Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#13986) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok!

Jónéhány hónapja egy hibával küzdök már, azonban sehogysem sikerül megoldanom. Remélem ti tudtok adni pár tippet.

Adott egy Hp Pavilion g6 1306sh típusú laptop. Jelenleg közel 4 éves már.
- AMD A6 processzor
- dedikált AMD 7400-as videókártya
- 2x4GB RAM(Gyári mellé tettem még egy 4GB-os Kingstont, az alaplap 8gigát kezel maximum)
- 1 éve kapott egy Kingston V300, 240GB-os SSD-t. Ezt a gyári HDD helyére tettem, utóbbit pedig egy beépítőkeret segítségével az optikai meghajtó helyére.

Először csak tükröztem a HDD-t az SSD-re, így nem telepítettem újra a Win 8.1-et. Különböző PH-s leírások alapján csináltam, minden rendben ment. Leellenőriztem HDD Sentiellel is, semmi probléma nem votl vele. Működött is a dolog néhány hónapig, amikor a bekapcsolás kezdett egyre több időbe telni. A WIN logó megjelenése után ~1-2 percig fekete a kijelző, majd csak utána kezdi el a bejelentkezést. Ezt gyakran még hibernált és alvó módból való visszatéréskor is csinálja.

Próbáltam BIOS és grafikus driver frissítéssel, azonban egyik sem segített. Nyáron WIN10-et telepítettem rá, azonban ennél már az első indulásnál is ugyanez a probléma jelentkezett.

A gép egyébként teljesen hibamentes, ezen kívül minden rendben vele. A problémát nem tudtam semmilyen hardveres cseréhez kötni, amikor megjelent már jónéhány hónapja gondmentesen működött a rendszer.

Van ötletetek hogy hol érdemes keresgélni a probléma forrását?

Előre is köszönöm szépen!

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.