Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#13287) paler


paler
aktív tag

Sziasztok !

Van egy olyan hibajelensége a laptopomnak, hogy csak úgy véletlenszerűen fogja magát és kikapcsol. Úgy kell elképzelni a hibát, mint mikor pl. egy asztali PC-nél (ami UPS-el nincs megtámogatva :) ) hirtelen áramszünet jön, és egyik pillanatról a másikra se kép, se hang. Csak az én esetemben mindez akkus üzem közben jelentkezik (olyankor is mikor 80%-os az akku töltöttsége), normál használat mellett (normál használat=excel/word, nettezés, youtube). Tehát semmi extrém igénybevételre nem kell gondolni, tényleg a hétköznapi használat közben jön elő random szerűen a hibajelenség. Utána kétféleképpen szokott indulni a gép.
1 verzió: megnyomom a power gombot, és indul a gép, mintha akkor indítanám el.
2 verzió: power gombot megnyom, a gombon található led, 4-5mp-ig világit (de eközben nem indul el a gép), majd elalszik. Ezt megismétlem még 4x-5x, majd egyszer csak elindul a gép. Szerencsére ez a ritkább eset :((
A hiba egymás után 2x csak egyszer fordult elő, mikor is a váratlan leállás után az újraindítottam, és után 4-5 perccel újra lekapcsolt. De van olyan napok, mikor abszolút nem is jelentkezik ez a hibajelenség a készüléken. :F Már monitorozom a CPU hőfokát is, de semmi rendellenes melegedést nem tapasztaltam. A legmagasabb hőmérséklet amit eddig mértem, 54°C volt, ami szerintem abszolút nem mondható soknak. A monitorozó progit az Intel oldaláról töltöttem, és a progi szerint a CPU-m max Tempje: 105°C lenne. Valaki találkozott már ilyen vagy ehhez hasonló hibával ? Ha igen, akkor ossza már meg velem a tapasztalatát. Előre is köszönöm :R

Gép adatai:
Dell Latitude E6530, i5-3320M, Mem:8Gb, HDD-sajnos kissé gyengélkedik már.
A gépet használtan vettem, Win 7 Prof. 64 bites op. rendszerrel.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.