Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) bombibmw válasza Landon (#394) üzenetére


bombibmw
veterán

Amp Omega volt Ti-ből.
Az már nem a 980 hűtése.
Az egyik legjobb Ti, ebben biztos vagyok.
Nem volt előtte Zotacom és úgy voltam vele, hogy kipróbálom.
Most már becsukott szemmel is megvenném, mert az a minőség és hűtés nagyon ott volt.
Az elsők között van nálam a listán, ha az 1080-ra gondolok. :)
Kíváncsi vagyok már a többi márka felhozatalára is, de hát mindenki be van sózva, úgyhogy ez már-már közhely. :D

modster:
Nekem olyan 250k-t "ér meg" ez a projekt.
Megvárom a teszteket és ezután szeretném a legjobbat kiválasztani.
Ha "csak" 200k lesz egy custom hűtésű, akkor az pozitív csalódás. :)

[ Szerkesztve ]

(#402) Landon válasza bombibmw (#401) üzenetére


Landon
őstag

Nekem a GA Xtreme izgatja rettenetesen a fantaziam ill. abbol is az AIO WC. :D De megint lesz belole Juli eleje mire meg lesz attol tartok. :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#403) bombibmw válasza Landon (#402) üzenetére


bombibmw
veterán

Az AIO-s nekem is birizgálja a fantáziámat, mivel a procin is játékvíz van.
Kíváncsi leszek, hogy melyik gyártó hoz ki ilyet.
Épített vizem már nem lesz több szerintem és így meg lehetne oldani mindkét nagy hőtermelő hűtését, FC blokk és társai nélkül.
Azért a már linkelt Zotac eléggé bejön. :D

freestyée:
Csak 1070-et vennék akkor már. :)

[ Szerkesztve ]

(#404) Landon válasza bombibmw (#403) üzenetére


Landon
őstag

Mostanaban raszoktam Jayztwocents-es videokra es nagyon megtetszettek ezek az epitett vizek dehat nagyon sok munka az ararol nem is beszelve. Erre sajnos mar nem lenne idom. :( Nekem a jatek viz pont megfelel a CPU-ra meg GPU-ra is. Bar kb. mindegy mert nekem sikerult a 6700k-bol is kifognom egy olyat ami szarul van pasztazva... Ha meg feszulok is 1.3v-nal 4.6Ghz-n mar 15c difi van a legmelegebb es leghuvosebb core kozott.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#405) keIdor válasza akoska07 (#391) üzenetére


keIdor
titán

Napokba olvastam, hogy az nV szerint a Volta már járni fog 3GHz környékén is, annyira órajelre mennek már vele. Durva.:) De nagyon látszik, hogy itt is erre mentek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#406) Carasc0


Carasc0
őstag

@akoska07: A betyárját... :Y Hadd gratuláljak a CPU-dhoz. Az valami bitang. :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#407) Modst3R


Modst3R
senior tag

teljesen off topic előre is bocs

csak gta v topicba kevesebb a hozzáértő

ez mi a ******* lehet?

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#408) hszilard666 válasza Modst3R (#407) üzenetére


hszilard666
veterán

Ezt most tényleg ide kellet beposztolnod? :U Honnan a sátánfaccból tudná bárki is ebben a topikban, ez majdnem akkora off mintha leírnám hogy mit ebédeltem. :U Húslevest, sült libacmbot pároltkáposztával és krumplival, és mindjárt nekiesek megölök egy krémest is. ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#409) Modst3R válasza hszilard666 (#408) üzenetére


Modst3R
senior tag

Ignored

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#410) ScomComputer válasza Modst3R (#407) üzenetére


ScomComputer
veterán

GP104..... :DDD

(#411) Modst3R válasza ScomComputer (#410) üzenetére


Modst3R
senior tag

Már elkezdtem újrarakni de köszike :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#412) Ren Hoek válasza hszilard666 (#408) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ó pedig már azt hittem, hogy a GTX 1080 engineering sample-jével próbálta a GTAV-öt, és nem ment :C :Y

+1 krémest én is bemarnék most a kávé mellé :D

[ Szerkesztve ]

(#413) akoska07 válasza keIdor (#405) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én azért már előre félek hogy lesz beárazva az a 2.5GHz-es cucc. :DDD

Ha az 1.7GHz-es annyiba fog kerülni.

#406 Carasc0 :
Köszönöm szépen. :R
Egyébként ezt most mire írtad ? :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#414) KAMELOT válasza Landon (#404) üzenetére


KAMELOT
titán

Épített vizet meg lehet oldani használt cuccokból és olcsón. Ráfordított idő sem sok. Fél nap alatt megvan.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#415) hszilard666 válasza KAMELOT (#414) üzenetére


hszilard666
veterán

Ratyi pasztánál az sem segít :( 4.9 GHZ en ment a procim míg phobya 1080 am volt, renderek alatt nyaldosta a 90 fokot is :W
Nálam nem si lesz épített víz egy darabig, 1070 nek nem fog annyira kelleni mint a 780Ti. nek kellett.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#416) Landon válasza hszilard666 (#415) üzenetére


Landon
őstag

Ratyi pasztanal csak a delid segit... :( Az meg nekem nem eri meg azt a 200-300Mhz pluszt. Inkabb menjen 4.5-on, legyen huvos es majd tudjam eladni normalis aron. :) Ami nagyon duhitett az az, hogy hogy tudtam 6700k-bol is egy ilyet kifogni.... De hat ez van. :) Aki koran vasarol igy jar gondolom...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#417) keIdor válasza Landon (#416) üzenetére


keIdor
titán

Nem érdemes, mert ha 4,6GHz-et megy a 6700K (ennyit mindegyik megy) akkor delidtől nem leszel előrébb. 4,8-4,9GHz-et már szinte egyik sem tud se léggel, se vízzel a fesz miatt. Meg annyit eleve nem is adhatsz 24/7-re.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#419) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Hát nagyon kíváncsi vagyok a játékbeli tesztekre 980 meg 980Ti-hez képest. Nem beszélve a custom 1080-asakról és majd később az 1080Ti-kről. Bár valószínű bőven elég lesz az 1080 Full HD Ultra játszadozásra nekem. 1070-ről meg nagy a hallgatás, pedig valószínű az jobban megfizethetőbb lesz. Vagy lehet annyira le van butítva, hogy senki nem vált majd arra?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#420) Carasc0 válasza akoska07 (#413) üzenetére


Carasc0
őstag

Hali :)

Intel® Core™ i7-5960X <<< Erre a csodára. ;)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#421) Ren Hoek válasza s4hu|SyD^ (#419) üzenetére


Ren Hoek
veterán

1070 így is brutál lesz szerintem. 970 sikerét viszi majd tovább, azzal a különbséggel, hogy 8 GB teljes RAM lesz rajta. VR-ben is használható végre a preempció miatt, illetve a DX12-es aggodalmak is tovaszállnak.

+ a 256 bit ellenére is tudja pl a 290X sávszélt, ami ugyancsak a DX12-nek kedvez majd.

"NVIDIA GeForce GTX 1080 is the first commercial graphics card to utilize GDDR5X memory. This technology enables higher bandwidth on shorter interfaces, and since GP104 is equipped with eight 32-bit memory controllers (total of 256-bit), the maximum bandwidth should oscillate at around 320 GB/s."

120-ért már meg is venném... Hoz annyi újdonságot, hogy megéri lecserélni egy 970-et rá az tuti. 980-at már nemtudom megérné-e. Ha bejön amit mondanak, akkor az 1070 bőven elég lesz FHD-re... 1080 tényleg csak feljebb kell.

[ Szerkesztve ]

(#422) akoska07 válasza Carasc0 (#420) üzenetére


akoska07
nagyúr

:R
Válogatott példány,elég jól megy. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#423) s4hu|SyD^ válasza Ren Hoek (#421) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Főleg úgy hogy nekem most egy E8400 C2D van 3.6 Ghz-n járatva, GEIL Ultra 1066 Mhz 4 GB ram, Giga EP45-DS5 lap meg úgy a komplett konfig 8-9 éves. Ami új az a 4 GB Giga 750Ti DX12-es. Nos ebből lesz egy i7-6700, WD Black 2TB HDD, 250GB Samsung 850 EVO SSD, 16 GB (2x8GB) Corsair DDR4 Vengeance LPX Black 2400 Mhz RAM, MSI Z170A GAMING M5. Meg vagy az 1070 vagy az 1080 még nem döntöttem, majd a tesztek után meg látva a custom karikat meg persze az árukat. :D
Nálam nagyon nagy ugrás lesz minden téren. Full HD játékhoz én elleszek jó pár évig azt hiszem hacsak nem cserélek egy nagyobb monitorra.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#424) Hmmm1 válasza #85552128 (#418) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Azt magyarázzátok már el pls, - a linkelt cikket illetően - hogy pár adat, érték kisebb a 980-től. Ilyen memória sebesség meg még pár dolog. Csak nagyjából görgettem át, de azon meglepődtem. Igaz 3-4 érték jóval több 1080-on, de van amibe fordítva van. Ez mit takar konkrétabban, meg majd a gyakorlatban?!

(#425) Dyingsoul válasza Ren Hoek (#421) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nagyon remélem, hogy így lesz, mert én is az 1070-re pályázok. Bár engem is aggaszt, hogy a kistesóval senki nem foglalkozik, nem nagyon jön róla semmi hír. Még annak ellenére is várnék róla valami infót, hogy tudom, hogy az 1080 előbb jön és emiatt talán később jön róla valami. De hát mennyi is az az előbb? 1 hét vagy max 2? Én már a GTX 770-emet el is adtam és integrálttal nyomom (nekem igazából egy 970 is egész jó upgrade lenne, mivel csak 2 gb-os volt a kártyám). Remélem nem csináltam ezzel a lépéssel butaságot, úgymond előre ittam a medve bőrére. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#426) Hmmm1 válasza Dyingsoul (#425) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

: ) Szerintem nem jössz ki belőle rosszul majd. 970-től is csak jobb lesz, bár én is erról várnék infókat. Valószínű hogy üzletpolitika az egész és amiatt nem adtak ki arról még semmit. Aztán ilyen 30-40%-al csak nem lesz gyengébb a 1080-től (20 talán belefér) ha így nézzük, na meg hát számban is eggyel van alatta a 1070- a 80-nak, így több szintben nem lehetne rosszabb.

Szerk.: A másik posztomhoz, még annyit, hogy: NVIDIA GeForce GTX 1080 Video Support
H.264 Encode Yes (2x 4K @ 60 Hz) - gyakorlatilag minden video supportot támogat, de ez encode mit jelent ebben az esetben? Bocs, ha ez ilyen alap dolog^^

[ Szerkesztve ]

(#427) Dyingsoul válasza Hmmm1 (#426) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mivel én elsősorban VR miatt váltok kártyát (a 770-el teljesen elvoltam a VR-t leszámítva) és ha hihetünk a pletykáknak azaz hozza a Titan X teljesítményét VR-ban, de ha csak 1-2 %-al el is marad tőle, akkor már örülni fogok! :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#428) demmer123


demmer123
őstag

6600k 4,4 ghz-én el lesz 1070 kártyával szerintetek ? Vagy nagyon limit lesz? Nem akarok majd i7-et venni mellé.Természetesen FHD felbontásra.

(#429) FollowTheORI válasza demmer123 (#428) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Játékfüggő lesz, de alapvetően nem lesz limites szinte sehol.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#430) pcguru23 válasza demmer123 (#428) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Szépen fognak együtt menni.
Én 4690k mellé szemezgetek az 1070-el.Bár 1070mellett lehet megnézem mit is megy valójában a cpum. :)
Nem rég van nálam,eddig egy jó öreg Xeon 5650X-1366 platform teljesített,de haladni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#431) rambustibi


rambustibi
őstag

GTX1080 Unboxing :Y

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#432) pcguru23 válasza rambustibi (#431) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Azt hittem a cím láttán,(Unboxing&Gameplay),hogy végre láthatunk valami fps értékeket is,erre elkezd aknakeresőzni vele :O :DDD

(#433) SybenX válasza Dyingsoul (#425) üzenetére


SybenX
őstag

Én is gtx 770-ről váltanék 1070-re.Szerintetek mennyit esne az 770 ára az új vga-k megjelenése után?Érdemes most eladni amíg ér még valamit?

[ Szerkesztve ]

(#434) pcguru23 válasza SybenX (#433) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Én megvárom a végleges árat és tényleges teljesítmény mutatót,addig nem árulom a 780-at,bár már most van egy-két áron aluli fenn,(vagy volt) igy nem tudom mennyire fog még be esni...

(#435) Reggie0 válasza SybenX (#433) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a 770 mar nem tud nagyot esni.

(#436) SybenX válasza Reggie0 (#435) üzenetére


SybenX
őstag

Várok akkor még én is amíg nem tudom a végleges árát a 1070-nek.De lehet,hogy csak ősszel lesz a csere,mert ha túl drága lesz akkor nem éri meg nekem.Max 120k-t szánok rá.

[ Szerkesztve ]

(#437) GeneraL_XTX válasza Dyingsoul (#427) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát nem tudom az eddigi kiszivárgott 1080 eredmények nem túl meggyőzőek még az 1080>980Ti viszonylatában sem, nemhogy az 1070 esetében..... nagyon várom az esetleges holnapi teszteket.

Mindenesetre eddig a 1080 is éppenhogycsak gyorsabb mint egy tuningolt 980Ti, nem tudom hogy lesz így 1070=TX felállás :U

[ Szerkesztve ]

(#438) Ren Hoek válasza GeneraL_XTX (#437) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Már ebből látszik, hogy vegyes lesz a különbség. Valamiben sokkal ütősebb lesz a Pascal, valamiben meg annyira nem. Compute-ban pl sokkal jobb lesz, ami a jövőbeli játékokhoz mindenképp kelleni fog. AI, fizika stb async módon. + a VR, DX12

1070,hogyha tényleg kapható lesz 120-ért a nyár végén, ősszel és még gyorsabb is lesz jóval mint a 970, akkor mi a probléma? Jelenleg 100K a 970.

Kizárt, hogy mindenben Ti szintet hozzon csak úgy 379 dolcsiért.

(#439) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#437) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egyenlőségjelet semmikép nem lehet csak úgy odadobni a Titan X és az 1070 közé, nem is ezt mondtam. A VR-ban adott teljesítményről beszélek csak. Egyébként FullHD-n játszom, bár van egy másodlagos monitor is amit ha teljesítményről beszélünk streamelés közben használok szimpla megjelenítőkét (chatet olvasni, adást nézni ilyesmi). Eddig a GTX 770 is jól kiszolgálta ezt az igényt. Amikkel játszom azok közül egyedül a GTA 5 fogta meg, az is úgy, hogy le kellett vennem a textúrát high-ra. :DDD És úgy is stream közben is 60+ fps-t produkált stabilan. Itt már a 2Gb ram volt a szűk keresztmetszet. Egyébként a DOOM bétáját is kipróbáltam a 770-el. Szépen futott, nem emlékszem az fps-ekre de nem tűnt fel szaggatás vagy hasonló, még a DOOM-ot is simán vállaltam volna a kártyával.

Ezért mondom, hogy nem az átlag játékok miatt számítok ordenáré hatalmas teljesítménynövekedésre, hanem a VR miatt kell számomra nagyobb kártya. A 8Gb ram pedig külön vonzó olyan játékokban, mint a GTA 5.

Később Fallout 4, Project Cars (VR), Euro truck simulator (VR), Alien Isolation (VR), Elite Dangerous (VR) játékokkal szeretnék játszani no meg a GTA 5-tel jobb beállítások mellett, mindezt természetesen rögzítve videóra, esetenként streamelve. :) És talán ez még nem is a teljes lista, mert az új Doom is érdekel és még sorolhatnám a végtelenségig. :DDD Én annak reményében szeretnék váltani 1070-re, hogy ezeket az elvárásokat zökkenőmentesen teljesíti majd FHD felbontáson. Úgyhogy várom a teszteket és minden hírmorzsát az 1070-ről, mert 220-230K-t nem szívesen adnék ki egy VGA-ért most. Talán fél év múlva, addig is viszont kell valami. :P

(#438) Ren Hoek: inkább 140k az az 120, mivel 50$-al drágábban indul, mint a 970 annak idején de ez már volt téma itt a topikban, nem akarok árkibeszélést indítani megint, pusztán megjegyeztem. :DDD A lényeg szerintem inkább nem is a konkrét ár, hanem az árkülönbség az 1080 és az 1070 között. Az pedig jelentős lesz (599 MSRP vs 379 MSRP)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#440) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

NVIDIA GeForce GTX 1080 Video Support
H.264 Encode Yes (2x 4K @ 60 Hz) - gyakorlatilag minden video supportot támogat, de ez encode mit jelent ebben az esetben? Bocs, ha ez ilyen alap dolog^^

(#441) FollowTheORI válasza Hmmm1 (#440) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

encode -> bekódolás.... vagyis pl streamelsz vagy felveszel valamit, azt ez az áramköri rész tömöríti be. pl H.264-be.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#442) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Másik topikból hoztam:

Szép kis összefoglaló összehasonlítással, 1070-1080 az előző generáció kártyái mellett és az új feature-ök egyben. (wccftech)

Pont a lényeg hiányzik az 1070-ekről: az órajel. :( Nem értem miért nem lehet erről még mindig semmit sem tudni.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#443) akoska07 válasza Dyingsoul (#442) üzenetére


akoska07
nagyúr

A dolog hihetetlenül egyszerű.
Előbb a 1080 kártyákból kell hamar sokat eladni.
Aztán lehet villogtatni mit fog tudni majd a 1070.

Az alatt a két hét alatt amíg kijön a 1070, jó sok 1080 fog gazdára találni.
Lehet én is köztük leszek.

Láttam nagyon érdeklődsz a VR iránt,abszolút érthető. Melyik verziót fogod beszerezni ?
Hozzám a Rift érkezik hamarosan.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#444) csibuka85


csibuka85
senior tag

[link]
Annyival nem lesz jobb a 980-tól hogy érdemes legyen megvenni , de akinek van felesleges pénze és 1 hónaő múlva újat venni annak biztos megéri , főleg annak aki itt hangoztatta hogy 2 hét alatt megkeresi az árát :)

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#445) akoska07 válasza csibuka85 (#444) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez már az előzetes tesztekből is látható volt,hogy nem lesz akkor különbség a 980Ti és a 1080 között. Éppen ezért van nálam tervben a 2. 980Ti beszerzése is.
Pláne most amikor sok felhasználó meggondolatlanul szabadulni akar a 980Ti-től,ilyenkor kell jó áron 2.-at venni. ;)

Az NV elmondta a bejelentést követően,hogy inkább a GTX 7** kártyákról szeretnék "átcsábítani" az NV tulajokat. Nekik eléggé érett már a csere. :)

Lesznek sokan akik csak kipróbálni fogják aztán visszaküldik.
Viszont azok a 980Ti tulajok akik használják is az eszüket illetve az interneten olvasott dolgokat is szem előtt tartják,azok megvárják majd a végső teszteket.

Egyébként a legnagyobb "szívatás" az NV részéről az,hogy most olyan áron fogja eladni a 1080-at,amennyiért a 1080Ti-t is adni fogja. Tehát egy nem csúcskategóriás kártyát csúcskategóriás áron fog majd az NV vásárlók elé tolni. De ezt már megszokhattuk éveken keresztül,versenytárs hiányában.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#446) Hmmm1 válasza akoska07 (#445) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

De. 1080 csúcskategóriás kártya lesz, a Ti -ig biztosan és még utána is az marad. Az más kérdés hogy melyik lesz a legjobb, szerintem. :))

(#447) Ren Hoek válasza Dyingsoul (#439) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nagyon kezdő ár akár 170K is lehet, aztán lemegy 140-re... kérdés, hogy meddig marad ott... Amire én gondoltam, hogy őszre, ősz végére már lehet beáll 120-130-ra, ha euróba váltom.

Bár Magyarisztánt ismerve, kitudja...

(#448) VTom válasza akoska07 (#445) üzenetére


VTom
veterán

+1 :C

Bár én nem is tervezem leváltani a 980Ti-t, dw án sem értwm azokat, akik az első hírekre szabadulni akarnak tőle.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#449) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Az 1070 SLI lehet még érdekes szerintem 8GB rammal :K

(#450) akoska07 válasza Hmmm1 (#446) üzenetére


akoska07
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. :)
Teljes értékű kártyára gondoltam,ami a 1080Ti lesz.
És most teljes értékű kártya árazással jön majd a 1080.

Igazából ezt csak azért írtam,hogy mindenkinek máson kell elgondolkodnia majd vásárlás előtt. Mit mire érdemes cserélni,és miért mennyi pénzt érdemes kiadni.
NV ugyanazt a szériát képes 2-3x is elénk rakni ugyanolyan árcédulával,ahogy sorban megjelenik.

#449 Tomassy00 :
Azzal a "jó árazással" és megfelelő erővel ellátott 1070 kártyából épített SLI is jó befektetés lehet.
Nem véletlenül nem beszél róla senki.
Persze beszélnének róla a tesztelők,ha lehetne (náluk már tuti ott van a kártya).

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.