Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) shteer válasza Nikaré (#25539) üzenetére


shteer
titán

Igen, a kínai bányászok miatt

..szerintem jónak tűnik

(#25552) Találtgyerek válasza Nikaré (#25539) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát nem 1070 vagy 1080 lesz belőle mostanában... :DDD
40 környékén aprón találsz GTX1050 TI-t.
Vagy ATI-ból R9 380...

06-3o/9759I39

(#25553) Nikaré válasza Találtgyerek (#25552) üzenetére


Nikaré
őstag

shteer hogy szakadjon rájuk a ... :)

Találtgyerek
Igen, sajnos úgy néz ki irreálisan felkúsztak az árak és ahogy néztem nehéz lesz ugyan olyan vagy hasonló teljesítményű kártyát találnom! :(

(#25554) Találtgyerek válasza Nikaré (#25553) üzenetére


Találtgyerek
addikt

1050ti elég nagy előrelépés a 650ti-hez képest,de ez itt már nagyon off..

06-3o/9759I39

(#25555) Nikaré válasza Találtgyerek (#25554) üzenetére


Nikaré
őstag

Említett okokból mobilról vagyok és ezen nagyon bénázok még, meg kell szokni :B
Igen, itt tényleg off, elnézést.
Köszönöm a segítő hozzászólásokat. :R

(#25556) #86386944


#86386944
törölt tag

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy a bányászláz előtt egy Gainward 1080 mennyibe került kb?
Kaptam egy ajánlatot, és el szeretném dönteni, hogy az akkori árhoz képest ez kedvező, vagy sem :U

Köszi

(#25557) Gtaati válasza #86386944 (#25556) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Új árra vagy használta gondolsz? Jó esetben 170 körül lehet újat kapni akár 3 év garanciával is, használt árát én olyan 145-150 környékére tettem volna a bányász láz előtt.... De most is a jelenlegi piaci viszonyok között ki lehet fogni pont ilyen kártyát 175-ért 3év garival....

(#25558) #86386944 válasza Gtaati (#25557) üzenetére


#86386944
törölt tag

Hali!

Újonnan van. De a hozzászólásodból látom, hogy az ár reális és kedvező, szóval nincs több kérdésem :R

(#25559) ingalls válasza #86386944 (#25558) üzenetére


ingalls
senior tag

Nézz árukereső vagy kiskerek saját oldali árdiagramjait. Azokon pontosan látod.

(#25560) Sifre válasza #86386944 (#25556) üzenetére


Sifre
senior tag

Kb. két hónapja vettem, akkor 180 körül ment újonnan.

(#25561) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Egy barátom megkeresett, hogy szeretne új kártyát venni és egy Asus Strix 1080-t nézett ki, mert az tetszik neki és a gép dizájnjába is az illene. Én ajánlottam neki a Gamerockot mert nekem az van:) de neki nem jön be.... Szóval kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint mennyire jó kártya az 1080 strix, minőségre, hűtésre komponensekre stb...., ramok vrm hűtve van-e stb. Szóval mennyire ajánlott vétel?

Köszönöm szépen! :R

(#25562) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, elkészültünk
hozta amit elvártam tőle... terhelés alatt -20-22 fokot nyertem vele. hangja nincs ugye... netezés közben -10et.. nem nyúltam a ventiprofilhoz, azzal dolgozik, amit a gyárira belőttem neki anno
azzal volt 70-75 körül terhelésnél, viszont hangos volt. 40-45fokos volt terheletlenül...
majd kiderül mi lesz az AIO vízzel a későbbiekben..

összeszerelés?.. pepecs munka volt, de nem az első vga hűtésem, SŐT nem az első xtreme hűtésem.. szóval: nem nehéz :D
kényelmesen 3,5óra alatt felpattintotam

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25563) Raymond válasza - = Zk = - (#25562) üzenetére


Raymond
félisten

"kényelmesen 3,5óra alatt felpattintotam"

:))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25564) - = Zk = - válasza Raymond (#25563) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sry, elgépeltem... :D

vagy nem az a baj?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25565) hackeeeee válasza - = Zk = - (#25562) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezen már Én is agyaltam, de lehet, hogy csak elég lenne cserélni a gappad-eket, és a pasztát valami rendesre, és hozná közel ugyan ezt a szintet a gyári hűtő is.

Szerintem arra gondolt, hogy ennyi idő alatt össze lehet rakni 2-3 gépet simán. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25566) - = Zk = - válasza hackeeeee (#25565) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és hozná közel ugyan ezt a szintet a gyári hűtő is.
szerintem nem... semennyire sem hozná ezt a szintet.. SZVSZ még 10 fokot se nyernél..
aztán a fene se tudja, próbáld ki :)

jó, oké. nekem a "kényelmes" az olyan nyuggeres. zene szól, kapcsolgatjuk a zenét, kajálunk stb stb :D
de legyen csak 3 óra, mert fél óra a gyors teszt volt FC4 alatt :C

(#25567) sagem
qrva kényelmesen, na... :D :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25567) sagem válasza - = Zk = - (#25564) üzenetére


sagem
addikt

A "kényelmes" és a "felpattintás" furcsán hat a 3,5 órás intervallum mellett :D

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#25568) Raymond válasza - = Zk = - (#25564) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, a #25565 es #25567-ben van amire gondoltam :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25569) Laraxior válasza - = Zk = - (#25562) üzenetére


Laraxior
titán

...es igy mar 4 slotnyi helyet foglal? :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25570) hackeeeee válasza - = Zk = - (#25566) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom..

Alapból mondjuk kétlem, hogy Nálam enegedett fps-sel túl sokat hűlne a kártya ezzel a hűtéssel. Talán 10-et. 40-50 fok kétlem, hogy lenne, főként ~30 fokos szobában. :N

Nem fogom szerintem bántani a cimként, amivel le van ragasztva a csavar, nem ér ennyi kockázatot.

Véleményem szubjektív...

(#25571) gainwardgs válasza hackeeeee (#25570) üzenetére


gainwardgs
addikt

Inkább add el és vegyél Ti-t :D

(#25572) hackeeeee válasza gainwardgs (#25571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Áh nem, ott még nem tartok. :)

Véleményem szubjektív...

(#25573) Találtgyerek válasza Gtaati (#25561) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem volt 1 hétig,amíg ismerősöm külföldön szállított kamionnal. :DD
Hűtésben ugyanaz volt,mint a 1070-em. Viszont nem volt sokkal melegebb terhelés alatt. ;)
70 fok körül mozgott max.
Ajánlott vétel szerintem!

06-3o/9759I39

(#25574) piero86 válasza Gtaati (#25561) üzenetére


piero86
aktív tag

Nekem is olyan van! Jó vétel. Hűtve van minden.
Simán 2000MHz fölé boostol kis tuninggal, és a memória is tuningolható. A gyári venti profil nem tudom milyen, az első dolgom volt egyedit létrehozni.

(#25575) - = Zk = - válasza Laraxior (#25569) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát... kevesebb, mint 4, de több, mint 3 :C
így fogalmaznék :))

(#25570) hackeeeee
300W-ig van "tervezve" a hűtés... mennyi a kártyád TDP-je?!.... sztem meglennél 45-55fokkal netezés közben... szoba ide vagy oda ;)
nem rábeszéllek, csak mondom

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25576) hackeeeee válasza - = Zk = - (#25575) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Netezés közben most is annyi. Most épp 38. 27 fokos a szoba.

A nagy melegben ~40-41 volt idle.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25577) 13 sanyika


13 sanyika
tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni,ez milyen kártya?Jó vétel lenne?

[link]

A ventilátor olyan kis gagyinak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#25578) KAMELOT válasza 13 sanyika (#25577) üzenetére


KAMELOT
titán

Sima ref nyákos. Ventikkel semmi gond!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25579) - = Zk = - válasza hackeeeee (#25576) üzenetére


- = Zk = -
félisten

30 fokos szobában, a Far Cry 4 nem ment 56 fok fölé... 6ó játékidőt néztem. 40% max ventisebesség.
:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25580) gainwardgs válasza hackeeeee (#25572) üzenetére


gainwardgs
addikt

Érdekes hogy gainward-bol nincs még custom Ti

[ Szerkesztve ]

(#25581) akoska07 válasza gainwardgs (#25580) üzenetére


akoska07
nagyúr

Van az,csak Palit-nak hívják. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25582) gainwardgs válasza akoska07 (#25581) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ti-bol nem lettek valami fényesek ahogy olvastam

(#25583) hackeeeee válasza - = Zk = - (#25579) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha jól sejtem akkor ez vsync mellett, 1080p-ben. :)

Véleményem szubjektív...

(#25584) hackeeeee válasza gainwardgs (#25582) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A technológia pedig jó lett, amivel megcsinálták a Ti-t, de túl sokat nem hallottam, olvastam róla eddig.

Véleményem szubjektív...

(#25585) Lackki


Lackki
senior tag

Sziasztok,

olyanban kérném a segítségeteket, hogy ismerősöm vett egy EVGA GTX1080-at amit 3db TV-vel kötne össze. Mivel a Tvken csak HDMI van, így a 3DP csatlakozót DP-HDMI kábellel köti össze, de nem adnak képet... HDMI-HDMI-n keresztül igen, de a másik kettő így nem megy. DP-DP kábellel teszteltük monitorra, úgy van kép. Létezik, hogy a kábelek rosszak mind a 3 vagy vmi számomra ismeretlen beállítást kéne elvégezni?

A TV nem 4k!

Privátot hamarabb észreveszem

(#25586) akoska07 válasza gainwardgs (#25582) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kicsivel marad el a többi kártyától,amit az árával kompenzálnak. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25587) - = Zk = - válasza hackeeeee (#25583) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem, nincs v-sync.. majd g-sync lesz :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25588) akoska07


akoska07
nagyúr

A 1080Ti-nek van saját topikja ? :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25589) Laraxior válasza akoska07 (#25588) üzenetére


Laraxior
titán

Há' hogy a viharba ne lenne :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25590) makoss


makoss
addikt

Üdv!

4K megjelenítésen fáradozom, Zotac GTX 1070 AMP Extreme kártyát szeretnék összehozni LG 55 UH 668V Led tévével, ez a beállítás jó, vagy más is kell hozzá? [link] :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#25591) akoska07 válasza Laraxior (#25589) üzenetére


akoska07
nagyúr

A hsz után hamar rá találtam. :D

#25592 Laraxior :
Áááá dehogy,csak elgondolkodtam...
1080 jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25592) Laraxior válasza akoska07 (#25591) üzenetére


Laraxior
titán

Sikerült valamit beszerezni? :C
Figyelem a topikot, jöhet az eredmény :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25593) Dtomka válasza makoss (#25590) üzenetére


Dtomka
veterán

Mivel nekem ilyen kártyám van és FULL HD-ra használom, nagy megelégedéssel.
Nincs semmi hangja, és a hőmérsékletek is nagyon rendben vannak.

Viszont 4K-ra kevésnek gondolnám, oda inkább 1080/1080Ti -t kellene venned.

(#25594) makoss válasza Dtomka (#25593) üzenetére


makoss
addikt

Új kártya még ez, ha veszek kb 4-5 év múlva! :K
Küldd már el légyszi, hogyan van beállítva! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#25595) BITBOYS válasza makoss (#25590) üzenetére


BITBOYS
addikt

A kimeneti színformátumot lehet át kellene állítani rgb-re, a színmélységet pedig 10 bpc-re

mod: dinamikatartomány legyen teljes

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25596) makoss válasza BITBOYS (#25595) üzenetére


makoss
addikt

És azokat hol kell beállítani?
Mert ami van képen 4 nem tudom miért van legördülősre beállítva, mert csak az van ott, semmi más a felbontás módosításán belül.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#25597) BITBOYS válasza makoss (#25596) üzenetére


BITBOYS
addikt

kimeneti színformátum első lépésben nem állítható? ha igen akkor rgb, majd 10 bpc és lehet azonnal teljes lesz a legördülő ablak.
a képernyő alján ott van, a linkelt képen is látszik

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25598) GeneraL_XTX válasza BITBOYS (#25597) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ha hosszú a kábel nem feltétlenül fogja átvinni az RGB-t, nekem a 15m-es hiába high speed meg hdmi 2.0 sajna 4k csak így megy nálam is. :(

(#25599) BITBOYS válasza GeneraL_XTX (#25598) üzenetére


BITBOYS
addikt

Most vettem észre, hogy hdmi, nekem dp port a bekötés. Akkor lehet itt van a probléma, mármint nem nagy gond de nincs mit tenni. Ha megy 60Hz-en már az is valami :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25600) makoss válasza BITBOYS (#25597) üzenetére


makoss
addikt

Semmi nem állítható ami a képen van :(
....a 4 közzül legalábbis

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.