Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#855) CASper666 válasza liquidmoon (#854) üzenetére


CASper666
tag

Hali.
Mutatós darab! :)
Szerintem majd egy hosszabb csövet azért szerezz be hozzá ha lesz alkalmad! ;]

Azt tanácsolnám mindenekelőtt tisztítsd át az alkatrészeket, ha még nem tetted meg! Nem lehet tudni hol tárolták, pl. mennyi por mehetett a csőbe, stb...
Az üveget és a fémrészt is elég átöblögetni, majd száradni hagyni. A csövet célszerű legelőször is kifújkálni, utána kicsit hajtogasd meg, ''harmónikázz'' vele (csak óvatosan, nehogy eltörd! ;] ) hogy a cső belsejében esetlegesen lerakódott por lepattogjon, majd újra fújd ki! Ha gondolod azt is átöblítheted vízzel, én csak ritkán szoktam.
Ha ezzel megvagy ellenőrizd a tömítéseket! Ezt úgy a legegyszerűbb ha összeszereled a pipát üresen, és beleszívsz a csőbe, akkor persze jön a levegő (nincs eldugulva sehol).Utána szorítsd a kezed a kerámia tetejére hogy ott ne jusson be levegő, és ha megszívod most nem szabad hogy jöjjön levegő a csőből. Ha jön, akkor valamelyik összetételnél nem tömít rendesen. :(( -Ha rájössz hogy hol ereszt, pótolhatod a szigetelést bármivel (pl. szigetelőszalag, papírzsepi).

A kétalmás szerintem jó választás kezdésnek. Finom íze van, és nagyon jó az illata is. Úgy láttam szénfogó csipeszt kaptál hozzá, azt érdemes használni, mert kézben nehéz gyújtani a szenet :DDD .
Ne tedd tele a kerámiát dohánnyal, maradjon 4-5mm hely a fólia alatt! Megtömködni csak annyira kell hogy ne legyen nagyon levegősen, de azért szívni is tudd majd.
Használj alufóliagyürüt a dohány és a szén alatt lévő fólia közé! Ha visszaolvasol pár hsz.-t, megtalálod a képeket róla hogy hogy is néz ki. ;] (814. hsz)

Én minden használat után tisztítom, de nem kötelező. Azért 5-6 menet után már mindenképp érdemes.
Tisztításról is olvashatsz a régebbi hozzászólások közt. (A 749.-nél szálltam be, pont tisztítási témában :DDD )

Hát ''röviden'' ennyi. Jó pipázást!



[Szerkesztve]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.