Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) GeneraL_XTX válasza hackeeeee (#25886) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

akkor nem a Volta jön? :DDD

(#25902) hackeeeee válasza Laraxior (#25900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

190-220-230 között van.

Nem véletlen adtam el most. :(

Véleményem szubjektív...

(#25903) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#25901) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őő... De, De nem az lesz a 20xx széria? :U :D Akkor so sorry.

Véleményem szubjektív...

(#25904) Raymond válasza sqpp (#25898) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg lenne hozza, csak azon a talan 70%+ terhelesen mar lenne hangja. Ami meg mindig lenyegtelen ha a nem hangosabb mint a CPU es a grafikus kartya hangja :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25905) RazoR


RazoR
veterán

Srácok, ez garigyanús ugye?

(#25906) hackeeeee válasza RazoR (#25905) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nincs túl szép hangja. Ez motorhiba.

Naszóval, ennyi a különbség Nálam mondhatni MAXOC mellett a Ti és a 1080 között.

Véleményem szubjektív...

(#25907) Raymond válasza hackeeeee (#25906) üzenetére


Raymond
félisten

Hmm..csak 21%? Azt hittem ennel kicsit tobb lesz. Meg az orajel elonyt figyelembe veve is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25908) HaZsolt


HaZsolt
őstag

EVGA GTX 1080 Classified vagy FTW2? Melyiket ajánljátok? Kb egy ár a kettő. Classival nincs vrm gond?

(#25909) hackeeeee válasza Raymond (#25907) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Összesítettben nem vártam többet, GS-ben annál inkább érezhető a különbség.

Arról nem beszélve, hogy a 1080 itt már ki volt centizve eléggé.. A Ti-vel nem szórakoztam még annyit, sőt, még feszt sem kapott. :)

Majd egyszer, friss Windows, plusz kap feszt is.

Nagyjából ~30k-ért kaptam ezt a ~20% többletet. Ennyit Nekem megért.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25910) GeneraL_XTX válasza hackeeeee (#25909) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

30k? miféle kártya ez 200k-ért? :Y

[ Szerkesztve ]

(#25911) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#25910) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Picivel több volt, de úgymond volt egy garis ügyem, (evga táp), annak az árát is beletettem, lényegében azt nem számoltam, mert az amúgy is kiadás volt.

Véleményem szubjektív...

(#25912) GeneraL_XTX válasza hackeeeee (#25911) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

jaa úgy már más a leányzó fekvése :D Amúgy melyik gyártó/milyen tipús? Zajszint, hőmérsékletek rendben vannak? Mert ezek a legnagyobb panaszok a Ti-kről :DDD

(#25913) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#25912) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem rendben lesz, játékos teszt még nem volt, mert az még nem fért bele az időbe. :)

Fix 60%-os ventivel ment, 60 fok körül megállt FS közben. Zajszint fix 60%-on elhanyagolható volt.

Ő lenne az.

Véleményem szubjektív...

(#25914) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#25912) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naszóval, ez a kártya auto fan profillal azt tudja, amit a Gainward 1080 tudott custom venti profillal. Nincs OC, 1898 MHz-re vette vissza, ebben a melegben ~75 fok volt overwatch után.. Itt még hangja lényegében nincs.

Szerintem fog kapni egy szép kis custom profilt, max 60% körüli ventivel, úgy elvileg megáll 65-70 körül, szerintem. Bár most tény, hogy elég meleg is van.

Valszeg ennyit is számít a 3 venti a kettőhöz képest.

Véleményem szubjektív...

(#25915) gainwardgs válasza hackeeeee (#25906) üzenetére


gainwardgs
addikt

Játék teszt lesz?

Ez a tremark elég karcsú így itt annyira nem nagy a különbség.
Játékokban gondolom jobban hoz azért

(#25916) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Üdv ismét!

Egy EVGA GTX1080 FTW Hybriddel léptem újra közétek.
Van valakinek tapasztalata vele?

(#25917) hackeeeee válasza gainwardgs (#25915) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Overwatch meg sem mozdul 143 FPS-ról, úgy, hogy nagyjából 70-90% között ingázik a gpu terhelés, mindkez 1440p-ben, epic mellett, res scale 100.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25918) syIex válasza hackeeeee (#25917) üzenetére


syIex
veterán

Megéri váltani 1080-ról Ti-re? Te, mint tapasztalt kolléga mit mondasz róla? :)
Full HD-ban használom a gépet és nem tervezek váltani egy jó darabig.:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#25919) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Gears4 bench, asszem azonos beállításokkal: Az adatokra érdemes figyelni, mert azóta változott: CPU mindkét esetben 4800.

Gainward 1080:

Asus 1080 Ti:

sylex1: 1080p-re felesleges, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25920) syIex válasza hackeeeee (#25919) üzenetére


syIex
veterán

Laza 30 FPS, azért az nem kevés. Mondjuk ezek mellett az elszállt árak mellett sima FHD-ra szerintem is felesleges. Köszönöm a képeket! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#25921) gainwardgs válasza hackeeeee (#25917) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jól hasít :D

(#25922) sagit válasza hackeeeee (#25919) üzenetére


sagit
addikt

PUBG véletlen nincs meg? :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25923) syIex válasza sagit (#25922) üzenetére


syIex
veterán

Az nekem megvan, szóval amennyiben csinálsz egy tesztet vele én ugyan oda beállok és megcsinálom én is. Nekem ugyan az a kártya van, mint Hackeeee-nek csak sima 1080 nem Ti, de asus rog stb... :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#25924) hackeeeee válasza sagit (#25922) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:N

Véleményem szubjektív...

(#25925) Zsohi válasza Zsohi (#25830) üzenetére


Zsohi
őstag

A mai nap megérkezett a kártya.


A csomagolásból kivéve rögtön koppant az állam, ehhez fogható minőséggel én még nem találkoztam eddig soha egyetlen videokártyán. A másik megdöbbentő tényező az maga a kártya méretei voltak, gigantikus annak ellenére is, hogy csak egy szimpla 2 slot-os hűtésről van szó, baromi magasra nőtt és a súlya se kispályás. :D


A kétféle bios közötti különbségről csak annyit tudok elmondani amit észrevettem. Normál fokozatba a ventilátorok üresjáratban nem pörögnek, az alap tdp korlát 245 watt, kitolva 280 watt. Ln2-re átpöckölve a ventilátorok már alapjáraton is pörögnek ~500 fordulat/perc-en, tdp alap megegyező, de itt a felső határ már 320 watt.


Teljesen gyári állapotában.


A tuninggal is megpróbálkoztam, igaz komolyabban nem tudtam beleásni magam. A csuszkák koppra előre tolva, bios ln2 állásban és végül feszültség emelés nem volt. +130Mhz, eddig jutottam amíg a 3dmark lefutott, +150 az alapórajelnek már sok volt.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#25926) Találtgyerek válasza Zsohi (#25925) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szép kártya! Gratulálok hozzá!
Hűtése milyen?

06-3o/9759I39

(#25927) hackeeeee válasza Zsohi (#25925) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annó majdnem ez lett, ilyet szerettem volna csak nem volt, így lett a Gainward. :) Grat hozzá.

Véleményem szubjektív...

(#25928) Tino válasza Zsohi (#25925) üzenetére


Tino
csendes tag

Próbáld ki a metro 2033 reduxot koppra húzva a csúszkát. Az az igazi bencsmárk :D nekem max 40 fps, ezért pár filtert levettem 4x-ről 3-ra, most már megy a 60fps, na de akkor is, egy 1080-tól? :D amúgy én r9 270-ről váltottam. (aki nem érti a szarkazmust, nem kezdje el mondani h régi játék és nincs optimalizálva, értem én.)

(#25929) FLATRONW válasza Tino (#25928) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezen nincs mit csodálkozni. Maxra húzva az SSAA is 4x-en van, ilyenkor pedig fullhd felbontás mellett 4k-n számol a GPU és azt skálázza vissza fulldh-ra.

(#25930) Zsohi válasza Találtgyerek (#25926) üzenetére


Zsohi
őstag

83 fokig tuning mellett se kúszik fel, viszont nem tartom véletlennek, hogy egyetlen más gyártó se próbálkozik ezzel a ventilátor dizájnnal. Biztos vagyok benne, hogy nem ez a leghűvösebb és leghalkabb 1080-as.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#25931) GeneraL_XTX válasza hackeeeee (#25914) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

gratula, nekem is Strix lett az 1080-am, kb 5 fokkal ha hűvösebb alapon. Jó kis kártya ez, és azért a Te 1080-ad a legjobbak között volt tuningban és még így is ráver 20-30 fps-t. :C

Szívem szerint én is 1080ti-re váltottam volna 1070-ről de a 25k vs 75k árülönbséget látva maradam az 1080-nál :(

[ Szerkesztve ]

(#25932) GeneraL_XTX válasza Zsohi (#25925) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

fuuh szép kártya gartula, én is szemeztem vele sokáig, mert iponról áfa nélkül egy ideig nem olyan vészes áron jutottam volna hozzá. De aztán addig gondolkoztam, amíg jól felment az ára és így már nem érte meg (nekem) :O

[ Szerkesztve ]

(#25933) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#25931) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Andromeda-ra voltam még kíváncsi, tegnap este még azt is megnéztem, azonos beállítások mellett abban is kb. 20 fps-t.

A wildlands, fullos beállítások mellett SMAA-val már döcögött 1440p-ben, nem szaggatott, csak ment azért 60 alá többször is, a Ti-vel nincs ilyen, 60 alatt nem láttam azonos területen, átlagosan 70, még maxos árnyékokkal is.

Véleményem szubjektív...

(#25934) torma1981 válasza GeneraL_XTX (#25932) üzenetére


torma1981
veterán

Hát nem ért akkor sem annyit. Nagyon túl árazott.

(#25935) GAbre válasza L4mie (#25870) üzenetére


GAbre
veterán

Gratula.
Elvileg jobb,mint az èn gamerockom.
Remèlem a tied is jol tuningolható,halk,ès hűs.

Avatar

(#25936) Gtaati válasza GAbre (#25935) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekem is Gamerockom van, miért jobb tőle a JetStream? Kinézetben különböznek de a nyák a hűtés minden ugyanaz, biosból adódóan lehet órajel különbség amit lehet bios cserével orvosolni vagy AB-el.

(#25937) Laraxior


Laraxior
titán

Battlefield 1. 100% és 200% resolution... Azért eléggé látványos a különbség... :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25938) Jacek válasza Gtaati (#25936) üzenetére


Jacek
veterán

1080 GameRock=Graphics Clock:1645MHz ,Boost Clock:1784MHz
1080 SJS:Graphics Clock:1708MHz, Boost Clock:1847MHz

Huzni meg ugyad oda lehet:)

(#25939) Gtaati válasza Jacek (#25938) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Pont ugyanezt írtam én is hogy a kinézetet és biost-órajelet leszámítva ugyanaz a két kártya, bios cserével vagy Msi AB-vel meg teljesen ugyanazt tudják.

(#25940) Jacek válasza Gtaati (#25939) üzenetére


Jacek
veterán

Természetesen, egyébként nekem is 1080 GameRock:)

(#25941) GAbre válasza Gtaati (#25936) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom.
Azt tudom,h kb 95%ban ugyanaz.
De anno neztem 1 palit 1070et.
A zotah-hoz kèpest kevesebb fesszel ment magasabb órajelen. Azt hiszem gamerock premium.
De,hogy ugyanattól a cègtől,milyen változások vannak nem nèztem.
Nekem +155mhz a tuning.
A boost változott már nem megy,vagy ritkán 2100 korülre.
Igaz kb 2 játèkkal játszok,ès nem is ezt nèzegete..

De szinte lènyegtelen a legtöbb dolognál feszt emelnek,adnak neki 1 nagyobb nevet,ès eladják drágábban,ès elvileg jobb.
Gyakorlatilag ugyanazt meg tudod csinálni olcsóbban is,csak jo gyartotol jo hütèssel /komponensekkel kell venni

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#25942) Gtaati válasza Jacek (#25940) üzenetére


Gtaati
őstag

Grat. hozzá! Én nagyon, de nagyon szeretem:) :C

(#25943) Gtaati válasza GAbre (#25941) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen Palit-nál is a Gamerock - Gamerock Premium JetStrem - SupeJetStrem tuti hogy ugyanaz a hűtőborda és a nyák is, nyákon a komponensek is.... Kinézet meg bios variációk, kicsit nagyobb órajel aztán lehet érte többet kérni....

Pl. Ha már Zotac, Zotacnál is a Gtx 1080 AMP! és Amp Extrem-nél is a nyák és a rajta lévő cuccok ugyanazok, a különbség a hűtőborda és bios, tehát simán tudná azt a teljesítmény az AMP! Editon is az Extrem biosával.... csak a borda miatt lehet hangosabban és melegebben...

(#25944) hackeeeee válasza Gtaati (#25943) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Palit ebből a szempontból érdekesebb, mert ott a Gainward is.

Véleményem szubjektív...

(#25945) syIex válasza Gtaati (#25943) üzenetére


syIex
veterán

Hát én most néztem úgy igazán a hőfokot és GTA V (Full graf) mellett 70-80 FPS és 99%-os terhelésen nem ment feljebb 70 foknál a kártya. Asus Strix-ről van szó. Nem bántam meg, hogy ezt vettem! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#25946) Gtaati válasza hackeeeee (#25944) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát igen, de pl Gainward szintén ugyanaz a nyák és hűtő mint a Palit, egyedül a ventilátor lapátok kiképzésében van különbség, ha jól tudom. Meg ugye a Palit leányvállalata a Gainward:)

(#25947) Gtaati válasza syIex (#25945) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem rossz a Strix, nekem a dizájn az a tetszik és, hogy 2 slotot foglal-el a hűtése, pl a Gamerock 2,5 Slot széles... ami lehet bizonyos helyeken probléma. Strixnél mármint a Gtx 1080 esetében a memória vrm stb hűtéseket elég hanyagul elnagyolva oldották meg, ez az ami nem tetszik benne, de gyakorlati szempontból nem hiszem, hogy nagy jelentősége van, max az élettartalom szempontjából. Ha jól tudom sok kritikát kapott az Asus ez miatt és pl a GTX 108Ti esetében ezt javították is.

(#25948) Dtomka válasza Laraxior (#25937) üzenetére


Dtomka
veterán

Ne "streszelljé" :D
Köszönjük a képeket, jó összehasonlítási alap! De "jól megcsappan" az FPS ami érthető.
A 1080 TI FULL HD-ra még jó pár évig elegendőnek kellene lennie.

(#25949) Raymond válasza Dtomka (#25948) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk van egy hatar amin nincs sok ertelme tullepni, csak meg kell talani a kepminoseg szerint. 200% csabito mert szep szam, de nem biztos hogy jatek kozben mar sokkal vagy egyaltalan lathatoan jobb mint mondjuk a 150% beallitas ahol viszont az FPS meg nem esett le annyira.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25950) hackeeeee válasza Gtaati (#25946) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van, annyi a különbség.

Hát, most hogy mint van ez a leányvállalat. Lényegében megvette őket a Palit, és minden megy ugyan úgy, vagy valami hasonló. :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.