Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) GeneraL_XTX válasza blu79 (#300) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Teljesen tökmind1 az számunkra hogy hány font lesz ott kint. Magyarország itt van, forintban, magyar áfá-val, magyar kereskedőkkel. :U

(#302) Erdei88 válasza GeneraL_XTX (#301) üzenetére


Erdei88
veterán

Newegg árait nézegettem, nem sok eltérés van mondjuk a 350 dolláros 970 és az itthon árak között. Remélem itthon is hamar lecseng a túlárazás

(#303) akoska07 válasza blu79 (#300) üzenetére


akoska07
nagyúr

350GBP körül lesz a 1070.

Nem sok eltérés van átszámítva magyar forintba az itteni és az otthoni árak között. Talán otthon drágábbak szoktak lenni a dolgok,mint itt az új cuccok megjelenésekor. Majd csökkennek ahogy növekszik a raktár készlet az otthoni webshop-okban.

#302 Erdei88 :
Ennyi,használjuk az eszünket,akinek van. ;)

A 1080Ti pedig simán TitanX árban lesz ~800GBP,vagy még drágább (remélhetőleg nem).

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#304) GeneraL_XTX válasza Erdei88 (#302) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha az ottani árakat nézzük egy 1070 nem lehet drágább itthon 120k-nál.... biztos lehetsz abban, hogy drágább lesz. Jóval. :K

(#305) Erdei88 válasza GeneraL_XTX (#304) üzenetére


Erdei88
veterán

De össze tudod hasonlítano Te is. Nincs nagy eltérés.
Remélem nem Neked lesz igazad :)

(#306) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

A 980 ára itt aprón akkorát zuhant, hogy tépem a hajam kifelé, hogy 3 hónapja vettem és nem voltam körültekintőbb! De szerintem nagyon alacsony áron adják őket az új kártyák érkezése miatt, de ennél többet ér azért, nem olyan rossz kártya ez! (vagy csak magamat nyugtatom...!?) :D

(#307) FollowTheORI válasza Gaben880325 (#306) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ők meg azért tépik a hajuk hogy nem 1 hónappal ezelőtt adták el. :D

Amugy majd meglátjuk amikor kijönnek az új kártyák itthon is, addigra eldőlnek az árak és a viszonyok is a kártyák között.

Amugy énis meghirdettem próbaképp és nem kapkodnak értük még így se, szóval ne aggódj, most mindenki kivár vagy gyorsan szabadulni akar és nem találkozik a kereslet kínálat csak valami irreális mixnél max. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#308) Erdei88 válasza Gaben880325 (#306) üzenetére


Erdei88
veterán

1080 fog megjelenni májusban az 1070 júniusban. Szerintem nem éri már eladni, ilyen alacsony áron. Nemrég vetted, ha elégedett vagy tartsd meg. Ha nem akkor be kell állnod a sorba

(#309) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Én is így látom NetTom, ennyiért nem adnám el! Megvárom mi lesz ebből olyan június-július körülre! Bőven elég a 980 még a mostani játékokhoz is 1080pre high-ultrára!

(#310) blu79 válasza akoska07 (#303) üzenetére


blu79
addikt

Mindenesetre köszi az infókat :R

Gaben880325 halgass Erdei88 szavaira és a többiekére is :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#311) akoska07 válasza blu79 (#310) üzenetére


akoska07
nagyúr

Természetesen ezek nem hivatalos infók. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#312) westlake


westlake
félisten

ZOTAC ZT-P10800A-10P
261.745 forint + ÁFA (WTF?)
Május 19-ére van beírva az ETA. ;]

Még euróval számolva is csak 220.000 forint lenne a 700$.

#313: irreleváns információ.

#314: Leírtam, mint információt. Ettől függetlenül elrakattam két darabot. Hátha elkúrják véletlenül az NDA-t. ;]

#315: Nem, ez "náluk" szokás. Majd a starthoz közelebb normalizálódik az ár. Nekem bőven elég, hogy belistázták.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#313) Németh Péter válasza westlake (#312) üzenetére

Ezt hol látod? 332.416Ft? Vastagon fog az a ceruza... ;]

(#314) FollowTheORI válasza westlake (#312) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Látszik nem tanultál a Ti rajtjából... :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#315) akoska07 válasza westlake (#312) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vmit elírtak rendesen.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#316) blu79 válasza akoska07 (#311) üzenetére


blu79
addikt

Így is kell kezelni, csak amolyan iránymutató...

#312 az dúrva ár :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#317) blu79


blu79
addikt

Kis infó az új genről [link] , nem hiába a hőkamras megoldás :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#318) Televan74


Televan74
nagyúr

Én a GTX1070 -re 140.000-150.000 körül számoltam.A GTX1080 220.000-230.000 környékére várom.Én úgy gondolom ezek lennének a reális árak. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#319) westlake


westlake
félisten

Érdekes, hogy arról egy szó sem esik, hogy ezeket HB hidakat honnan lehet majd beszerezni. :U

Play nice!

(#320) blu79 válasza westlake (#319) üzenetére


blu79
addikt

Hát gondolom azok a gyártók akik majd forgalmaznak FE változatot , dobnak majd piacra ilyen hidakat , nem?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#321) akoska07


akoska07
nagyúr

Lambo edition 1080... ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#322) Modst3R válasza akoska07 (#321) üzenetére


Modst3R
senior tag

Pascalini :C

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#323) akoska07


akoska07
nagyúr

Overclocknet

#322 modster : ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#324) akoska07


akoska07
nagyúr

GTX 1080 Strips Bare For PCB Photos

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#325) blu79 válasza akoska07 (#324) üzenetére


blu79
addikt

Vót má' ;)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#326) KAMELOT válasza blu79 (#317) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt nem gondol senki Cshavez kollégára? 4 way SLI! ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#327) gainwardgs


gainwardgs
addikt

(#328) blu79 válasza gainwardgs (#327) üzenetére


blu79
addikt

- kemény, ez mennyire hivatalos, reális?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#329) WaterWawe válasza gainwardgs (#327) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez az oldal osztott meg korábban egy atom kamu videót, ahol 4k-ban 2,5x erősebb volt a 1080 mint a 980 Ti, de látszott a játékon hogy az nem megy maxon.
Én ezért ezt nem venném készpénznek. :)

(#330) Modst3R válasza blu79 (#328) üzenetére


Modst3R
senior tag

2,0 ghz teljesen reális, ocval custom modellen. refnél meg talán fc blokkal mókolt biossal ;]

De az a tény h az OC lutri nem hinném h változik...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#331) gainwardgs válasza blu79 (#328) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem reális custom modellek simán vinni fogják a 2ghz-et.
Ennek fényében mit tud majd a 1080Ti hát brutális lesz az biztos :D

Rip amd :D

(#332) westlake válasza Modst3R (#330) üzenetére


westlake
félisten

"2,0 ghz teljesen reális, ocval custom modellen. refnél meg talán fc blokkal mókolt biossal"

What? A bemutatón egy mezei kártya ment 21xxMHz-en. Semmilyen egyedi panel, meg vizes blokk nem kell hozzá. Egyébként meg az egyedi paneltől még mindig nem lehet jobban tuningolni a GPU-t. A feszültség emelésének a hatására növekszik a potenciál. A világ legjobb GPU is lehet egy referencia panelen, meg a világ legrosszabb GPU-ja is lehet mondjuk egy EVGA Classified-on (vagy éppen egy Galax HOF-on).

Igaz, hogy a bemutatón látott 21xxMHz származhatott egy válogatott kártyától is, de ezen kívül egyáltalán nem áll rendelkezésre tuninggal kapcsolatos információ. Ennek tükrében kellene véleményt formálni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#333) tome.jr válasza blu79 (#328) üzenetére


tome.jr
addikt

A bemutató napján ugyanezt az eredményt közölték, FireStrike Extreme-ben 10100 pontot ért el a GTX 1080, a mostani mérésben meg 10367-et, szóval szerintem teljesen valós lehet. 25-30% lesz az előnye OC nélkül a 980 Ti-hez képest. Már csak a hazai ár a kérdéses.

gainwardgs 334#: Én a legolcsóbbat is 250e nyitóár fölé tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#334) gainwardgs válasza tome.jr (#333) üzenetére


gainwardgs
addikt

Lesz az a custom 1080 260k itthon ebben biztos vagyok

(#335) blu79


blu79
addikt

- hát akkor ez nagyon komoly, az Amd-nek fel kell kötnie a gatyáját az biztos, de azért reméljük lesz árverseny

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#336) westlake válasza gainwardgs (#334) üzenetére


westlake
félisten

A 1080 az elején bruttó ~245.000 forintba fog kerülni (később ~210.000 forintba). A custom modellek (az olcsóbbak) ugyancsak ~210.000 forintba, a drágábbak pedig ~230.000 forintba. Persze a grágábbaknál a határ a csillagos ég.
Egyáltalán nem kérdéses, hogy mennyibe fognak kerülni. Egyszerű matematika.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#337) gainwardgs válasza westlake (#336) üzenetére


gainwardgs
addikt

Elég húzós akkor az 1080ti simán 300k felett lesz

(#338) Modst3R válasza westlake (#332) üzenetére


Modst3R
senior tag

hát azért ott gpu válogatás, teszt környezet nem 24/7 set, stb. de hát értesz te is hozzá.

a 2 ghz olyan lehet pascalnál mint maxwellnél a 1,5 ghz :K

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#339) WaterWawe válasza westlake (#336) üzenetére


WaterWawe
őstag

1070-ről nincs ilyen infó?

(#340) Dyingsoul válasza westlake (#336) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerintem is így lesz az 1080 esetében, csak két dolog kérdéses: az, hogy az a bizonyos darabszám ami hazánkba jön, mennyire lesz elég kiszolgálni a hazai igényeket és az itthoni boltok mennyire lesznek hajhászok ennek fényében. De szerintem nem fog sokáig tartani az aranyláz és megjelenés után röviddel be fog állni az ára az általad említettre. A csillivilli custom modellek árának pedig valóban nincs semmi ami határt szabhat, viszont ha több gyártó több típusa a 210-265k intervallumban mozog és megkérdezik tőlem, hogy egy árat mondjak mennyibe kerül az 1080 akkor nyilván nem a felső árat fogom mondani. Ezért nem is értek itt ph-n néhány fórumozót, hogy jelenthetik ki azt, hogy 270k lesz az 1080 vagy hogy 170k lesz az 1070...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#341) gainwardgs


gainwardgs
addikt

(#342) elfelejtette válasza gainwardgs (#341) üzenetére


elfelejtette
veterán

Figyi mán! Mikor fotóztad le a monitoromat?! :Y ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#343) gainwardgs válasza elfelejtette (#342) üzenetére


gainwardgs
addikt

Most ;]

[ Szerkesztve ]

(#344) Assdak válasza Dyingsoul (#340) üzenetére


Assdak
őstag

Mit nem értesz abból, hogy a gyártó által kiközölt előzetes árlistából?
A 1080-ra már kint vannak a HUF-os árak, a jelenleg legolcsóbb is 245k+FA. 23db érkezik az országba jövő hét elején.
Ezek nem szürkeimportra vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#345) blu79 válasza Assdak (#344) üzenetére


blu79
addikt

hát akko' nem lesz ''occó'' mint ahogy többen is számÍtottunk, de csak kialakulnak majd az árak ugye?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#346) westlake válasza Assdak (#344) üzenetére


westlake
félisten

Még azok is "elkúrt" árak. Nettó ~192.000 forintba kellene kerülnie a GTX 1080 FE-nek.
Mindenki nyugodjon szépen meg, egy-két hónap és bruttó ~210.000 forintért lehet majd kapni referencia és egyedi modelleket is!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#347) Assdak válasza blu79 (#345) üzenetére


Assdak
őstag

Ezek még fognak esni, sokat. Az első modellek amik bejönnek, mindig cégeknek mennek, ahol simán átmennek ezek az árak. Általában, mielőtt egyáltalán kikerülnek itthon kiskerekhez, pár száz már elment cégekhez. Ha bejönnek a szürke importos lotok is, akkor fog beállni.

(#348) akoska07 válasza Assdak (#344) üzenetére


akoska07
nagyúr

Át lesz az még írva,220K körül lesz.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#349) Assdak válasza westlake (#346) üzenetére


Assdak
őstag

Biztos fog normálizálódni még, de négy gyártó is ebben az ársávban listázza, jövő heti szállítással, visszaigazoltatva. Számlát holnap kapom, addig még visszaszólhatnak. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#350) blu79 válasza Assdak (#347) üzenetére


blu79
addikt

- köszi, és hát én is ebben reménykedek, talán a többiek is :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.