Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) cyberkind válasza Dare2Live (#750) üzenetére


cyberkind
félisten

Az is bátor aki refet vesz de még lejjebb adja erre a Gainward-ra, szerintem. :D

Paranormal Cocktivity

(#752) s4hu|SyD^ válasza Dyingsoul (#739) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

A 619 angol font az borzasztó drága. Én kint élet itt Angliában, de az valami nevetségesen magas már elnézést. :O FE annyit nem ér messze sem. Na majd meglátjuk a customokat. Bizony egyre biztosabb, hogy 1070 custom lesz én biztos nem adok ennyit egy kártyáért, ami 2 év után már "elavultnak" számít. Persze a 980Ti sem olcsó 400-550 font kb. változó, milyen minőség, tuning stb. De a 980Ti tuti esni fog sokat. 500-550 fontra saccolom ezt az FE, majd ha be fog állni és a customokat is kb. ennyiért. Bízom benne, vagy az 1070 is nagyon drága lesz, drágább, mint gondoltuk.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#753) Cole86 válasza Dare2Live (#750) üzenetére


Cole86
senior tag

Na jó.. de milyen 970es... azért még 100+ körül vannak boltban... 1070es is kijön kíváncsi leszek mennyivel fogja csökkenteni a korábbi 970/980/TI szériát az NV , aki nem a csökkentéséről volt soha híres...! :Y :))

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#754) Dare2Live válasza Cole86 (#753) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

refnek tűnik de 91-97 között több féle hütéssel is megvehető, ha ref nem tetszik.

tapasztalataim szerint új árakban nagy zuhé nem lesz amíg 1070 meg nem jelenik, max egy 10es. imoprtőr/kisker eladja amilye van annak aki csak úgy bemegy és bukni nem fog rajta, van ~3hónapja rá.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#755) he7edik. válasza pohár (#695) üzenetére


he7edik.
addikt

"- custom 980 Ti OC 1500MHz és FE 1080 @ 2.0GHz között mindösszesen csak átlag 14% a különbség."
Erre a nettó hülyeségre reagáltam

Égő szöveg a flém vázon

(#756) pohár válasza he7edik. (#755) üzenetére


pohár
félisten

láttam, csak nem akart összeállni a dolog fejben... :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#757) vader108 válasza Dare2Live (#748) üzenetére


vader108
tag

Korábban volt példa rá az árfolyam ingadozások miatt dollár 10 ft-al tért el az eurotól... Akkor 1dollárt=1 euro-val mérték a kereskedők. (tehát volt rá példa 2015 tavaszán)

De ha vissza is számolon könnyen kijön példaként az Iponnál 2015.04.08-án volt először Titanx 370e-ért. Akkori árfolyamon számolva dollár + áfa-val pontosan 2-3 ezer forint difivel megkapjuk azt az árat. Reálisan ha most számoljuk, mivel most a dollár alacsonyabb mint az euro, így valóban inkább 130-140 közöttre jön ki ÁFA-val.. De a Custom valószínű 140 alatt bőven nem fog kezdeni.

(#758) VTom


VTom
veterán

Hát, ezt azé most odatette az nvidia, na. :C

Én nem vártam ekkora teljesítmény növekedést, de ez tényleg szép!

4K @60Hz Ultrára még nem ez lesz a kártya, de ha lesz 1080Ti akkor az majd odab*sz szerintem. Viszont ez egy elég bitang 1440p-s kártya lett.

Brafo! :R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#759) atok666 válasza s4hu|SyD^ (#752) üzenetére


atok666
őstag

Pedig itt mindig azzal jonnek, h ez az ar nyugaton semmi... Akkor megsincs odaat kolbaszbol a kerites? :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#760) Dyingsoul válasza atok666 (#759) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A kollégának valószínűleg nem túl jó munkahelye van odakint, sőt. Kicsit jobb helyen egy heti béredből meg tudod venni úgy, hogy mellette még fizeted a szokásos lakást, kaját egyéb igényeket.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#761) VTom válasza Dare2Live (#754) üzenetére


VTom
veterán

Az új árakat semennyire sem fogja csökkenteni, csak a használtat.
Az újakat kifuttatják az utolsó áron amíg tart a készlet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#762) mlinus


mlinus
őstag

egy rakat 980ti becsusszant 200k alá iponon az 1080 bejelentés után. 970-ből is 100 alatt van már egy csomó. Nyilván az nvidia már nem fog árat csökkenteni, de a készletet ki kell söpörni valahogy.

(#763) s4hu|SyD^ válasza Dyingsoul (#760) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ne essünk túlzásba. Az angolok 90% jó ha eléri a 300 fontot hetente. De ez nem változtat azon, hogy akkor is drága a kártya.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#764) KAMELOT


KAMELOT
titán

Na kérem itt már 2126Mhz megy AC 4 hűtővel. :) Jöhetnek a víz blokkok is.

(#763) s4hu|SyD^: Aki akarja az úgyis összespórol rá pénzt és megveszi. Mit kell itt annyit filózni miért ennyi?! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#765) rocket


rocket
nagyúr

HardOCP szerint 27-en custom GTX1080 kartyak is kaphatok lesznek.

#764: Az alig tobb, mint ami kozelebe kerultek a ref hutovel nehany tesztben, irjak, hogy power limitalt a ref board ezzel a hutessel, a gyarival meg alap beallitassal homerseklet limialt.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#766) Krytec válasza Dyingsoul (#760) üzenetére


Krytec
tag

Te meg miről beszélsz? Hol keresel meg te 300k-t hetente? Ha nem tudod mi van Angliába akkor maradj csendbe.

[ Szerkesztve ]

(#767) xEon1337 válasza Krytec (#766) üzenetére


xEon1337
őstag

Gondolom normális, diplomás munkára gondolt, nem pedig a konyhai mosogatókra. De ez nagyon off.

"Less but better" - Dieter Rams

(#768) Dare2Live válasza VTom (#761) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aláírásodban lévő EVGA 980TI ára péntek óta (nincs egy hét) esett 25.000Ftt. [link]

mire megjön sima 1080 ki kell importőr/nagyker/kiskereknek szórniuk, mire megjön beesik 1070 pedig nem maraddhat raktáron sehol, mert max vérpistinek tudják eladni. Minden attól függ mennyi van raktáron...

Tippre agusztus végére 980TI valósan nem fog 100-110Knál többet érni. ~2-3hó alatt esik ára ~-120Kt. Nem mellesleg nyáron jön polaris majd 1060 is ami ha szintén ilyen jól sikeredik tovább lökheti lefelé a régi kártyák árát.

btw off giga 7950 eladó :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#769) Citroware


Citroware
addikt

Másik topikban olvastam egy tesztet, hogy az 1080 egy tavaly megjelent játékot, a Project Cars-t maxon VR-ben csak 40-50 FPS-sel viszi. Ez komoly? Csak mert akkor ez a kártya kevés a VR-hez. Hiszen ez csak egy közönséges tavalyi játék. Mi lesz a jövőbeli, nagyobb gépigényű játékokkal? Monitoron elég lenne ennyi 40-50 FPS, de VR-ben bántaná a szemet, oda legalább 60 de inkább 90 FPS van javasolva. :F

(#770) Ijk válasza Citroware (#769) üzenetére


Ijk
nagyúr

SLI.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#771) KAMELOT válasza Citroware (#769) üzenetére


KAMELOT
titán

És kinek van VR-je? Legtöbbenk cska FHD monitorja van! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#772) tailor74 válasza KAMELOT (#771) üzenetére


tailor74
őstag

Arra viszont nem kicsit túlzás az 1080 szerintem. :)
1440p-re ideális.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#773) Modst3R válasza Krytec (#766) üzenetére


Modst3R
senior tag

hanyadik accountod?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#774) #16939776 válasza KAMELOT (#764) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valószínű esszenciális lesz az alacsony GPU hőmérséklet->vizesblokk a jó tuninghoz, mert ahogy melegedik a gpu, úgy szippant fel egyre nagyobb áramot(hőmegfutás).
Mind órajelben, mind tdp-ben limitált lehet akár már 10C°-al melegebben!
Itt, (~54C°-on) még látszatra 120% tdp, elég kiszolgálni az órajelet, mert nem volt látványosabb órajel ingás 2,1Ghz-n, mint 1.88-on.
Egyedül a a gyakori órajel váltások miatt van egy kis szórás a rendéridőben, az egyes frame-ek között(irányításon látszik hogy bizonytalan). Ami remélhetőleg 50C°-alatt kisímul/megszűnik, mert fixálódik a legnagyobb boost lépcső, és ott is marad.

[ Szerkesztve ]

(#775) VTom válasza Dare2Live (#768) üzenetére


VTom
veterán

Az aláírásomban lévő kártya múlt hét óta
emelkedett 3 ezret :)

Nyilván, ha sok maradna a nyakukon, akkor akciózni fognak, de nem lesz boltban 150 ezerért 980Ti.

Persze a 980Ti+15%-kal sem lett igazam, úgyhogy ezt sem garantálhatom :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#776) Rasiel válasza Citroware (#769) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Hiszen ez csak egy közönséges tavalyi játék."
Amely főként esőben, viharban bőven kéri a hardvert, azon belül is VGA-t. ;)
Tehát azon nem kell csodálkozni, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#777) Krytec válasza Modst3R (#773) üzenetére


Krytec
tag

19.

(#778) Dexar007


Dexar007
veterán

Olvasgatom a teszteket,ahogy latom meglesz a 4K.Jippej.-.-

De most akkor el kell fogadnunk,hogy megint nem lesz grafikai fejlödes eveken keresztül? Mar csak arra megy ki a jatek,hogy menjen 4K-ban 60 fps-sel,kesobb 8K 60 fps lesz a cel.Az,hogy a jatek ugyanolyan ronda mint volt,az nem problema.A lenyeg a pixelszam! Ennyi erövel miert nem fut a Crysis1 512K felbontasban?! Mert en ugy akarok jatszani!
Persze valoszinuleg a VR miatt hoztak ki a kartyakat,mert ott tenyleg van ertelme,de mashol nem tudom mit szamit.Raadasul fizikaban,AI-ban,rombolhatosagban mar evek ota nincs fejlödes. :(

Give me your cum,bull!

(#779) KAMELOT válasza Dexar007 (#778) üzenetére


KAMELOT
titán

Meg a fejed is fog fájni a VR után. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#780) Citroware válasza Rasiel (#776) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, de melyik komolyabb játék nem manapság? És a gépigény évről-évre növekszik.

(#781) Németh Péter válasza Dexar007 (#778) üzenetére

Én több értelmét látom a WQHD 120Hz-240Hz vonalnak. Szerintem 60FPS kevés a gyors lövöldékhez, legalább kell 120Hz, különben egy csomó helyzetben alulmaradsz 1:1 esetén. Szóval én csak 120Hz körül szállnék fel a 4K vonatra. Persze nem mindenki lövöldözik a gépén, másra meg untig elég 60Hz.

(#782) Modst3R válasza Németh Péter (#781) üzenetére


Modst3R
senior tag

én is ink azt mondom h 1080 talán wqhd-ra lesz elég, és ha lehet érdemesebb magasabb freki felé menné gsynccel :C

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#783) HussarF válasza Krytec (#766) üzenetére

(#769) Citroghost
A VR milyen felbontást feltételez?

[ Szerkesztve ]

(#784) Ijk válasza Németh Péter (#781) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem stratégiához elég a 35fps is, más kérdés hogy eddig a csúcskártyák sem hozták max grafikán.

Lövöldözéshez elég a 60fps, persze HC gamereknek nyilván nem.

VR-re pedig szerintem szemenként kell az UHD felbontás és 80Hz legalább. Ez ma még 1080SLI-vel sem teljesülne, de szemüveg sincs ilyen. Még kb. 6 év legalább.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#785) #16939776 válasza Dexar007 (#778) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahhoz hogy becsapható legyen a látvánnyal az agy kell az erős, gyors hardver. Ez már majdnem jó, megfelelő kompromisszumokkal elég erős hozzá...
Az hogy az interakció is valóságos legyen, kellene min. 2x-es teljesítmény, fele ekkora reakcióidővel. Mivel tisztában vannak vele, hogy ezt senki nem fogja kifizetni (4x-es ár), elég lett csak a látványra koncentrálni, és az elérhető árú teljesítményt erre felhasználni.
Amúgy a VR miatt szükség lesz a valós idejű fizikával is foglalkozni, ami a többi usernek is kedvezhet.

Én is a FHD 300fps vonalat támogatnám, mint a 4K 60hz-et, de ehhez gyengék a CPU-k/sz@rok a programok. így a nagyobb felbontás felé indult el a piac, mint kisebb ellenállás...

(#786) KAMELOT: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#786) KAMELOT válasza HussarF (#783) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt egy jó cikk! 2x 8K sem elég a VR-hez. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#787) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Nvidia GeForce GTX 1080 Review: The New GPU King

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#788) Dexar007 válasza #16939776 (#785) üzenetére


Dexar007
veterán

En Uncharted 4 szintu jatekokkal kiegyeznek a kovetkezo 10 evben.Ehelyett mi van? Latvany,latvany,latvany,4K,8K,16K.Semmi mas nem szamit.Pedig meg az Uncharted 4-be is bele lehetne kotni,pl nem rombolhato ott sem a kornyezet.

Give me your cum,bull!

(#789) s4hu|SyD^ válasza Dexar007 (#788) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én már 5+ éve azt hittem minden játékban rombolható lesz minden. Erre rakétavetővel egy házon max egy fekete textúrát tudok tenni, ami amúgy is eltűnik egy idő után. De a hairworks az kell...

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#790) FollowTheORI válasza tailor74 (#772) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Már miért... szerinted a játékok igénye stagnálni fog?
Év végén fullhd-ra is kelleni fog a 1080 ne félj te ettől...

Abszolút nem túlzás FullHD-ra sem... sőt.

Ti-re is azt mondták mindenre elég és lám a tavaszi játékokban már épp hogy hozza a 60+ fps-t stabilan.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#791) hszilard666


hszilard666
veterán

A legkedvencebb yutbob csatárnám is megbenchmárkodta a 1080 as kártyát. Overclocked Nvidia GTX 1080 VS 980 Ti | Benchmarks & SLI - Various Games

Nvidia GeForce GTX 1080: The No-Hype Review Part 1

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#792) Anubris válasza Ijk (#784) üzenetére


Anubris
őstag

Szerintem ezeket a Total War játékokat 1440p felett nem igazán érdemes játszani, annyira kicsi már 4K-n az UI alig látni belőle valamit. De még az a felbontás is megizzasztja a kártyákat, elég rosszul megírt játék sajnos. DX 12-es Warhammer-től sem várok sokat.

(#793) tailor74 válasza FollowTheORI (#790) üzenetére


tailor74
őstag

Ember és igény függő, mi-mire elég.
Ha úgy lesz, ahogy mondod, nem tudom hogy örüljünk-e neki?
Gtx1080 kell 1080p-re..ehh..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#794) Ijk válasza tailor74 (#793) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát azért 1080 a neve. ;]

Anubris: Tényleg kicsi az UI, de 40"-os monitoron nem vészes, és ég és föld egy 24-27"-os FHD monitorral szemben az egész játékélmény.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#795) FollowTheORI válasza tailor74 (#793) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ismered a 640k memória mindenre elég esetét nem? :)

Szóval erről ennyit.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#796) WaterWawe válasza hszilard666 (#791) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igazán csinálhatott volna tesztet újabb, ismertebb játékokból is. Mondjuk GTA:V, Division, Siege, stb.

(#797) hszilard666 válasza WaterWawe (#796) üzenetére


hszilard666
veterán

Tudja hogy a rendes emberek mivel játszanak, Skyrim és DOOM.

;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#798) tailor74 válasza FollowTheORI (#795) üzenetére


tailor74
őstag

Én ezt akkor is túlzásnak érzem, de oké, elfogadom amit mondasz. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#799) Locutus válasza WaterWawe (#796) üzenetére


Locutus
veterán

GTA5 van a TPU tesztben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#800) WaterWawe válasza Locutus (#799) üzenetére


WaterWawe
őstag

OC-s tesztben viszont egyedül a BF4 látható a TPU-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.