Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) psg5 válasza zsigaviper (#8795) üzenetére


psg5
veterán

Amúgy kiváncsiságból, miért akartál biost frissíteni? Tán magfeloldás miatt?

F.K.T.

(#8802) csicsooH7 válasza Воланд (#8799) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

Minden húzzak ki a lapból?

(#8803) Воланд válasza psg5 (#8800) üzenetére


Воланд
titán

Jaja, nem véletlenül írtam, hogy ne említse, hogy mit csinált, mert szóba sem állnának vele, amíg nem fizet. Amúgy gyanús, hogy az a baj, hogy az új biosra rárakta a régit, az meg nem tetszett az alaplapnak.

(#8802) csicsooH7: Csak az elemet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8804) csicsooH7 válasza Воланд (#8803) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

ezt nem értem h csak az elemet :F

(#8805) viktor82


viktor82
őstag

Hali,indulásnál ez a képet kapom!

Valaki találkozott már ilyesmivel?Semmit nem tudok csinálni az egér megy a billentyüzet halott!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8806) Воланд válasza csicsooH7 (#8804) üzenetére


Воланд
titán

Van egy elem az alaplapon (kb így néz ki), azt kellene kivenni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8807) zsigaviper válasza psg5 (#8801) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

így van
ez volt a cél haver lapjában ment a 4 mag
az enyémben azonban csak 3 ment

(#8808) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Összeállítottam egy gépet, Gigabyte alaplap integrált video-val, 45W-os TDP AM3-as proci, 2GB DDR3-as RAM, és egy régi 20PIN-es 300Wattos táp. A gép remekül működik, de néha a bekapcsolás nem sikerült, csak teljes áramtalalnítás után.
Volt már tápcsere is 24PIN-es 400W-os tápra, a jelenség megmaradt. BIOS a legfrissebb. Mi lehet a gond? :F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8809) csicsooH7 válasza Воланд (#8806) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

sikerült kivenni.
ettől tuti jó lesz?

(#8810) Воланд válasza csicsooH7 (#8809) üzenetére


Воланд
titán

Nem. De valahol el kell kezdeni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8811) vittuka válasza csicsooH7 (#8797) üzenetére


vittuka
aktív tag

Alaplapi vga-val is ugyanezt csinálja? Proci megkapta a 4pin-t? Ramokat kivetted betetted újra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#8812) csicsooH7 válasza Воланд (#8810) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

Nem lett jó. Valami más ötlet?

(#8813) zsigaviper


zsigaviper
csendes tag

amúgy a dupla bios nem erre lett kitalálva, hogyha a user elb*sz vmit akkor nincs gond mert megy tovább a gépezet????????

(#8814) csicsooH7 válasza vittuka (#8811) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

Persze, ezeket már mind megpróbáltam.

(#8815) vittuka válasza zsigaviper (#8813) üzenetére


vittuka
aktív tag

Dual biost a gigabyte szokott használni, az arra volt a legjobb, amikor az online bios frissitest az oldalaik túlterheltsége miatt rontja el... :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#8816) vittuka válasza csicsooH7 (#8814) üzenetére


vittuka
aktív tag

1db rammal egyik foglalatban sem kapsz képet? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#8817) csicsooH7 válasza vittuka (#8816) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

1*2giga ramom van

(#8818) vittuka válasza csicsooH7 (#8817) üzenetére


vittuka
aktív tag

Az probléma! :D Nincs másik amivel tesztelhetô, esetleg a környéken valakinek? Végülis le van szürve, hogy vagy proci, lap, vagy ram gondod van. Pesze ha minden rendesen össze van dugva, ezekbôl a proci és ram a nehezen hibásodó alkatrész, de mégis a rammal szoktam legelôször játszani.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#8819) csicsooH7 válasza vittuka (#8818) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

próbáltam mind a 2 foglalaton. semmi változás

(#8820) zsigaviper


zsigaviper
csendes tag

az elem kivétel sem oldotta meg a problémát

a ventik felpörögnek de a se a hdd-t se a floppy se a dvd meghajtót nem pörgeti meg

(#8821) csicsooH7


csicsooH7
csendes tag

nálam a dvd meghajtó is megy. a monitort kivéve :W

(#8822) Воланд válasza zsigaviper (#8820) üzenetére


Воланд
titán

Vidd vissza gariba, a bios frissítés adhatott egy pofont a lapnak (de ezt lehetőleg nem említsd, hogy mit csináltál).

(#8821) csicsooH7: Próbáld meg másik videokártyával.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8823) csicsooH7 válasza Воланд (#8822) üzenetére


csicsooH7
csendes tag

szerintem felesleges új videokártyával próbálkozni.
az integrálttal is ugyan az a helyzet

(#8824) vittuka válasza csicsooH7 (#8823) üzenetére


vittuka
aktív tag

Csak az lenne a legjobb megoldás, ha meg tudnád nézni másik rammal meg procival a cuccot.. :/

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#8825) Mesi90


Mesi90
csendes tag

Nekem egy olyan problémám lenne hogy most csináltak nekem egy új gépet(minden alkatrész új garanciás) de az istenért se akar CD-röl bootolni . Valakinek valami ötlet hogy miért nem?
http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_ga_880gm_ud2h/144143
http://www.aqua.hu/1gb-1333mhz-ddr3-ram-kingmax-49372.html
http://www.iway.hu/index.php?pg=termekinfo&item_id=17367
http://www.aqua.hu/fsp-400w-fsp400-60ghn-aktiv-pfc-tapegyseg-66204.html
pioneer dvd író
http://ipon.hu/webshop/product/_seagate_500gb_7200rpm_16mb_sata2_st3500418as/138724
http://ipon.hu/webshop/product/_wd_160gb_7200rpm_8mb_sata2_wd1600aajs/13741

(#8826) vittuka válasza Mesi90 (#8825) üzenetére


vittuka
aktív tag

Mármint micsoda? Windows install? Bios menüjében kellene beállítani, hogy elsôdlegesen mirôl próbálkozzon!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#8827) Mesi90


Mesi90
csendes tag

Igen nem engedi installálni elsődlegesnek van beállítva a Cd-rom de még sem engedi.

(#8828) Воланд válasza Mesi90 (#8827) üzenetére


Воланд
titán

Mit ír ki? Lemez nem karcos?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8829) Mesi90 válasza Воланд (#8828) üzenetére


Mesi90
csendes tag

Loadig operation system ez írja ki. Nem karcos mert másik gép beolvassa és be is bootolja.

(#8830) psg5 válasza Mesi90 (#8829) üzenetére


psg5
veterán

Adatkábel is lehet hibás...Eseteleg egy kábelcsere...

F.K.T.

(#8831) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#8808) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Erre valakinek nincs ötlete? Az alaplap típusa: Gigabyte GA-MA74GMT-S2

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8832) zollye


zollye
csendes tag

Kellemes napot Mindenkinek!

Este (is) szabályosan kapcsoltam ki az XP op-rendszert használó asztali számítógépet.
A mai indítási kísérletre semmit nem reagál.

Megfigyelt, - vélt - hibajelenségek:

Nem jelez vissza boot -olást az előlapon a piros led.
A monitor nem kap jelet. -No signal-

A csatlakozásokat megnéztem, - úgy vélem nincs rendellenesség bennük.
Az áramtalanítás, technikai - 30 mp-es - szüneten (mint trükkön) már túl vagyok, - semmi nem változott.

Van elképzelése valakinek arról, hogy lehet-e még tenni valamit a gép elindításának érdekében?

Az építő jellegű válaszokat előre is tisztelettel megköszönöm.

Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#8833) varsam válasza zollye (#8832) üzenetére


varsam
őstag

Kap egyáltalán áramot a gép? Ventik felpörögnek, valami led felvillan az alaplapon? Ha nem, akkor lehet, hogy a táp szart el.
Milyen géped van? Táp pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

(#8834) zollye válasza varsam (#8833) üzenetére


zollye
csendes tag

Szervusz!

Az előlapon a "power" led világít zölden, a ventillátorok pörögnek, van egy látvány-led - kék - az első hűtőventillátornál, az is világít.
-Üzemi zaj normális, de a processzor munkáját jelző piros led fel sem villan.
Reset -en, hasonlókon túl vagyok, - nincs ötletem.

Az a rossz, hogy esélyem sincs tovább szűkíteni a hibajelenséget, mert a monitor azt üzenio, hogy "no signal"... :F

Annyi biztos, hogy Asus az alaplap, 1,44-es meghajtó nincs a gépen, - boot - lemez futtatására esélyem sincs. A tápegység "betonozva van", - esélyem nincs úgy megnézni a típusát, - és teljesítményét, - hogy ne bonyolódjak bele egy kétnapos "műtétbe"... :(
Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#8835) varsam válasza zollye (#8834) üzenetére


varsam
őstag

Akkor lehet, hogy a vga adta meg magát. Jó lenne tudni, milyen táp van a gépben, lehet vmi gagyi és adott egy kis túlfeszt valaminek, ezért halt meg a gép. Anélkül, hogy szét szedd, én nem tudok mást segíteni. Ki kéne próbálni másik vga-val.
Az alaplapi kis hangszóró nem csipog semmit? Azzal már lehetne mit kezdeni, ha szépen "elmorzézné" a hibát.

(#8836) pigatt válasza csicsooH7 (#8797) üzenetére


pigatt
őstag

Szia!

Vedd ki a ramot és alkoholos fültisztítóval töröld át egy kicsit a csatlakozási pontot. Nekem egyszer egy porcica maradt a ram foglalat és a modul között és akkor ugyanezt produkálta.

i9 / 4080 / 32"

(#8837) zollye válasza varsam (#8835) üzenetére


zollye
csendes tag

Szervusz!

Logikus! -Komolyan.
Én is a videnyokardra gondoltam. Az alaplap hangszórója síri csendben van... :(((
Szerelt gép. Eladásra szánták ezt a gépet, csak aki összerakta, annak a párja nem tudta kifizetni az albérletet és ezt adta cserébe, amiért kihúztuk a kakiból őket.
Jogtiszta op-rendszer van rajta, - egyáltalán nem volt rajta semmi, annyira új volt a gép.
Az alkatrészekről számla van VALAHOL, - nem fekete termékek gyűjtőládája...
A monitor is "új", - a számítástechnikában a három hónapos cucc már "öregnek" számít, - ezt nem rég vettük, mert az elődje már csak "pofozkópra" indult, és nem ismerte a piros szint...

Köszönöm a hasznos tanácsodat, megpróbálok alkotni valamit.
További kellemes napot, jó egészséget kívánok!
Köszönettel! :R

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#8838) Fricu


Fricu
tag

Hello mindenki.
A lapom nem indul... ;]

Lehet bios frissítést csinálni olyan proci birtokában amit még nem ismer fel a lap?
Épp az új bios kellene hozzá, hogy felismerje
Régi proci, amit meg felismerne nincs sajna.
Ismerősnek sem.
A procit behelyezve és indítva venti felpörög, de Vga és floppy már nincs. Indítógombbal nem állítható le.
Ötlettel valaki?

Fricu

(#8839) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Van egy gép ( Abit kd7RAID, AthlonXp 1900+, 250 DDR, Radeon 9000) és a tünetek a következők:bekpacsoláskor a ventik pörögnek ,kép és sípolás nincs. A proci ilyen állapotban van: kép Annak lehet baja? A sarka nem szép...

(#8840) andr3w88


andr3w88
csendes tag

Kb egy hete 1 másfél óránként újraindul a gépem.
Ma megnéztem és speedfan azt írja hogy -12V helyett kb -17et ad le, míg 12 helyett 0,45 és -5 helyett -5,76 ot. Mi lehet a gond? Előre is köszi.
Ja és úgy indul újra hogy kb 3-4 mpre se kép se hang, és utána indul be újra.

[ Szerkesztve ]

(#8841) Воланд válasza Fricu (#8838) üzenetére


Воланд
titán

Ha jól tudom, akkor nem.

(#8839) Vicoo: Annak annyi.

(#8840) andr3w88: Speedfan-ról tudsz egy képet linkelni, ahol szerepelnek ezek az értékek? Hiába van előttem, nem vágom, hogy mire gondolsz. Plusz az adatlapodnál töltsd ki a Cuccok részt, hogy milyen géped van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8842) andr3w88 válasza Воланд (#8841) üzenetére


andr3w88
csendes tag

Itt is van.

(#8843) Воланд válasza andr3w88 (#8842) üzenetére


Воланд
titán

Na ez így érdekes.

Milyen tápod van? BIOS-ban is ugyan ezek a feszültségek szerepelnek?

Mindjárt nézek egy manualt az alaplaphoz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8844) andr3w88 válasza Воланд (#8843) üzenetére


andr3w88
csendes tag

eddig egy micase wr350 volt, de úgy gondoltam hogy biztos a táp lesz úgyhogy ma vettem egy Chieftec 450W CTG-450-80P et. De aztán amikor ránéztem megint csak ez volt. terhelés alatt egyébként valamelyest megváltoznak ezek az értékek, és mióta megvettem nem volt újraindulás ez kb 4,5 óra. így néz ki terhelés alatt.

Biosban amikor néztem, értékeket nem írt ki csak annyit hogy okés. úgy emlékszem.

(#8845) Воланд válasza andr3w88 (#8844) üzenetére


Воланд
titán

Én azt mondanám, hogy az újraindulásokat a régi táp okozta.

A feszekkel kapcsolatban meg nem akarok hülyeséget mondani, linkeld be ide a képet és kérdezd meg, hogy jók-e ezek az értékek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8846) DAVID0000 válasza Vicoo (#8839) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Helo.
Szerintem a procidnak nincs gondja. Nekem anno volt egy Duron 1300-asom annak a középen a mag olyan volt mintha el lenne folyva kicsit és semmi baja nem volt. Ebből amit leírsz én inkább mermóriára tippelnék.

(#8847) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!
Nekem az a gondom,hogy a gépem nem hajlandó "mindííííg minden körülmények között" elindulni...
Van,hogy tökéletesen indul és van amikor bekapcsolom,de a VGA nem pörög fel,ilyenkor nem küld jelet a monitornak és a gép nem is bootol,a vga-n kívül minden pörög.
Ilyenkor csak az segít,hogy kikapcsolom és újraindítom, 2-3-4-ére felpörög a vga is,és elindul a gép.
Természetesen ilyenkor a bios is hibát ír,és mindent be kellene állítanom újra,de már nem teszem mert,előfordult többször is,hogy cmosba való írás után sem indult el rendesen.
Nagyon zavaró kezd lenni a jelenség.
Mit gondoltok a táp haldoklik?(nem rég vettem itt kotibor kollégától)Esetleg gyenge lenne a confighoz?Mielőtt elvittem javíttatni a 700-as tápomat,megmértem fogyimérővel,hogy mennyi kell a gépnek és 360W-nál nem mutatott többet soha ezért választottam az 500W-os Zalmant.
Esetleg kontaktos?Mit fujkáljak meg kontakt sprével?
Köszönöm szépen előre mindazoknak, akik veszik a fáradtságot a válaszadásra.
Üdv

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8848) baggio300


baggio300
csendes tag

Sziasztok
Az alábbi problémám volna. A gépecske 2 hónapig nem volt használva, majd mostani indításnál
a memória megszámlálásig jut onnan nincs tovább. Mi lehet a probléma ?

Próbáltam a következőket : - minden belső kábel lehúz, portalanít visszadug
- memória kivétel, csere, vissza
- gombelemke alaplapból kivét
Ezek ellenére nem történt semmi, bár érdekes még hogy a power gomb 3mp nyomásra sem kapcsolja ki a gépet, csak ha a tápkábelt húzom ki.

Köszi előre is

(#8849) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok!
Ezzel a problémával szenvedek . Nem lehet telepíteni , mert mindig ezt dobja ki, vagy egyszerűen csak fekete a kép.
Találtam benne 2 db púpos kondit, amit ki is cseréltem, de semmi váltózás nincs.
köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#8850) Воланд válasza Oxy.kiraly (#8849) üzenetére


Воланд
titán

Memtest86, letölt, cd-re kiír, erről bootol, tesztel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.