint ne etesd őket nem működik ezen a fórumon. (olvass vissza a látottak alapján)

Elmondom miért nem működik ez itt: (ne vegye senki ez magára)

Az a baj, hogy az emberek nagyon naivak és bármit elhisznek ha azt már egynél több ember állítja. Ugyan ez volt a hamis társkeresős account is. Mindenki elhitte, hogy én csináltam holott nem.
Amit ki akarok hozni a dologból az csak annyi, hogy ha betéved ide egy troll és te nem véded meg magad vele szemben akkor az lesz amit ő mond mert a többiek naivan elhiszik nekik főleg ha mondjuk még valaki rátesz egy lapáttal. Az oké, hogy te magad tudod az igazat de valahogy vissza kell hozni a többi fórumtárs bizalmát is mert akkor már tényleg nem áll majd senki szóba veled, hogy ha látják hogy nem szólsz vissza. Hallgatás beleegyezés szindróma.
Így hát néha muszáj vissza írni nekik még ha tudod is egy egy nagy nagy flame war-ba torkollik az egész.
De persze vannak határok ott is. Nekem a moderátorok azt írták PM-be hogy inkább jelentsem őket mintsem válaszoljak. Igazuk is lett mert jó pár kellemetlen ember kipontozódott így.
Valami ilyesmi van itt.

De amúgy már tényleg be kéne fejezni a témát mert már uncsi és úgy sem jut senki egyről a kettőre mert mindig tudok mindenre választ adni.

A poén az volt amikor SG fórumra bementem magamat megvédeni az ellenem készített topicba. Tudod mi volt a válasz? Az hogy "hazudsz!!" Na ennyi volt kb. Olyan emberekkel akkor nincsen miről tovább beszélgetni.

(#3834) shaddam:
Azért mert oda már túl iskolázott lettem volna. :DDD

(#3830) norb55:
"Ha nem lennének szakmunkás emberek a világ összeomlana"
Köszönöm. :R

(#3835) norb55:
Várj csak még tejeskifli nem jött meg. Na ő megint egy nagy egyéniség és a Tirexi ellenes SG fórum topic alapítója. Állítólag emberekkel foglalkozik szal ő enyhítheti a problémáimat.
Ja persze az. :D

[ Szerkesztve ]

(#3838) WaterWawe válasza Tirexi (#3837) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem az a baj hogy megvéded magad hanem mindent megkontrázol és mindig neked kell hogy igazad legyen. Illetve gyakran nagyon arrogánsan reagálsz a dolgokra. Erre már többen probáltunk utalni és akkor én is "SG fórumos" lettem a szemedben.

(#3839) norb55 válasza Jakesz (#3836) üzenetére


norb55
senior tag

[link]

Azt mondod tanulás nélkül képtelenség valahova is vinni.
Régen nem volt semmi modern technika és sokkal pontosabbak voltak a számítások mint most az agyon tanúlt emberektől. Az a baj itt a mai világba mindenki csak a könnyebb munkát akarja végezni, mindenkinek azt suttogják a fülébe tanúlj fiam mert amúgy nemtudsz megélni.

Csak az a baj ha mindenki csak agyon tanúlt akar lenni, mi lesz azzal aki ellátja őket élelemmel,tetőt csinál a fejükre, megcsinálja nekik az kenyeret. Netántán a 20millió FT-os autóját. Vagy kipucolja a sz@rát mert eldugúlt a lefolyója stb... Szakmunkások nélkül, nincs élet, és a diplomás papírokat, lebezsgetheted, órákon át.

Mai világba már a gépek az urak. Én szakmunkás fejemmel megtudom tanúlni a 300millió FT-os gép kezelését.
Csak azt a gépet is valami dimlomás ember sz@rul tervezte meg és néha napján behall :D

[ Szerkesztve ]

(#3840) Tirexi válasza Jakesz (#3836) üzenetére


Tirexi
addikt

Természetes, hogy a YT acc-ra nem lehet támaszkodni az idők végezetéig de nekem pl nem kicsi löketet adott.
A munkám sajna nem fizet olyan jól, hogy vegyek pl magamnak egy járművet. A YT megadta a lehetőséget, hogy vegyek egy motort amivel végre valamilyen szinten világot láthatok. És ez nekem hatalmas löket volt az eddigi 4 fal közötti életemhez képest. Ha tehetem már megyek is vele még így a téli időkben is.
De ez csak egy példa.

Amúgy visszatérve az iskolás részére. Nálunk sok olyan ember van aki az iskolájához képest elég ótvar munkát végez. Van olyan is aki diplomás és munkadarabokat sorjáz egész nap szinte minimálbérért.
Akkor neki megérte a sok tanulás meg a nyelv vizsga? Nem.

"A mai építkezésekhez szakmunkást maximum segédmunkásnak hívnak."
Ez egy elég nagy probléma itt. Így persze hogy nincsen kedve az embernek dolgozni menni hogy tudják nem tartják őket semmire.
De amikor szorul a hurok akkor jól jövök a túlórámmal meg a segéd munkámmal igaz? Csak példa.

Na újabb alpári mikrofonos videó akit érdekel: Ded Szpéjsz 3!! :D

[ Szerkesztve ]

(#3841) gabor0077 válasza Tirexi (#3837) üzenetére


gabor0077
tag

Ahha, ez a társkeresős dolog tényleg szemétség volt már, meg az engem is rohadtul kiakasztott volna, amit filmkiller is csinált. Annak az embernek egy darab égőből áll a csillár, és az egyetlen élvezet neki az, hogyha másokat kioszthat meg kigúnyolhat a semmiért :D Gondolom a téged üldöző banda is ilyesmi lehet. Mert oké, hogy valakit utálunk, beszólogatunk neki, de mikor már a házát mutogatjuk, meg visszaélünk a nevével, az már azért elég komoly bűncselekmény.

Tanulásról meg annyit, hogy érdemes tanulni, DE nem itthoni munkára kell készülni. Ott vannak az orvosok, magam is egyetemista vagyok, úgyhogy ezen a téren jól belelátok a dolgokba. Szerencsétlenek éjt nappallá téve tanulnak, és miért? Azért, hogy itthon MINIMÁLBÉRBŐL tengődjenek, más meg nagyon szépen megél USA-ban kétkezi munkából... Na ennyit erről, meg úgy általában Magyarországról :)

Na mindenesetre ezek ne tántorítsanak el a videózástól, mert kíváncsi vagyok még a PS3-exkluzívos kalandjaidra, a God of War még csak a jéghegy csúcsa, még az Uncharted-ot nem láttad :D

[ Szerkesztve ]

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#3842) Jakesz válasza norb55 (#3839) üzenetére


Jakesz
őstag

Az első bekezdésed teljesen igaz. Régen más világ volt, akkor a szakmunkásoknak voltak a legjobb esélyeik munkát találni és meg is lettek érte fizetve. Ma már nincs is annyira rájuk szükség, mert rengeteg dologban helyettesíteni tudják őket a gépek, másrészt azon a kevés lehetőségben is éhbérért robotoltatják őket.
A sz@rpucoláshoz tényleg nem kell tanulni, de a 20 millás autó megjavításához meg a tetőmegcsináláshoz már tudomány kell, amit mit ad isten, tanulás nélkül nem lehet elsajátítani.

[ Szerkesztve ]

(#3843) DJGABI válasza Tirexi (#3825) üzenetére


DJGABI
addikt

szóval életed végéig ezt fogod csinálni. értem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3844) Tirexi válasza gabor0077 (#3841) üzenetére


Tirexi
addikt

"házát mutogatjuk, meg visszaélünk a nevével, az már azért elég komoly bűncselekmény"

Ezt sokan úgy fogják fel, hogy interneten mindent szabad. Azt hiszik, hogy a gép mögött mindent meg lehet úszni.
Nem rég volt a TV-ben egy ilyen hír valamelyik csatorna híradójában, hogy most már komolyabban nézik az internetes dolgokat is és ha kell kivizsgálják.
Sztem alkalmazni fogom mert már egy két dolog tényleg túl megy minden határon. :K

Az Uncharted-re én is kíváncsi vagyok az a baj, hogy annak nincsen Demo-ja azt meg kéne vennem. De előbb végig viszem a Last of Us-t aztán jöhet az. :)

(#3843) DJGABI:
Gondolj azt amit akarsz. Az idő majd teszi a dolgát.

(#3838) freestyée:
Jaj hány alkalom volt amikor sértődötten leléptél TS-ről amikor a többiek hülyéskedtek veled... Te szent ember te. :D

[ Szerkesztve ]

(#3845) Jakesz válasza Tirexi (#3840) üzenetére


Jakesz
őstag

Ez a hozzászólásod tetszett, tudsz te szimpatikus is lenni, ha akarsz :K
Hát igen, a munkanélküliség nagy problémája az országnak, de diplomával mégiscsak könnyebb elhelyezkedni minden területen, mert bárhová is mész, az első kérdésük az az, hogy mi a végzettséged. Reménykedni lehet, hogy nem mindig lesz itt sem ilyen világ, na meg aki tanul, az jóval könnyebben elhagyhatja az országot, amivel jó világa lehet kint.

(#3846) gabor0077 válasza Tirexi (#3844) üzenetére


gabor0077
tag

Ha tehetek egy javaslatot az Uncharted 2-vel kezdj, mert az sikerült a legjobban, még mindig félelmetesen szép a grafikája a mai napig :) 1. részben nincs aim assist, amivel anno elég sokat szoptam is, mert nagyon nehéz a játék, még easy-n is, a 3. rész meg hasonlóan jó, mint a 2, de egy fokkal rövidebb, és gyengébb sajnos.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#3847) norb55 válasza Jakesz (#3842) üzenetére


norb55
senior tag

Az autó megcsinálásához szakmunka kell . He egy audi gyárba dolgozól, megtanulod az autónak a csinnyát binnyát. Autó tervezéshez kell diploma, azt egy átlagos szakmunkás nem végezné el tuti. :DDD

Igen a szakmunkásokat lealacsonyítják, ez mind a felsőbb rangúaknak lehet köszönhetni .

De mikor a főnökömnek megmondom hogyan lehet szétszedni egy villanymotrot. vagy teljesítményileg kenterbe vágo, megakarja magyarázni hogy neki van igaza és ő is tud ennyit teljesíteni. Viszont a fizetésen nem akar véltoztatni. Többet termelek neki, és ő akarja összeszedetni a saját kutyának a szarát velem.

Megmondtam a szemébe nem fogom a picsádat kinyalni azért mert te fizetsz nekem.

Van ahol megbecsülik a munkaerőt, van ahol sz@rnak rád.

Tirexi A határnak is van határa. :DDD Két határ között vagy szerintem . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3848) Tirexi válasza Jakesz (#3845) üzenetére


Tirexi
addikt

Amikor én jelentkeztem a jelenlegi munkahelyemre ott az első kérdés az volt az elbeszélgetésen, hogy mennyi gyakorlatom van és milyen gépekre. :D
Mondjuk én nem irodás melóra jelentkeztem az is igaz. :K

(#3846) gabor0077:
Köszi a tippet. :R

(#3849) freestyée:
Én átléptem a határodat vagy még meg tudsz bocsájtani? :F

(#3847) norb55:
Áhh iWater szemében most már nem vagyok más csak Tirexi a semmirekellő, iskolázatlan, noob, arrogáns, troll. :(

[ Szerkesztve ]

(#3849) WaterWawe válasza Tirexi (#3844) üzenetére


WaterWawe
őstag

Annak is van határa...

(#3850) norb55


norb55
senior tag

Hozzáteszem azt is a Diploma csak egy papír amit jó ismeretséggel meglehet vásárolni. De a tehetséget, szaktudást soha nem fogják neked odaadni pénzért. :R

Tirexi Nemtudom, engem soha nemérdekelt ez a diploma dolog. De azt tudom volt a TV-be is egy olyan hír, hogy egy csomó dimlomás ember munkanélkül van, mert nem kell a kutyának se, túltelítettség van belölük. Mindenhova szakmunkás emberek kelettek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.