Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) deicide válasza keIdor (#547) üzenetére


deicide
veterán

Igen, 34. Akkor azért 1 kártya ide is édeskevés lenne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#552) Dare2Live válasza deicide (#545) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

g-sync mellett észreveszed, ha 100FPS alá megy?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#553) Hmmm1 válasza westlake (#543) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Na ja, ez is érdekes. De persze aki nem ért hozzá, és kűfődi, ahol mégtöbb pénz van az megveszi, hát mért ne, kettőt beledob akkor csak hozza a 60-t, aztán kis trükközéssel, meg ésszel, 1 karival is meglehet csinálni. :)

oAcido: Szörnyű, az a 28 fps : D A másikba belenézek mindjárt, de ahogy leírtad már úgy tényleg elgondolkodtató. Atomkártya és örüljünk ha a 60-t meghozza. Szerintem a mércékkel van a probléma, de itt már szándékosság is lehet a dolog mögött. Csak ha belegondolsz egy majd 200 ezres videokari egy "s*ar gta5-t nem hoz 100fps-en (980Ti) és akkor nem is mondtam nagyon sokat. (Maxon... mert jajj mi az a max, nem nagy dolog már az) A felbontás ami inkább vízválasztó mostanság. Aztán ha belegondolsz 980Ti 60fps fullon, akkor későbbiekben mit lehet várni tőle? Mert attól a kártyától is elvárható kellene hogy legyen (meg egyébként az is) hogy még 1-2 évig komprumisszumok nélkül játszhatsz mindent maxon 1080p-ben. Aztán pozitívum a javában még annyi hogy a tesztek sokszor lehúzzák a számokat ahogy figyeltem, vagy a gyakorlatban másabb a helyzet.

Igaz jól legyárott pc port, SW Battlefront - alapból highra dobta be nekem az egészet és vsynch off, 110-120 fps-el rohangáltam. v. high (itt sincs ultra asszem) , MSAA átváltva FX-re, mert jólvan az, így Custom lett, és Very highon egy 960-al, 70-90fpst hoz ígyis pályától függően. Szóval ja. És valszeg pont emiatt nem is használják a tesztekhez, mert túl jó lenne. - És akkor nagy karikkal nem is néztem - de így baromira bekaphatja gta5 a szaros 60 fps-ét - még ha nem is hasonlítható össze a kettő. (Meg talán a lényeg, hogy Engine, játék függő az egész.)

Úgyhogy csak nyomják fps-t kifelé... :) - mégha nem is mindig lényeges, de így legalább a mérce legyen meg.

[ Szerkesztve ]

(#554) deicide válasza Dare2Live (#552) üzenetére


deicide
veterán

Nem, nem látszik, csak a csőrömet ba***a, hogy egy ilyen pici játék mennyire gépigényes. :)
Illetve próbálom igazolni, hogy van-e értelme 1080-ra cserélni, igényli-e bármi játék is az akár csak kicsivel is nagyobb teljesítményt.

Az más kérdés, hogy 1 kártyával mennyi lenne, lehet este meg is nézem letiltva az SLI-t, hogy úgy mennyit dob. Valószínűleg 60 akkor is lenne és az sem zavaró.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#555) Ornagy


Ornagy
tag

Kína előrébb jár megint : D
Hát ha ez igaz, akkor tényleg hoz egy kis pluszt.

És egy plusz: GURU3D Teszt

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#556) keIdor válasza Ornagy (#555) üzenetére


keIdor
titán

Guru3D le is halt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#557) HussarF válasza keIdor (#547) üzenetére

Jaja, én is így látom.

(#549) Ornagy
FXAA-val vigyázni kell a textúra esetleges elmosása miatt.

Az, hogy akármekkora felbontásnál nem kéne élsimítás, az szerintem egy tévhit. Ez a vélemény az alapján alakult ki bennem, hogy mindig mentünk felfelé nagyobb pixelsűrűségre, mindig azt hittem, hogy az új monitorral már nem kell majd AA, de valahogy mindig recések maradtak az élek.
Az AA az éleknél a pixelek színét belövi úgy, hogy ne látszódjon recésnek, de akármilyen kicsi is a pixel, ha két nagyon eltérő szín van egymás mellett, az mindig recés lesz. Na jó, biztos van az a kis méret, amikor már nem, de nagyon sok pénzt merek rá rakni, hogy a 4K-nál még messze nem ennyire kicsi.

(#560) westlake válasza Erdei88 (#558) üzenetére


westlake
félisten

Ott van az a 23%.
Overclock: 2114 MHz

Jóféle!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#561) Modst3R válasza westlake (#560) üzenetére


Modst3R
senior tag

És ez még nem a vízes 2,5ghz...feltéve h lesz abból vmi és nem csak szájkarate vt :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#562) keIdor


keIdor
titán

Nos, ez megy mint a mérgezett egér. Alap órajelen kb. egy 980Ti@1500MHz szinten lehet +2GB memória és -100W, szóval váltás. :DD

Mit fog ez menni 2GHz felett...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#563) Erdei88 válasza westlake (#560) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol vannak még a 2 GHz feletti modellek?! :D
Bizony jó lett!

(#564) Németh Péter válasza HussarF (#559) üzenetére

:R

Köszi mindenkinek aki review-t linkel! :C

A 970-es kártyámat szeretném lecserélni erre, mert 1440p-re már gyenge az. Ezt a kártyát meg pont erre találták ki. Nagyon várós már!

(#565) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Hangos lett... :(

FE tuti nem köll...

Amugy fullHD-ra átlagosan:

980Ti refhez: 100/76 = 1.31 -> 31%
Titan X refhez: 100/79 = 1.26 -> 26%

Ugyanez Giga Extreme Ti:

980Ti refhez: 100/88 = 1.13 -> 13%
Titan X refhez: 100/89 = 1.12 -> 12%

Tehát a 1080 ref vs Giga Ti kb 14-18% delta. Ennyivel gyorsabb egy gyári OC Ti-nél.

Akinek Ti van nem éri meg váltani, hacsak nincs valami nagyon spéci játék vagy igény ahol átlagon felül jobb, vagy mindig a non-pluszultra legyen.

4K-ra picit jobb a szitu... majd valaki kiszámolja, engem nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#566) norti válasza FollowTheORI (#565) üzenetére


norti
addikt

Majd a custom gyártók javítanak azon, ne aggódj.

(#567) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Erre cserélném asszem a 290-esemet... igaz, hogy csak fullHDben küzdök - bár a tvm már 4Ks - de itt végre nem kell kompromisszumot kötni, minden full, max, ultra high stb és folyik a játék :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#568) westlake válasza FollowTheORI (#565) üzenetére


westlake
félisten

Hangos?
Ugyanaz, mint a GM200-400 (980 Ti, TX). Én egyáltalán nem számítottam másra. Egy darab olyan ventilátorral nem lehet mást kihozni belőle.

Play nice!

(#569) oAcido válasza keIdor (#562) üzenetére


oAcido
aktív tag

Hát ez most tarolt :DD. Hozta azt is, amit az nV igért (~25% a TX fölött), ráadásul 980 körüli fogyasztással.

Véleményem szerint az első kártya, ami tökéletes 1440p-re (vehetek én is PG279Q monitort :) ). Az jól látszik, hogy FHD-n már malmozik, oda majd a 1070 lesz jó választás.

Várjuk szeretettel majd a 1080 Ti-t is.

(#570) Erdei88


Erdei88
veterán

World prices then (suggested MSRP for Founders edition):

Serbian Dinar RSD 96,900
Czech Koruna CZK 21,400
Danish Krone DKK 6,150
Germany EUR 789
France EUR 789
British Pound GBP 619
Hungarian Forint HUF 259,850
Norwegian Krone NOK 7,599
Polish Zloty PLN 3,599
Romanian New Lei RON 3,499
Russian Rouble RUB 54,990
Indian Rupee INR 63,250
Swedish Krona SEK 7,699
Turkish Lira TRY 2,850
South African Rand ZAR 13,599
Switzerland CHF 790
UAE AED 2,850
USA USD 699

(#571) kpal válasza blu79 (#550) üzenetére


kpal
veterán

Igen :K

(#572) HussarF

Kurva jónak tűnik, de az alacsony hőmérséklet csak mese volt.

(#573) he7edik. válasza oAcido (#569) üzenetére


he7edik.
addikt

Tarol? ALÁZ!!! :K

Égő szöveg a flém vázon

(#574) kpal


kpal
veterán

(#575) malacka87


malacka87
senior tag

Mit ne mondjak elég durva kártya lett ez. Egy jó hűtővel bőven meglehet húzni. Már csak egy jó árcédula kell.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#576) HussarF válasza Erdei88 (#570) üzenetére

Ha megyek az USA-ba és veszek egy ilyet, akkor nem kell vámolni meg minden szart a reptéren, ugye? Akkor megkapom olcsón?

(#577) tome.jr válasza HussarF (#572) üzenetére


tome.jr
addikt

SLI teszt van már valahol?

(#578) deicide válasza FollowTheORI (#565) üzenetére


deicide
veterán

Hangoooos? 3dB-vel halkabb, mint a TitanX-ek és az sem zavaró most. És ahogy már elemeztük máshol, SLI-nél csak ref jön szóba, a customok megfőzik egymást.
Ellenben izzítom a csatornákat, hogy ebből kell nekem 2db, amint lehet. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#579) keIdor


keIdor
titán

Maximum overclock of our sample is +453 MHz to the GPU's base clock, which increases max Boost from 1898 MHz to 2114 MHz (11% overclock), and 1450 MHz on the memory (16% overclock).

Very good results, but the GTX 1080 seems to be limited by the board power limit and temperatures going above 83°C, which both will result in lower clocks from NVIDIA Boost. Still, the real-life performance gains are there and are significant, see below.

Szóval nem lett nagy szám a hűtése viszont, ide is kellenek az AiB a hűtőikkel, mert megfogja az OC-t.

(#568) westlake: 980Ti: GM200-310

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#580) BiP válasza Ornagy (#549) üzenetére


BiP
nagyúr

27" 4K-n van a szituáció, ahol kell némi élsimítás.
Pl. autós játékban, ahol általában nagy a kontraszt a kocsi és az asztfalt/égbolt között, bizony látszanak a recék.
Ill. az élsimítás nem csak a recékre jó, hanem a túl apró túl részletes objektumok mozgás közbeni "villogásának" eltűntetéséhez is.

(#564) Németh Péter: Ahogy nézem, a 970-nek a dupláját hozza simán, nagyobb felbontásokban még többet. Nekem 4K-ra kéne, 1440p-n elégedett vagyok vele így is. De persze a kisördög akkor is ott bújkál az emberben :)

(#581) Modst3R


Modst3R
senior tag

(#565) NetTom
Xtremere várás +1

(#564) Németh Péter
1440p-re a 980ti is kevés vt ;)

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#582) westlake


westlake
félisten

És amit még nem írt le senki: Igen, a 1070 is el fogja tángálni a TX-et.

Play nice!

(#583) deicide válasza keIdor (#579) üzenetére


deicide
veterán

Még jó, hogy kinőttem az OC-ből, meg SLI is van, jó lesz a ref, azok előbb jönnek, nem kell várni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#584) blu79


blu79
addikt

Na hát ez jól sikerült. Szerintem meggyőző , váltás lesz ebből : n210 》》》》 1080 :))

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#585) FollowTheORI válasza deicide (#578) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebből a kártyából custom alatt lesz 29-30 dBA-s...

Nyilván ahhoz képest néztem (meg a mostani 980-amhoz képest). :P

TPU OC vs szintén a Giga Xtreme:

155/136 = ~14% BF3-ban.

Vagy ugyis lehet nézni OC-OC Ti hozza az "alap ref" 1080-at kb. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#586) oAcido


oAcido
aktív tag

Várjuk a PH-s tesztet, ahol még a 390X is lefogja hagyni ;]

(#587) shteer válasza FollowTheORI (#565) üzenetére


shteer
titán

a perf/watt valami elképesztő

..szerintem jónak tűnik

(#588) keIdor válasza deicide (#583) üzenetére


keIdor
titán

Amekkora különbség volt a referencia 980 és pl. egy MSI Gaming 980 4G között hangban és hőmérsékletben, az alapján kell a francnak FE 260 ezerért. Ég és föld, meg kell várni az AiB-okat, persze nekem csak 1db kell, én az SLI-ből nőttem már ki Kepler idején.:)

Fogyasztás alapján tudom mire számítsak a 680 és 980 után. Ugyanolyan halk és csendes lesz ez is, legyen az Gaming vagy G1, vagy akármi.

(#589) freestyée: Arra tart az NDA, mondtam is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#589) WaterWawe


WaterWawe
őstag

GTX 1070 sehol? :(

(#590) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Aztamindenit, hát ez pofás.... Kéne is, de nem 260-ért :(

Varom a custom, nem FE verziókat. :C

(#591) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

csúnya, hogy a Titan Xet ennyire elveri...

bzzeg az 1070 hozni fogja a Titan X teljesítményét...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#592) westlake válasza FollowTheORI (#585) üzenetére


westlake
félisten

"Vagy ugyis lehet nézni OC Ti hozza az "alap ref" 1080-at."
Ugye, pont ezt mondtam. :)

És jöhetnek az alázó kommentek, hogy a 1080 nem veri el az OC 980 Ti-ket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#593) Dare2Live válasza shteer (#587) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"csúcs" gaming PCt lehet építeni 300wattos táppal.

Elképesztő. Semmi értelme nincs 500Wnál nagyobb tápoknak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#594) N@idia válasza Dare2Live (#591) üzenetére


N@idia
őstag

Én a 1070-re fogok ezekután várni :C Mellesleg pont most állok kártya vásárlás előtt és ha a 1080 így elveri a Titánt akkor remélem a 1070 hozza majd a szintjét, ha pedig hozza akkor én már nagyon elégedett leszek.... :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#595) Erdei88 válasza westlake (#592) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért még mindig van 10-15% és a 980 Ti már nagyon ki van hegyezve. Mit tud majd egy custom 2Ghz+ -os 1080?

(#596) GeneraL_XTX válasza Erdei88 (#570) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezekszerint a nem FE custom verziók itthon 215-220k körül lesznek? Az nem is olyan rossz :DDD

(#597) westlake válasza GeneraL_XTX (#596) üzenetére


westlake
félisten

Igen. Bruttó ~210.000 forinttól a csillagos égig.

Play nice!

(#598) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Interesting... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#599) keIdor válasza Dare2Live (#593) üzenetére


keIdor
titán

Inkább mondjunk 650-750W-ot. Akinek Intel HEDT van és majd a jövőben tervez GP100/GP102-re, esetleg GV100-ra váltani, annak nem árt nagyobb. Egy minőségi táp elmegy évekig, nincs értelme cserélgetni és nem baj, ha nem peak-en van járatva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#600) BiP válasza Dare2Live (#593) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont a hétvégén rendeltem 650-es tápot (sajnos nem emiatt, nem fogok most 1080-at venni), és sokat tanakodtam, hogy elég lenne-e az 550-es, ha már a leendő 1080 is beéri 180W-tal.
De úgy voltam vele, hogy annyival nem drágább, és így legalább nem terhelem túl, (tehát csendesebb lehet a táp) no meg így hagyok teret a tuningnak is - igazából pont emiatt kell új táp, mert a mostani nem bírja stabilan a proc + 970 tuningját.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.