Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) akoska07


akoska07
nagyúr

Nvidia GTX 1080 Pre-Orders Sell Out in Minutes

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1252) FollowTheORI válasza akoska07 (#1251) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Működik a hype... :D

Semmi meglepő nincs ebben amugy.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1253) westlake válasza Milka 78 (#1232) üzenetére


westlake
félisten

De mennyiből dob le 50MHz-et? Még úgy is 1733MHz felett van. Nincs miről beszélni. Ha 5000MHz-re boost-olna a 1080, de már 30C-on eldobna ebből 3500MHz-et, akkor azért hibáztatnátok, mert a sebessége 42%-át elvesztette? Ugye nem? ;)
Az NVIDIA 1733MHz-ben határozta meg a boost-ot. Azon felül minden plusz MHz ajándék.

#1241: Mindkét topikba feleslegesen tetted be. Itt semmi keresnivalója, a találgatósban meg jóval előtted linkelte valaki.

#1243: Már júniusban. Legrosszabb esetben is július elején.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1254) Dyingsoul válasza FollowTheORI (#1252) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A kártya nem szar és nem csak hogy nagy volt a hype, de "mi" vagyunk szegények. :U

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1255) nejad


nejad
aktív tag

Ne írjon senki semmi megkérdőjelezhetőt, csak olvassátok (fél)istenetek tanítását ;]

(#1256) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Szerintem hanyagoljuk azt a képet, pletykát. Hogy már 1060-ról beszélgetnek itt, meg ilyenek.
1070-ről még mindig jöhetne valami, meg úgy unblokk vmi új hír: d

(#1257) warcat válasza westlake (#1253) üzenetére


warcat
veterán

Ott van amit linkeltem korábban, nem tudja tartani az 1733-at sem a power target+hőmérséklet kitolása nélkül,ezen a ponton meg a boost átverés,benchmark padding,hogy rohanjon a sok hülye FE-t venni 100 dollárral drágábban
(igen,én megérdemeltnek tartom a jelzőt,mert alapórajelen hőtől fulladozva egy kimaxolt custom 980 Ti tudását hozza,azt meg tavaly megvehette volna az illető ennyiért).

EA: It's in the crate!

(#1258) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Nem értem mit vagytok úgy oda meg vissza, senki nem nyom pisztolyt senki halántékához, hogy na most már pedig neked ezt meg kell venni az FE verziót mert ha nem akkor jujjjj ! Én szerintem is gagyi lett ez az FE , nem beszélve az áráról... Meg kell várni a customokat. :)

(#1259) hszilard666


hszilard666
veterán

Hát srácok ez az új kedvenc offtopikom. A fury topikban bezzeg 1200hsz nél már volt egy két tulaj a topikban :DDD

El is vetettem a kompaktos ötletet, mert valszeg túl nagy lesz a felár az olcsóbb kártyákhoz képest, inkább moddingolom egy picit a házat.
A kérdésem a következő:
Tudjuk hogy a legtöbb custom kártya szétfújja a meleget a gépházban. Melyik segít a kártyának jobban a hő elvezetésében, ha oldalról szív egy venti, vagy ha fújja be a luftot?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1260) Dyingsoul válasza hszilard666 (#1259) üzenetére


Dyingsoul
veterán

És az szerinted kinek a hibája, hogy nagyobb az érdeklődés a GTX 1070/1080-ra, mint a Fury-ra? :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1261) norti válasza hszilard666 (#1259) üzenetére


norti
addikt

Ha elölről szív és hátul megy ki, akkor oldalt is jobb ha kifelé megy, de nyilván a WC papírt is kétféle módon lehet felrakni, szóval vannak, akik szerint jobb ha szétkevered a házban a "hideg" levegőt az oldalsóval :D

(#1262) FollowTheORI válasza hszilard666 (#1259) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nagyon tudományosan akarod megközelíteni a dolgot akkor attól függ mennyi levegő jut be és mennyi távozik a házadból.
Általában praktikusságból jobb ha "túlnyomás" van picit a házban, mert akkor nem szívja be a réseken rácsokon a port... tehát ha több friss levegőt fúj be több veni, mint szív ki kevesebb venti + nyilván a többi szellőzésen is távozik a levegő.
Meg hűtésileg is jobb ez, mint a "ritkább" levegő... vagyis az alacsonyabb nyomású ház.

Tehát valószínűleg jobban jársz ha befelé fújsz friss levegőt... ami valószínűleg gyorsabban ki is nyomja a meleget máshol. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1263) hszilard666 válasza norti (#1261) üzenetére


hszilard666
veterán

Nincs első intake a házon :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1264) akoska07


akoska07
nagyúr

GALAX GTX 1070 Box Spotted

Tuti lesz majd HOF is. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1265) KAMELOT válasza akoska07 (#1264) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd megvárom a HOF 1080Ti-t :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1266) akoska07 válasza KAMELOT (#1265) üzenetére


akoska07
nagyúr

:K

Meg a Lightning 1080Ti-t. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1267) westlake válasza warcat (#1257) üzenetére


westlake
félisten

Egyrészt ez egy tesz. Ami nem feltétlenül tükrözi a valóságot, vagy nem a teljes valóságot. Pédául ismert a helyiség hőmérséklete? Mert ez egy igen fontos tényező, ha már léghűtésről beszélünk.
Egyébként szerintem itt senki nem akar(t) senkit megyőzni arról, hogy a referencia hűtés jobb választás lenne bármelyik egyedi megoldásnál.
Azon meg nem tudom miért lepődik meg még mindig bárki is, hogy az új generáció befogható az előző generáció tuningolt modelljével. Évek óta ez van. Mi ebben az újdonság? Ha jól tudom, az NVIDIA nem ígérte, hogy a 1080 a 980 Ti sebességének a 200%-át hozz. Akkor meg miért kell hőzöngeni. Meg kell várnit az egyedi hűtéses modelleket és örülni kell az esetleges 2200-2300MHz-nek.

Play nice!

(#1268) Németh Péter válasza westlake (#1253) üzenetére

Először megnéztem ebben a topicban és még nem volt, aztán beraktam a másikba, mondván inkább oda való! :DD

(#1270) Ren Hoek válasza DeckardCain (#1269) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Remélem a Gigabyte MSRP-n jön, és nem trükköznek az árral, némi tuningért.

(#1271) Hmmm1 válasza DeckardCain (#1269) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Na, úgylátom Asus köcsög lesz és nem ad rögtön silent verziósat :/
Most akit nem érdekel a tuning etc. amit a strixel elkezdtek folytathatnák. nem csak a DirectCU-s baromságot.
Minke hár propeller a kártyára... sokkal kevesebb a fogyasztás, elméletielg némivel kissebb a hőtermelés is, vagy jobban hűthetű a jobb gyártási technológiának köszönhetően... nem hogy eg fasza hűtőszerkezetet építenének rá, francot se érdekel a led világításuk ;]

(#1272) Dyingsoul válasza DeckardCain (#1269) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Már most látom, hogy ezekkel a ledekkel lesznek tele a custom kártyák szinte az összes gyártónál. :F Annyira felesleges, de az tény, hogy eye candy. Nagyon remélem, hogy mindegyikre tesznek olyan opciót, hogy kikapcsolhatóak legyenek, mert nem szeretnék amiatt elesni egy hatékony hűtéstől, hogy nem akarok piros lámpás házat üzemeltetni a szobámban. (Nem mondom a billentyűzetem és az egerem is világít, de mindkettő diszkrét és ez hozzátartozik ahhoz, hogy megtaláljam őket a sötétben is... VGA esetén nincs szükségem ilyen funkcionalitásra.)

Egyébként annak idején, amikor a Giga előjött ezzel a WF3 hűtéssel, akkor jól emlékszem, hogy ő volt az egyetlen gyártó ilyen hűtővel? Linus-os és egyéb tesztvideókat néztem, mikor a GTX 770-et vettem és egyik gyártónál sem láttam ilyen megoldást (mai napig emlékszem, hogy ez a videó győzött meg a választásomról és valószínűleg most is egy hasonló videó fog, amennyiben készít egyet az igazi mester :DDD).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1273) cyberkind válasza Dyingsoul (#1272) üzenetére


cyberkind
félisten

Azóta már az Asus-nak is lett ilyen 3 ventis hűtője de arról nem sok jót olvastam, remélem itt nem így lesz.

Paranormal Cocktivity

(#1274) lacus83 válasza hszilard666 (#1259) üzenetére


lacus83
senior tag

Nyugi tesó ;] majd ki lesz írva összefoglaló részbe Nvidia Gtx 1070/1080 GP104 topic 1542 hsztől kezdődően :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#1275) norti válasza hszilard666 (#1263) üzenetére


norti
addikt

Akkor meg is oldódott, mert úgy oldalt mindenképpen befelé kell mennie a levegőnek.

(#1276) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Asus helyébe vinném a Strixet vagy akár kitaláltam volna helyükbe vmi új baromságot. Attól hogy elején csak két kártya közül lehet választani az nem jelent semmit. Sőt elfért volna mindegyik verzió egymás mellett.
Elég lett volna kettő darab Fan rá, rézcsövezés ecetra, ahogy szokták. és 0db technology, 65 fokra belőtték volna ezt is... (hamár annyira értelmes dolognak számított, mikor elkezdték bevezetni) Mondjuk az lehet, hogy több idő kifejleszteni és tesztelni konkrétan 1070, 80-hoz vmi ilyesmit - aztán ezért nem jön semmi eget rengető dolog Customokat tekintve egyelőre. ?!

(#1277) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Vótmá' bocsi.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1278) KAMELOT válasza Hmmm1 (#1276) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha valami nem tetszik akkor veszel refet és rá AC hűtést vagy PETER hűtést.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1279) gV


gV
őstag

(#1280) KAMELOT válasza gV (#1279) üzenetére


KAMELOT
titán

10 fps-ért tényleg nem éri meg kiadni +200 eurot. Majd az 1080Ti ott már lesz 30fps különbség is , azt már megéri!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1281) subaruwrc válasza gV (#1279) üzenetére


subaruwrc
félisten

pusztán az órajelekből sok értelmét látom
legalább lenne azonos órajelen mindkettő.
mondjuk 1500 / 2000-en. igaz hogy az 1080-at vissza butítani nem is biztos hogy lehet addig ( ramot pl )

(#1282) TTomax válasza KAMELOT (#1280) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak az meg nem +200euro lesz...gyanítom két 980ti is ki fog jönni az árából...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1283) gbors válasza subaruwrc (#1281) üzenetére


gbors
nagyúr

Annak mi értelme lenne? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1284) KAMELOT válasza subaruwrc (#1281) üzenetére


KAMELOT
titán

980Ti 1500mhz 10-el ekvesebb fps tud mint a 1080 2100Mhz. Az nem nagy előrelépés.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1285) VTom válasza KAMELOT (#1280) üzenetére


VTom
veterán

Nekem is ez a véleményem. Csak a 1080 Ti-t meg arany áron mérik majd.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1286) subaruwrc válasza gbors (#1283) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát mondjuk clock to clock látni hogy mennyit gyorsult.
így mi az összehasonlítási alap ?

(#1287) FollowTheORI válasza subaruwrc (#1286) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Adott pénzért melyik mekkora teljesítményt ad... pl. :)

Termékeket kell összehasonlítani amiknek pl van ára... órajeleket értelmetlen.
Nem órajelet veszel.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1288) VTom válasza subaruwrc (#1286) üzenetére


VTom
veterán

c2c nem gyorsult semmit, sőt.

Valahol már írtam korábban én is, hogy szvsz. a 1080 az előnyét csak a magasabb órajelnek köszönheti, vagyis az nvidia a pár extra feature-ön kívül erőből oldja meg a problémát. Igazából a fejlesztésekből éppen annyit adtak ki, amennyit kellett ahhoz, hogy rohanjanak az emberek megvenni a "most advanced GPU-t on the planet"

Persze nincs ezzel semmi baj, ilyen ez a popszakma. :C

(#1287) NetTom Ez így igaz. Csak attól függ, hogy mit tekintesz komolyabb fejlesztésnek, ha alacsonyabb fogyasztás mellett magasabb órajelet tud a GPU, vagy ha azonos órajelen nagyobb teljesítményt nyújt. A C2C összehasonlítás az utóbbit mutatja meg, a mostani tesztek meg az előbbit, és az nvidia is ebbe az irányba fejleszt már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1289) keIdor válasza DeckardCain (#1269) üzenetére


keIdor
titán

Itt is az RGB, mint az "új" X99 lapoknál, annyira kell ez... remélem a tekercsekre is ennyire figyelni fognak és nem lesz cicergő darab. :( Mert úgy látom csak az a fontos, amit látsz, ami mögötte van már nem.

subaruwrc: Semmi értelme, sokkal lassabb c2c, 16nm FF magas órajelre lett kitalálva tudtommal. Volta-nál már olvastam olyat, hogy 2,5-3GHz-en fognak járni, azt is vissza akarjátok butítani/venni majd?:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1290) gbors válasza subaruwrc (#1286) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem nagyon van olyan részegység a GPU-ban, aminek a darabszáma ugyanannyi a 980Ti-ben, mint az 1080-ban - így semmit nem mond a c2c összevetés. Az 1070-et meg a 980-at lenne így érdemes megnézni, bár sajna az 1070-ben sem 2048 ALU lesz, tehát az is torzítani fog.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1291) FollowTheORI válasza VTom (#1288) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez igaz, csak amikor a pénztárnál vagy és fizetsz ezek egy dekát nem számítanak. :)

Azt veszed amelyik jobb áron gyorsabb és többet tud (feature). :)

A rosszabb választás tökmindegy hogy alacsonyabb fogyasztással, vagy kisebb vagy nagyobb órajellel tud kevesebbet és lassabb.

Persze tudományoskodni meg elmélkedni jó ezeken, csak a nap végén nem számítanak igazán.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1292) westlake válasza subaruwrc (#1286) üzenetére


westlake
félisten

Gyorsult? Valamit benéztél. C2C csúnyán megalázza a GM200 a GP104-et. ;)
GM-et volt értelme a GK-val hasonlítani, de itt már ez értelmetlen. Mondjuk a hurrogóknak táptalaj lehet. :D
Jelen esetben valóban kártyát kell a kártyával összehasonlítani. Out of the box.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1293) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

A rossz hír hogy megkezdte a forint a szokásos nyári "szárnyalását"... ehh...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1294) emmm válasza FollowTheORI (#1293) üzenetére


emmm
senior tag

Biztos a bloomberg címlap tett be. :U :D

(#1295) subaruwrc válasza westlake (#1292) üzenetére


subaruwrc
félisten

megelőlegeztem neki,ha már újabb modell..

(#1296) VTom válasza FollowTheORI (#1291) üzenetére


VTom
veterán

Persze, vásárlői szemmel tökmindegy, hogy hogyan oldotta meg az nvidia.

Ők mindig annyit fognak kiadni a fejlesztésekből, amivel maximalizálni lehet a profitot közép és hosszú távon is. Megtehetik, nyomás nem nagyon van rajtuk sajnos.

Akinek kell, vegye. Minden másra ott a 980Ti OC :DDD

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1297) FollowTheORI válasza VTom (#1296) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg amit a verseny diktál. :)

GTX280 - $650
GTX285 - $400 (kösz AMD)
GTX480 - $499
GTX580 - $499
GTX680 - $499
GTX780 - $649 -> $499 (kösz AMD)
GTX980 - $549 (~kösz AMD, bár már kevésbé)
GTX1080 - $599/699 -> lesz kösz AMD megint? :D

GTX295 - $499 (kösz AMD)
GTX480 - $499
GTX590 - $699 (kösz AMD?)
GTX690 - $1000
GTX780Ti - $699 (kösz AMD) - Titan/Black $999
GTX980Ti - $650 (kösz AMD) - Titan X $999

Nagyon kíváncsi leszek hogy folytatódik... ;]

Meg kár hogy közben a forintunkat (eurónkat) elkaszlták/-uk.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1298) VTom válasza FollowTheORI (#1297) üzenetére


VTom
veterán

Azért mondom, hogy nyomás most nem nagyon van rajtuk sajnos.

Én annak örülnék, ha betolna az AMD valami olyan kártyát, ami porig alázza a 1080-at, és esetleg HBM lenne rajta, ugyanilyen áron. Mindenki azt venné. Mindjárt beállítaná az árakat a normális kerékvágásba.

Most viszont beleért az ujjam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1299) he7edik. válasza VTom (#1298) üzenetére


he7edik.
addikt

Annak nagyobb az esélye hogy megnyerjük az EB-t. :K

Égő szöveg a flém vázon

(#1300) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Lassan ott tartunk egyébként, ahogy így olvasgatom a topikot, hogy nem is olyan nagy szám ez a 1080 már, mert inkább majd a TI ér valamit. De tényleg, sokan kezdenek észbe kapni, hogy kár volt felülni a hájp vonatra. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.