Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5207) bekylt


bekylt
csendes tag

Szevasztok!

Egy elég összetett, s számomra meglehetősen érthetetlen problémára keresek megoldást.
Nem is a gép értéke vagy használhatósága miatt, hanem igazából a kíváncsiság hajt, hogy választ kapjak a miértekre.

Típus: Acer Aspire 7520G
Vásárlás: 2008
Észlelt hibák:
- először az optikai meghajtót kezdte nem látni a rendszer
- majd a hang ment el néha-néha
- aztán a START menüből nem kapcsolt ki, majd idővel a POWER gombra sem kikapcsolta, inkább csak hibernálta (majd egy-két óra múlva magától kikapcsolt)
- majd nem kapcsolt be (ez lehet attól, hogy nem is kapcsolt ki)

Ezek után elvittem szervizbe:
1. szakvélemény: déli híd csere (a technikus szerint nem rentábilis a javítás, de ő, mint magánszemély szívesen megvásárolta volna tőlem, mondván, neki is ugyanilyen gépe van, s jó lenne neki alkatrésznek) kicsit gyanús volt a dolog, ezért nem hagytam ott, hanem elvittem egy másikba
., szakvélemény: nem szerelték szét, hanem az általam elmondottak alapján alaplap hibát diagnosztizáltak.

Gondoltam, utánanézek, hogy mennyiért lehet megjavíttatni, de közben vettem egy másik gépet, így 2 évet (!) állt a gép.
Majd a napokban feladtam egy hirdetést, ahol alkatrésznek eladásra kínáltam. De hogy ne érjen meglepetés, ha egy vevőjelölt rákérdez, tettem egy próbát, levettem az aksiról, majd bekapcsoltam. Semmi, meg sem mozdult. A zöld led villogott, de ezen kívül semmi.
Majd egyszer csak (kb. 30 perc) odapillantok, s BIOS kéri a jelszót.
Begépelem, majd szépen betölti a WINDOWS-t, s megy rajta minden: hang, DVD, hálókártya, stb.
Viszont a kikapcsoláskor ismét csak hibernált állapotba kerül, s csak órák múlva tűnik el a piros led, azaz kapcsol ki. Így használtam majd' egy hétig, aztán gondoltam, újratelepítem az XP-t. Minden jó működött, csak a kikapcsolás nem ment neki.
Felmentem a netre, ahol azt olvastam, hogy amiatt lehet, hogy az XP (eredetileg VISTA-val vettem) nem tud rendesen kezelni valami APC-t, ezért javasolt a VISTA vagy a WIN7.
Fel is raktam a WIN7-et, de amikor már felmásolt minden fájlt, és telepítette azt, az újraindulásnál megint csak fagyi volt.
Ekkor jött a haver ötlete, hogy BIOS frissítés.....

Na, azóta a bekapcsoláskor a ventilátor felpörög egy 2 másodperce, majd villog a zöld led, s ennyi.

Láttam egy filmet a BIOS flashelésről, USB-n keresztül, de az egy Aspire One-ra vonatkozó útmutatást tartalmaz, zg5ia32.fd fájllal.
A 7520G-hez ACER oldalról letöltött BIOS nem is tartalmaz .fd fájlt.
Esetleg a BIOS Cmos csere, kivét megoldás lehet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.