Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) sss válasza pete_21 (#8493) üzenetére


sss
senior tag

Mikor visszaraktad a régi drivert, akkor előtte letöröled az újabbat? Vagy csak simán rátelepítetted? Mert ez elvileg okozhatja a próblémát.
(Amúgy annyira nem értek hozzá, de a 80 fok sztem elég soknak tűnik, viszont az érdekes, h nem csak akkor fagy mikor terheled.)

(#8502) sss válasza Silverchain (#8499) üzenetére


sss
senior tag

Nem hiszem, h mást is csatlakoztatni kéne, sztem vidd vissza, hogy nézzenek rá a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#8503) Morisy


Morisy
csendes tag

Sziasztok nemrég összeraktam egy gépet teljesen ujj minden de semmi kép nem jön a monitorra igy bios-ba se tudok belépni.Zotac h55 itx wifi az alaplap minden megy a táp az alaplap világit procihütö megy .
Nemtudom mi lehet a baja.Tud valaki valami megoldást?

(#8504) leyo76 válasza Morisy (#8503) üzenetére


leyo76
senior tag

Csipogás van? Integrált vga vagy külön? kicsit bővebben pls.

(#8505) Morisy válasza leyo76 (#8504) üzenetére


Morisy
csendes tag

nincs csipogás csere lessz ugynézki

(#8506) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Üdv!
Következő lenne a problémám: Winxp telepítésnél, az első újraindítás után nem bootol be, csak kidobja ezt a hibaüzit: "Hiba a rendszer betöltésekor".
Már másfél napja szívok vele, de nem bírok rájönni, mi lehet a hiba. A winchestert (WD caviar 80 Gb, ata), másik gépen gyári tesztprogrammal átnézettem, hibátlan volt. Full zero formatot is ráeresztettem, de semmi eredmény. Próbáltam biosban állítani a winyó oldalán az olvasási módot "large"-ra, de nem segített (volt már bios frissítés is).
Más winchesterrel (3 Gb wd winyóval) megy a boot.
Az alaplap: MSI K7T turbo, 1600+ Athlon XP-vel és 512 Mb SD memóriával.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#8507) spejci


spejci
tag

Üdv!

Nagyon fontos segítséget szeretnék kérni!
Ma be szeretném kapcsolni a gépet és nem ad képet!
Megnéztem belülről látszólag semmi baja nincs:
- ventilátorok rendesen pörögnek
- memóriák rendesen villognak
- a vga nak a ledje is zölden világít
- bios resetet csináltam
- az alaplapon is minden világít szokásosan

Amit észre vettem,
- hogy a merevlemez aktivitás fénye kb. 20mp-ig folyamatosan ég, utána elkezd villogni.
- és a billentyűzet és egér nem világít!

A monitornak nincs baja!

Kérem valaki segítsen, aki sejti mi lehet a baj!
A gép adatait a profilomban lehet megnézni!
Dávid.

(#8508) sss válasza BigBlackDog (#8506) üzenetére


sss
senior tag

Nekem egy maxtor vinyóm produkált hasonló tüneteket, az lett a vége, h gariban kicserélték. Esetleg vmi hdd-s topikban kérdezz utána, h lehet-e vele vmit kezdeni a vinyóval, de nem hiszem.

spejci: speaker nem csipog?

(#8509) spejci válasza sss (#8508) üzenetére


spejci
tag

Nem csipog!

(#8510) Kiss70 válasza manhelm (#8496) üzenetére


Kiss70
tag

Szia!
Esetleg a driver nem a 260.99_desktop_winxp_32bit_english_whql Nvidia karikhoz?
Mert ha igen be is :W Mert nekem is jelentkezett ez a gond.
Mondjuk kék fagyás nekem is volt.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#8511) BigBlackDog válasza sss (#8508) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ma próbáltam, linux (ubuntu) feltelepült és bootolt hiba nélkül.

Esetleg valaki nem tudja, hogy mi a különbség a linux és a win bootolási mechanizmusa között?

(#8512) sss válasza spejci (#8509) üzenetére


sss
senior tag

Mostanában raktad össze? Nem lehet, h vmi tápcsatlakozó nem dugtál be/kimozdult? Amúgy első körben tápra gyanakodnék.

(#8513) spejci válasza sss (#8512) üzenetére


spejci
tag

Nem, kb. már fél éve nem szedtem szét.
Táp?
Nem lehet hogy az alaplap szállt el, mert a bios biztos, hogy nem tölt be mert a ventilátoron hallom amikor lekorlátozza.
Ha a rammal lenne valami baj akkor mit csinálna?
Esetleg az alaplap eleme??

[ Szerkesztve ]

(#8514) IdiotElf


IdiotElf
csendes tag

Üdv!

ma vettem egy ASUS M4A77D alaplapot a dolog adot volt szedjem ki a régit ujatbe össze dugom benyomom és olé de nem ez lett össze dugtam már 100000000000000× át néztem mindent benyomom a gépet ventilátorok hallakn mennek a HDD elkezd felpörögni aztán megáll kiprobáltam másik hddvel is ott is ugyan ez vkinek vmi ötlet? hibás az alaplap?

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#8515) sss válasza spejci (#8513) üzenetére


sss
senior tag

Az alaplap is okozhatja a próblémát igen. Azt próbáld meg, h kiveszed a ramot és úgy indítod el a gépet, mert ha akkor sem csipog a speaker, akkor valszeg a lap lesz a gond.
Meg a fölös dolgokat hdd/cdrom/bővítőkártyák ezeket is kiszedheted, mert ha akkor sem jó akkor nyilván nem ezekkel lesz a gond.
Meg ha van rá lehetőséged akkor ramot/vgat-t próbáld ki másik gépben, vagy másik rammal/vga-val próbáld ki a gépedet.

(#8516) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

3 órán keresztül porszívóztam, takarított a gépet, meg újrapasztáztam a procit, plusz belepróbáltam egy hatalmas videokártyát a gépbe, hogy belefér-e rendesen, de azért minden után a régi kártyámmal be akartam kapcsolni, de a gép meg se moccan...

Kihúztam a power jumpert, vagy mi az, tehát a bekapcs gombot, beletettem mindkét lyukba egy-egy ellenálláslábat, majd multiméterrel megnéztem sípol-e, nem folyamatosan ugyan, de sípolt, aztán össze is érintettem egy csipesszel a power-on tüskéket, de nem reagált a gép.

A TV-tuner ledje világít, gondolom akkor az alaplap kap áramot.

Végül bedugtam egy drótot a 20 pines tápkábel zöld és fekete lyukbába, pattan egyet a táp, de nem indul el. Innentől egyértelmű, vagy közel sem, hogy a táp megadta magát?

A hővezető paszta felkenéséből következhet bárhogyan az, hogy a táp megadja magát? (Leszámítva azt, hogy belenyomom az injekciós tű tartalmát a tápba.)

Segítsetek :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8517) spejci válasza sss (#8515) üzenetére


spejci
tag

Köszi a segítséget! :R
Úgy néz ki a rammal volt a gond, kaptam kölcsönbe egyet és azzal elindult végre!

(#8518) jolti05


jolti05
őstag

Én is köszönöm a segítséget, valami kontaktos a tápomban.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8519) Kiss70 válasza jolti05 (#8516) üzenetére


Kiss70
tag

Szia!
Igen nagyon valószínű hogy a táp meg adta magát.
Az sok féle lehet.
Mikor takarítottad a gépet esetleg lehúztál valamit, szétcsúszott valami kábel rosszul dugtad vissza egy kábelt legfőképpen a alaplapba.
A hővezető paszta rosszul felkenése processzor, videokártya chipset csak azok működését befolyásolja.
Esetleg gyorsabb melegedés túl melegedés.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#8520) Polos válasza jolti05 (#8516) üzenetére


Polos
csendes tag

Tápról húzz le mindent, kösd össze a zöld-feketét. Ha nem indul, akkor halott. Ha indul, akkor rakd rá az alaplapot, kösd össze a zöld-feketét. Ha így nem indul és ezüstözött volt a paszta, akkor hűtő le és takarítás, meg kell nézni nem ment-e félre, vagy sokat raktál rá és lefolyt volna, stb. Azért remélem a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

https://devopsteam.hu

(#8521) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Anyósom gépe megadta magát és ki kellene deríteni mi a gond, mert elakadtam a hibakeresésben.

Gép:
Asrock ConRoe1333-D667 lap
Intel E2180 CPU
2 GB DDR2 RAM
250GB SATA2 HDD
DVD író
Codegen 400W táp (tudom, ne is mondjátok de megy [még])

Hibajelenség: netezés közben elment a kép, újraindítás nem segít, nem sípol semmi.
Kábel, monitor ellenőrizve, nem azzal van gond. Kipróbáltam laptoppal és másik géppel is.
Gondoltam talán az alaplapi videókártya halt meg. Beleraktam egy MSI 7300GS PCI-E karit, kipróbáltam mindkét kimenettel (D-sub, DVI) egyiken sincs kép.

Mi lehet a gond?

(#8522) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
Ismerősöm gépe váratlan leállás után nem áll helyre.Akár melyik menüpontra megy pl.:legutolsó helyes beállítás betöltése
ugyanarra a menüre viszi vissza.Lehet hardveres hiba(mondjuk merevlemez) vagy csak az oprendszer sérülése okoz ilyen hibát?
Válaszokat köszönöm.

Bazinga!

(#8523) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 6400-am és amikor bekapcsolom elkezd villogni a CapsLock és a NumLock jel.És nem csinál semmit aztán egy kis idő múlva leáll. Se kép se hang.Van amikor még az akumlátor jele is villog egyszer zölden egyszer narancs sárgán.Légyszives segítsetek, előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8524) dfdfdf válasza Matt-OPT (#8521) üzenetére


dfdfdf
őstag

Csak a CPU maradjon benne minden vegyél ki házzál le a lapról (táp cuccok maradjanak)[bekapcs] legyen rá kötve speaker sípol így?

(#8525) Matt-OPT válasza dfdfdf (#8524) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Megcsináltam, sípolt. Utána betettem az egyik RAM-ot és elindult, utána a másikat is mellétettem, csak megcseréltem a helyüket, mint ahogy eredetileg volt és úgy is ment. Fura. Utána lefuttattam egy Memtest-et és nem talált hibát, szóval megy a gép hál' Isten.

(#8526) Greyfoot válasza menjapipaba (#8523) üzenetére


Greyfoot
tag

POST-ig eljut a gép?

Nothing is constant but change itself

(#8527) dfdfdf válasza Matt-OPT (#8525) üzenetére


dfdfdf
őstag

valszeg egy kicsit beoxidálódott 1 ram lábacska :)
Ha ügyes vagy régebbi radírral a memória érintkezőit radírozd meg :)

(#8528) menjapipaba válasza Greyfoot (#8526) üzenetére


menjapipaba
tag

Szia!

Nem, még csak nem is kezd el zúgni semmi.

[ Szerkesztve ]

(#8529) dfdfdf válasza menjapipaba (#8528) üzenetére


dfdfdf
őstag

Szervizet ajánlanék....

(#8530) psg5


psg5
veterán

Gép összerakva. Minden passzol
Táp Gigabyte SuperB 460
Lap Gigabyte 770T-D3L
Vga ati gigabyte 4650
2gb memo

Nem kapcsol be. Áramot kap, a billentyűzet felvillan bekapcsoláskor. De semmi.
Mi lehet?

F.K.T.

(#8531) psg5 válasza psg5 (#8530) üzenetére


psg5
veterán

Közben okés lett.
Az a táp P9-es csatiját rádugtam véletlenűl a rendszerhűtőre és ez nem tetszett neki.

F.K.T.

(#8532) DAVID0000 válasza menjapipaba (#8523) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Helo.
Szerintem az akksid ment tönkre. Én erre tudnék tippelni.

(#8533) DAVID0000 válasza bluyoo (#8522) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Üdv.
Egyik ismerősömnek volt hasonló gondja évekkel ezelött egy maxtor vinyóval. Akkor azt dobhatta a kukába. Szerintem ez is HDD hiba lesz próbáld ki másik vinyóval de elötte megpróbálhatod az op rendszert újratelepíteni mert lehet csak szoftveres a gond.

(#8534) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off, de segítség kéne.

Adott az alábbi konfig:

Asus P4T533-C (Intel 850E chipset) Rambus alaplap (BIOS-ban majdnem minden integrált cucc letiltva, csak a hangkártya engedélyezve + az IDE csatornák + az USB)
Pentium 4 2000Mhz 400 FSB proci
2*128MB Samsung 800 MHz-es RDRAM + 2 vakdugó
Videokártya nem fontos, 3 félével próbáltam, minddel ugyanúgy csinálja
LG DVD olvasó (de ugyanazt csinálja Samsung CD íróval is)
Maxtor 40GB 7200 RPM (Diamondmax Plus 8) vinyó

Hogyha WinXP-t akarok rá telepíteni, akkor megáll az XP telepítése még a legelején a kék telepítő képernyő előtt, amikor azt írja ki fekete alapon fehér betűkkel a képernyő tetején, hogy "A számítógép hardverkiépítésének vizsgálata". Itt megáll, de érdekes módon Ctrl+Alt+Del kombinációval simán újra lehet indítani. Először arra gondoltam, hogy az alaplap IDE vezérlője hibás, de ugyanezt csinálja PCI-os ATA133-as vezérlőkártyával is. Hogyha lehúzom róla a vinyót (és csak az optikai meghajtó van rajta), dettó ugyanez van. Ugyanez a helyzet WinXP Professional (integrált SP2) és Home (integrált SP1a) esetén is.

DE!

A Win98 tíz perc alatt úgy feltelepült rá, mint a fene, valami hihetetlen gyorsan, mindenféle hiba és nyavajgás nélkül.

A Win Vista is települne, de szépen kiírja, hogy a gépben csak 256MB ram van, és neki minimum 512MB kell.

Valaki találkozott már ilyen hibajelenséggel?

Nekem sajnos elfogytak az ötleteim, jó lenne egy kis segítség.

Köszönettel: Munkácsi Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8535) bluyoo válasza DAVID0000 (#8533) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a választ a végén nekiestem a sistem file volt sérült aconfig mappában.Érdekes mert a HDD meg a Hard Disck Sentinel szerint tökéletes.Pedig általában ha ilyen gond van a merevlemez hibás.
Hogy mi miatt sérült a file az jó kérdés.

Bazinga!

(#8536) Márk válasza Márk (#8534) üzenetére


Márk
senior tag

No, kicseréltem a procit egy 2,8-as Northwoodra, a lap tökéletesen felismerte, de semmi változás, ugyanúgy elakad a WinXP telepítő, ellenben a Win98 mintha még gyorsabb lenne.... ;]

Üdv.: Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8537) Márk válasza Márk (#8536) üzenetére


Márk
senior tag

Bios frissítés volt (1008--->1009), ez a legutolsó nem beta BIOS (illetve a legutolsó a 1010, de itt csak "Update Lan boot Rom" volt, az én lapomon meg Lan nincsen, úgyhogy nem láttam értelmét felrakni).

Gond nélkül felment, természetesen változás nincs, ugyanott akad az XP telepítés, mint eddig. A Win98 még mindig hasít. ;]

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8538) Flashget


Flashget
félisten

Help.

adott a régi deszkám asus P5ND2 SLI aminek semmi baja nem volt mikor a dobozában elraktam (púpos kondi sincs), és hozzá van egy intel 630-as proci.
vga 6600GT, egy mezei vinyó, hangkártya.
összerakom a gépet, bekapcsolom jön a szokásos 1 rövid hang majd kiírja nyomjak entert, hogy betudjak lépni a biosba.
na itt jön a bökkenő..nem működik a billentyűzet. sem az usb-s sem a régi PS/2-n. a billentyűzeteknek semmi baja most is arról írok csak másik gépről.
egyébként a klavik ledjei felvillannak egy pillanatra mikor áram alá kerülnek. az usb-s klavin van számológép az megy simán (tehát kap szuflát az usb-n keresztúl)csak a pc-s része nem.
így meg nem tudom a gépet rávenni, hogy induljon már el a win is ;)

minden venti felpörög kép is van csak a klavi nem működik.

már cseréltem a gomb elemet is.
power,reset,HDD led jól van rákötve a lapra.

mi lehet a hiba?

Realme GT Master Edition

(#8539) klausztro


klausztro
csendes tag

Sziasztok.Most esedékes egy komplett gép összerakása.Az lenne a kérdésem hogy ez a config megfelel -e játékra???

Procc - INTEL Core i5-661 3.33Ghz 1156 BOX
Lap - ASUS P7P55D
Video - GIGABYTE GV-R585OC-1GD HD5850 1GB GDDR5 PCIE
Táp - CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W
Ram - GEIL Value Plus 4096Mb DDR3 1600Mhz CL8 KIT
Vinyó - WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2 WD5001AALS

Ez lenne a config.Ha a pricit felrántom 4,4-re akkor a ram bírni fogja???Ha tudnátok véleményt és tapasztalatot írni hogy kompatibilisek ezek a cumók egymással???
Olvastam rengetek tesztet,csak érdekel ki mit mond még???
Jah a másik ebbe a házba beleférnek ezzek a cuccok GIGABYTE GZ-X3 Fekete???

Előre is köszönöm,kérlek benneteket részletesen indokoljatok meg negatív vagy pozitív kritikát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

(#8540) sss válasza Márk (#8534) üzenetére


sss
senior tag

Látatlanba nehéz mit mondani, nekem pl volt h azért állt le az xp telepítése mert poros/karcos volt a telepítő cd, de mikor hibás memória volt a gépben akkor is elfutott egy darabig a telepítés, majd aztán kékhalál. Esetleg másik cd-vel próbáld meg, egy memtestet sem ártana futtatni, esetleg másik vinyóval próbáld meg, de mivel nem mai gépről van szó tényleg bármi okozhatja a problémát.

Klausztro: itt érdeklődj, biztosan segítenek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8541) Márk válasza sss (#8540) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

A hibás/poros/karcos telepítőlemezt kizárhatjuk, mert másik három gépen meg hibátlanul települ, ki van próbálva (az optikai meghajtó, a vinyó és a videokártya ugyanaz volt mindháromnál).

Üdv.: Márk

Off.: Valaki nem tudja véletlen, hogy a Win Vistát hogyan lehet rávenni arra, hogy telepítéskor ne nézze a gépben lévő ram mennyiségét, hanem mindenképpen települjön?

Ugyanis települne a problémás konfigra (Asus P4T533-C, 2*128 MB Samsung 800 MHz RDRAM, P4 2,8GHz Northwood), csak még a legelején kiírja, hogy neki bizony 512 MB ram kell, a gépben pedig csak 256 MB van.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8542) Matt-OPT válasza Márk (#8541) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Nyilván oka van, hogy miért nem akar 512MB alatt települni. Ilyen konfigra ne akarj Vista-t.

(#8543) Márk válasza Matt-OPT (#8542) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

Nem Vistát akarok rá, hanem XP-t.

De mivel az XP nem akar felmenni az Istennek sem, a Win98 meg minden gond nélkül felmászott 10 perc alatt, így kipróbálnám a Vistát is (csupán teszt céllal), mert hogyha csont nélkül felmenne az is (ezért lenne jó rávenni valahogy, hogy a 256 MB ram ellenére legyen szíves települni még akkor is, hogyha utána szörnyű lassú lesz a ram miatt) akkor minden bizonnyal a csillagok rossz együtállása, vagy valami boszorkányság miatt nem akar felmenni az XP (magyarán szólva akkor szerintem nem hardveres gond van).

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8544) totyax válasza Márk (#8543) üzenetére


totyax
aktív tag

Nekem nem világos hogy milyen XP az amit telepíteni akarsz. Ha buherált XP-t akarsz feltenni meg se szólalj. Ha normál XP-t, akkor megpróbálnék integrált SP3-asat, persze mivel ez a legkésőbbi, nyilván ez eszik a legtöbb memóriát. De 256MB RAM az túró, kivéve ha nagyon nyugodt és türelmes vagy.

(#8545) Márk válasza totyax (#8544) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

3 féle XP-vel próbáltam:

Eredeti Home Edition már gyárilag integrált SP1a-val, eredeti Home Edition SP nélkül, illetve buherált Professional SP2-vel, mindhárommal ugyanaz az eredmény.

Délután majd futtatok rajta Memtestet, hátha kidob valamit, amit a Win98 nem vett észre....

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8546) totyax válasza Márk (#8545) üzenetére


totyax
aktív tag

Hali, a memtestet már írták, és az SP3 úgy nézem kimaradt... nem nagy ügy SP3-as integrált telepítőt létrehozni. Szóval hajrá :)

(#8547) sss válasza Márk (#8545) üzenetére


sss
senior tag

Ennyire fontos, h xp legyen? Esetleg próbáld meg vmi linuxszal, hátha.
szerk.: Meg ha már minden alkatrészt kipróbáltál másik gépben, akkor esetleg másik alaplappal is próbáld ki. :))

[ Szerkesztve ]

(#8548) Márk válasza totyax (#8546) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

Memtest ment 7 órát, ezalatt lefutott 37-szer hiba nélkül.

Jaja, valószínű hogy összedobok egy SP3-as telepítőt.

De még arra gondoltam, hogy nem-e véletlen az a gond, hogy az alaplap, tápegység, vinyó, optikai meghajtó, stb, csak így ki van b*szva az íróasztalra..... Lehet hogyha beépíteném egy házba, menne mint a karikacsapás.....

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8549) totyax válasza Márk (#8548) üzenetére


totyax
aktív tag

Ha beszereled az alaplapot házba, változás annyi lesz hogy le lesz földelve (ha egyáltalán van a konnektorban föld), és feszítik a csavarok a ház görbületének megfelelően, ami inkább rossz mint jó, szerintem :) Az optikai egységek és a merevlemezek komolyabb házakban olyan műanyag egységekkel történő gyorsreteszeléssel vannak megoldva, amiből a föld megint kimarad, és mégis működnek :) Tehát én nem hiszem hogy bármi változna azzal hogy beszereled. De én az egészet úgy b.nám ki a p.csába hogy csak úgy csattan a 256MB RAM miatt, de ezt már írtam :) Lehet az ég óv attól, hogy az a rendszer beinduljon.

(#8550) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Valami gond van a gépemmel, amikor bekapcsolom kb 1 másodpercig sípol, és nincs jel a monitoron (no signal) egyszer régebben csinálta akkor kivettem a videókártyát kicsit megtisztítottam és utána ment, most ugyanezt megcsináltam de nem lett jó, kivettem a videókártya csatlakozóját a gépből és úgy bekapcsoltam de ugyanúgy sípol!
Mi lehet a gond? Én csak alaplapi hibára tudok gondolni
Előre is köszi a segítséget.

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.