Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) blu79 válasza Zoli54213 (#1600) üzenetére


blu79
addikt

Eléggé megbízható :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1602) hszilard666


hszilard666
veterán

Hopi.
DIY GTX 1080 'Hybrid' Results

Amúgy senki nem tud semmi a kompaktos 1070 ekről? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1603) Landon


Landon
őstag

Erdemes vegignezni mind a 3 reszt a videobol, eleg jo lett.

Szamomra meg ez volt erdekes de lehet ez nagyjabol mar mindenkinel kepben van: https://www.youtube.com/watch?v=OXUo1S55ZUM&feature=share

(Sry telefonrol vagyok)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1604) Milka 78 válasza #35434496 (#1599) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem szép,VISZLÁT!!! :DDD

iszilard : Egy 25 ropis 240-es radis Frostflow 240g cuppra rámegy ezekre és kenterbe veri a szimpla radis motyókat.

[ Szerkesztve ]

(#1605) Dyingsoul válasza hszilard666 (#1602) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nemhogy a kompatkosról, de még a teljesről sem... :W Még várnunk kell minimum keddig.

(#1588) rocket: Ez az Asus nagyon bejön kinézetre, iszonyat katonai cuccnak néz ki nem is értem miért nem aggatják rá, hogy Kevlar vagy Military. Mondjuk akkor a ledeket el kellene felejteni. :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1606) blaca83 válasza Zoli54213 (#1600) üzenetére


blaca83
őstag

Nagyon jó kártyái vannak, az egyik legkomolyabb gyári tuninggal megáldva és szerintem a Gtx 7-es sorozat óta folyamatosan javul a hűtője is.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#1607) #35434496 válasza Milka 78 (#1604) üzenetére


#35434496
törölt tag

Hogy szakadjon meg a menet rajtad! Szép és kész és visszamenyè meg VISZLÀT! :DDD

(#1608) Sonja


Sonja
veterán

EVGA GTX 1080 SC:

Forrás!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1609) GeneraL_XTX válasza Dyingsoul (#1605) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ja valami jó kis digital camo "festéssel" faján nézne ki :DDD :DDD :C

(#1610) Sonja


Sonja
veterán

EVGA GeForce GTX 1080 Superclocked ACX 3.0 Edition And GTX 1080 SLI Sneak Peek

Ebben van végre egy kis SLI teszt is (4K-n), eddig nem láttam sehol. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1612) GuruZone válasza Dyingsoul (#1572) üzenetére


GuruZone
őstag

ne haragudjatok, nem saját a kép. Sajnos. :W
Meló közben örültem, hogy egyáltalán fel tudtam tölteni. :)

forrás: Gigabyte facebook

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1613) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Kezdem úgy érezni túl sok már itt az off és a kamu linkek. Várni kell szépen türelmesem míg jönnek a customok.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#1614) akoska07 válasza Sonja (#1610) üzenetére


akoska07
nagyúr

Érdekes...
Ebben a tesztben nagyon közel van a 980Ti a 1080-hoz. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1615) VTom válasza akoska07 (#1614) üzenetére


VTom
veterán

Biztos valami custom lesz, mert ellépi a Titan X-et is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1616) HussarF válasza rocket (#1587) üzenetére

Hú, ettől a Zotactól elindult a nyálelválasztsáom. Inno3D-ről nincs még kép?

(#1617) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Nekem annyira még egyik se jött be. Olyan nagy extrát egyik se kap külsőre, gyorsan összedobtak valamit azt szia:d Még a mostani Strixek is egyedibb és pont amiatt szebb is talán. Ide is jöhetne a bordó ventillátor és mondjuk egy jó erős fekete színű borítással, kiemelt élekkel.
Mondjuk lol, mert ez pont olyasmi lesz:http://videocardz.com/60340/asus-rog-strix-geforce-gtx-1080-pictured
Csak így képről lehet nem dobja még annyira: d a 3 coolert még mindig nem szoktam meg annyira.

[ Szerkesztve ]

(#1618) deicide válasza Hmmm1 (#1617) üzenetére


deicide
veterán

Lehet én vagyok igénytelen, de beteszem a házba a kártyát, lerakom a helyére a földre a gépet és jó esetben akkor látom legközelebb, mikor lecserélem, nekem aztán fosmindegy hogy néz ki. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1619) Gyula84 válasza deicide (#1618) üzenetére


Gyula84
veterán

ez a normális nem a kártya nézegetése legalábbis szerintem ;)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1620) Tomassy00 válasza deicide (#1618) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Jól gondolod, igénytelen vagy :K :D

(#1621) Hmmm1 válasza deicide (#1618) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Persze, ez csak ilyen kezdeti dolog lehet, mikor megtapogatod, meg előtte mikor választod melyik gyártó:d Amúgy csak azért írtam, mert fentebb írták többen kinek melyik tetszik.

(#1622) Landon válasza Hmmm1 (#1621) üzenetére


Landon
őstag

En egyetertek. Nyilvan nem a kulso az elsodleges de a fenti kartyak kozul egytol sem dobtam hatast.

Az en izlesemnek az Xtreme ill. a G1 a tokeletes. Es nem utolso sorban teljesitmenyre is. Nem szeretnek Giga fan-nak hangzani (lapbol sose vennek de ez csak az en egyeni hulyesegem) de szerintem az utobbi idobe nagyon eltalaltak a dolgokat.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1623) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Régen engem se érdekelt hogy néz ki, bevágtam a gépbe azt kész, mára viszont beleszerettem ezekbe az alkatrészekbe, néha azon kapom magam, hogy fekszek a földön, és nézem működés közbe :D Havonta leporolom tisztára törlöm... Bár tisztában vagyok vele, hogy beteges dolog, de tetszik na :DD

[ Szerkesztve ]

(#1624) Tomassy00 válasza Gaben880325 (#1623) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:K :C

(#1625) Hmmm1 válasza Gaben880325 (#1623) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Lefekszel megnézni néha?: d Az kemény. Nem azért, csak nem hallottam ilyet még, de tényleg tetszik akkor :)

(#1626) KAMELOT válasza Gaben880325 (#1623) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább ez legyen, ezzel nem ártasz, mint pl. kidobni pénzt drogra, cigire, piára!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1627) csibuka85


csibuka85
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1628) kpal válasza subaruwrc (#1548) üzenetére


kpal
veterán

Friss meleg ,még most jött le gyártósorról. :Y

(#1629) KAMELOT válasza akoska07 (#1614) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt néztem én is. A mérvadó a Pixel Fillrate, ami ugyan az vagy 5-10-el több. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1630) rocket válasza HussarF (#1616) üzenetére


rocket
nagyúr

Felhomalyban :D

Meg egy ismerteto a hutesrol.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1631) akoska07 válasza Hmmm1 (#1617) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ugy nez ki mint egy Zotac.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1632) westlake válasza csibuka85 (#1627) üzenetére


westlake
félisten

Intel 750, meg ASUS X99-DELUXE?
Ezek szerint nem akart fullos gépet összerakni. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1633) Landon


Landon
őstag

Nem tudom mennyire fake de tetszetos:

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1635) Dare2Live válasza rocket (#1630) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

idlen 0 forog a venti? Nekem olyan kell :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1636) Hmmm1 válasza Dare2Live (#1635) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Én is így vélekedek : d Nem lenne rossz ha lenne olyan, főleg Asusból és 1070-ennél.

(#1637) deicide


deicide
veterán

Most néztem, mintha 15:00 lenne az NDA feloldása közép-európai idő szerint, ebből biztos, hogy nem fog eljutni a boltokba ma, ha a disztribútorok betartják, csak a bennfentesebbek fogják tudni hazavinni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1638) HussarF válasza rocket (#1630) üzenetére

Jóó lesz ez :D Tuti, hogy a Zotac, a Gainward meg e között választok majd

(#1639) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Remélem olyan customok is lesznek, ami a csili-vili kinézet helyett jó és halk hűtést is kapnak. Én nem nagyon akarom nézegetni a változó színeket meg egyéb színkavalkádban világító kártyát.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#1640) Dyingsoul válasza deicide (#1637) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezt gondolom az FE-re írtad. Arról még mindig nincs semmi, hogy a customok mikor kerülnek a boltok polcaira?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1641) tailor74 válasza s4hu|SyD^ (#1639) üzenetére


tailor74
őstag

Esetleg, ha a gainward csinál phantom-ot, meg talán az evga-k.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#1642) KAMELOT válasza Dyingsoul (#1640) üzenetére


KAMELOT
titán

Pár napon belül!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1643) akoska07 válasza KAMELOT (#1642) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem vagyok ebben annyira biztos.
Előbb jó sok FE-t kell eladnia az NV-nak. :K

Majd szivárognak infók a custom kártyákról,de most az FE kártyákra kell koncentrálniuk.

Nem nyílt még meg az árlista,nem lehet előrendelni.
Ez du 3-tól lesz ?

#1645 GeneraL_XTX :
Nem jöhetnek 1-2 hét múlva,az túl gyors.
Ahogy írtam is ,előbb az FE kártyákból kell pénzt csinálni. Aztán jöhetnek a custom hűtéses kártyák.

Amúgy gondolom a hsz szerkesztés az megy 5-15percen belül. ;)

#1646 gbors :
Link ?

Volt idejük bőven felkészülni a gyártóknak,amint a kiszivárgott képek is mutatják.
Viszont nagy butaság lenne NV részéről,egyből bedobni a piacra a custom hűtéses kártyákat is.
Ki venne FE-t ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1644) GeneraL_XTX válasza KAMELOT (#1642) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez belsos info vagy csak a Te agyszüleményed ? :D mert nagyon nem mindegy :D :D :D

(#1645) GeneraL_XTX válasza akoska07 (#1643) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én úgy egy vagy két hétre tippelek kb. Addig lecseng az FE laz es a gyartok is tudnak ervenyesülni

(#1646) gbors válasza GeneraL_XTX (#1644) üzenetére


gbors
nagyúr

Az egyik site kihúzott egy olyan infot egy nVidiásból, hogy a mai naptól ugyanúgy lehet árulni a custom kártyákat is. Az persze kérdés, hogy mennyi időt hagytak a gyártóknak a felkészülésre, azaz reális-e, hogy a mai naptól ténylegesen elérhetően legyenek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1647) GeneraL_XTX válasza gbors (#1646) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezt már én is olvastam :D

(#1648) KAMELOT válasza GeneraL_XTX (#1644) üzenetére


KAMELOT
titán

Akitől vettem tegnap a 980Ti kártyát, ő már ma megkapja a 1080-at. Igaz belsős embertől, de boltból. Úgyhogy a boltokban hamarosan megjelenik.

Ahogy akoska kolléga mondja....customoknak később kell jönniük, mert akkor ki a franc venne FE-t?!? Senki!

Szerk: FE-t.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1649) GeneraL_XTX válasza KAMELOT (#1648) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Custom karit kapott? :R

Az komoly :C

(#1650) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#1645) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én is egy-két hétre tippelek, de még a 3 hetet is valószínűnek tartom. Ennek ellenére kicsit csodálkozom azon, hogy már ennyi infó és tease jött idáig a custom kártyákról, ennek fényében viszont az is elképzelhető, hogy korábban jönnek. Igazából semmit nem lehet biztosan tudni.

A másik dolog amire gondoltam (ne kövezzetek meg, csak ötlet szintjén): nvidia nem irathat alá olyat a gyártóval, hogy mondjuk az FE kiadása utána két héten belül nem forgalmazhatnak custom kártyákat? Csak mert szerintem is kevesen vennének akkor FE-t. Bár biztosan van, aki azt gondolja, hogy az FE-n jobb minőségű a chip vagy a vapor chamber kell neki vagy egyszerűen még jobban is tetszik neki, mint más custom kártya. Tehát biztosan kevesebb fogynak akkor is ha egyszerre jönne a custommal, de nem nulla darab mert tuti van, akiknek az FE a bejövős valamilyen szempont miatt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.