Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Dyingsoul válasza westlake (#99) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A kérdésed az volt, hogy hány MSRP-t adott meg az Nvidia. MSRP-t 2x1-et adott meg. Árat 2x2-t.

Az MSRP = Manufacturer's Suggested Retail Price. Saját maguknak nem ajánlhatnak árat, saját maguk meghatározzák a saját kártyájuk árat, ezért az FE ára az nem MSRP, hanem csak simár Price azaz ár.

Ettől függetlenül nem kötözködni akarok, csak azt akarom mondani, hogy csak arra a kérdésedre adtam választ, hogy hány MSRP-t adtak meg. Azt én sem tudom, hogy ez most két külön vagy ugyanaz a nyák.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#102) rocket válasza westlake (#99) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem a cikkben felreertelmeztek a szituaciot, mert arra gondoltak a logika alapjan, hogy miert lenne dragabb a ref, mint a custom?

Hamarosan kiderul :)

#100: Nem valogatott GPU-k vannak a FE-n.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#103) Dyingsoul válasza rocket (#102) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én csak arra merek tippelni, hogy azért, mert a custom kártyák pár héttel később jönnek. Addig is csak a ref kapható és szépen megszedik magukat azokon akiknek égetően fontos azonnal megkapni a kártyát. Lehet tévedek de néhány előttem (és más topikban) hozzászóló emberke is így véli.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#104) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyomtatott áramköri lapból csak egy lesz. Ezt biztosan meg tudom mondani. Persze a gyártók tervezhetnek alternatív NYÁK-ot. Az más kérdés, hogy a referencia NYÁK-ra eltérő komponensek kerülnek-e a normál és az Founder verzió esetében. Nyilván lehetséges, de amúgy nem logikus.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#105) westlake válasza Dyingsoul (#101) üzenetére


westlake
félisten

Egyszer sem kérdeztem, hogy hány MSRP-t adott meg az NVIDIA. Olvass vissza. Néztem a tájékoztatót, pontosan tudom, hogy 2x2 MSRP-t mondott Jensen.
Vagyis valóban 2x1-et, most néztem meg. De akkor sem volt kérdés. Még mindig azt szeretném tudni, hogy hány darab referencia panelt tervezett az NVIDIA.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#106) Dyingsoul válasza Abu85 (#104) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Pontosan ez volt az én sejtésem is, csak nem mertem leírni, mert ennyire nem követtem még egy új architektúra launchát sem. :B Gondolom a kollégát kicsit összezavarta az MSRP fogalma. Nekem tiszta az, hogy miért van két ár, inkább már azt nem értem, hogy mi a problémája ezzel, de majd megírja, ha a fentiek fényében sem egyértelmű még.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#107) westlake válasza Abu85 (#104) üzenetére


westlake
félisten

Ha pontosan tudod, hogy egy panel lesz (egy referencia panlet tervezett az NVIDIA), akkor miért írtad a cikkben, hogy:
"...amely külsőre hasonlítani fog az alapmodellre, de belül jobb, hőkamrás bordát, illetve jobb tápellátást kap."?
Ha az NVIDIA egy panelt tervezett, akkor csak az FE "komolyabb" panelja létezik az NVIDIA értelmezésében. Az összes többi panel a gyártók által egyedileg tervezett panel, egyedi hűtéssel. Mitől kap akkor jobb hőkamrás megoldást? Mitől lesz jobb tápellátás? Megkérdezted az összes gyártót, hogy milyen paneleket és hűtéseket terveznek a GP104 alá?

"..de belül jobb, hőkamrás bordát, illetve jobb tápellátást kap."
De melyik modelltől?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#108) Abu85 válasza westlake (#107) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hőkamrás hűtő az tiszta sor. Az nem része a NYÁK-nak.
A jobb tápellátást az NV mondta, és ettől még a NYÁK lehet ugyanaz, csak más komponenseket kap a normál és a Founder verzió. Szerintem ez nagyon nem valószínű, de elméletben abszolút lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#109) westlake válasza Abu85 (#108) üzenetére


westlake
félisten

Most már járjunk ennek a végére, mert kezdek idegállapotba kerülni (máúni).
Leírtad (megint), hogy normál és Founder verzió. Mi az a normál verzió, ha csak egy panel létezik? Akkor nincs (és nem is lehet!) normál verzió, ha csak egy (a Founder) verzió létezik. Ha egy verzió létezik, akkor nem létezik normál/alap/nem FE/akármi más, csak a FE! Ha egy verzió létezik, akkor a gyártók egyedileg terveznek majd panelt is és hűtést is. Nyilván nem lesz két azonos modell. Ebben az esetben viszont nem helytálló a modatod, miszerint:
"Ebből egyébként két verzió lesz: 599 dollárba kerül majd az alapmodell, 699 dollárért pedig érkezik egy Founder Edition verzió, amely külsőre hasonlítani fog az alapmodellre, de belül jobb, hőkamrás bordát, illetve jobb tápellátást kap."

Ha pedig a mondatod helytálló, akkor minimum két NVIDIA által tervezett nyáknak kell léteznie!

És légy szíves ne mondd, hogy nem érted, hogy mire célzok, mert azt nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#110) WaterWawe válasza rocket (#102) üzenetére


WaterWawe
őstag

Akkor csak pletyka volt? Én az egyik összefoglalóban határozottan emlékszem rá hogy írták a binnelt magokat a founders edisönre

(#111) HussarF válasza westlake (#109) üzenetére

Ha más VRM-et raknak, de ugyanarra a NYÁK-ra akkor egy NYÁK lesz, de nyilván két verzió, ha jól gondolom.

(#112) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Szerintem menjetek el egy kicsit a géptől:)
Ennyire megszédülni nem szabad. Az utolsó két oldalon szörnyü miket olvasni. 200 ezres kártyája van, de majd megszédül újabb 200-as kártyáért, aztán egy 4k monitor drága már, meg ilyenek. Lesz ami lesz, nem lesz rossz biztos, de ennyire mosottnak, dilinek lenni nem jó szerintem, ez már túlmegy a fanatizmus határán is. :)

(#113) Erdei88 válasza Hmmm1 (#112) üzenetére


Erdei88
veterán

Viszlát!

;]

(#114) Hmmm1 válasza Erdei88 (#113) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

:) Engem is érdekel egyébként, azért néztem be, és olvastam milyen infók vannak már, de ez a sok süket no lifer duma, már nagyon get a life szint. Szerintem.

(#115) westlake válasza HussarF (#111) üzenetére


westlake
félisten

Nézz utána, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy referencia kártya, referencia panel, vagy referencia NYÁK.
A referencai szót nem magára az üres NYÁK-ra mondják, hanem a kész kártyára (nyilván hűtő nélkül, csupaszon). Ha különböző a VRM, akkor különböző a panel is! A komolyabb VRM a több fázis szokta jelenteni a VGA-nál és az alaplapoknál. A több fázis meg más panelt követel meg. Tehát nem beszélhetünk egy panelről (NYÁK-ról).

Abu írta a cikket és neki vannak NVIDIA-s kapcsolati. Tőle várnék pontos információkat (magyarázatokat).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#116) HussarF válasza westlake (#115) üzenetére

Igazad lehet, akkor bocs.

(#114) Hmmm1
Üdv köztünk, lehet, hogy nem jó helyen vagy? ;]

(#117) ScomComputer


ScomComputer
veterán

My mom is very happy.....

:DDD

(#118) FollowTheORI válasza westlake (#81) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez úgy van, hogy ha igaz ez a pletyka...

nVidia FE lesz először... ez 700 dollár/euro.

Majd jönnek a custom kártyák saját hűtővel... ezeket lehet majd adni 600 dollárért/euroért (gyártó szíve joga mennyiért).

Szóval az FE az a korai exkluzív változat... és nem tudni mikor jön majd az ASUS, MSI, EVGA stb a saját megoldásával.
Csak gondolom az pár hét késéssel jön ezek szerint.
Tehát az olcsóbbik az nem nvidia-tól jön majd ezzel a hűtéssel, hanem a partnerektől és a saját hűtésükkel (nyilván az olcsósítottakkal ennyiért).
NV csak a FE-t adja majd, amit persze ugyanúgy árul majd mindenki.

Ebből adódóan akkor nem kell ezt elkapkodni döntésileg hogy mikor vegye az ember. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#119) hszilard666


hszilard666
veterán

Azt látom a varázsgömbömben (mer' nekünk zöldeknek is van ilyen masinánk) hogy ebből a topikból is olyan offtopik lesz, mint a fury topikból anno :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#120) oliba válasza westlake (#109) üzenetére


oliba
őstag

Adok egy kis ötletet az egy referencia nyákra és az erősebb tápellátásra.

(#121) ÁdiBá válasza oliba (#120) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezen csak a kötelező VRM szabályzók találhatók, képen lehet látni, hogy a gyártó a plusz költség elkerülése végett, simán elforrasztotta a a feszültségszabályzó egységek bizonyos részeit.
Ez egy referencia kártya, ennél jóval erősebb customot is csinálnak a gyártók.
Nem tartom reálisan a GP104 köré épülő több nyáklap verziót...
Valószínű a butítás törvényszerű az alacsony fogyasztás miatt, de szerintem ezt a gyártók gyorsan át is fogják lépni, és mindjárt nem 180W lesz a TDP, hanem 200 és fölötte.
De szerintem az nvidia műhelyéből csak egy típus fog érkezni ami a referenciákat érinti.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#122) oliba válasza ÁdiBá (#121) üzenetére


oliba
őstag

Ez egy referencia kártya, ami alapból nem tartalmazza az összes rá szerelhető feszültségszabályzót. Ezt most akár meg is lehet venni +100$-ért, ha így érti az nvidia az erősebb tápellátást :D

Customokat pedig ne keverjük ide, mert azokról senki sem beszélt :N

[ Szerkesztve ]

(#123) rocket válasza WaterWawe (#110) üzenetére


rocket
nagyúr

Abbol kovetkeztettek erre, mert a CEO azt mondta a bemutaton, hogy "gives you crazy overclock ability".

"Every single instance of “Founder's Edition” can be replaced with the word “Reference,” using previous-gen nomenclature. There is not one difference in its market positioning. They are synonymous. NVidia has replaced its “Reference” name with “Founder's Edition.”

◾There are not two GTX 1080 models made by nVidia. Only the “Founder's Edition” exists; there is not a cheaper card made by nVidia than the $700 Founder's Edition, which ships first.

◾Just to be clear: nVidia is making one official GTX 1080 and one official GTX 1070 model.

◾The “Founder's Edition” is not specially binned.

◾The “Founder's Edition” is not pre-overclocked.

◾The “Founder's Edition” uses the new industrial design and cooler from nVidia. Historically, this is what we would call the “reference cooler.” The cooler is more-or-less identical to the previous reference models. It's got vapor chamber cooling, a VRM blower fan, and a large alloy heatsink under the shroud. There is a backplate on the GTX 1080 Founder's Edition.

◾This card is not "limited edition," despite its name that would indicate as much, and will run production through the life of the GTX 1080 product line.

That stated, let's talk about the cheaper MSRP models.

This is, in our analysis of the situation, nVidia's way of avoiding competing with its own partners in the space. The Founder's Edition will cost $700. The MSRP is $600 – so vendors like MSI, EVGA, ASUS, et al. can enter market with cards cheaper than nVidia's own, throw their own coolers on them, and overclock them differently. The vendors will exercise similar control and design/engineering over their versions of the GTX 1000 series as with previous generations. Also as with previous generations, nVidia's version of the card (now "Founder's Edition") uses heavy materials that can run-up the cost. That metal shroud will run-up the BOM more than a plastic shroud from an AIB.

NVidia wanted to land at the center of the stack, providing room for vendors to undercut nVidia reference – err, “Founder's Edition” – prices, but also allowing room for higher-end cards >$700. Drawing parallels to the GTX 900 series, a higher-priced card might be something like EVGA's GTX 980 Ti Hybrid, which ran ~$750-$770 at first launch. This was a marked increase against the MSRP of $650, but offered features which helped carve its own price bracket.

That's it. That's all there is to this. The short of it really boils down to one thing:

Reference = Founder's Edition.

There is one card from nVidia, as usual. There is no non-Founder's Edition card directly sold by nVidia, but there will be AIB cards shortly after the May 27 launch date."
[link]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#124) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ebben a videóban nem is említenek másfajta megoldást.

New industrial design
Vapor chamber cooling
Over 2GHz over-clocking

Szóval NV-től mint "referencia" nem is jön más, csak a FE.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#125) blu79 válasza FollowTheORI (#124) üzenetére


blu79
addikt

Remélem a customok is mennek majd 2Ghz-et :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#126) rocket válasza blu79 (#125) üzenetére


rocket
nagyúr

2.4ghz-et is, persze az nem az 599$ MSRP-s lesz :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#127) KAMELOT válasza blu79 (#125) üzenetére


KAMELOT
titán

Simán!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128) brumi1024


brumi1024
veterán

Jövök én is, kíváncsian várom az eredményeket. Marad-e a Lightning 980Ti vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#129) KAMELOT válasza brumi1024 (#128) üzenetére


KAMELOT
titán

1080 OC biztos jó lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#130) blu79 válasza brumi1024 (#128) üzenetére


blu79
addikt

1080 Lighting ;]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#131) KAMELOT válasza blu79 (#130) üzenetére


KAMELOT
titán

KINGPIN 1080 @ 2,5GHz :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#132) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ha igazak a pletykak, akkor mar a fentihez hasonlo dobozokban lettek kikuldve 1080-as tesztpeldanyok. Elvileg az NDA Majus 17-en jar le.

(#133) WaterWawe válasza rocket (#123) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értem, nos ez remek hír. :)
Továbbra is várom hogy kapható legyen a 1070, érik már nagyon a 960 kukázása. :))

(#134) Hmmm1 válasza WaterWawe (#133) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Lol, speciel én is a 1070 után érdeklödöm kicsit, és 960 van szintén : )

(#135) bombibmw


bombibmw
veterán

Úgy olvastam valahol, hogy DX12 alatt jobb lehet az Sli skálázódása.
Meg tudja ezt erősíteni valaki?
Lehet, hogy ebben az esetben elgondolkoznék majd egy 1070Sli-n. :)

(#136) Hmmm1 válasza bombibmw (#135) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Valószinüleg jobb, meg ez a pascal is gyúr az slire, egyébként, miért van szükséged két kártyára ebből? xd

(#137) bombibmw válasza Hmmm1 (#136) üzenetére


bombibmw
veterán

Azért, mert nem akarok most majd jó ideig váltani és 1440p-re kell ultra beállításokhoz, illetve 3D tervezéshez is talán.
Egyébként ez nem biztos még.
Természetesen megvárom a teszteket és csak azután mérlegelek.
Most csak egy kérdést tettem fel beszélgetés szintjén. :)

(#138) Darth_Revan válasza bombibmw (#135) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Meg olyan pletyka is van, hogy DX12 alatt a 2 vga memoriaja osszeadodik...HA a jatekot ugy irjak meg.

(#139) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Kíváncsi leszek ezek a VR-es újítások mennyire jönnek majd be... főleg hogy "ingyenes" sebességnövekedést ígérnek...

Hát behalás lesz, ha az NV lekörözi az AMD-t ebben is. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140) blu79 válasza bombibmw (#137) üzenetére


blu79
addikt

mert nem akarok most majd jó ideig váltani -ez 3-4 hónapot jelent ? Vagy 6-8-at :)) ;]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#141) bombibmw válasza blu79 (#140) üzenetére


bombibmw
veterán

Kb. 6-8 hónap, amíg kijön a Ti. :D

(#142) rocket


rocket
nagyúr

[L:/dl/upc/2016-05/09/26439_ardfqpvwapagdb2g_3563.jpg](IMG:/dl/upc/2016-05/09/26439_ardfqpvwapagdb2g_3563.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#143) KAMELOT válasza rocket (#142) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt hiszem ez jó lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#144) bombibmw válasza KAMELOT (#143) üzenetére


bombibmw
veterán

+1 :)

(#145) hszilard666 válasza bombibmw (#135) üzenetére


hszilard666
veterán

Én ebben nem lennék biztos ismerjük jól a játékfejlesztőket, nem kenyerük a multi GPU implementálása. :(
Egyébként az SLI annyival lesz újabb hogy újfajta SLI hidat és csatikat használnak ami elvileg jobb sávszéllel működik. Meglátjuk.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#146) akoska07


akoska07
nagyúr

Most találtam ide. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#147) beci43 válasza akoska07 (#146) üzenetére


beci43
senior tag

Mentsd el gyorsan az oldalt! :)

(#148) HussarF válasza rocket (#142) üzenetére

Marketing már 110%-on :D

(#146) akoska07
Ideje volt, lehalhatna már a szétoff-olt első cikk alatt hozzászólás tenger. :D

(#149) csibuka85 válasza rocket (#142) üzenetére


csibuka85
senior tag

Ez nagyon jó lesz , ennél jobb nem kell !

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#150) blu79 válasza csibuka85 (#149) üzenetére


blu79
addikt

- dehogy nem, kell hogy legyen , minden igénynek megfelelően. Én pl az Msi változatait várom , kÍváncsi vagyok a Matrix-ra (remélem nem olyan lesz mint a 980 Matrixom) és a többi gyártóra is kÍváncsi vagyok mit hoznak ki, hátha lesz meglepi :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.