Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Borisz76 válasza hoolla (#1449) üzenetére


Borisz76
veterán

A zajtalan működés egy darab GTX1080-l is bukik...nemhogy kettővel :F

Igaz, hogy alapjáraton szépen halkan teszi a dolgát, de terhelésnél csak van hangja.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1452) hoolla válasza KAMELOT (#1450) üzenetére


hoolla
aktív tag

Tehat ha jol ertem, vagy veszek egy minimum 1000w-os tapot es csondes mozizasnal es egyeb nem terhelo alkalmazasoknal, vagy veszek 700-800wattos tapot, de annak a ventije folyamatosan megy? Ennek utanajarok en is.

Borisz

Igen jatek alatt hangos, de sokkal tobbet lesz hasznalva filmezesre es szimpla office muveletekre. Ha jatszom, akkor szeretnek high-end szinten jatszani, es fulessel, tehat akkor a zaj nemigen szamit, viszont ha mozizas van, es minden mas, akkor nem akarok zugast, bugast, rezgest, cicergest, semmit hallani. :)

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1453) pzske


pzske
aktív tag

http://www.guru3d.com/news-story/geforce-gtx-1070-3dmark-firestrike-benchmarks-surface.html

Elég hitelesnek tűnik

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#1454) Ijk válasza hoolla (#1449) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tápos topikban biztos segítenek. 650W-os elég neked, ha bekapcsolnak akkor sincs szinte semmi hangjuk.
Ha meg nem vizezel akkor biztos hogy messze a két VGA lesz zajban a szűk keresztmetszet. Még a leghangosabb ventis táp is elveszik a load hangjuk mellett.

Amíg nem vagy erős terhelésben a 650-es sem kapcsol be, filmezésnél bőven 300W alatt vagy.
Szerintem azért venni dupla áron 1000+ W-os tápot hogy full passzívban menjen az 500W-os konfig erős luxus, főleg figyelembe véve a vga hűtését.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1455) KAMELOT válasza hoolla (#1452) üzenetére


KAMELOT
titán

Amikor eléri a 50%-ot. Neked nem fog folyamatosan fullon menni a géped! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1456) deicide válasza hoolla (#1452) üzenetére


deicide
veterán

Hát, nem tudom, van 3 légkavaró a gépben, van a tápban is, meg a 2 ref VGA. Ha a monitor előtt ülök, sem hallom a gépet, mintha be sem lenne kapcsolva, ha meg filmezek, akkor majd' 4 méterre ülök a masinától, pláne nem hallok semmit. Ezért halál felesleges a passzív táp. Inkább vinyót ne tegyél a gépbe, azzal jobban jársz, mert annak a surrogását és a háznak átadott remegését előbb megérzed. Mióta csak SSD-ket használok, jobb a közérzetem, nem rezeg a ház. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1457) csibuka85 válasza deicide (#1456) üzenetére


csibuka85
senior tag

Gondolom a remegés a HDD-től házfüggő is , mert a Cosmos 2-ben egyáltalán nem remeg pedíg itt ülök 40 cm-re tőle , HDD-t pedíg 3 is van benne.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1458) deicide válasza csibuka85 (#1457) üzenetére


deicide
veterán

Persze, számít. Nekem egy belépőszintű TT Dokker házam van, abban rezgett, hiába volt alatta gumi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1459) akoska07 válasza hoolla (#1436) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ebből a tesztből semmi más nem hiányzott csak a 980Ti SLI és a 1070 SLI. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1460) hoolla válasza Ijk (#1454) üzenetére


hoolla
aktív tag

A kisebb tapok sem kapcsolnak be alacsony terhelesnel? Ket evvel ezelott a corsair AX750-es tapom bizony azonnal felporgott bekapcsolasnal es sajnos hallani lehetett, cosmos II-vel es porgott szuntelen.
Azota nem volt gepem, igy nem vagyok annyira kepben a tapokkal. A fanless seasonic-al is egy case review-ban talalkoztam.

Deicide

A winyokbol mar akkor elegem lett. Csak SSD johet szoba.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1461) Cole86


Cole86
senior tag

Vannak jelenleg alacsonyabb kategóriában is "néma" tápok, vinyóból is létezik pl wd red, az nagyon csöndes féle.. :U

Ha játszol akkor amúgy is pörögnek a ventik a karikon, bármilyen hűtése is legyen, szél hangja mindenképpen lesz minimum.. vízhűtés esetén lehet a pumpának a hangja és ha néma is a rendszer akkor is a cicergés ott lesz, hogy boldogítson.

High tech gépeknél némi hang mindig lesz ,de lehet teljesen minimálisra redukálni, amivel már könnyű együtt élni (csak nem olcsó). :N

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#1462) hoolla válasza akoska07 (#1459) üzenetére


hoolla
aktív tag

Itt igazabol az uj hid es a skalazodas a lenyeg szerintem, az hogy tudasban mit hoz, masodlagos. Meg gyakorlatilag az elso SLI teszt amit en talaltam. Legalabb ossze lehet hasonlitani mas tesztekkel. Viszont kivancsi lennek pl, hogy ugyan ezeket az eredmenyeket latnank egy z170-es lapon is.?

Cole86

Igaz hogy a pumpa is morog, de az nem jon at egy gondosan szigetelt, direkt silent hazon. Viszont a haz aljan levo racsozat engedi a "zajt" kifele a tapbol. :) (es porol befele). A kartyak hangja jatek kozben nem erdekel. Keveset fogok jatszani, fulessel es egyedul leszek olyankor, tehat nem fog zavarni senkit. Filmezesnel meg nem lesz hangos ahogy a teszteket nezem. Es elmeletben a kartyak hangja is fel lesz valamennyire fogva a szigetelt oldalfal, teto es elolap altal. A tap venti viszont, kozvetlenul az alja fele van a haznak.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1463) Ijk válasza hoolla (#1460) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azok sem kapcsolnak be. Nekem corsairból RM650i van, biztosíthatlak hogy nincs problémám a hangjával, pedig csendmániás vagyok (csak noctua ventik vannak a gépben). De a tápos topikban folytasd szerintem.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1464) Mirman válasza hoolla (#1460) üzenetére


Mirman
őstag

Nekem az adatlapomon lévő konfig szinte hangtalan. Ha desktopon vagy akkor hallani nagyon enyhén a ventiket de bármilyen filmet nézek az már teljesen elnyomja (akár egy tényleg csöndes horror is ) . 3 beQuiet venti + alap intel hűtő + fsp raider 550 + saját venti profil a vga-n . Szerintem nem kell túlaggódni ezt a hang dolgot és elmenni félpasszív irányba. :)

(#1465) sakal83 válasza hoolla (#1452) üzenetére


sakal83
addikt

Szia

Én értem, hogy mit szeretnél. Én is ebben a cipőben járok. Szerintem a következők az alapok, ha nem annyira drágán szeretnéd csendesíteni a gépet.

- hangszigetelt ház (jelzem nekem a zajszigetelt ház eléggé gáz, hangosabb, mint a régi, ami nem volt az) fontos a súlya. legyen jó nehéz és masszív!!! 30-40k
- félpasszív táp (EVGA, Corsair 650W-os 30 k környéke)
- ventileállítós vga
- SSD fontos, mert a vinyó irtózat hangos tud lenni (ha kell vinyó, akkor WD Red zajcsökkentő dobozban, és csak akkor indítsa a Win, ha kell róla adat)
- - ultrahalk venti a procihűtőre. Nekem 6 db-es van. (3-4k)

próbáltam fontossági sorrendben leírni, ennél halkabbra nem lehet csökkenteni ésszerű pénzügyi határok között

[ Szerkesztve ]

(#1466) VTom válasza hoolla (#1462) üzenetére


VTom
veterán

Gondolom ezeken az eredményeken még dobni fog ha lesz rá normális driver.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1467) akoska07 válasza hoolla (#1462) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igazából egy SLI tesztnek akkor van igazán értelme,ha több résztvevős az SLI netán hozzá adnak CF cuccokat is party-hoz,mert azért létezik amd is. :K

Division-ben nagyon nem mindegy,hogy hol mérték azt az fps-t. :)

Z170 lapban elvileg nem kellene olyan jól menjen a 1080 SLI,ugyanis a sávszélesség nem elegendő. Viszont ezzel a megduplázott SLI híd sebességgel nem tudom mi a helyzet Z170 lapban.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1468) ÁdiBá válasza hoolla (#1449) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Hiba veszel 1KW tápot. Az enyém 39 fokon ventilator fordulat nélkül viszi a rendszer úgy hogy filmetnézek letöltök... ilyenek.

Minimum egy 800W minőségi tápot néznék a 1080Sli alá.
Hangja nem lesz nagyobb a gépnek....
Fura hogy pont a táptól félsz hogy hangos lesz, mert akkor gondolom vízes 1080 akat tervezel hiszen a refeknek is megjön majd a hangjuk. Főleg egy GENE alaplapban...

ÁdiBá

(#1469) deicide válasza akoska07 (#1467) üzenetére


deicide
veterán

Nem is tudtam, hogy lesz új SLI híd, köszi az info-t, EVGA-tól gyorsan meg is kérdeztem, tényleg lesz hamarosan ilyen termékük. Már csak azt kellene tudnom, hogy 1/1.5/2 slot-os kell nekem. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1470) hoolla válasza Ijk (#1463) üzenetére


hoolla
aktív tag

Meglesem oket koszi!

Mirman
De "tulaggodom". :)

Sakal83
Mind pipa, kivetel a tap, de mar arra is kaptam valaszt, igy ezzel mar nem is zargatok itt senkit.

Akoska07

Igen azok a tesztek jonnek majd penteken, szombaton, vagy legkesobb jovo heten. Ez a teszt csak egy kezdetleges kepet mutat a skalazodasrol. Ahogy a kollega irja ez meg javulni is fog valoszinuleg.
Ahogy mondod a Z170-el kapcsolatban. :) Kene hogy skalazodjon ugyan ugy, meg nem is.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1471) akoska07 válasza deicide (#1469) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nvidia GTX 1080 SLI HB only supports 2-way SLI

Asszem itt mindenről pontos infót kapsz.

#1470 hoolla :
Az sem lesz teljes,mert a 1070-ről még nagyon kuss van a megjelenésig.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1472) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Ennyi off még nem volt egymás után, komolyan. Szerintem hanyagolható, mert ez már tényleg nem a milyen gépet vegyek topik xd

(#1473) FollowTheORI válasza Hmmm1 (#1472) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Amíg nem jönnek a konkrét kártyák meg tulajok csak a hype meg a várakozás nagy, addig nincs is már nagyon miről beszélni ebben a topicban, minden mást tudunk. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1474) deicide válasza akoska07 (#1471) üzenetére


deicide
veterán

A kép alapján vagy 1.5 vagy 2 slot távolságos kell, de majd csak meg lesz adva a mérete mm-ben és akkor megmérem. Vagy rendelek mindegyikből és valamelyik majd jó lesz. :)

szerk: a kártyák egyébként hamarosan érkeznek, holnap már vélhetőleg lesz itt kép a topikban. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1475) VTom válasza deicide (#1474) üzenetére


VTom
veterán

A második képen ott van a mm adat, csak mondom :)

Egyébként az a lényeg, hogy egy slot marad ki a két kártya között, vagy kettő.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1476) akoska07 válasza deicide (#1474) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ha itt nem láttad mm-ben megadva akkor nem tudok tovább segíteni. :D
Ez a linkelt oldalon is látható.

Segíts kiválasztani a megfelelő SLI hidat.

szerk: a kártyák egyébként hamarosan érkeznek, holnap már vélhetőleg lesz itt kép a topikban.

Biztos nem szürke importosak,amikor 27.-től lehet elő rendelni hivatalosan. ;]
Természetesen várunk minden infót. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1477) FollowTheORI válasza deicide (#1474) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mit akarsz méregetni?

Nincs olyan hogy 1.5 slotos.

Csak 1, 2 vagy 3 slot távolságot átölelő híd van/lesz.

A slotok távolsága pedig szabvány... nincs miről beszélni meg aggódni.
Azt kell tudnod csak milyen alaplapod van és hogy hány slot távolságra van a két PCIE slot.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1478) deicide válasza akoska07 (#1476) üzenetére


deicide
veterán

Nem szürke, EVGA szállítmány érkezik meg, de eladni akkor is csak 27-től lehet. Fotózni hamarabb is. ;]

SLI-híd: Ahogy a linkelt képen is, EVGA-nál is 3 féle cikkszám lesz, 1/1.5/2 slot megnevezéssel, azaz biztos létezik olyan lap, amihez az a hossz kell. akoska07, nem tudom mennyire kellett vaknak lennem, hogy ne lássam a számokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1479) VTom válasza deicide (#1478) üzenetére


VTom
veterán

Aha, szóval így kapják a vásárlők az "összeetapicskolt" kártyákat :DD

Megadom én Neked szivesen mm-ben is:
40.64mm
60.96mm
81.26mm

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1480) akoska07 válasza FollowTheORI (#1477) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nincs olyan hogy 1.5 slotos.
Biztos vagy ebben ? :)
Én megnéznék pár komolyabb alaplapot is a helyedben. ;)

Közszolgálati közlemény:
És léteznek flexibilis sli hidak is.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1481) FollowTheORI válasza akoska07 (#1480) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos. ;)

És a házat is megkérdezed hol a kivágás mi? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1482) akoska07 válasza FollowTheORI (#1481) üzenetére


akoska07
nagyúr

Te azt hiszed,hogy csak 1 vga slotonként van kihagyva hely a ház hátsó oldalán ? :Y

#1483 NetTom :
Így is sok az off,ház témát máshol kellene elmagyaráznom.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1483) FollowTheORI válasza akoska07 (#1482) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem én azt hiszem ez egy szabvány. :D
Különben nem működik a lego. ;)

Biztos lehetsz benne nincs 1.5 slot sehol.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1484) deicide válasza FollowTheORI (#1483) üzenetére


deicide
veterán

A másfél alatt egyébként valszeg azt értik, hogy a 2 x16-os foglalat között 1db x1-es foglalat van és nem 2db.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1485) Dyingsoul válasza akoska07 (#1476) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egy ilyen SLI setup mennyivel növeli meg átlagosan a kártyák hőmérsékletét? Itt azért custom krtyák fújkálhatják egymásra a meleget. Nyilván 1080 esetében nem biztos, hogy már készült bench, de más kártya esetén esetleg ez átlagosan mekkora hőfok növekedést jelent?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1486) hszilard666 válasza akoska07 (#1480) üzenetére


hszilard666
veterán

A Tek Syndicate szerint elvileg a flexibilis hidakkal alacsonyabb sávszéllel fog üzemelni az SLI ha jól emlékszem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1487) akoska07 válasza Dyingsoul (#1485) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tudom ezeknél hogy lesz,de általában 8-10°C van az alsó és a felső kártya között.

Pl amit olvashattunk hőfokokat miszerint 83°C körül lesz terhelve a kártya. Legyen ez az alsó kártya,mivel az a hűvösebb függőlegesen elhelyezett alaplappal a házban (bench table-n is ez a helyzet,csak nincs akkora hőfok különbség),így a felső kártya lehet 91-93°C is.
Egy nagyon jól szellőző házban ez redukálható kis mértékben.

#1486 iszilard :
Ha jól emlékszem,csak a HB (high bandwith) SLI hidakra lesz érvényes a duplázott adatszámolás.
Arról sztem még nincs infó,hogy lesz-e ilyen flexi SLI híd a jövőben (illetve működne-e két flexi hiddal). Jelenleg csak a HB SLI hidak lesznek képesek arra az adat átviteli sebességre azzal a merev kialakítással.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1488) VTom válasza akoska07 (#1487) üzenetére


VTom
veterán

És vízszintes elrendezésnél?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1489) FollowTheORI válasza akoska07 (#1482) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rendben... mutass oda... szívesen elolvasom a nem szabványos okfejtésed.

Igazából attól még a szabvány szabvány fog maradni. :)

(#1484) deicide

Értem én... az pont "2 slot távolság" a két panel között. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1490) akoska07 válasza VTom (#1488) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nálam a bench table-n kb 6-7 fok a különbség a két Lightning között.
Rosszabb hűtésű kártyáknál ez lehet sokkal több is természetesen.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1491) Dyingsoul válasza akoska07 (#1490) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az azért derék, persze nem érvágó ok. Köszi az infókat! :) Mondjuk egyelőre én is csak a single card híve vagyok, bár soha nem volt SLI konfigom. Pont mostanság gondolkoztam rajta, hogy néztem ezeket a bencheket, de hát panelban nyugati oldalon nyáron annyira meleg van, hogy amúgy is kibírhatatlan még egy kártyával is. Költözés lesz ennek a vége...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1492) hszilard666 válasza akoska07 (#1487) üzenetére


hszilard666
veterán

Értem, akkor picit össze vagyok kavarodva :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1493) RaVal


RaVal
tag

Sziasztok!
Követem a topikot egy ideje, és a legutóbbi 1070-es adatok alapján esélyes, hogy a 970 Giga mini-t egy ilyen refre cserélem majd (mivel m-itx ház és kevés a hely). Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy egy i5 4570 FHD-re nem-e lesz bottleneck, bár az eddigi eredmények alapján és amit 980ti és még titan x kapcsán is olvastam a neten, FHD-ra azokhoz is elég ez a proci, de majd kiderül élesben mik a tapasztalatok. :U

[ Szerkesztve ]

(#1494) Ren Hoek válasza RaVal (#1493) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pont ilyen procihoz venném...(igaz compute feladatokra is, ott meg majdnem mindegy a proci)
lehet bottleneck lesz néhány helyen, és talán min FPS is kevesebb lehet.

Tervezek mellé egy K-s procit, de csak akkor ha ténylegesen és komolyan maradna kraft a kártyában. Sajnos akkor már lapcsere is benne van nálunk. 60 FPS fix a lényeg mindenhol. Az, hogy 100 vagy 120 FPS az teljesen mindegy. Illetve minimum ne essen be.

Meg kell nézni 980 Ti hogyan megy ezzel a procival... és milyen játékok alatt mit hoz. DX12-ben elvileg nem lesz probléma, mert sok terhet levesznek a prociról.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1495) RaVal válasza Ren Hoek (#1494) üzenetére


RaVal
tag

Igen, ezt a topikot olvastam már én is, ezért is merem azt remélni, hogy pár amúgy is proci gyilkos játéktól eltekintve a 1070 mellé elég lesz az i5 4570.

CPU cserét se tartom teljesen kizártnak, bár ha nem muszáj nem bántanám, de egy i7 4790-et még beletennék ebbe a lapba, csak kérdés megérné-e a felárat a 1070 mellé. K-sat nem szeretnék, nem vagyok a húzás híve.

(#1496) RaVal válasza Ren Hoek (#1494) üzenetére


RaVal
tag

Most találtam ezt a videót. Ugyan nem pont 4570, és a 4790K-t se tudni, hogy alapon, vagy mennyire húzva használták (a portugál nem az erősségem :D ), de érdekes és biztató. :DD

(#1497) Dyingsoul válasza RaVal (#1496) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na nehogy már alap órajelen ne hajtson ki egy 4790K egy 1070-et... :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1498) lavorka válasza Dyingsoul (#1497) üzenetére


lavorka
aktív tag

Szerintem nekem se kell félni az i5-6600K-val... 4.4GHz-en... :))
(GTX 1070-re pályázok én is)

[ Szerkesztve ]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#1499) GeneraL_XTX válasza Dyingsoul (#1497) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem hiszem h probléma lenne, főleg, hogy a dx12 pont ezen javít sokat.

én nem aggódok egy sima i7 4770-el se, sztem egy 1080-al se lenne problémája, nemhogy egy 1070-el :D

(#1500) prime77 válasza hoolla (#1449) üzenetére


prime77
aktív tag

Vegyél EVGA Supernova 750W vagy 850W G2-őt!
Legszuperebbek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.