Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dat válasza Thyb (#250) üzenetére


dat
senior tag

A topic kizárólag ízesített dohánnyal foglalkozik, non-legal cuccokkal nem :)
A többi receptet köszi, idővel majd végigpróbálom mindet...

(#252) Thyb válasza dat (#251) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha az izesitett dohányokat külföldről hozod be, akkor figyelmeztetlek, hogy 2 csomag felett már az sem legális, mert a dohánytermék Mo-n jövedéki terméknek minősül!!!!! :))

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#253) dat válasza Thyb (#252) üzenetére


dat
senior tag

Hasznos információ. Mondjuk én itthon veszem :)

(#254) Thyb válasza dat (#253) üzenetére


Thyb
senior tag

Azért várnék ötleteket én is. Próbálkozzatok más mixekkel ti is, és állitsuk fel a best of mix listát szavazatok alapján.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#255) Amonka


Amonka
csendes tag

Sziasztok.
Uj tag vagyok, de regota vizipipazok. en nem adtam penzt a szenfedore, hanem vettem egy ananasz konzervet, levagtam a tetehjet es az aljat, es azt teszem a szenre, a levagot resz egyik reszet megtartottam, azzal feleg lefedem a tetejet a konzervnek, de lehet alitani is.

Azt tudom ajanalni, hogy amilyen izu pipat szivtok, ugyanolyan izu teaval oblitsetek a szatokat. Nerkem a cseresznyes dohany a kedvencem, de szivtam mar edesgyoker,, eper, narancs, menta, kokusz, alma, rozsa dohanyt is.

(#256) Amonka válasza Amonka (#255) üzenetére


Amonka
csendes tag

A szem gyujtassal kapcsolatban csak annyit szeretnek mondani, hogy en a konyhaban gyujtom mge, es az aragaz ego szlere teszem.
igy nem kell tartani, csak neha forgatni, hogy teljesen korbeizzon,
Mialatt felizzika szen, azalatt en elokeszitem a pipat(max 1 percre van szuksegem)

(#257) rebel56


rebel56
tag

Elküldtem egy barátom a húsboltba.. épp elfogyott nekik a 4K-s pipa. Ennyivel is élményszegényebb lesz a szilveszterünk.. :O

(#258) mnoio


mnoio
újonc

Sziasztok!én már párszor próbáltam a vizipipát, nagyon tetszett, úgyhogy ma vettem is magamnak egyet:)viszont lenne pár kérdésem: Mennyire egészségtelen és ti milyen gyakran használjátok? Hol lehet sokféle ízesített dohányt venni?Én most csak kávésat találtam,remélem finom lesz,de már égek a vágytól h kipróbáljam:)

(#259) Thyb válasza mnoio (#258) üzenetére


Thyb
senior tag

Egészségesebb mint a cigaretta vagy a normál pipa, de ehez rendszeresen ki kell mosni és tisztitani. Hogy hol tudsz venni dohányt, az attől függ hol laksz. Pesten sok helyen, vidéken Fehérváron tudom máshol nem nagyon. Általában ahol pipát árulnak ott dohány is van. A KV-s magában nekem nem jött be. Mással szoktam keverni meggyel, almával vagy narancsal. Az egzotikus mixekkel is próbáltam, de azokkal nem volt jó. Mindenesetre, jeges kávét igyál hozzá, vagy szopogass csokit közben a kettő egymást jól kiegésziti .

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#260) Amonka


Amonka
csendes tag

Ti hogyan szokatok kitisztitani a vizipipa csovet, ami a vizbe megy? es a bor csovet?

(#261) zsommi válasza mnoio (#258) üzenetére


zsommi
senior tag

Na?
Probaltad már?
A kávésra kiv lennék, olyannal még nem találkoztam...:)

(#262) Thyb válasza Amonka (#260) üzenetére


Thyb
senior tag

Én speciel kaptam hozzá egy 70 cm-s üvegmosót, azzal a két oldaláról simán beérek a közepéig, de ha ilyened nincs, akkor lehet venni keskeny üvegmosókat, és annak a syárára tudsz hosszabitást tenni egy másik drótból, vagy az is jó, ha egy vékony nehezékkel ellátott madzagot kötsz rá, és először átengeded a madzagot, majd párszor áthuzod rajta a kefét. Időközben öblitsd ki.
Én spec a fürdőkádban csinálom. A szivó csövet csak (bor cső) csak vizzel szoktam kiöbliteni, de ugyanilyen madzagos módszerrel kimosható az is. Nekem most az egyik csövem el volt dugulva. Viszont van otthon elektromos kábel vezetőm(bármelyik villamossági boltban kapható 2-3mm széles acél szallag) azzal simán nekimentem és ki is pucoltam.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#263) Troy.


Troy.
addikt

ez a cucc mennyire károsítja a szervezetet ?

.

(#264) Thyb válasza Troy. (#263) üzenetére


Thyb
senior tag

Kevésbé mint a cigaretta, vagy a pipa, de itt is füstöt szivsz be. Szal annyira tuti nem mint átsétálni az Erzsébet hidon csucsidőben, de jobban mint az alpokban birkákat legeltetni a tavaszi napsütésben.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#265) vizi3.14pa


vizi3.14pa
újonc

A pipa mérete azt határozza meg elsősorban, hogy nagyobba több dohányt lehet tömni és tovább élvezhető?

vizi3.14pa

(#266) Thyb válasza vizi3.14pa (#265) üzenetére


Thyb
senior tag

Nem, a hosszabb (magasabb) pipákban a cső belső falán sokkal több káros anyag, korom stb lerakodik, igy ami hozzád eljut anyag az annál tisztább lesz, és a füst is hidegebb lesz. Ezt láthatod te is ha láttál már kisebb és nagyopbb pipát, az ua.adagtól a kisebbik pipa vize sokkal hamarabb beszineződik, és a füstön is érezni lehet, hogy hüssebb. Lehet kapni egyébként a hosszu cső aljára 1 négyes elosztót, ami a beáramló füstöt négy felé osztja. A szivást nagyon nem neheziti meg, de igy még több felületben érintkezik a beáramló füst a vizzel, és hüvösebb és tisztább lesz.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#267) Thyb válasza vizi3.14pa (#265) üzenetére


Thyb
senior tag

A több dohány általában a szivócsövek számától függ, de az itthon kapható modelleknél általában (importőr függő) ugyanolyan kerámia fej van, ha arányokban nagyjából stimmel, ez pedig a standard forgalmazott szén kerületének felel meg.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#268) kisst


kisst
csendes tag

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba, íme a drága: [link] :)

Ha már pont a kerámiáról volt szó, meg is kérdezném, hogy mennyi dohányt szoktatok beletenni?
Én mostanában nem tömöm tele, úgy másfél centi helyet hagyok a tetején, így még mindig kényelmesen ráfér a szén, s úgy másfél óráig simán el lehet pájpozni.

(#269) Thyb válasza kisst (#268) üzenetére


Thyb
senior tag

1,5 cm-t kihagysz??? Hisz az enyémnek majdnem annyi az össz mélysége. :F
Egyébként arra azért vigyázni kell, hogy a dohány a kerámia aljában ne legyen tul keményre tömve, de szépen elterüljön mindenhol, mert egyébként csak a szén füstja megy le, ha van szabadon hagyva lyuk.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#270) kisst válasza Thyb (#269) üzenetére


kisst
csendes tag

Helyesbítek, most lemértem, s az oldalfalon mérve 1 centi a szabad hely, így két harmadig van a kerámia. Persze a dohányt egyenletesen terítem el, fals levegőt nem szív. :) Talán az egyetlen hátránya a dolognak, hogy belül, a szabadon maradt részen is bekoszolódik a kerámia, s mikor mosom a pipát ott le kell kapargatni a ráégett cuccot. Amúgy nem tudom mi ég rá, mikor elvileg nincs is ott semmi. :F

(#271) Thyb válasza kisst (#270) üzenetére


Thyb
senior tag

A szénpor hamu és korom, ami bemegy a levegővel, amikor szivod. Ez sajna ilyen. Maga a kerámia felső része nálam sem ragyog, de az nem is érdekes. A csőnek kell tisztának lennie.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#272) jenczi


jenczi
csendes tag

Hello!
Elolvastam par hozzaszolast.Ugy nez ki mindenki tud mindent. ;) Annyit akarok hozzaszolni, hogy Kolozsvaron egy kb.1m-es pipa +egy adag dohany(almas,250gr) es egy kis zsak szen 100Eu :C .Az elado ajanlotta, hogy probaljuk ki valami alkoholos itallal is(viz helyett piat tenni a tartalyba) :Y .Eddig nem probaltuk, de majd egyszer. Viszlat....

jenczi

(#273) Amonka válasza jenczi (#272) üzenetére


Amonka
csendes tag

Szia. En Is Kolozsvaron vettem a pipat, de csak 35 Euroert:) ;] Szennel es dohannyal.

(#274) Thyb válasza jenczi (#272) üzenetére


Thyb
senior tag

hát nem tudom
Mondjuk az én tartályom van vagy 2-3 literes, de annyi alkoholt tuti nem pocsékolok el hozzá, akkor inkább megiszom mellé. Nagy élvezetet nem nyujthat, hiszen maga a tartály nem meleg, igy elég minimális szesz kezdene el párologni, amit felszivva esetleg élvezni is tudnál. Szerintem pocsékolás, mert néhány adag után (ajánlott ,max 10) a folyadékot le kell cserélni, és annyi kárbaveszett alkohol elég nagy pocsékolás. Meginni tuti nem lehet, mert ha megnézed a viznek is elég fura szine van.
Nincs annak az eladónak valami márkás szeszboltja is, hogy ilyeneket ajánlgat?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#275) oceanearth válasza Thyb (#274) üzenetére


oceanearth
őstag

sztem whiskeyvel jó lehet a dolog, bár nem hiszem, hogy van olyan elmebetg aki beönt egy liter whiskeyt a tartályba, inkább megissza ;]

(#276) Thyb válasza oceanearth (#275) üzenetére


Thyb
senior tag

Igy igaz :R :C

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#277) jenczi


jenczi
csendes tag

Ezert nem tettem meg en se, mert kicsit soknak tunik, az enyem egy literes.A masik dolog, az a fust ami bemegy a vizbe az sokkal melegebb(mint ami kimegy), biztos eleget parologtat, az arab valoszinuleg tudja mit beszelt, biztos hatasos.Esetleg hosszabb csovel nem lehetne, hogy kevesebb pia kelljen?
(Amonka)Hol vetted azt a pipat 35Eu-ert?Hasznalt volt?Vagy miert olyan olcso?En a Iuliu Maniu utcaban vettem, van egy Narghila nevezetu bar.Ott lehet szivni is, 100.000 lej egy tomes(draga).xa

jenczi

(#278) Thyb válasza jenczi (#277) üzenetére


Thyb
senior tag

A csőnek semmi köze hozzá, hogy mennyi lé kell bele. A tartály nagysága a meghatározó. Amugy ez a te arabod, valami hülyeségre akart rábeszélni, már csak abból is kifolyólag, hogy ezért otthon főbe lőnék. Arab meg alkoholt szipog? Szerintem, ha ezt olvasnák a közelkeleten, akkor őt is kitagadnák a vallási vezetők. Keleten tuti nem tesznek bele alkoholt (arról én tudnék :)) ), ugyhogy szerintem ezzel ne kisérletezz. Az, hogy alkohollal mosod ki, az hamarabb tűnik hihetőnek és elfogadhatónak, biztos, hogy jobban megtisztitja a csöveket.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#279) Troy. válasza Thyb (#264) üzenetére


Troy.
addikt

ez jó volt :C

.

(#280) Amonka válasza jenczi (#277) üzenetére


Amonka
csendes tag

Szia Jenci,

Nagyon jol ismerem a Iului Maniu( volt SzentEgyhaz) utcaban levo Narghilea bart. Nagyon Sokat jartam oda, mikor Kolozsvaron jartam. Regebben ugyanabban az utcaban, csak a masik vegeben meg volt egy hasonlo bar, de az bebukott. Nekem vadonatujan szerezte valaki a pipat kellekekkel. Ismered a www.narghilele.ro weboldalt? ez egy Bukaretsi ceg, aki mindenfele dohanyt, szenet, kellekeket arusit az interneten. Kicsit draga, de en hamarosan importalni fogom a doganyt a Cairoi Nakhla cegtol, ha minden igaz.

(#281) Amonka válasza oceanearth (#275) üzenetére


Amonka
csendes tag

Valoban igaz, ha ontesz a vizbe egy deci wiskyt, vagy rumot, sokkal jobb lesz a fust, aromasabb. amugy en mindig teszek jegkockakat is(mindig van a hutoben) es citrom levet , mert attol erosseb lesz a fust, es tisztabb. Erdemes probalkozni

(#282) Gondosch válasza Amonka (#280) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Szia Amonka,

Csak annyit tudok mondani az import-al kapcsolatban, hogy jó dolog, én is importálok pipákat Sziriából Mo-ra, viszont ne fektess túl sokat az üzletbe, mert nagyok az igények és ahhoz, hogy mindenkinek megfelelj, többezer Euró értékben kellene importálnod! Vigyázz, mert nem olyan nagy a felvásárlóerő! Ezt saját tapasztalatból mondom! Tehát csak óvatosan:) Én az első szállítmányt(kb.50 db.különböző méretű vízipipák) pár nap alatt eladtam, oszt a második szállitmányt(100 db.) csak pár hét alatt tudtam eladni.Most is importálok, de csak 50-ével hozom a pipákat, mert csökkent az eladás, nem a minőség miatt, hanem azért, mert sok ember inkább kintről hozza be, ajándékként kapják, vagy ott nyaralnak, üdülnek stb.és ezért ott veszik meg, ami nem roszz, hiszen mindenki ott költi el a pénzét ahol akarja, mégha többszörösét is fizeti ki.Én is háromszor annyit fizettem Los Angeles-ben(Santa Monica beach) egy strandpapucsért mint itthon , mert lusta voltam itthon megvenni azt:) Mondjuk, az itthoni (kínai) papucson nem írja: ''Santa Monica love'', de ugyanolyan az a kínai papucs, mint amit itthon vehettem volna harmad áron:)))

(#283) Amonka válasza Gondosch (#282) üzenetére


Amonka
csendes tag

Szia.

Koszonom a hiozzaszolasodat. Egyelore csupan dohanyt szeretnek importalni. Igaz\, hogy az interenetenm talatam egy tunezia ceget, akik pipakat gyartanak, de errol meg nem gondolkodtam.

En minden este pipazok, es sok baraqtom van, aki ugyancsak szeretne olcsobban dohanyt venni, igy megprobalkozom behozni.

Szioka

(#284) N03L


N03L
csendes tag

Hello
Ez a piás dolog nem hülyeség, sziveszterkor tettünk bele vodkát és úgy beálltunk mint a dísznó....
nem kelllet bele sok, 2dl a több víz.elég nagyot ütöt.az íze nem volt jó, illetve vodka ízű volt én meg a vodkát nem szeretem;)

[Szerkesztve]

(#285) rebel56


rebel56
tag

Már egy hónapja nem hoztak kis pipát a ''húsboltba''. :( Ha nem akarok bizonytalan ideig várni, hol vegyek?

(#286) Gondosch válasza rebel56 (#285) üzenetére


Gondosch
csendes tag

1083.Budapest, Práter u 59 ''Filléres bolt'' . Több info: www.filleres.gportal.hu --->termékeink--->Vízipipák

[Szerkesztve]

(#287) Thyb válasza rebel56 (#285) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha jössz BP-re akkor elvihetlek pár boltba. Estefelé mondjuk, csak egyeztessünk előtte.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#288) rebel56 válasza Thyb (#287) üzenetére


rebel56
tag

Köszönöm az ajánlatot! :R Az a gond, hogy nagyon messze lakom így elmenni nem tudok. Egy ismerősömet küldeném el, csak neki meg kell mondanom a címet, ill. nagyjából biztosítani is kellene, hogy legyen ott belőle, mert a Budafoki útra már kétszer elment potyára.

(#289) rebel56 válasza Gondosch (#286) üzenetére


rebel56
tag

Privát üzenet ment.

(#290) Thyb válasza rebel56 (#288) üzenetére


Thyb
senior tag

Én tudok 3-4 üzletet ahol kapni lehet pipákat. VAn a West End aljában, kint a 6-os ut melletti Auchanban, van a Móriczhoz közel 1 bolt, van a Móriczon. Szal van 1 rakás bolt ahová csak vásárolni szoktam menni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#291) jenczi


jenczi
csendes tag

Hello !

Orulok, hogy vegre valaki kiprobalta piaval es ment is :DD .Sajnos en mostanaban nem tudok piapazni :(( , igy ki se tudom probalni, de iegerem, ha sikerul akkor maj leirom a hatasat. A kerdesem, amiert tulajdonkeppen irok, az az, hogy a dohanyt hol a legjobb tarolni, milyen homersekleten es ha kezd szaradni akkor mit kell vele csinalni? Koszi, xa.

jenczi

(#292) Thyb válasza jenczi (#291) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha fóliában van, akkor nem szabadna száradnia. A legegyszerűbb, ha veszel egy ugyanolyat és azzal összekevered. Tudok olyanról is aki belenyomta zacsiba és lefagyasztotta. Egyébként nem érdemes nagy csomagban venni a dohányt, mert akkor ha kis pipád van és csak hébe-hóba gyujtasz rá, akkor felesleges, mert ha nem is szárad ki, az aromája elveszik, ezt tapasztaltam.
Én mult szombaton próbáltam ki Wisky -vel. Nem volt rossz, de annyira nem jött be. Ugy döntöttem, inkább megiszom mellé.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#293) Amonka válasza jenczi (#291) üzenetére


Amonka
csendes tag

En a dohanyt csavaros fedelu befottes uvegbe tarolom, igy nagyon jol megtartja az aromajat, es a nedvesseget sem vesziti el. Amugy vagy a hutoben tartom, havgy huvos kamraban az uvegeket. Szerintem hulyeseg melyhutobe tenni, mert az nem tesz jot a dohanynak.

Amugy ha olyan keramia edenyed van, amely belul nincs zomancozva, akkor erdemes pipazas elott beaztatni, hogy szivja meg magat vizzel, es utanna megtomni dohannyal.
igy is jobb lesz a fust.

Amugy erdemes mindig jegkockakkal megtomni az edenyt, igy valoban a fust jol lehul, es tisztabb lesz az ize.

Azt hiszem buli elott ragyujtok egy vegyes gyumolcsos pipara

(#294) Xboxman válasza Gondosch (#286) üzenetére


Xboxman
csendes tag

Küldtem privit

[Szerkesztve]

(#295) Gondosch válasza Xboxman (#294) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Válaszoltam a priviben.

(#296) Gondosch válasza rebel56 (#289) üzenetére


Gondosch
csendes tag

Válasz priviben.

(#297) Gondosch válasza Xboxman (#294) üzenetére


Gondosch
csendes tag

küldtem privit.

(#298) jenczi


jenczi
csendes tag

Hello!
Halas lennek ha valaki le tudna adni egy Debreceni bolt cimet ahol lehet dohanyt vasarolni.Kolozsvarrol megyek szombaton es vasarnap estig vagyok ott.Ez az ido alatt hogyha van ilynkor nyitva, szeretnek vasarolni, mert Kolozsvaron amit arulnak az eleg gyenge minosegu(igaz, egy helyet ismerek ez a Narghila bar).Hogyha tud vki valamit, elore is koszonom.
xa

jenczi

(#299) szfrussel


szfrussel
újonc

szevasztok
szerintem nincs jobb (na jó lehet h mégis de azért ez se rossz) mint ülni a net elött magadmellet egy jolmegtermet Nargilével mentás dohányt szopogatni, füst karikákat fujogatni a monitorra. csak valami jó arab zene hiányzik nem tud valaki valami eféle zenét ami hallatán az ember szeme elött megjelennek a hastáncosnők?

(#300) Hunterevil


Hunterevil
tag

Hello emberek!
Egy kérdésem lenne: a vizipipa mérete (egy optimális mondjuk 45cm fölött) befolyásolja a füst évezhetőségét? Illetve ven egyáltalán az esztétikán és a ''hűtő,szűrő'' víz mennyiségén kívül a kis és nagy pipák között különbség?

the fun is in knowing...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.