Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Hmmm1 válasza Ijk (#899) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Lazán elég. Kevés cucc eszi meg teljesen a 4gb-t (bár már egyre több várható),

Igazándiból annyi az egész leegyszerűsítve, hogy: 1070-el még több fpst lehet szerezni (mint 970), és még tovább fogja bírni (így erősebb) és ez kell mindenkinek, mert örülni fog, hogy most nem 80 fps-el fog menni neki xy játék, hanem 130 ugyanazon beállítások mellett. Tesztelgetjük, odahúz neki mindenki, aztán örülünk. Egy darabig jó lesz: d Ennyi a történet :D

[ Szerkesztve ]

(#902) Ren Hoek válasza Hmmm1 (#901) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért vannak olyan játékok ahol FHD-n még kéne egy kis kraft a 60 FPS-hez 970 alatt. Egy szarrámoddolt Skyrim meg bármit megeszik reggelire :D Nálam elférne egy 1070 szerintem.

(#903) Hmmm1 válasza Ren Hoek (#902) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Jah. : )

(#904) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Mondom neki állok nézek valami fasza kis 2K monitort (144Hz, 1ms, G-Sync v2), Mert tervben van már az 1080Ti re váltás 980 ról. Na meg is találtam a nekem valót ami TN paneles, de engem ez nem is igazán érdekel, az ára már annál inkább, ami 630 ojoró :O . Azt hiszem se 2K, se 1080Ti nem lesz :(
Nem csoda hogy még manapság is csak FHD-n tötyörög a PC-s nemzet java része, csak rá néz az átlag ember ezekre az árakra, és inkább elhalasztja a feljebb lépést még 10 évre :D

(#905) joysefke válasza Tomassy00 (#904) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nvidia DSR-rel is meglepően jó eredményt lehet elérni, hiába csak FHD a monitor :)

(#906) Ren Hoek válasza Tomassy00 (#904) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah, hát monitorok horror áron mennek. Tényleg vicces, hogy a 6 éve vett monitoromnak megfelelő tudású szimpla egyszerű Dell IPS-t, kb ugyan annyiért kapok meg. 6 év alatt semmi fejlődés nem volt szinte. (Ár/értékben) Ami volt, G-Sync, (FreeSync), 144 Hz, az meg irreálisan sokba kerül és vagy TN, vagy 1000:1-es szánalmas szürkés feketék. IPS-t nem kedvelem már annyira...

6 éve azt jósoltam, hogy 2016-ban 32 colos 4K OLED monitoron fogok gamelni :D ehelyett még nyoma sincs az OLED-nek monitorokban...

Ezért lehet Oculus Riftet kéne venni inkább, abban OLED panel van, fullos feketékkel... és azért nem lehet szar a VR élmény sem. Most már a zöldek is tudják a vért :D

[ Szerkesztve ]

(#907) mlinus válasza cyberkind (#895) üzenetére


mlinus
őstag

azon a beállításon nem csak a vram fogy el a 970ből, hanem a gpu is.

(#908) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Hol lehet az első 1080 GTX-et beszerezni? Szerintetek mennyi idő?
Testvérem megkért, hogy vegyek neki egyet mert nagyon tetszik neki, az i7 4790K, a volt rendszerem alá.
Nem baj, legalább beledobom a gépembe és kipróbálom mit tud a 980TI OC ellen. ;]
Amúgy a testvérem 780GTX vált vele.

(#909) scomcomputer Az a fránya TombRaider miatt kell neki főleg. Csak FullHD-ban játszik, úgy hogy azt mondta 3 évet kibír megint vele, mint a volt 780 GTX - el is.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#909) ScomComputer válasza ÁdiBá (#908) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Testvérem megkért, hogy vegyek neki egyet..."- persze,én is ezt szoktam mondani......vedd meg én is ezt fogom tenni....
:DDD

Szerintem ITT, lesz.... :R

[ Szerkesztve ]

(#910) #35434496


#35434496
törölt tag

Mikor jönnek a custom kártyák? :D ;]

(#911) Dyingsoul válasza #35434496 (#910) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Erről még nincs semmi infó, csak tippelni lehet. Az én tippem 1-2 hétre a referenciák megjelenése után bejelentés, majd kb még egy hétre már kaphatóak lesznek. De ez csak tipp.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#912) Landon


Landon
őstag

Szerintem kb realis amit irsz. GTX 780-nal Juli 6 korul vettem a Phantom-ot, 980Ti G1-et szinten Juliusban, 9-en vettem. Ezek ugye mind Majusban dobodtak piacra ha jol emlekszem. Viszont arra is emlekszem 980Ti-nel, hogy itt ph-n mindenki irt egy macro-t az ipon frissitesere es amikor fel-fel tunt egy msi Gaming az kb azzal a lendulettel el is kelt. :D Ez szerintem kb most is igy lesz.

Persze ez csak a multbeli trend elorevetitese ami mindig felrevezeto lehet...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#913) VTom


VTom
veterán

Érdekesek azért ezek a tesztek, tegnap kicsit beleástam magam, összehasonlítottam őket egymással, mindenhol más eredmények vannak, még egy oldalon belül sem értem, hogy hogyan lehet más, mint anno az adott kártya tesztjénél volt.

Pl. Techpowerup teszt, mondjuk GTAV ugyanaz a tesztkonfig, very high, MSAA OFF, 1080p: 980Ti lightning reviewnál a ref. 980Ti 81.1 FPS-t hoz, a Lightning 95.5-öt.
Ugyanezekkel a beállításokkal a 1080 tesztnél a ref. 980Ti-re 91.9 FPS-t írnak.

De tesztoldal és tesztoldal között is nagyok a különbségek, akár 20-30 FPS egy-egy játékban azonos beállítások mellett, nem hinném, hogy ennyit hozna egy 6 magos i7 egy 4 magos i7-tel szemben.

ITT pl. azt hozták ki, hogy a Zotac AMP! Extreme gyakorlatilag pár fps-sel marad el a stock 1080-tól.

Szóval nem tudom melyiknek lehet hinni, úgyhogy fel is adtam úgy másfél óra után..

Inkább megvárom a youtube-os gameplay benchmark videokat a semleges userektől. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#914) ÁdiBá válasza VTom (#913) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Lehet ennyi szorása van a drivereknek. Akkor leszek pipa ha szoftveresen csal az nvidia. Vagyis a 900 szériát leszarja és jobbnak tünteti fel a 1000 szériát. Közben a háttérben csak driver hiányosságok vannak.

Amúgy jól olvasom a DX12 tudás ugyan olyan szintű a Pascalban mint a Maxwellban?
Valaki ezt kifejtené. Nekem az ragadt meg hogy egyik sem tudja a Tier3 bekötési szintet...

ÁdiBá

(#915) VTom válasza ÁdiBá (#914) üzenetére


VTom
veterán

Úgy emlékszem valahol azt olvastam, hogy a Pascal is csak Tier2-t tud. De nem vagyok benne biztos.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#916) HussarF válasza VTom (#913) üzenetére

Azóta valószínűleg fejlődött a driver. Amúgy meg egy mérnök vagy egy fizikus tudja, hogy egy mérés semmit nem ér a hibahatár/konfidencia intervallum megadása nélkül. Mégis, ki látott már olyat VGA teszteknél hogy leírták volna korrekten, hogy 65.4 +- 3.6 FPS ?

(#914) ÁdiBá
Mi az, hogy szoftveresen csal? Már leírtam egyszer, hogy hogy működik ez, a 870-re válaszolva Valószínűleg még most jut energia a 900-as sorozatra is, de egyre kevesebbet fognak ráfordítani.

(#917) Abu85 válasza ÁdiBá (#914) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beraktam a Pascalt az angol verzióba. Így könnyebb összehasonlítani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#918) blu79 válasza ÁdiBá (#914) üzenetére


blu79
addikt

Pedig szerintem úgy lesz, eddig is így volt.... az új szériát jobban támogatja sokkal, ez az ő érdekük. Pedig a 780-780Ti is sokkal többet tudna szerintem a megfelelő támogatással
De akkor ki cserélne sűrün vga-t ? :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#919) gV válasza Abu85 (#917) üzenetére


gV
őstag

mixed precisiont nem csak a GP100 tud?

(#920) Dyingsoul válasza ÁdiBá (#914) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az ugye megvan, hogy a drivereket azaz a támogatást is fizeted, amikor megveszel egy kártyát. Sokan az orrukig látnak el és azt mondják, hát ezen van 12 darab kondi egy ilyen csip, pár fet, némi smd ellenállás, üvegszálas pcb lap, stb hát ezek pár dolláros tételek és micsoda mocsokság ennyiért árulni ezt az eszközt. Igenám, de itt jön a támogatás amibe beletartozik a support, driverek és még lehetne sorolni.

Ha operációs rendszert veszel, annak is van egy támogatási ideje, ami tetszőlegesen változtatható (EULA-ban is benne van). Ezért felesleges meglepődni azon, hogy egy-egy széria támogatása idővel a háttérbe szorul, később pedig akár teljesen meg is szűnik.

Ez nem Nvidia sajátosság (bár szerintem ők pont egész jók támogatás terén hosszú távon, más termékekhez-cégekhez képest).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#921) keIdor válasza Ren Hoek (#906) üzenetére


keIdor
titán

Dell UP3017Q 30" 4K 120Hz 0.1ms OLED

5000€

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#922) Abu85 válasza gV (#919) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Még a Tegra X1-es Maxwell is tudja. Más kérdés, hogy igazából ennek annyira nincs jelentősége a játékoknál.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#923) gV válasza Abu85 (#922) üzenetére


gV
őstag

kössz, akkor a hardware.fr táblázata rossz

(#924) FollowTheORI válasza keIdor (#921) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Fincsi... ;] :(

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#925) pokers


pokers
senior tag

Szerintetek melyik az a minimum proci, ami ki tudja hajtani ezeket a kártyákat?

(#926) VTom válasza pokers (#925) üzenetére


VTom
veterán

DX12 alatt? i3 :D

Egyébként 1440p-n szerintem egy i5 simán kihajtja. FullHD-re meg nem érdemes ilyet venni, oda bőven elég egy jó árasított 980Ti.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#927) FollowTheORI válasza pokers (#925) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Játéktól függ, maga a játék mennyire CPU igényes.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#928) pokers


pokers
senior tag

Egy i5-6600 vagy 6600K mellé tervezek egy 1070-et UWHD monitorral.

(#929) VTom válasza pokers (#928) üzenetére


VTom
veterán

Arra bőven jó lesz szerintem. Inkább 6600K legyen, ha választani kell, biztos, ami biztos. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#930) #16729600


#16729600
törölt tag

Jól sikerült kis fémdarab lett a Pascal. Veszek is egy nem giga 1080 customot.Van/lesz rá 700€-om. Szóljatok az illetékeseknek, hogy ennél ne legyen drágább. :) :Y

(#931) VTom válasza HussarF (#916) üzenetére


VTom
veterán

Vagyis akkor a 1080-as tesztben lévő 980Ti eredményekre rászámolhatom a +15%-ot, amit kb. hoz a tuning?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#932) Modst3R válasza pokers (#928) üzenetére


Modst3R
senior tag

uwhd az a 4k wide?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#933) FollowTheORI válasza Modst3R (#932) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem... az elvileg a 2560x1440p/1080p.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#934) #16729600


#16729600
törölt tag

Osztrák kisker árak : 828,18€, ezeknek meg teljesen elgurult a gyógyszerük 1233,76€. :U Ezek alapján a legnagyobb ausztriai kiskerbe ( e-tec.at, az itt olyan, mint otthon kb. az Ipon ) 800€ lesz a nyitóár az eddigi tapasztalataim alapján.

[ Szerkesztve ]

(#935) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Én veszek apróról egy 980 Ti-t. Meguntam a várakozást. :))
OC to OC teljesítmény tesztben bizony megcsappan a 1080 előnye. A 1070 specifikációji pedig nem túl meggyőzőek. Ugye nekem csak a 1070 lett volna opció ilyen árak mellett, de ha 380 dollárért nyit akkor bizony annak se áll meg 180k alatt az ára, ha a dollár-eurót egy az egyben váltják.

Lehet hogy rosszul döntök majd kiderül. De most van időm játszani, augusztus végén, meg mire beállnak az árak már nem lesz.

(#936) Modst3R válasza FollowTheORI (#933) üzenetére


Modst3R
senior tag

2560*1440p az biztos h a wqhd a 2560*1080 az passz de most már megnézem...

szerk.
sztem a 2560*1080-nak nincs külön neve v csak én nem találtam olyan h UWHD olyan nincs olyan van h UWQHD az 3440*1440 arra talán elég az 1070 de ink 1080! És biztos a halál meg az adó :R

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#937) rocket válasza Modst3R (#936) üzenetére


rocket
nagyúr

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#938) Modst3R válasza rocket (#937) üzenetére


Modst3R
senior tag

na jó akk az UWHD arra még tán jó is a 1070.

ezt a táblázatot kerestem bakker de nem találtam csak vmi ratyibbat. van ennek linkje? :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#939) Ren Hoek válasza WaterWawe (#935) üzenetére


Ren Hoek
veterán

És ha augusztusra beáll az 1070 ára 140-re... fejlettebb fícsörökkel, több rammal stb... ?
Szerintem pont a Ti használt árait fogja földbe taposni az 1070. Ott a legnagyobb a difi...

(#940) VTom válasza Ren Hoek (#939) üzenetére


VTom
veterán

A 1070 a 980Ti mellé fog érkezni, ha a tuningot is figyelembe vesszük, akkor inkább alá.
Szerintem teljesen mindegy, hogy 980Ti-t vesz most, vagy vár augusztusig hogy hogy alakul a 1070 ára, 1440p-n szerintem hasonló lesz a teljesítménye mindkét kártyának.

Bukni meg mindkettőn fog.

Ha 1080-on vacillálna, azt mondanám érdemesebb kivárni, de 1070vs980Ti szvsz mindegy.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#941) gainwardgs válasza VTom (#940) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ahogy mondod
Várom én is szeretettel a 1080ti-t :D

(#942) rocket válasza Modst3R (#938) üzenetére


rocket
nagyúr

Wikipedian van :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#943) Modst3R válasza rocket (#942) üzenetére


Modst3R
senior tag

Danke :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#944) WaterWawe válasza Ren Hoek (#939) üzenetére


WaterWawe
őstag

Akkor buktam a kártyámon 10-20k-t cserébe kaptam 2 játékkal teli hónapot. Azért mondtam hogy lehet rosszul döntök, de a Ti az már itt van, azt már tudom milyen és már elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#945) pokers válasza Modst3R (#938) üzenetére


pokers
senior tag

Ezt a táblázatot néztem én is, hogy mi a neve ennek a 2560x1080-as felbontásnak, mert LG-nek van jó áron IPS 25"-os monitora amit vennék a 1070-hez :)

(#946) cyberkind válasza pokers (#945) üzenetére


cyberkind
félisten

És szerinted ezzel a 21:9-cel nem lesz gond?

Paranormal Cocktivity

(#947) pokers válasza cyberkind (#946) üzenetére


pokers
senior tag

Mire gondolsz?

(#948) cyberkind válasza pokers (#947) üzenetére


cyberkind
félisten

Főként arra hogy még a Gta 5 is átvált 16:9-re ha intro van, vagy épp hogy egy új játéknál az elején nem lesz támogatva, lásd Far Cry 4 és ilyen dolgok, én is ilyet nézegetek de nagyon meggondolom mi legyen.

Paranormal Cocktivity

(#949) VTom


VTom
veterán

Talátam egy ilyen tesztet, ahol gyári OC-s 980Ti-vel hasonlítják a 1080-at. Itt már "csak" kb. 15%-kal veri a 1080.

Érdekes egyébként, hogy itt az alap különbség sem olyan magas, mint más tesztekben.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#950) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Olyan mint én mit tegyen, aki most szeretne építeni erős gépet Skylake vagy HEDT platformon? Már kezdek begolyózni a várásban, illetve majdnem vettem egy 980Ti-t kalandosan nem olyan rég. :N

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.