Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) toalettduck válasza sss (#8900) üzenetére


toalettduck
csendes tag

hát az xp-t nem bootolta, de akkor még ma megpróbálom az ubuntut

(#8902) pixel06


pixel06
csendes tag

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, hogy bekapcsolás után nem postol a gép, nem jön be semmi... megtörténik a "fő" pittyenés, majd ezután gyorsan csippant még 6ot és ennyi.

Majd egy újbóli indítás után tökéletesen működik.

Tudtok erre valami választ, esetleg megoldást?:)

üdv.: pixel

Privátra illik válaszolni....

(#8903) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!

Következő lenne a gondom: eleinte a gép néha elindult néha nem, de magától helyrejött. Majd később mikor benyomtam a bekapcsoló gombot felpörögtek a ventik, de semmi nem történt, csak villogott a led az alaplapon mintha áram ingadozás lenne, majd most már semmit nem is csinál! Tápegység szokott ilyen módon meghalni?
Adott a következő két konfig, amit az itthon lévő kacatokból dobtam össze, hogy lássam mi lehet a gond.

A64 3000+
DFI NF3 250GB
1GB Corsair DDR400
6600GT 128MB
WD 250GB HDD
Audigy2

másik:
Abit NF7-s
XP 1900+
Radeon 8500 64MB
2*256 DDR400
40GB HDD
SB Live

Az egyetlen közös alkatrész egy Chieftec 360W -os táp. Ma haveromtól kaptam valami noname 400W os tápot és megpróbáltam a gyengébbik gépet elindítani minden féle extra hardver nélkül(hálókártya, vinyó, hangkari), de azzal se indult el, bár ez a táp meg érdekes zömmögő hangot ad ki amikor rádugom az áramot, szóval gyanús, hogy meg van halva.
Az első konfig esetén két led található az alaplapon, az amelyik a dram power led kialszik kb 10sec után miután áramot kap.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8904) dfdfdf válasza kovsol (#8903) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hli lehet táp ás lap hiba is. De a táp valószinübb.
Zümmögős táp vagy kondi vagy tekercs hiba valószínű.

(#8905) dfdfdf válasza pixel06 (#8902) üzenetére


dfdfdf
őstag

Konfig? pontosan írd le kérlek

(#8906) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!
Elég kellemetlen helyzetbe futottam bele...
Elvállaltam egy gép újratelepítését,elkezdtem csinálni amit kell,adatok mentése stb...minden gond nélkül ment.
Ezután jött a windows telepítés,ami nem sikerült.Állandóan újraindult a gép telepítés közben (XP).Visszaállítottam mindent alapra a biosban,ezután simán felment az XP, csakhogy a programok telepítésekor vagy amikor gondolt egyet a gép vagy újraindult vagy csak simán leállt.Próbálgattam a ramokat, mindent,míg végül be raktam egy régi PCI-os VGA-t amivel tökéletesen ment a gép.
Ekkor gondoltam,hogy rossz a VGA (Ati R. 9200 Se AGP),vetettem egyet a gazdival (ATi R. 3450 AGP) viszont ezzel besem tölt a gép,leáll XP bootolás közben,ha visszateszem a PCI-os VGA-t akkor megy rendesen minden.
Szerintetek mi lehet a gond?Az alaplap AGP slotja vagy vezérlője szállhatott el?Valamit be kell állítani biosban,hogy menjen???

A konfig:
Lap: Asus p4p2-x
Proci: (amikor elhoztam egy 2Ghz Celeron volt benne) most egy 3Ghz-es P4 Northwood
2x512 Ram (egy kingmax, plussz egy noname, samsung chipekkel)
350W FSP táp
1x80GB és egy 200Gb vinyó

Ha valaki meg tudná mondani mi lehet a gond, nagyon hálás lennénk érte.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8907) joe2005 válasza ЯΞNΞGΔT (#8906) üzenetére


joe2005
senior tag

Nézz körül itt is

Lehet, hogy vissza kellene tenni a cerkát is. Ez egy x-es alaplap nem éppen a csúcsokat döngető lehetőségekkel. Akár a vezérlő is elszállhatott. BIOS-t is érdemes megnézni.
Szerintem ez lesz a lapod P4PE2-X

Az -x-es lapokat nagyon nem szeretem.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8908) pixel06 válasza dfdfdf (#8905) üzenetére


pixel06
csendes tag

lap:
asrock 770 extreme3

VGA:
MSI GTX 460 Hawk twin frozr 1gb ddr5

RAM:
Geil 2x2 gb kit 1600Mhz

CPU:
AMD Athlon II x4 640

táp:
corsair cmpsu-600cxeu

Privátra illik válaszolni....

(#8909) ЯΞNΞGΔT válasza joe2005 (#8907) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Igen,tudom,hogy nem egy 'hi-end" lap.
De lecserélni nem szeretném,mert akkor olyan költségbe verném a tulajt amit Ő nem akar (új proc,új memo,új vga, esetleg táp) - ugyanolyan 478-as lap pedig pénzkidobás lenne...
Lehet az lenne a legjobb ha vennék bele egy erősebb PCI-os kártyát?
Kipróbáltam a cerkával is természetesen, azzal is ugyanazt csinálta.
Ja és igen,elírtam P4PE2-X a lap.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8910) kyle23


kyle23
tag

Sziasztok!
Tegnapelőtt lefagyott a gépem mikor tesóm áthozta a pentdriveját. Akkor kinyomtam az egészet hosszasan a Power gomb nyomásával. Azóta nem csinál semmit. Bekapcsolom de a monitoron a kis lámpa csak villog a gép meg zúg. A monitor jó, az lepróbáltuk. Dell Optiplex gx270. szerintetek mi lehet a baj? Elszállt volna az integrált vga vagy nagyobb lehet a baj???

(#8911) joe2005 válasza ЯΞNΞGΔT (#8909) üzenetére


joe2005
senior tag

Ha akarod, elgondolkodsz rajta.
Hasonló helyzetben vennék egy barebone gépet használt márkás (dell, Hp, IBM) 10-15 eFt. Nem érdemes a régi lappal sokáig, amikor már problémák vannak, foglalkozni. Erős pci-s VGA 32 MB? Mennyiért? 2-3 eFt, erősebb proci 2 eFt, esetleg memória 4 eFt már 8-9 eFt-nál jársz és nem biztos, hogy megbízhatóan működik, akár 1 hétig is. Esetleg egészen csupasz márkás gépet is vehetsz olcsóbban Hdd-nélkül, mem nélkül, proci nélkül, esetleg felhasználhatod ebből a gépből származó cuccokkal.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8912) joe2005 válasza kyle23 (#8910) üzenetére


joe2005
senior tag

Részletes leírás:
Itt a hibaüzik
Itt a géped
Nézd meg, ha nem megy írj!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8913) ЯΞNΞGΔT válasza joe2005 (#8911) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Irodai munkára nem olyan rossz ez a gép.
3Ghz P4,1giga memóval.
Csak a vga-t kellene működésre bírni...

#8906 -re valakinek ötlete?

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8914) joe2005 válasza ЯΞNΞGΔT (#8913) üzenetére


joe2005
senior tag

Csak azért írtam a korábbit, hogy lehet nem fogod működésre bírni, csak egy csomó pénz ráköltésével. Nem biztos, hogy megéri.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8915) ЯΞNΞGΔT válasza joe2005 (#8914) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Van benne igazság.
Megpróbálok szerezni egy normálisabb alaplapot...olcsón

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8916) darál0w válasza darál0w (#8887) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

meglett a probléma oka.

a ~3 éves FSP táp megadta magát. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8917) Doby 88


Doby 88
csendes tag

sziasztok,én már feladtam és most a segítségeteket akarom kérni.Következő a konfiguráció:intel p4 630j proci,gigabyte ga 8i915p duo alplap,Gforce 7900gs videokari...bekapcsol,minden felpörög,de a monitoron nincs jel :/ elvittem pc bontoba,azt mondták h rossz a proci,kicseréltem,elindították,elindult jött kép.Haza,gépbekapcsol s nincs kép *_* ...a monitorom vadi új(laptopba átkötve müskszik) benq g992hdl,mivel a videokari dvi -os ezért átalakitót használtam s arra tippeltem h valszeg szar s ezért nem ad képet(mivel minden más megy)vettem 1 dvi-i is kábelt de semmi,kép nincs *_*
megőőőrülök,nemértem,hol a hiba??????????????? segííítséééégg !!!!!!!!!

(#8918) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az adatlapomban szereplő, múlt év decembere végén vásárolt konfiggal az alábbi problémám van:

Egy hete a BIOS-t kénytelen voltam frissíteni, mert a korábbi felcserélte, s rosszul detektálta a rendszerventillátorokat.

A BIOS frissítést, és a gép újraindítását követően a Windows7 természetesen alacsony felbontásban indult el; a VGA drivert és az összes többi drivert újból telepítette. Egyébként ez gond nélkül lezajlott; minden eszközt megtalált, majd újraindítást követően használatra kész volt.

Még örültem is, hogy a korábbi Windows változatokkal ellentétben egy meglévő rendszer "alatt" történő BIOS frissítés nem jelent feltétlenül szükséges rendszerújratelepítést.

Az öröm korai volt, mert 1-2 nap múlva a bekapcsolást követően nem indult el a Windows, ellenben egy a telepítőhöz hasonlatos ablak jelent meg, amely azt írta: "A Windows nem tudott elindulni. Probléma van valamely hardver konfigurációval, stb, stb, stb." Vagy valami hasonló szöveg.

Ilyenkor egy automatikus javítást próbált, amely természetesen nem járt sikerrel. (A rendszervisszaállítás nem működött, de eleve nem is működhet, mert ki van kapcsolva ez a funkció a merevlemezeken.)

Miután lefuttatta a javítást, kiírta, hogy nem sikerült kijavítania a hibát. Újraindítást követően viszont már ismét működött a Windows.

Aztóa már legalább 5-6 alkalommal eljátszotta ezt "hideg indítást" követően.

Lehet, hogy mégis szükséges a Windows7-et újratelepíteni, mert ez is olyan Win oprendszer, ami nem tűri, ha "alatta" az alaplapi BIOS-t kicserélik?

Esetleg ez a BIOS frissítéstől függetlenül egy Windows7-re visszavezethető hiba?

Esetleg valami más? (Remélem, nem! :( )

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdvözlettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#8919) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Mióta Win7 alatt futtatom a FarCry2 játékot időnként ezzel a a hiba üzenettel kilép. Nem indul újra csak a játékból lép ki.
Milyen erő forrás kevés neki a rendszeremben? A cuccaim az adataim közt megtalálhatóak.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8920) Doby 88


Doby 88
csendes tag

sziasztok,én már feladtam és most a segítségeteket akarom kérni.Következő a konfiguráció:intel p4 630j proci,gigabyte ga 8i915p duo alplap,Gforce 7900gs videokari...bekapcsol,minden felpörög,de a monitoron nincs jel :/ elvittem pc bontoba,azt mondták h rossz a proci,kicseréltem,elindították,elindult jött kép.Haza,gépbekapcsol s nincs kép *_* ...a monitorom vadi új(laptopba átkötve müskszik) benq g992hdl,mivel a videokari dvi -os ezért átalakitót használtam s arra tippeltem h valszeg szar s ezért nem ad képet(mivel minden más megy)vettem 1 dvi-i is kábelt de semmi,kép nincs *_*
megőőőrülök,nemértem,hol a hiba??????????????? segííítséééégg !!!!!!!!!
.

(#8921) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy ha egy kicsit magára hagyom a gépet akkor automatikusan újraindul.Gondolok arra,hogy torrentezéshez bekapcsolva hagyom a gépet,de volt már olyan is,amikor csak kb. 10 percre hagytam ott és mikor visszamentem akkor már indítás utáni állapotban volt.De ha folyamatosan használom akkor nincs semmi gond.Otthagyáskor kikapcsolom a monitort és kész.Mikor visszatérek akkor meg sehol semmi csak úgy megy és nem csinálja azt amiért bekapcsolva hagytam.Szerintetek mi lehet a probléma?

Mostanában ezek történtek a géppel:
-kicseréltem a dvd írót
-biost frissítettem
-új cpu hűtőt kapott

Gondolom ezekből max. az új bios lehet a ludas.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#8922) Pete83


Pete83
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek srácok vagy akár lányok!:)

Adott egy konfig:

Asus P5K-E Wifi
Intel E 8400
1x1Gb Crucial Ballistix Tracer 1066Mhz DDR2
Seagate 500Gb Sata II
NEC Sata DVD író
MSI 7300GS 128Mb
Gigabyte Superb 460W

Amikor kapcsolnám be a gépet, akkor csak annyit csinál, hogy a rendszer ventilátorok felpörögnek 3-4mp-re és újra indul. Folyamatosan újraindul. Monitoron semmi kép, postig se jut el.
Mi lehet a gond? Találkozott már valaki ilyen hibával?
1 hónappal ezelőtt még ment a gép egy hibás (csíkozódó) videokártyával, de azt kivettem belőle és bele tettem egy másikat. De meg se tudtam nézni, mert jött a folyamatos újraindulás.
Kivettem a ramot meg a VGA-t, de úgy is újraindul folyamatosan!
A tápot azóta leteszteltem és azzal nincs gond!

Köszönöm előre is!
Pete

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#8923) dbala


dbala
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. A gépem nem indul el csak csökkentett módban. Mikor bekapcsolom elkezd csíkozódni, lásd majd a képeken. Normál módban tölti a windows majd fekete képerőnyő és kikapcsol a monitorom készenléti üzemmódba. Csökkentett módban is csíkos és 640*480-ról nem lehet megváltoztatni a felbontást pedig széles képernyős monitorom van. A boot is csíikos. Kivettem a vga kártyát majd visszatettem, kiporszívóztam az egész gépet, mert először arra gondoltam, hogy valami érintkezési hiba lehet. De már 20 bekapcsolás után is ezt csinálja.
Vírus elvileg nincs rajta a héten volt nod, spybot, adaware futtatva. A nod egyébként állandóan működik.
Asus p5kc
2*1gb geil memória
geforce 7600gs vga kártya

A gép több éve tökéletesen megy. Tegnap csinálta először de akkor még csökkentett módban nem volt csík majd újraindítás után jó lett. Ma újra ez lett vele de már csökkentett módban is rossz.

(#8924) Doby 88


Doby 88
csendes tag

sziasztok,én már feladtam és most a segítségeteket akarom kérni.Következő a konfiguráció:intel p4 630j proci,gigabyte ga 8i915p duo alplap,Gforce 7900gs videokari...bekapcsol,minden felpörög,de a monitoron nincs jel :/ elvittem pc bontoba,azt mondták h rossz a proci,kicseréltem,elindították,elindult jött kép.Haza,gépbekapcsol s nincs kép *_* ...a monitorom vadi új(laptopba átkötve müskszik) benq g992hdl,mivel a videokari dvi -os ezért átalakitót használtam s arra tippeltem h valszeg szar s ezért nem ad képet(mivel minden más megy)vettem 1 dvi-i is kábelt de semmi,kép nincs *_*
megőőőrülök,nemértem,hol a hiba??????????????? segííítséééégg !!!!!!!!!

(#8925) chabusch


chabusch
tag

Sziasztok! Sajnos nekem is van egy nem induló gépem és pár tippet szeretnék kérni. Bocsi, ha néha hülyeséget irok, de a droidon nem latszik, hogy mit gépelek.

A konfig lényegi eleme egy asus a45 ag táp és egy gigabyte 945p-ds3 alaplap. Régi hibája, hogy néha nem indul, ilyenkor amikor ráadom az áramot, megvillan a táp izzója és "megpingeli" a ventiket (az összeset, a házet es a tápét is) de a bekapcs gombra nem csinál semmit. Ilyenkor két-három ütés után magához tért :)

Ma kicseréltem a hátsó ventit (alaplapra csatlakoztatott), és azóta a fenti hiba van. Szetszedtem, összeraktam az egész gépet, de semmi, csak tápvillanás és venti-ping, amikor áramot kap. A bekapcs gombra nem történik semmi. Mellesleg amikor levettem az alaplapról a tápot és úgy adtam áramot a tápra, nem volt se villanás, se ventimozgás.

Szerintetek melyik a sanszosabb? A táp vagy az alaplap? Előre is köszönöm!

(#8926) sss válasza chabusch (#8925) üzenetére


sss
senior tag

Ha van rá lehetőség akkor próbáld meg másik táppal mondenképp. Lehet h eddig is kevés volt a gépnek, és a másik ventit már nem bírja el.

[ Szerkesztve ]

(#8927) sss válasza dbala (#8923) üzenetére


sss
senior tag

Lehet h haldoklik a vga, esetleg másik drivert próbálj meg, de a legjobb lenne másik vga-val kipróbálni. Esetleg nem melegszik túl a kártya?

(#8928) sss válasza Pete83 (#8922) üzenetére


sss
senior tag

Vmi speaker csipogás nincs? Régi vga-val működik? Ramot/vga-t teszteld le másik gépben. A tápot hasonló fogyasztású gépben tesztelted?

(#8929) joe2005 válasza chabusch (#8925) üzenetére


joe2005
senior tag

Így indítottad, vagy csak 220 be és nézed a tápot messziről? egy kis segítség
Esélyes az alaplap is, teljesen lebontottad akkor a bekapcs gomb vezetékét is leszedted, ha megérinted, pl. csavarhúzóval a kapcsokat az alaplapon, akkor sem indul?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8930) chabusch válasza joe2005 (#8929) üzenetére


chabusch
tag

Köszi a tippet, kipróbáltam. A táp ps-on + com -ra szépen elindul, a dvd, stb bekapcsol. És az alaplapon is összeérintettem a powert, de meg se nyekken, pedig tiszták a pöckök, nincsenek korrodálódva, vagy ilyesmi. Gondolom, ez alaplapot jelent.

(#8931) chabusch válasza sss (#8926) üzenetére


chabusch
tag

Köszi, sajna venti nélkül sen indul. Meg anno direkt túlmeretes volt ez a 450 watt, simán bírnia kéne. Valszeg nem bírta a bolygatást és végleg elszállt benne a kontaktos valami.

(#8932) joe2005 válasza chabusch (#8930) üzenetére


joe2005
senior tag

Esetleg alaplap ki, átnéz, kondi megvizsgál, megszagol (savanyú-e) :), összerakni az asztalon rá a táp és újra lehet próbálni, ha nem jön össze alkatrésznek megtart és venni egy másikat. Más ötletem nincs.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8933) chabusch válasza joe2005 (#8932) üzenetére


chabusch
tag

Szerintem az alaplap szakrális megsemmisítés alanya lesz :) köszi mégegyszer.

(#8934) Pete83 válasza sss (#8928) üzenetére


Pete83
csendes tag

Nincs semmi csipogó a gépbe, ergo nem hallok semmit.:)
Régi VGAval ma fogom tesztelni!
Ramot meg a másik VGAt leteszteltem és az jó!
Tápot megnéztem, de csak üresben! (Zöld-fekete vezeték összekapcsolása)

De nem úgy van, ha mondjuk kiveszem a ramot meg a VGAt, akkor is pörögni kéne a rendszer ventiknek, ha az alaplapra vannak kötve?

Köszönöm:R

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#8935) feco100


feco100
tag

Esetleg erre valaki???

Olyan problémám van,hogy ha egy kicsit magára hagyom a gépet akkor automatikusan újraindul.Gondolok arra,hogy torrentezéshez bekapcsolva hagyom a gépet,de volt már olyan is,amikor csak kb. 10 percre hagytam ott és mikor visszamentem akkor már indítás utáni állapotban volt.De ha folyamatosan használom akkor nincs semmi gond.Otthagyáskor kikapcsolom a monitort és kész.Mikor visszatérek akkor meg sehol semmi csak úgy megy és nem csinálja azt amiért bekapcsolva hagytam.Szerintetek mi lehet a probléma?
Mostanában ezek történtek a géppel:
-kicseréltem a dvd írót
-biost frissítettem
-új cpu hűtőt kapott

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#8936) Doby 88


Doby 88
csendes tag

sziasztok,én már feladtam és most a segítségeteket akarom kérni.Következő a konfiguráció:intel p4 630j proci,gigabyte ga 8i915p duo alplap,Gforce 7900gs videokari...bekapcsol,minden felpörög,de a monitoron nincs jel :/ elvittem pc bontoba,azt mondták h rossz a proci,kicseréltem,elindították,elindult jött kép.Haza,gépbekapcsol s nincs kép *_* ...a monitorom vadi új(laptopba átkötve müskszik) benq g992hdl,mivel a videokari dvi -os ezért átalakitót használtam s arra tippeltem h valszeg szar s ezért nem ad képet(mivel minden más megy)vettem 1 dvi-i is kábelt de semmi,kép nincs *_*

(#8937) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok! Volna egy kis gond amihez segítség kéne. A következőket produkálja a masima:
Bekapcsoláskor nem indul el az XP hanem sötét marad a képernyő jó darabig aztán magától újra indul a gép. Van, hogy többször megcsinálka egymás után mire elindul de van, hogy el sem indul és a sötét képernyőnél”megakad”. A másik, hogy amikor rendesen bebútól akkor random időközonként újra indul és kezdi az egśzet elölről. Vírus elvileg nincs rajta. Többféle keresőt is lefutattunk? Az XP is frissen lett telepítve. Semmi nem segített idáig.
Volna valmi ötletetek a hibajelenség elhárítására? Hallottam olyat is, hogy vannak programok amikkel meg lehet nézni, hogy nem hibás-e valamelyik hardver mert az is okozhat ilyesmit. Annyi még hozzá tartozik, hogy nincs semilyen hangjelzés, pittyegés bootolás előtt-közben.

(#8938) Pete83 válasza Anulu79 (#8937) üzenetére


Pete83
csendes tag

Nekem kicsit táp gyanús...

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#8939) SirKero


SirKero
őstag

Erre (#8919) senkinek nincs ötlete?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8940) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Most raktam össze egy zsír új gépet,minden iponról lett vásárolva.
Ez a gép:
FSP FSP350-60APN
ASROCK N68C-GS UCC
AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX
2GB ram

Összeraktam,nem kapcsol be.Leellenőriztem,a táp be van kapcsolva,24 pines bedugva,6 pines bedugva az alaplap-ba.A power kábelt bekötöttem az alaplapra a leírás szerint.(ezt többször is próbáltam máshova bedugni is)Nem akar bekapcsolni.Mindent kihúztma,ramokat is kivettem,így sem.Kipóráltam,ez a táp egy másik gépben jó.Bármilyen ötlet?Esetleg a zsír új gépet nem kell mondjuk máshogy indítani,áthelyezni egy jumpert,ilyesmi?

(#8941) Kallio


Kallio
csendes tag

Hali!
Nekem olyan problémám lenne hogy a gép állandóan kékhalálozott, napi 1-2 alkalommal, mindig más-más szöveggel. Na most az történt hogy egy szokásos kékhalál után újraindul a gép, windows betöltésnél kifagy, reset, és utána már semmi. Bekapcsolom felpörögnek a ventik, de nincs kép, alaplap se sípol. Kiveszem a videókártyát, ramot, úgy se sípol. Proci húzva volt, Core 2 Duo E6420 2.13 GHz-ről 3.00 GHz-re. Feszültséget sosem emeltem, csak órajelet. Viszont szerintem nem ezért voltak a kékhalálok, mert már a húzás előtt is ezt csinálta.
Procinak biztos hogy nincs baja, nem melegedett, másik gépbe átrakva működött. Tápot is kipróbáltuk másik gépbe, és az is működött, bár gyengébb gépbe lett kipróbálva. Hát akkor gondoltam biztos alaplap lesz, ha a vinyó lenne rossz azt kiírná. Vettem is egy másikat, összerakom, ugyanaz.... :F

(#8942) bluyoo válasza Kallio (#8941) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mielőtt új lapot vennél rakj bele egy másik gombelemet a biosnak hátha.....
HollyBoni
A CPU jól van benne?
SirKero
Nekem is előugrik néha idáig nem találtam rá megoldást sajnos.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#8943) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
A gépem nem akar indulni. Az xp felirat még bejön, de utána újraindul az egész. Mi lehet a probléma?

(#8944) bluyoo válasza zenwalk (#8943) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Általában tuningnál jelentkezik ez a hiba ha nem bírja a config a beállított értékeket.
Próbálj egy kis plusz feszt adni a ramoknak +"4db ramnál már kell az NB-nek is +fesz"főleg tunignál.Ha nem tuningolsz egy bios reset talán megoldja a gondod.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#8945) Doby 88


Doby 88
csendes tag

sziasztok,én már feladtam és most a segítségeteket akarom kérni.Következő a konfiguráció:intel p4 630j proci,gigabyte ga 8i915p duo alplap,Gforce 7900gs videokari...bekapcsol,minden felpörög,de a monitoron nincs jel :/ elvittem pc bontoba,azt mondták h rossz a proci,kicseréltem,elindították,elindult jött kép.Haza,gépbekapcsol s nincs kép *_* ...a monitorom vadi új(laptopba átkötve müskszik) benq g992hdl,mivel a videokari dvi -os ezért átalakitót használtam s arra tippeltem h valszeg szar s ezért nem ad képet(mivel minden más megy)vettem 1 dvi-i is kábelt de semmi,kép nincs *_*

(#8946) bluyoo válasza HollyBoni (#8940) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kicsit utánaolvastam a CPU-d csak a P1.10 bios ismeri fel [link]

Bazinga!

(#8947) zenwalk válasza bluyoo (#8944) üzenetére


zenwalk
senior tag

bios reset annyit jelent, hogy kiveszem az elemet? táp gond nem lehet? ismerősöm gépe. tuning nem volt. este kikapcsolta, reggel már nem tudta bekapcsolni ha biost resetelem akkor újra be kell állítani bootoási sorrendet meg mindent?

[ Szerkesztve ]

(#8948) bluyoo válasza zenwalk (#8947) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az elem vagy a BIOS IC környékén van egy két állású jumper. - clr vagy clerC vagy vmi ehez hasonló van a környékére szitázva.
Ha átkötöd és megpróbálod bekapcsolni a gépet és nem megy, akkor biztos eltaláltad a clear CMOS-t
Utána visszarakod eredeti helyére, és bekapcsolod a BIOS-t, majd lehet benne bányázgatni és újraállítgatni."
Mondjuk a táp kikapcsol elem ki vár egy kicsit ugyanolyan hatásos.

Bazinga!

(#8949) zenwalk válasza bluyoo (#8948) üzenetére


zenwalk
senior tag

köszi a segítséget

(#8950) HollyBoni válasza bluyoo (#8946) üzenetére


HollyBoni
veterán

Értem!Ezért nem kapcsol be a gép?Gondolom így biost sem lehet frissíteni,csak más procival igaz? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.