Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gondosch válasza Gergello (#191) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Sajnos, de mégis szerencsére, a bejött vizipipákat eladtuk, nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan elfogynak.A weboldalra sem volt időm feltenni, mert egy db. sem maradt, hogy lefotózzam:)
De sebaj, mert most dupla mennyiséget rendeltem és szerdán már Magyarországon lessz a következő szállítmány, ami azt jelenti, hogy legkésőbb pénteken a nagykerben lessz az áru.Remélem, lessz annyi időm, hogy lefotózzam és feltegyem őket az oldalamra.
Makóra is küldök párat, érdeklődj a ''Filléres bolt''-ban, Széchenyi tér 8.



[Szerkesztve]

(#202) dat válasza hitoshi (#200) üzenetére


dat
senior tag

Nem hinném hogy bármi baja lenne, miután kimostad, hagyd megszáradni.

Teljesen szagtalanra nem tudod kimosni sztem. Az enyémnek is van szaga (inkább illata:) ) önmagában is. Ez van.

(#203) Gondosch válasza NoLF (#187) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Szia Nolf, megjöttek a vizipipák (második szállítmány), fent vannak az oldalamon. www.filleres.gportal.hu

(#204) MyKonzerv válasza Gondosch (#203) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

dohányok milyen árban vannak?
hány gramm, hány forint?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#205) tomcs


tomcs
őstag

ez a topik kedvet csinalt hogy kiprobaljam a pipamat amit a nyaron vettem tuneziaban :)

meg ott vettem hozza par csomag dohanyt meg szenet is, csak amikor haverral probaltuk nem sikerult jol begyujtani a szenet. probalkoztam zippo toltovel meg ilyesmivel de telleg a gaztuzhely a legjobb :)

most itt van mellettem es szepen fustolgok :)

viszont mar latom hogy a dohany keves lesz. csak 3 pici csomag van, megmertem meg 50g sincs, nevlegesen olyan 30 le7 mert a csomagoloval egyutt 40 kurul vannak.

van bananos, barackos meg epres, barack egesz jo, de a sokak altal dicsert almara en is kivancsi lettem :)

majd ha m1ek be 1etemre le7 elugrok venni, akkor most a hentesnel jobb venni vagy a zoldsegesnel a corwin korul?

(egyebkent nem vmi nagy szam a pipa, tomitese semmi se volt csinaltam neki szigszalagbol meg majd kell hozza egy hosszu szipka is. de azert mukodik :)

(#206) Gondosch válasza MyKonzerv (#204) üzenetére


Gondosch
csendes tag

MyKonzerv---> a 186 számú hozzászólásomban találhatod a dohány árakat. Most már van 250 g-os is. Az arab árusoknál 1000-1200 ft., nálunk, nagyker: 690.- , kisker(egy doboz):890.-.
Nálunk azért olcsóbb, mert sokat hozunk Sziriából.
Nagykerünk címét és a kisker boltjainkét a honlapomon találhatod: www.filleres.gportal.hu -n.

(#207) Gondosch


Gondosch
csendes tag

Kedves szerkesztők!
Mint láttátok, hozzászólásaimban beírtam a honlapom címét, remélem nem gond, ennek fejében, az én honlapomon, a vizipipáknál, a ti weboldalatokat is feltüntettem, remélem sokan látogatnak majd ide:)
Tisztelettel: Gondosch

(#208) baky


baky
csendes tag

hali! most akarok venni énis vizipipát! mostanába tesztelgettem 1-2t..az lenne a kérdésem hogy milyet érdemes venni a tetejét tekintve!pesten a boltokban szinte mindenhol kerámia dohánytartost láttam! amit probáltam az viszont fém tartos volt! melyiket érdemes,miben különbözik a 2?? a másik hogy kicsik voltak azok a tartok szoval kb egy 8 cm-es jo lenne.. -10-15 ezret szánnák rá..mit ajánlotok?a westendbe az ujságos bolba a kajálo részén ott vannak nekem tetszö pipák..azokrol van vmi véleményetek? létezik olyan hogy csak disz pipa,szoval nem használhato a célra?vagy csak nem jol összerakott pipák vannak? szoval aki tud az segitsen..köszi

[Szerkesztve]

(#209) dat válasza baky (#208) üzenetére


dat
senior tag

Olvasgasd végig a topicot és a benne található két címen (Corvin mellett illetve Karinthy úti villamosmegálló) nézz szét, össze sem hasonlítható a westendes béna kínálattal. Árban sem...

(#210) baky


baky
csendes tag

Kösz DAT! végigolvastam már amugy mielött irtam! de volt aki azt irta hogy vett abban a hentesboltba és mégis mindenféle szar ize voolt...szoval nemtom még mindig hol járnák a legjobban!

(#211) baky


baky
csendes tag

Hali Gondosch! vannak most vizipipáid? ha egy kellene és a legnagyobb az mennyibe kerülne?hol lehet megnézni,és mikor öket?

(#212) dat válasza baky (#210) üzenetére


dat
senior tag

ilyet te hol olvastál????

(#213) Gergello


Gergello
addikt

tisztításról tudtok mondani vmit? mert már szivaccsal+tiszta vízzel kitörölgettem azt a kerámia tartót amibe a dohány rakom, de még érezni rajta az eper szagát, mivel tüntessem el? nem akarom, hogy összekveredjen majd a szombati almával

(#214) dat válasza Gergello (#213) üzenetére


dat
senior tag

túl sokat nem tudsz vele kezdeni....

Annyira nem fog zavarni a másik dohány mellett..

(#215) Gergello válasza dat (#214) üzenetére


Gergello
addikt

thx, jó cucc ez csak még szivárog egy kicsit
dohány meg a szén milyen árban van kb?

(#216) dat válasza Gergello (#215) üzenetére


dat
senior tag

250g-os dohány kb 1000-1200Ft, a szén meg változó, attól függ milyen és hol veszed. Lehet kapni zsákos kiszerelésben a hentesnél, érdemes arramenni..

(#217) baky válasza dat (#216) üzenetére


baky
csendes tag

DAT! köszi mostmár mind1,de amugy itt olvastam azt! megvettem,illetve kaptam a pipát! a ferenc köruti boltba,amit mondtál, a hentesné 17E volt itt meg csak 12.és elég stabilnak tünik az egész,jol is zár..remélem nem lessz vele probléma!

(#218) dat válasza baky (#217) üzenetére


dat
senior tag

Használd egészséggel (és mértékkel :) )

(#219) Gondosch válasza Gergello (#191) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Kedves Gergello, megérkeztek Makóra a vizipipák, szeretettel várnak a ''Filléres bolt''-ban.
Makó, Széchenyi tér 8
Telefon: 06-62-211-409 ; 06-20-9431-369
E-mail: hetiplusz@teleline.
Tisztelettel: Gondosch

(#220) Gondosch válasza baky (#211) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Hali Baky:) Basszus, én is újonc vagyok itt és nem tudtam, hogy ha a kedvenceknél ráklikkelek a Nargile-ra, mindig arra a lapra ugrik, ahol a kedvencek közé mentettem:(
Tehát, amikor (mindennap) beléptem bejelentkezés nélkül, mindig a te 210-es hozzászólásod volt az utolsó:) Még mérgelődtem is, hogy miért nem ír senki?:) :U
Nos, most már késő, látom, vásároltál vízipipát, remélem, jól szuperál, de azért válaszolok.

Én három méretet tartok, 35, 45, 60 cm. Az árak: 3000.-, 4000.-, 5000.-(kisker,1 db.= +30%), de igény szerint, akár 120-150 centissel is tudok szolgálni, mivelhogy most már van raktáron, de csak kísérleti jelleggel, pár darab. Nincsenek még belistázva, mert nem volt igény nagyobbakra.
Nem győzöm írni, hogy nézzétek meg a honlapomat( www.filleres.gportal.hu ), ott az árak is meg vannak adva, összeszerelési útmutató is van.A vendégkönyvben vagy e-mailben az igényeket is be(meg) lehet írni!
Ami a dohányt illeti, nem kell 1000-1200 f t.-ért vásárolni 250 g.-osat, amikor nálunk ugyanaz majdnem félárban van, 690.--ért. De ha egy csomag dohányt is veszel, kisker árban, az is csak 890.-, 310 ft.-al olcsóbb. Ha a weboldalon megnézitek a boltjaink címeit, rájöhettek, hogy nem csak Bp.-en, hanem az ország több pontján is meg tudjátok venni e termékeket.
Na, mindegy, ha dohány vagy szén kell, látogasd meg valamelyik boltunkat, és biztos lehetsz abban, hogy a legjobb árban juthatsz hozzá!:)
Ígérem, hogy most már odafigyelek, hogy a legutóbbi hozzászóláshoz klikkeljek, még egyszer elnézést a zöldfülűségemért:)))
Még egyszer: www.filleres.gportal.hu
Üdv.:Gondosch

(#221) plusz


plusz
újonc

Kedves Vízipipások!

Még nagyon kopasz vagyok a fórumotokon, Gondosch tag révén kerültem kapcsolatba veletek. Igazán csak elméleti ismereteim vannak a vízipipálásról, habár a Makói üzletbe már valóban megérkeztek. Dohány és szén még nem kapható, de igény esetén az is megoldásra kerül.
Kérésem lenne a már senior tagokhoz, hogy az alapvető kezelés mellett, (vagy még azt is) a pipázás általuk kipróbált módjait elmondanák, még akkor is ha ez számukra már megszokott, mindennapi dolog. Mivel egy új pipásnak minden trükk új. :R

Előre is köszönöm mindenkinek. :C

József

(#222) picsirti


picsirti
tag

Sziasztok! Tegnap meghozták a vízipipámat Egyiptomból, így én is beléptem a táborotokba engedelmetekkel :) A nargile 2 személyes, majd rakok fel fotót róla, addig is tesztelem a ''kétalmásat''. Jó pipázást mindenkinek. Üdv: picsirti

(#223) rebel56 válasza Gondosch (#220) üzenetére


rebel56
tag

Szia!
Postai csomagküldést vállalsz? Ha felutaznék Pestre, melyik az a bolt, amelyikben nincs átmeneti készlethiány és biztosan kaphatok egy 35 cm-es pipát?
Előre is kösz.

(#224) baky


baky
csendes tag

Köszi Gondosch a kielégitö választ! hát igen már máshol megvettem!elmentem azért megnézni a 8.ker-i boltba,csak én nagyobb pipát akartam! utána meg akartunk dohányt venni és a srác azt mondta hogy most nemtud adni csak pipával együtt..ez van,másnapra amugy lett volna..:) DAT vagy valaki hozzáértö: amit vettem pipát a corvin mozi melletti boltba,ithon néztem meg hogy a vizbe lógó csőn kivül a másik kicsi nincs rajta...az mennyire probléma??vett már vki ott pipáT? csak mert amit ln eddig teszteltem azon volt 3-4centis csö,ezen meg csak lyuk van! azért nem probáltam még ki mert csak születés napomra adják oda! :(

(#225) dat válasza baky (#224) üzenetére


dat
senior tag

nem nagyon értem a kérdést...
a vízbe nyilván egy cső lóg bele..
milyen ''másik kicsi'' hiányzik???

(#226) V.ki


V.ki
aktív tag

Szevasztok!

Miután utánaolvastam ennek a vízipipa dolognak,és a leírt tapasztalatok,képek,etc. alapján tetszik a dolog.
Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e valahol Egerben vagy körzetében vízipipához és dohányhoz jutni?
Ja,és még egy: Ez tényleg nem köhögtet meg?Spec. én a sima cigifüsttől is megfulladok...:B
Válaszaitokat köszönöm. :R

[Szerkesztve]

(#227) Gondosch válasza rebel56 (#223) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Szia Rebel 56! Küld el a rendelésedet( a www.filleres.gportal.hu -n nézheted meg a pipákat) a gondosch@dominet.hu -ra, várd meg a visszaigazolást(kb.1 nap) és már repül feléd a kiválasztott vízipipa+ dohány meg szén, persze ha kell. Postai költséget illetően nem tudok infót, mert eddig így még nem küldtünk senkinek, de a lényeg, hogy utánvéttel fogjuk küldeni.Sztem nem lehet több 500 Ft.-nál.
Köszi a megkeresést.

(#228) Gondosch válasza V.ki (#226) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Szevasz V.ki!
A köhögéssel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy több nemdohányzó ismerősöm is kipróbálta és nem panaszkodtak. Egerben nincs üzletünk, de neked is küldhetünk postai utánvéttel, ha elhatároztad, hogy veszel egyet.Ha érdekel,nézd meg a honlapunkat.Ciao.

(#229) Gondosch válasza baky (#224) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Baky, bocs, a srác még nem tudta, hogy külön is adhat dohányt és szenet :R
Keddtől már biztos, hogy külön is lehet vásárolni ezeket, a Práter u.-i boltban, meg a többiben is.
Csak egy cső( réz) van az elosztó test alján, én sem tudok arról, hogy kettőnek kellene lennie.Attól függetlenül, ha valamelyik ismerősöd venni szeretne egy vízipipát, nyugodtan írjatok nekem és akkorát is hozok mint egy ház, ha kell :Y ,persze az ár is arányosan nő.

(#230) dat válasza V.ki (#226) üzenetére


dat
senior tag

Hajrá egriek... eredetileg én is az vagyok :)

(#231) V.ki válasza Gondosch (#228) üzenetére


V.ki
aktív tag

Szép vízipipáitok vannak,szerintem az ünnepek körül valószínűleg rendelek Tőletek egyet.
:C

[Szerkesztve]

(#232) Alvaz


Alvaz
csendes tag

Hello.
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy hol lehet vizipipát tokostul kapni. Én olyan közepes méretűre gondoltam, de eddig csak egyszemélyest láttam dobozzal :(((

(#233) Gondosch válasza Alvaz (#232) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Szia Alvaz, www.filleres.gportal.hu -n nézelődj. Az oldalon nincs kétszemélyes vízipipa, de ha konkrét elképzelésed van, irj egy e-mailt a gondosch@dominet.hu -ra és pár napon belül a rendelkezésedre áll a termék.Akár postán is elküldhetjük neked.A központi raktárunkban mindenféle pipa van, kicsi, közepes, nagy vagy oriás és még kétszemélyes is, tokostul vonostul.Üdv.:Gondosch

[Szerkesztve]

(#234) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok, lenne pár kérdésem:

Egy távoli ismerősöm rendszeresen jár ki törökországba (mivel török), így lehet, hogy rá tudom bírni egy pipa behozására.
Kérdésem, hogy ott lehet-e olyan olcsón kapni, mint szíriában, egyiptomban, stb?
Ha igen, mikre ügyeljen vásárlásnál?
Milyen kiegészítőket hozzon mellé? (szén, dohány, ésmég?) Ezekből esetleg van valami márka, vagy típus, amit érdemesebb?

Esetleg egy vizipipa guru megkereshetne msn-en vagy icq-n, oszt társaloghatnánk az egészről :)


Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#235) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

up

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#236) Gergello válasza Gondosch (#219) üzenetére


Gergello
addikt

köszi, pipát közben szereztem de dohányért majd beugrok úgyis szoktam Makón járni, Szegeden nem tudom mennyi......

(#237) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Nem hiszem el, hogy senki nem jár erre... :Y

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#238) NoLF válasza Mosqu!to (#237) üzenetére


NoLF
addikt

de, csak ritkán. ha nagyon olcsó (5-9 ezer hufnak megfelelő) összegért tud hozni akkor hozzon, de 10 körül már itthon is szépeket lehet kapni, dohány és szénválaszték pedig itthon is van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#239) Mosqu!to válasza NoLF (#238) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Persze, nem is hozatnék, ha 5-6e -nél drágább lenne.
Néztem is itt lejjebb, hogy a 60 centis 6500 Ft-ért már kapható, ami igen kedvező a Chills és társaihoz képest. A dohány-szén oké, hogy van itthon is, nade van olyan olcsón, mint odakint?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#240) Gondosch válasza Mosqu!to (#239) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Kedves Mosquito, odakint drágább a pipa is meg a dohány +szén is, hacsak nem importálod:)
De ahol a 6500 Ft.-os 60 cm.-s v.pipát láttad, pár sorral lejebb a dohány és szén árait is megtekinthetted volna:)
Tőlem hozhattok kintről, de hidd el nekem , hogy azok sem jobbak mint a miéink( annál drágábbak).Mivelhogy Sziriából hozzuk és nem egy Magyarországi vagy kínai műhelyben pakoljuk össze őket,eredetinek minősítem termékeinket.
Nem értem, hogy a magyar ember miért akar mindig , mindent kűlföldröl hozni(1 darabos tételre értem), az itthon vásárolt termékek, pláné az exotikusak, mind onnan származnak!!! Nem akarom erőltetni, de picit nevetségesnek tartom, hogy egyes emberek nem hisznek a Magyarországon kapható termékekben.Kivételesen, a vízipipák csak arab országokban gyártódnak, de nem kizárt, hogy nemsokára már a kínaiak is ráállnak.Na és, hisz manapság ,midem termék Kínában gyártódik, még a legmárkásabbak is!!!
Fel kellene vinnem a pipák árát 10-15 ezer Ft.-ra( 3-5000 helyett), talán akkor el lehetne hinni, hogy eredeti???? Viszont én a ''Jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint'' híve vagyok, tehát maradok a kis haszonnál!!!! Csak az esik sokszor rosszul, hogy még így is inkább drágábban vásárolnak az emberek, mert azt hiszik, hogy az jobb és nem tudják, hogy nagyobb haszonnal árúsítanak a kűlföldiek, vagy a hazai úgymondott ''butokosok''.
Pl.:Egy fazonnal együtt importáltam ''Casio'' óraszíjat, az import ára 60 Ft. volt, én 80 Ft.-ért árultam, ő 990.--ért és érdekes módon majdnem annyit adott el mint én.Tőle senki nem kérdezett semmit, éntőlem, meg mindenki azt kérdezte, hogy nem-e kínai a termék?,......hát persze, hogy az, mert az eredeti is Kínában készűl, de az ő terméke, az ár miatt hitelesebbnek bizonyult:))))) No comment:)))

(#241) dat válasza Gondosch (#240) üzenetére


dat
senior tag

Kedves Gondosch!

Nem tudom honna veszed hogy odakinnt annyival drágább lenne a pipa.

Olvasd vissza a fórumot, hányan hozattak külföldről maguknak pipát (nyaralás alkalmával ismerős megveszi, stb.). Ami itthon 10k (80-100centis pipák), az odakinnt dohányostul mindenestül nemritkán 4k....

(#242) Mosqu!to válasza Gondosch (#240) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Kedves Gondosch!

Erősen félreértetted a hozzászólásom. Nem azért szeretnék külföldről hozatni, mert a tietek gagyi, hanem mert reménykedem, hogy külföldön még olcsóbb.
Csak hogy pár példával éljek, és leginkább exotikus termékekkel:
-Paintball markert rendeltem komplett felszereléssel 80e Ft-ból->itthon csak a fegyver 80.
-Napszemüveget rendeltem szállítással utalással mindennel együtt ~32000 Ft-ért->itthon 50e ugyanez.
És még folytathatnám a sort BÁRMIVEL!
Azt pedig nem hiszem, hogy drágább lenne külföldön, mivel itt többen is írták, hogy potom összegért hoz(at)ták be a saját pipáikat.
Ettől függetlenül becsülendő, hogy nem olyan undorító haszonréssel dolgozol, mint a Chills és társai, és igérem, hogy ha nem tudok olcsóbban, vagy egyáltalán nem tudok hozatni, akkor Tőled fogom venni a pipámat!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#243) Gondosch válasza dat (#241) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Kedves Dat!
Akkor én kérnék szépen 100 db.100 cm.-s pipát 4K-ért dohánnyal és szénnel együtt!!!
Amint olvastam, a fórumozók hozattak pipát és nem vásároltak.Árakat nem közöltek, de ha volt ilyen, akkor valószínű, hogy elkerülte a figyelmemet és ezúton elnézésedet kérem a figyelmetlenségemért:)
Ugyanakkor úgy érzem, hogy nem sértettem meg senkit a hozzásólásommal, legalábbis remélem, mert ha így jött le, akkor sűrű elnézést kérek mindenkitől.
Én csak tapasztalatból írtam amit írtam, mert valóban van egy adott bizalmatlanság a magyar fogyasztók részéről (JOGOSAN!) a kereskedők irányába, sajnos pontosan a gerinctelen haszonlesők miatt!(ezért említettem egy példát).
Pont emiatt akartam hangsúlyozni, hogy vannak ma, Magyarországon normális árréssel dolgozó kereskedők is és ez nem csak rám vonatkozik.
Mosquito, ezen hozzászólás neked is szól. Tőled is elnézést kérek, ha kissé erőszakosnak tűnt a hozzászólásom, Bocs:)
Még annyi, hogy a vízipipa üzlet nekem olyan volumenű, hogy a 6000 termék között semmit sem nyom a latban, ha eladok belőlük, vagy akár leveszem a terméklistáról, nem ebből élek:)
Én inkább háztartási termékeket gyártatok és forgalmazok hosszú évek óta, az már valóban érvágás lenne, ha nem tudnám eladni őket !
Nos, részemről szent a béke, ígérem, hogy nem szólok többé, ha árakról van szó, hacsak nem kérdez v-ki,OK?:)) Üdv. mindenkinek: Gondosch

(#244) dat válasza Gondosch (#243) üzenetére


dat
senior tag

Gondosch: [link]

(#245) Gondosch válasza dat (#244) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Dat: Miután hozzászóltam, végignyálaztam az összes hozzászólást.Láttam a Wilsonét is, csak már nem akartam, meg nem volt időm szőrszálhasogatásra, sőt LajCSi is hozatott 4 K-ért, nem kell a link,kösz.
Én bárhol kerestem, hidd el, hogy idén (mert a fent említettek egy évvel ezelőtti hozzászólások voltak, a benzin is olcsóbb volt) nem találtam az általad említett árakon pipát .
De azért köszi a konstruktív infót, talán ezért is kérek 4K-ért 100 cm-s pipát (mindenestől) nagykereskedelmi mennyiségben.Ha meg van az üzlet, az én Szíriai üzletpartnerem orra elé tudnám dőrgölni ezeket a szuper árakat.

(#246) Thyb


Thyb
senior tag

Hi, nem olvastam végig, de láttam, hogy használattal kapcsolatban van jópár kérdés.
Nekem otthon egy méterhusz magas, három szivószálas, igazi bulizó pipám van. Hozathattam volna Egyiptomból is de nem akartam terhelni a rokonyt. Na szóval csipeszt majdnem minden boltban lehet venni, ahol dohány is van. Ha nem, akkor is be tudják szerezni.
A vizet az edényben én kb 3/4 szoktam tenni. Dohány a kerámia fejre közvetlenül megy, vagy a plé edénynek az aljába. Erre kell rátenni az alufóliát, ezt általában 2-be hajtom. Azért lényeges, mert égés közben az egy rétegnél, a dohány rá ég, és tapasztalataim alapján, eltömiti a kilyuggatott alufóliát.A lényeg, hogy amikor az alufóliát ráteszed, akkor simitsd rá a kerámia külső oldalára is, igy nem kap majd fals levegőt. A szén ebből következik, hogy az alufólia felett helyezkedik el. Kupakot én nem szoktam rátenni, és felesleges, ha jól rá van simitva a fólia, akkor tökéletesen ég. A szenet én (mi) gyertyával gyujtjuk meg. Van, hogy egy kicsit a por felszisszen, és körbe ég, s ez néha a gyertyát is eloltja, de nem kell parázni. A csipesszel 5-15 másodpercig kell a tüz felett tartani, s amikor az oldalán látni, hogy el kezd izzani, akkor fel lehet dobni a fóliára.
Dohány használat: én az emlitett ismerőstől tanultam (s valóban igaza volt) hogy az egy izű dohány nem a legjobb. Különböző izesitésű dohányokat kell venni és azokat lehet keverni. Vannak alapizek mint a menta, vagy a kávé, majd ezekhez hozzá keverhetünk 1 vagy 2 más izesítésű doháynt is, általában gyümölcsösöket. Vannak domináló izek, ezeket ki kell tapasztalni, és aszerint kell keverni őket , hogy jó legyen. Nekem 7-8 különböző izesítésű dohányom van pl: kávé, menta, megy, sárgadinnye, alma, egzotikus gyümölcsök, narancs.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#247) Thyb válasza Thyb (#246) üzenetére


Thyb
senior tag

Ja igen, dohányt minden alkalommal cserélni kell. Az a baj, hogy összeég, és a köv alkalommal már nem adja át az iz aromát. Nem kell tultömni a pipát, és egy kicsit lazábbra kell hagyni a dohányt, hogy a füst át tudja járni.
És még valami. Aki erkélyen vagy nem fütött helységben tartja a vizipipát, az nagyongyorsan öntse ki a vizet mert az üvegedény szétfagy.
Átmosni a csöveket leginkább a kádban szoktam 8-10 alkalom után. Elég ronda a lerakodott füst, korom és dohány lé(sötét zöld) de ha kefével átmosod akkor pár öblités és ismét tiszta lesz. A több águ pipánál, ha egyvalaki szivja, akkor a többi lyukat el kell tömiteni. A boltban kapható lezáró nem egésszen jó, mert lyukas és szelel rajta, igy fals levegőt kapsz, és nem jön olyan jól a füst. Ha többen szivják, akkor pedig az az ''illem'', hogy miután szippantottál, akkor befogod a hüvelykujjaddal, meggátolván, hogy a társad fals levegőt szivjon.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#248) Thyb válasza d3adm3at (#65) üzenetére


Thyb
senior tag

A hamutol nem kell tisztitani a szenet, a lekaparod a hamut, akkor ott a szélső lyukakon szelelni fog, ami nem jó. Hagyd ugy ahogy van, égni fog az minden gond nélkül.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#249) dat válasza Thyb (#248) üzenetére


dat
senior tag

Szívesen látnánk egy-két általálad kedvelt dohánykeverék-receptet.

(#250) Thyb válasza dat (#249) üzenetére


Thyb
senior tag

Semmi különös, mint irtam a menta, az egzotikus gyümölcs, a kávé és a meggy dominánsabb izüek. ezeket kell ugy keverni, hogy a többi passzoljon. Pl nagyon szeretem a menta narancsot, menta almát, de 2/3 -ad megy 1/3-ad menta is finom, a menty kerüljön alulra. A Kávét 50-50% ban lehet kavarni narancsal, vagy almával. Ezt mindenki a saját szája ize szerint kell, hogy kitapasztalja. az egzotikus gyümölcsöt viszont nem sikerült még jó aránybanm kevernem. Az magában volt a legjobb. Fahéjjas dohányt szivtam egyszer és azt nem találok már egy ideje, pedig azzal piszok jó keverékeket lehet összeállitani. Egyébként, ha valami nem teljesen legálisat akartok hozzákeverni, akkor arra az egzotikus nagyon finom. lerakod a dohányt, majdnem teli, rá az anyag, majd a tetejére még egy kis dohány, hogy befedje.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.