Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) hoolla válasza prime77 (#1500) üzenetére


hoolla
aktív tag

Koszi, de ajanlas alapjan lecsekkoltam a Corsair RM850i-t es az tokeletes lenne. De! hoszabb mint az atlagos tap es igy mar nem fer be a valasztott hazba. Neztem mas hazat, de azok mar magasabbak, nagyobbak, rondabbak. de ha mar nagyobb haz, akkor 2011-v3-as lap es broadwell-e. Amire meg varni kell. Szoval hagyom ezt most pihenni juni 5.-ig.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1502) gab3c


gab3c
csendes tag

Kis erdekesseg, hogy Japanban a boltok nem engedik az elorendelest.(szemben pl. USA-val).
Holnap este 10-tol lehet venni 1080 FE-t a nagyobb boltokban, de itt sem fogadnak el elore rendelest.
Es meg arak sincsenek megadva.

Kivancsi leszek mekkora sor lesz megint :C
Illetve a Dosparaban este 8-tol sorszamokat osztanak majd. Erre mekkora sor var majd... :DDD

Itt van par kep a Palit-rol:
http://akiba-pc.watch.impress.co.jp/docs/news/news/20160525_759015.html

(#1503) cyberkind válasza GeneraL_XTX (#1499) üzenetére


cyberkind
félisten

Kár hogy a régi/régebbi játékok nem lesznek DX12-esek így oda kell a kakaó, meg szerintem amúgy is.

Paranormal Cocktivity

(#1504) Pacy válasza prime77 (#1500) üzenetére


Pacy
aktív tag

+1! Én is 850w g2-t használok. Maximálisan elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#1505) RaVal válasza Dyingsoul (#1497) üzenetére


RaVal
tag

Nem is arra mondtam, csak a videoban egy i5 4440 es i7 4790K volt összehasonlítva ref 980ti mellett és az i7 csak 3-5 fps pluszt hozott. Csak azt nem tudni, hogy az i7 alap órajelen ment-e vagy sem, de mindkettő bőven 60 fps felett hozott, kiveve wicher 3.

(#1506) HussarF válasza GeneraL_XTX (#1499) üzenetére

OC-zett 4770K-val én sem nagyon félek. Igaz én a 80Ti-re várok, de WQHD-n lesz hajtva és nem FHD-n. Nem tudom elképzelni, hogy kevés legyen alá a proci.

[ Szerkesztve ]

(#1507) Rasiel válasza RaVal (#1493) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ez az egész dolog sok mindentől függ. Lesznek olyan esetek, ahol nem lesz elég hozzá, de összességében nem szabad, hogy problémád legyen majd vele.

(#1508) VTom válasza RaVal (#1493) üzenetére


VTom
veterán

Division-ben nekem még a 4.4-re húzott 4690K is megfogta a 980Ti-t.
Másban nem volt vele gond.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1509) m0h0senator válasza VTom (#1508) üzenetére


m0h0senator
őstag

Division töltés alatt még a 12 szálat is kiterheli 100%-ra. ;]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1510) VTom válasza m0h0senator (#1509) üzenetére


VTom
veterán

Nekem játék alatt futás közben is rendszeresen 100%-on járt a négy mag.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1511) cyberkind válasza VTom (#1510) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam a Gta 5-ben volt ez, limites is lett egy pillanat alatt a 970 de ezt még a mai napig sokan vagy szinte mindenki nem hiszi el, kb mindenki szerint király és elég az i5 játékra(nálam nagy részben elég volt, de nem ezért vettem hogy itt meg ott limitet kapjak).

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1512) sakal83 válasza hoolla (#1501) üzenetére


sakal83
addikt

A Corsairt én hanyagolnám, eddig három Corsair félpasszívom (az egyik gyári hibás volt eleve) ment tönkre 3-4 év alatt (kimondottan idegesítő kizárni, hogy mi lehet a hiba táp vs alaplap) . Hosszú garanciaidőt adnak, de nem épp stabil tápok.

A mostani 650W-os egy 2500k, egy vinyó és 8 gb ram társaságában adta meg magát VGA nélkül használva...

végül is, biztos nagy volt a terhelése... (bizony mind a három szeretett sípolni, ciripelni, kattogni terhelés alatt)

ezért is vettem most egy EVGA-t, hátha

(#1513) rocket


rocket
nagyúr

Gigabyte GeForce GTX 1080 XTREME GAMING pictured
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix spotted

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1514) akoska07 válasza rocket (#1513) üzenetére


akoska07
nagyúr

Gainward jobban tetszik,mint a giga.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1515) tome.jr válasza rocket (#1513) üzenetére


tome.jr
addikt

Érdekes a Gigabyte kialakítása hogy részben egymás fölött vannak a ventik. Ráadásul ellentétes irányba forognak. :U

[ Szerkesztve ]

(#1516) HussarF válasza rocket (#1513) üzenetére

Kérdés, hogy lesz-e a Gainwardból Phantom? Nekem az a hűtő nagyon tetszett.

(#1517) sagit válasza HussarF (#1516) üzenetére


sagit
addikt

Remélem lesz 1070-ből. 770-ből is az van és imádom

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1518) deicide


deicide
veterán

EVGA már biztosan lesz a startra pár darab. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1519) rocket válasza deicide (#1518) üzenetére


rocket
nagyúr

Meg ahogy nezem sor is :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1520) emmm válasza deicide (#1518) üzenetére


emmm
senior tag

Stella bekészítve, látom :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#1521) westlake válasza deicide (#1518) üzenetére


westlake
félisten

Az EVGA dobozok fóliásak. Ejnye. :U ;]

Play nice!

(#1522) KorbiAniko


KorbiAniko
csendes tag

(#1523) GeneraL_XTX válasza KorbiAniko (#1522) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hat ilyenem biztos h nem lesz, Asus-t soha többet :D

deicide: szep ez a kártya, kár hogy egy hulladék a hűtője :(

[ Szerkesztve ]

(#1524) deicide válasza emmm (#1520) üzenetére


deicide
veterán

Céges buli lesz hamarosan, arra is készülni kell. :DDD

westlake: igen, de ha kettőt hazaviszek belőle, akkor az egyik a bontott lesz. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1525) cyberkind válasza GeneraL_XTX (#1523) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem tetszene, jól mutatna a plexis házban, csak kérdés hogy ezúttal is szar lesz a hűtés vagy most nem tolják el. :D

Paranormal Cocktivity

(#1526) Modst3R válasza rocket (#1513) üzenetére


Modst3R
senior tag

debut may 27. - most h fogok így aludni :DDD ;]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1527) KorbiAniko válasza GeneraL_XTX (#1523) üzenetére


KorbiAniko
csendes tag

Mi volt az oka? Nekem volt Asus Strix 970, 980 is, egyikkel sem volt probléma ;). Msi Gaming és Asus Strix között dilemmázok éppen :). Majd elválik, melyik lesz a befutó. Bár a Giga xtreme is szimpatikus. A kérdés, nálunk mikor jönnek a custom karik... és nem utolsó sorban, milyen áron...

[ Szerkesztve ]

(#1528) Dyingsoul válasza cyberkind (#1525) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát nem tudom, én ami teszteket néztem eddig, az Asus sosem tudott annyival jobb hűtést csinálni, amivel a 100+ árkategóriában megérné azt a 10-20 ezer forintot többletet más gyártókhoz képest... Néhány kártyájánál még coil whine-ról is olvastam. (700-as széria óta követem) Ettől függetlenül tetszenek az Asus hűtések is de jó azt látni, hogy néhány gyártó az új gyártástechnológiához újít hűtésben is. Persze többnyire ez csicsa mert ahogy előttem is mondták, a spanyol viaszt nem most fogják feltalálni, egy ideje egész jó hatásfokkal dolgoznak a custom hűtők.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1529) cyberkind válasza Dyingsoul (#1528) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam a Black van, én valami ilyesmi minőséget várnék el az 1070-re is, eddigi legjobb kártyám minden téren.

Paranormal Cocktivity

(#1530) deicide válasza GeneraL_XTX (#1523) üzenetére


deicide
veterán

A hűtés relatív, amióta nVidiát használok, csak ref kártyáim voltak/vannak, semmi bajuk nem volt. Windows alatt ugyanúgy hangtalan, mint a custom, játék alatt meg nem hallom úgysem a játék hangjától. A tuning meg nem érdekel, max teszt erejéig, kiöregedtem, alapórajelen játszom. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1531) gainwardgs válasza KorbiAniko (#1522) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fuuuj asus :D

(#1532) Dyingsoul válasza cyberkind (#1529) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én a Giga Wf3-al voltam minden téren teljesen elégedett. Nagyon gondolkozom, hogy hű maradjak-e a gyártóhoz, de szerintem meg fogom várni a komolyabb custom teszteket és fordulatszám/db és hűtési hatékonyság alapján fogok dönteni.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1533) GeneraL_XTX válasza KorbiAniko (#1527) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor most soroljam? csak a közelmúltból egymás után két sz@r 290-es, egy teljesen indokolatlanul 80+fölé melegedő és hangos asus black 970 után inkább kerülöm a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#1534) hszilard666 válasza deicide (#1518) üzenetére


hszilard666
veterán

Széééép! Én a kompaktos 1070 eket várom! :K Feltéve ha lesz :O

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1535) Anubris válasza rocket (#1513) üzenetére


Anubris
őstag

Gainward eléggé hasonlít a korábbi Palit 980-ra szerintem.

(#1536) blu79 válasza Anubris (#1535) üzenetére


blu79
addikt

Külsőre eddig a gainward jön be :) .

Msi mikor lesz?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1537) Laraxior


Laraxior
titán

Mennyi lesz a teljesítmény bukó PCI-E 2.0-ban? :F
1920-ban, játékoknál. Sem nagyobb felbontás, sem 3dmark nem érdekel különösképpen.
FPS dropra gondolok pl... :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1538) malacka87 válasza Laraxior (#1537) üzenetére


malacka87
senior tag

Nem sokat veszítesz. 4k-n számítana.[link][link]

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1539) Laraxior válasza malacka87 (#1538) üzenetére


Laraxior
titán

Hát azért egy 1070-1080-nak már nagyobb a teljesítménye, mint egy 7970-nek, vagy egy 680-nak. Ezért gondolom, hogy azért lesz pár százalék bukta, a kérdés, hogy mennyi. Érdemes-e lapot cserélni...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1540) FollowTheORI válasza Laraxior (#1537) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

[link]
[link]

Szinte semmi... 99%.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1541) FollowTheORI válasza VTom (#1508) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Őőő.. akkor inkább a játék fogta meg a procit nem? :D

De most komolyan a kettő nem ugyanaz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1542) akoska07 válasza deicide (#1518) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!

Jack Daniel's hol maradt ? ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1543) deicide válasza akoska07 (#1542) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Még gondolkodom, hazavigyek-e ebből kettőt, de kihagyom szerintem, mert minden héten verseny van most június végéig, így semmi időm nem lenne játszani úgysem.

A tömények már el vannak zárva máshol. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1544) akoska07 válasza deicide (#1543) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elvileg egy 1080 is elég kellene legyen az X34--hez.

Majd a 1080Ti vagy Titan kártyákat egy ilyennel használnám.
Priviben jöhetne róla egy saját vélemény,én is nézem egy ideje ezeket a monitorokat. :R

Ki elől vannak elzárva ? :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1545) deicide válasza akoska07 (#1544) üzenetére


deicide
veterán

Áá, esélytelen 1 kártyával a 3440x1440. Ahogy már írtam valahol, még egy Trine 3 kaliberű játék is maxra hajtva küzdött a 100fps elérésével ezen a felbontáson. Division, AC-Syndicate meg meg sem közelíti a 100fps-t 2 Titánnal. Talán a 2db 1080-al el fogja érni.
Persze a G-Sync mellett igazából mindegy, hogy 80 vagy 100, csak a tudat zavar. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1546) VTom válasza FollowTheORI (#1541) üzenetére


VTom
veterán

Hát, nem tudom mi fogta meg, de 4690K 100% kihasználtság mind a négy magon, 980Ti 80% kihasználtság mellett.

i7-tel ez elmúlt.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1547) Laraxior válasza FollowTheORI (#1540) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor ezért nincsen a legtöbb alaplapon már 16x-os PCI-E sín? Mert néztem pl a Gigabyte alaplapja is "SLi" elnevezésű, de csak egy 16x-os sín van rajta a többi 8-as. :DDD
Köszi, akkor maradhat a lapom, sajnáltam volna, nagy kínlódás az alaplap csere. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1548) subaruwrc


subaruwrc
félisten

:)

(#1549) akoska07 válasza subaruwrc (#1548) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!

Elkezdődött a gyülekező. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1550) GeneraL_XTX válasza subaruwrc (#1548) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

azoszt igen, grat :D

Úgy látom egyesek xarnak a hivatalos dátumra ;]

tesztet kérünk majd :DDD :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.