Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) 2thletme2day válasza Zebu (#25697) üzenetére


2thletme2day
őstag

Milyen monitorod játszol és mik a tapasztalataid ezen a felbontáson a 1080assal meg magával a képaránnyal? Azt, hogy "megfelelő" részleteznéd kicsit? 1080 és 1080Ti között vacillálok és árban a 1080 jobb lenne viszont lehet, hogy azért erre a felbontásra mindenképp kellene a Ti ereje.

(#25702) Zebu válasza 2thletme2day (#25701) üzenetére


Zebu
addikt

Szia,

Mértem neked párat néhány játékban kimaxolt grafikával 3440x1440-es felbontással.
Itt találod a képernyőképeket min/max/átlag FPS adatokat a mérésekről.
A sorrend a következő:
- Division
- Far Cry Primal (HD textúrákkal)
- Batman Arkham Knight
- Grid Autosport
- Shadow of Mordor
- Tomb Raider (2013)
- Gears of War 4

Ha valamire még kíváncsi vagy írj nyugodtan, vagy a játék benchmarkot szeretnél, és véletlenül pont megvan, akkor lemérem neked.

[ Szerkesztve ]

(#25703) hackeeeee válasza Hunork (#25695) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre mondták azt korábban, hogy elvileg akár sima ventilátor is elég a vrm-nek borda nélkül..

Ugye Nekem is ilyen a gainward-on. :)

Véleményem szubjektív...

(#25704) - = Zk = - válasza Zebu (#25702) üzenetére


- = Zk = -
félisten

remélem FHD G-Sync monitorhoz elég lesz az 1070...
Acer Predator...

kiderül.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25705) Hunork válasza hackeeeee (#25703) üzenetére


Hunork
veterán

Bizony, jók ezek a kártyák! :K :R Azóta más szemmel nézem a VGA piacot, mindenki Asus, MSI, Giga... Amúgy a Palit/Gainward mellett a Zotac, ami nálam nagyon bejön. E havi PC Guruban van is egy rövid bemutató tőlem. :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25706) gainwardgs válasza - = Zk = - (#25704) üzenetére


gainwardgs
addikt

Inkább 1080 :K

(#25707) Tomassy00 válasza Hunork (#25705) üzenetére


Tomassy00
senior tag

linkelnéd ? Köszi. :)

(#25708) Zebu válasza - = Zk = - (#25704) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem 1070 volt korábban 6 hónapig ezzel a felbontással. Teljesen vállalható ha nem tolsz minden csúszkát ULTRA-ra, és ha a TRESSFX + AA beállításokat kikapcsolod. FullHD-re bőven elég lesz, arra szerintem egy GTX970 is megteszi.

(#25709) Hunork válasza Tomassy00 (#25707) üzenetére


Hunork
veterán

Mármint mit? A cikket? :) Azt nem lehet, nyomtatva vagyon. :)) :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25710) hackeeeee válasza - = Zk = - (#25704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abban jó lesz, hogy vajsima lesz.

Véleményem szubjektív...

(#25711) ingalls válasza syIex (#25698) üzenetére


ingalls
senior tag

Ha mindent maxon akarsz, akkor 144 hz-hez simán kell a 1080Ti full hd mellett is. Nekem is kevés is 1080. Ezért kell kompromisszum itt-ott. De ez csak tudati kompromisszum, semmi látható különbség nincs. Ha kicsit a szűrőkön spórolsz, akkor egy 1080 is elég lehet FHD-ra.

(#25712) álommanó


álommanó
csendes tag

Üdv srácok!

Volna hozzátok egy kérdésem.

IPON-ból rendeltem egy Palit GTX 1070 SuperJetsreamet.

Jövő pénteken szállítják ki.

Nem vagyok otthon az ilyen webshopos vásárlásban ezért kérdezném tőletek,hogy a rendelést ilyen esetben mennyi ideig lehet gond nélkül lefújni??
Hogy működik ez??

Ha pl jövő szerdán találnék valahol olcsóbban akkor le lehet mondani gond nélkül az iponos rendelést?? :B

(#25713) Tomassy00 válasza álommanó (#25712) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ne szélhámoskodj szerintem :(

(#25714) Bird válasza álommanó (#25712) üzenetére


Bird
addikt

Le, csak utána soha a büdös életben ne rendelj Tőlük semmit... Nagyon nem szeretik az ilyesmit.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#25715) Hunork válasza álommanó (#25712) üzenetére


Hunork
veterán

Aránylag jó áron van. Én csak egy helyen találtam olcsóbban, de a bolt rendre nem jó készletadatokat ad meg. Oszt majd jön email, hogy egy-két hét múlva, talán... Aprón láttam 150-160k -ért használt példányt. De az mégiscsak használt...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25716) petymeg válasza álommanó (#25712) üzenetére


petymeg
addikt

14 napon belül visszaküldheted. Törvényes jogod van hozzá, bár etikussága szerintem is megkérdőjelezhető.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#25717) freemail.hu válasza ingalls (#25711) üzenetére


freemail.hu
csendes tag

Most én is elgondolkoztam , mert én is sima Gtx 1080 Strix-et tervezek venni, monitort pedig WQHD IPS paneles 144 hz-est. Akkor érdemes lenne inkább vennem egy Full HD-s 144 hz -est ? Vagy akkor inkább vegyek 1080Ti-t ? :) :W

[ Szerkesztve ]

(#25718) hackeeeee válasza freemail.hu (#25717) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 1440p 165Hz-vel tolom 1080-nal.

Véleményem szubjektív...

(#25719) L4mie válasza Jacek (#25687) üzenetére


L4mie
veterán

Ne az legyen elsődlegesen nézve, hogy mit szeret a webshop és mit nem.
Találsz jobbat mond le, ők meg majd kiraknak egy példányt másnapi szállításra, mintha mai időkben nem menne el egy nap alatt....

Amúgy az ipon tök korrektül áll az ilyenekhez, én 2006 óta vásárlójuk vagyok, és mindig rugalmasan álltak a módosításhoz, lemondáshoz.

Az a Palit jelenleg a legjobb ár/értékű a piacon és ha az ipon azt mondja, hogy hoz akkor 90% ban ott lesz a kártya amikorra mondják. (legalábbis én így tapasztaltam)
Ha meg náluk találsz olcsóbbat jövő hét szerdán akkor módosítsd a rendelést.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25720) ingalls


ingalls
senior tag

hackeeeee, freemail.hu: lelketek rajta. Még a tök jól optimalizált bf1 se megy 120 fps fölé full HD-n. 1440-en ez mennyi lehet? 90-110? Aláírom, így is ezerszer jobb, mint a 60 fps, tehát már egyből nem fölösleges a magas képfrissítés. :R Én biztos nem váltok fhd-ról addig, amíg nem jön végre egy olyan kártya, ami elégséges ilyen felbontás fölé.

(#25721) hackeeeee válasza ingalls (#25720) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ..

Full ultrán vígan elvan 100-130 között. Pálya, területfüggő. Pl. Overwatch, szintén mapfüggő, 120-143 között van, több mapon fix 143.

Én mindent 1440p-ben tolok. 165Hz-n, 143 fps lock mellett. Ami elmegy odáig, az 143 fps-nél megáll, ami nem, az pedig elvan lentebb, pl. az ME. Andromeda 70 körül van, de tearing akkor sincs.

Nem váltanék már vissza 1080p-re.. Elgondolkoztam rajta, de letettem róla.

Véleményem szubjektív...

(#25722) gainwardgs válasza ingalls (#25720) üzenetére


gainwardgs
addikt

Teljesen mapfüggő.
Van amelyik mapon itt-ott beesik, de akkor segít a g-sync.
De pl. a nivelle nights meg se moccan a 143 fps-ről :)

(#25723) LLKobe válasza ingalls (#25720) üzenetére


LLKobe
veterán

Még a tök jól optimalizált bf1 se megy 120 fps fölé full HD-n

Azt hogy? Nekem csak i5-öm van, de ha kikapcsolom az fps limitet bőven megy 140 fölé. Nyilván nem tartja, változó, de simán felmegy.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25724) ingalls válasza LLKobe (#25723) üzenetére


ingalls
senior tag

Majd csekkolom, ha lesz időm. Úgy emlékszem, hogy 1070-nel volt 100-as átlag, ezzel kicsit magasabb. A stabil 120 fps azért már játszható, nincs annyira érezhető blur, mint 60-on. Én így ezzel a fhd&1080 kombóval elégedett vagyok, de 1440p már sok lenne az én fps követelményeimmel. Mondjuk ilyen típusú multi játékok alatt egyébként sem tolok ki minden csúszkát, a nagy bunyók közben nem kövek domborodását figyelem. De mondjuk a Witcher-nél már mindent a maxra húzok, és nagy nehezen köhögi az átlag 100-110 fps-t szegény.

(#25725) piero86 válasza ingalls (#25724) üzenetére


piero86
aktív tag

Nálad a 4790K-val van a gond. Ugyanebben a cipőben járok. Valahogy ramatyul meg a BF1 vele.

(#25726) hackeeeee válasza ingalls (#25724) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig, scale nélkül simán tartható.

Véleményem szubjektív...

(#25727) gainwardgs válasza ingalls (#25724) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csak witcher fanoknak :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#25728) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Valaki letesztelte az új vega csúcskártyát 3d markban. Idézet jön a cikkből.

Három tesztkör alatt az RX Vegával szerelt gép grafikus pontszáma 22 330, 22 291 és 20 949 pont lett. Ezzel nagyjából a GeForce GTX 1080 szintjén vagy az alatt mozog a videokártya, de mindenképpen a GeForce GTX 1070 fölött.

A tesztgépben egy Intel Core i7-5960X processzor dolgozott, a videokártya driverének verziója pedig 22.19.640.2 volt.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#25729) hackeeeee válasza egyedülülő (#25728) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Nekem a átlagosan 24k felett teljesít, OC nélkül..
Ez nagyjából az FE szintje..

Link van esetleg?

Megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25730) Raymond válasza egyedülülő (#25728) üzenetére


Raymond
félisten

A GF1070-em 20700-at ad ugyanitt. Egyebkent ez nem "tesztkor" volt, hanem a harom kulonbozo kartya/valtozat eredmenyei, a legalacsonyabb a vagott 56 CU-s peldany.

(#25731) Zebu

A Graphics Score-rol van szo, nem az osszesitettrol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25731) Zebu válasza hackeeeee (#25729) üzenetére


Zebu
addikt

24k? Hogyan?

Nálam 18800 körül van: [link]

Szerk: Ah gondolom VGA-ra gondoltál, nem a kombináltra. Leesett.

1070+3770k: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25732) hackeeeee válasza Zebu (#25731) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

26k körül volt a csúcs...

Alapon ennyit tud.. - CPU hikomat üzemmódban.

Ezt pedig meghajtva:

Persze, a GS-ről beszéltünk alapból.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25733) Zebu válasza hackeeeee (#25732) üzenetére


Zebu
addikt

Korrekt! Jah nekem a gyári gaming beállításon szaladt.

(#25734) bombibmw válasza gainwardgs (#25727) üzenetére


bombibmw
veterán

Teljesítményben mennyit vesz el ez a mod?

(#25735) gainwardgs válasza bombibmw (#25734) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szinte semmit és nagyon jó :K

(#25736) FLATRONW válasza Raymond (#25730) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez alapján ugyanarról a kártyáról van szó. Az első két esetben azonos volt az órajel, így mérési hibahatáron belül volt az eredmény, a harmadik esetben pedig alacsonyabb volt az órajel.

(#25737) abridabri válasza egyedülülő (#25728) üzenetére


abridabri
veterán

Eleg karcsu az a 22k graphicscore . En majdnem 21k -t tudok kihozni a 1070bol a stabil 24/7 es OC -mal.

(#25738) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv!

Asszem el hagyom a topikot.
Talán még egy ideig megmarad az előd,de most ezzel foglalatoskodom,és elég kevés az esélye,hogy az előd visszakerüljön. :)

Továbbra is használjátok élvezzétek a 1080 erejét,mert még mindig jó anyag. :))

Piece !

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25739) ingalls válasza hackeeeee (#25732) üzenetére


ingalls
senior tag

Én továbbra sem értem, neked milyen elcseszett jó példányod van :(

(#25738) akoska07: Vigyázz magadra :B

[ Szerkesztve ]

(#25740) Raymond válasza FLATRONW (#25736) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh, igazad van, beneztem! :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25741) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Korábban érdeklődtem itt havernak egy Asus Gtx Strix 1080-ról, de ez nem jött össze neki. Most viszont vett egy Zotac Gtx 1080 Amp! Edition-t és ennek kapcsán szeretném kérdezni, hogy ugye Zotac-nál ki lehet az alap garanciát terjeszteni 5évre. Ehhez semmi más nem kell csak beregisztrálni a terméket a honlapon és feltölteni a számlát és ezt mind a vásárlástól számított 28 napon belül? Olyat lehet-e csinálni, hogy a regisztráló személy és a számlán szerepkő személy különbözik, vagy csak az regisztrálhatja be aki a számlán szerepel?

Köszönöm! :R :R

(#25742) RazoR válasza Gtaati (#25741) üzenetére


RazoR
veterán

Én cégre vettem a kártyát, beregisztráltam a saját nevemmel az EU-s (ez fontos) oldalra, feltöltöttem a számla képét és jött a mail, hogy grat, 5 év garid van! Szóval nem fontos, hogy egyezzen!

(#25743) Gtaati válasza RazoR (#25742) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszi a választ! Egy ismerőse venné Németországban a kártyát, de oda az Ő nevére fogják kiszállítani az ottani címre és a számla is oda és az Ő nevére fog szólni. Majd amikor jönnek haza akkor kapná meg a srác a kártyát és regisztrálná be a saját nevével és címével, tehát akkor ez elméletileg járható lehet így?

Köszönöm! :R

(#25744) RazoR válasza Gtaati (#25743) üzenetére


RazoR
veterán

Így azért kicsit más a szitu, de szerintem EU-n belül jó lehet így is.

(#25745) gainwardgs válasza egyedülülő (#25728) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez akkor most a fullos csúcs Vega vagy a kistesó? :F

(#25746) Gtaati válasza RazoR (#25744) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Oké köszi! Szerintem azt javaslom majd neki hogy regisztrálják be azzal aki kint megrendelte és akkor abbol biztos nem lesz gond. Egyébként esetleges garanciális probléma esetén a zotac problémázik azon hogy nem az eredeti tulaj-vásárló hanem egy másik személy akarja érvényesíteni a garanciát. Tehát pl ha én itt apron vennék egy Zotac kártyát megkapom dobozát tartozékait számlát stb és nálam gond van vele akkor tudom-e a garanciát érvényesíteni?

Köszi! :R

(#25747) RazoR válasza Gtaati (#25746) üzenetére


RazoR
veterán

Nem hinném, hogy elkérik a személyidet gariztatásnál... :U :DDD

(#25748) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Valaki esetleg tudja-e, hogy a Zotac Gtx 1080 Amp! Edition és a Gtx 1080 Amp Extrem pcb-je ugyanaz? Tehát csak a hűtésben és a biosban különböznek?

Köszönöm! :R

(#25749) Hunork válasza akoska07 (#25738) üzenetére


Hunork
veterán

Hah, pont egy ilyen volt nálam pár napig. ;) :D
Atom kártya. Nagyon szép, mindent lazán visz. Gratula hozzá. :C
De: a Zotac Amp Extreme kiadása minden tekintetben erősebb. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25750) Gtaati válasza Gtaati (#25748) üzenetére


Gtaati
őstag

Ha jól informálódtam a neten akkor ugyanaz a a két pcb, de azért valaki megerősíthet:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.