Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Thürkish


Thürkish
csendes tag

na hello! én szinte minden héten héten szoktam vizipipázni,nagyon szeretem,csak az aggaszt egy kicsit (mivel nem cigizek) h nem károsabb ez a ciginél szerintetek?mert anno azért kezdtem el mert ''ez kevésbé káros mint a cigi''. 2 almás és mentás dohály rulez :R

(#502) lorcsi válasza Shim (#499) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz az infót
kipróbálom holnap ezta narancsos dolgot

(#503) Latsza


Latsza
aktív tag

Vá , ez állat topik, most leltem rá.. :C :)) :Y

(#504) Sipi16 válasza Thürkish (#501) üzenetére


Sipi16
senior tag

Elvileg nem károsabb mert a kátrány (ami lerakódik a tüdődben) az a cigipapírból származik.
Itt meg szó sincs semmilyen papírról ami eléghetne. A víz megy valamilyen szinten megszűri a füstöt is.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#505) Latsza válasza Sipi16 (#504) üzenetére


Latsza
aktív tag

nem is kaparja a torkomat mint a cigaretta, gondolom ez is valamilyen kapcsolatban van ezzel a dologgal. de nem is cigizek, és milyen karikákat fújok :D

(#506) Thürkish


Thürkish
csendes tag

szal szerintetek sem káros... jól van.de ze túl szép h igaz legyen :) gyerekek! ezek az arabok nagyon tudtak vmit :D

(#507) Shim válasza Thürkish (#506) üzenetére


Shim
őstag

Nem azt mondjuk, hogy nem káros – csak kevésbé cseszi szét a tüdőd. Ne feledjük, hogy a füst még mindig tartalmaz szilárd részeket (ezért látszik ugye :) ) és (minimális mennyiségű) nikotint. Cigarettához nem lehet hasonlítani, ellenben ennél is kialakulhat függőség hosszú ideig tartó, gyakori használat mellett.
De mivel nem iszom, nem dohányzom, úgy érzem ennyivel ''károsíthatom'' a szervezetem :)
szerk: Lehet kapni ezer forintért aktív szenes nikotinszűrőt a cső végére, ha valakit aggasztana a nikotin. Lehet, hogy beruházok egyre – ha megtörténik, írok tapasztalatokat.

Múltkor kipróbáltam, hogy jeget rakok a vízbe, sok változást nem éreztem (gyak. semmit), ellenben kicsapódott a víz az üveg külsejére, és jól elázott az asztal :U

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#508) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Csumszi!
Már régóta vizipipázom, de csak most találtam rá a fórumra. A pipámat törökországba vettem, és személy szerint nekem az epres dohány jön be a kétalmás mellett. ;) Kicsi pipa, de olyan jól megvagyok vele... Könnyű begyújtani, szép légmentes kis fémpipa. A rozsdásodástól meg ne tartsatok, én aztatni is szoktam forró vízben az alkatrészeket, hogy ne keveredjenek az ízek. Vodkát is nyugodtan töltögessétek! :P Főleg epres dohányhoz ajánlom. Lassan beruházom egy nagyobb pájp-ba. Jó a fórum! Jah, és lassan nyitom a honlapom, amin a pipázás is fő téma. Sziasztok!

(#509) Shim válasza Huncsy (#508) üzenetére


Shim
őstag

Azalatt mit értesz, hogy ''könnyű begyújtani''?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#510) Baboon válasza Shim (#509) üzenetére


Baboon
senior tag

Szervusztok
keresgéltem de nem találtam hogy hol van a Sultan Center. Eláruljátok? Lehet beruháznék 1 pipára, igaz semmit nem értek hozzá :D Meg lehet hamár leszoktam a cigiről nem kéne, de tetszik a dolog :)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#511) Shim válasza Baboon (#510) üzenetére


Shim
őstag

[link] Itt az Elérhetőségeknél ott van a címük :)
1076, Thököly út 26.

[kép]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#512) Baboon válasza Shim (#511) üzenetére


Baboon
senior tag

Full service :)
Kösz az infot, már csak azt nem értem mért nem dobta ki a google :F
Amúgy mennyiből jön ki egy kezdő szett? mondjuk ketten pöfékelnénk, kezdésnek 1 féle dohány 1 adag szén, cső, szívóka, anyám tyúkja.
Nem kell extra pipa, meg nagy sem sztem :)

[Szerkesztve]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#513) Shim válasza Baboon (#512) üzenetére


Shim
őstag

Sztem egy ötösből kijön egy kis pipa. Az árban benne van a cső, csipesz, tömítések, meg persze a kerámia (kérdezd meg, biztos jó méretet választasz-e!).
A szén 4-500 Ft (a nagyot ajánlom, tovább tart, mint a kicsi, és árban ugyanannyi), egy hőtartó sapka 500 Ft, a dohány (250g) 1000 Ft (kétalmásat ajánlom kezdésnek).
Ez így 7000. Érdemes bedoni még egy műanyag szipkát is, ami olyan 20 Ft :).

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#514) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Kedves Shim!
Ez alatt csak annyit értek hogy a szén ráhelyezése után rögtön sűrű füstöt szívhatok, nem úgy mint egyes nagy pipáknál. Ez persze a dohány mennyiségétől, így a tűztér nagyságától is függ. Persze a nagypipáknak is vannak előnyei. :)

(#515) Shim válasza Huncsy (#514) üzenetére


Shim
őstag

A saját pipám olyan 60 cm, ennél nagyobbat még nem próbáltam. Ahogy hallottam a nagyságnak semmi jelentősége nincs (max jobban néz ki :) ). Szóval szerinted van különbség? Az, hogy rögtön, vagy csak negyedik szívásra sűrű a füst, számomra elhanyagolható különbség :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#516) Baboon válasza Shim (#513) üzenetére


Baboon
senior tag

Thank you!
Nem is tűnik olyan soknak...
Csak nehogy visszaszokjak majd a cigire, hamár 4 hónapja leszoktam :D remélem azért pipázással nehéz visszaszokni rá :D
No meg azt is hogy 10ed olyan káros...

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#517) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Nos, én egy méteres pipáig jutottam, nagy külömbség nem érezhető de az biztos hogy nagyobb feeling naggyal pipázni. A füst sűrűsége kicsit más, de ez nyilvánvaló. A kicsivel erősebb, naggyal gyengébb bár nem sokkal.

(#518) Shim válasza Baboon (#516) üzenetére


Shim
őstag

Ha már eljutottál abba a stádiumba, hogy büdösnek tartod a cigifüstöt, akkor nem hinném, hogy visszaszoknál a vízipipa miatt (különben meg – nagybetűs önfegyelem! ;))
A hideg füstöt sztem külön értékelni fogod :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#519) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Amúgy érdemes óvatosan bánni ezekkel a török piaci pipákkal! Én is olyan fertőzést kaptam tőle hogy... :( A minimum az hogy leforrázod őket! Európai szervezet nincs ehhez szokva...

(#520) Thürkish


Thürkish
csendes tag

Hi people!
nekem a pipa méretetével és a füst ízével,sűrűségével való témához csak annyi hozzászólásom van h sztem a kissebb pipa jobb.pontosabban nekem jobban bejön de ezt is emebere válogatja.egyik haveromnak van egy 1 m-es 4személyes pipe-ja de abban a füst kevésbé olyan koncentrált mint a kicsiben...

(#521) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Pontosan, én is ezen a véleményen vagyok. Nekem egyépként 27-cm-es a pipám. :C

(#522) Jessus81


Jessus81
tag

Az újaknak: próbáljátok ki a kardamon dohányt. mentoloshoz tökéletes. jól megtömöd a kerámiát, és a tetejére raksz egy kis kardamon dohányt is. hideg vízzel nagyon jó, és a náthát, orrdugulást is gyógyíccsssa. (a kardamonnak olyan illata van mint a Halls cukorkának, olyan inhalálós:) ;)
a mérethez hozzászólva, nekem kis pipám volt, de vhogy a nagy (65cm) erősebb tüdőt igényel, főleg, hogy 120as csó van hozzá. kis pipa kis tüdő nagy pipa nagy tüdő:)

[Szerkesztve]

PSN: Thorpapa

(#523) Thürkish


Thürkish
csendes tag

jó persze ez is igaz!
egyébként milyen az a kardamon dohány???nem ismerem :(
én most török,barackos dohányt szívok de ez olyan trutymós h inni lehet :) amikor tömöm a pipát kesztyűt kell húznom :)

(#524) Sipi16


Sipi16
senior tag

nekem van egy kis 34cm-es pipám eladó ha érdekel valakit... árban megeggyezünk!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#525) Latsza


Latsza
aktív tag

''a méret nem számít, hanem hogy hogy bánsz vele'' ;]
valakinek kell mentolos aroma? egy tömésnyi hiányzik belőle, nekem nem jött be, ezér adom el...

(#526) Thürkish


Thürkish
csendes tag

mentolos?engem lehet h érdekelne.hány grammos?

(#527) Latsza válasza Thürkish (#526) üzenetére


Latsza
aktív tag

250gr mínusz egy csipet :)) az átlag nakla doboz

(#528) Sipi16


Sipi16
senior tag

Ma vettem a sultanba olyan szenet ami ilyen kis fehér dobozba van.
Sajna a teteje nem csavaros :(
Nah mind1 legalább nem az a gagyi alufólia.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#529) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Ma vettem a corvin mozi melletti arab élelmiszerboltba kétalmás dohányt meg szenet. A 250gr-os dohány és a 10 darabos szén együtt 2000ft-ba került. Ez elég jó ár, ilyen jó minőségű cuccoknál nem? Én eddig csak itt vettem szóval nincs viszonyítási alapom. De szeretek ide járni, olyan finom fűszer illat van... :) Nem beszélve arról, hogy finom a gyros a szomszédban... :R Az arab húsboltos még mindig megvan? Ha igen ott mennyiért árulják ezeket a cuccokat? Jah és nem utolsó sorban hol van pontosan?
Köszi ;) Üdv.: Huncsy

(#530) Sipi16 válasza Huncsy (#529) üzenetére


Sipi16
senior tag

A sultan lehet hogy kicsit olcsóbb de ha az neked messze van... Tudod az idő pénz...
Húsbolt? A 4-6os vonálán budán? arra gondolsz? Az biztos hogy megvan még a napokba jártam arra. :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#531) Huncsy


Huncsy
csendes tag

A messzeség nem számít, ez is elég messze van. :)
Szerinted a húsboltba, vagy a centerbe érdemes venni? :F
Jah, és pontosan hol van a húsbolt? :F

(#532) Sipi16 válasza Huncsy (#531) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha kicsit visszaolvasol a 350hsznél asszem vagy arrafele le van írva hogy hol van a húsbolt.
Inkább a center a húsbolt csak egy viszonteladó...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#533) Shim válasza Huncsy (#529) üzenetére


Shim
őstag

#513-ban leírtam a sultan árait, és ezek minőségi cuccok. Legalább 500-at spórolhattál volna, ami már két sör, vagy egy fél csomag dohány :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#534) waverider


waverider
senior tag

[link]

[Szerkesztve]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#535) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Jó, köszi szépen. Most jutott eszembe hogy a 30-as busz ott tesz le szóval azt hiszem ezentúl ott fogok vásárolni. :R Jah, és a kétalmást már úgy unom, az epreset és a sárgadinnyéset ismerem, ezeken kívül milyen dohányt ajánlotok?

(#536) Latsza válasza Huncsy (#535) üzenetére


Latsza
aktív tag

cseresznye, citrom, nekem ezek a favoritok, meg van asszem sárgabarackos is, ezek mind finomak :))

(#537) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Köszi, van egy ötletem mit tegyetek pipátokba szilveszterkor! A napokban próbáltam ki, és nagyon bejött... Szóval, a pipátokba víz helyett tegyetek jó féle absinthot én személy szerint a cseh absinthot szeretem. Persze ezt ajánlatos higítani vízzel mivel legrosszabb esetbe is 70%-os, bár én tisztán öntöttem bele... :DDD A tűztérbe tegyetek mentolos dohányt. A mentol kitűnő kísérő a fekete üröm és az ánizs együtteséhez. A hatás pedig nem marad el... :Y Bár aki 10 szívásnál többre is akar emlékezni, az hígítsa fele-fele arányban vízzel ezt a cseh remeket. Aki egyszer így kipróbálja az absinth fogyasztást, többet az életbe nem fogja a jó kis cseh módszerrel el...... ezt a finomságot! MELEGEN AJÁNLOM MINDENKINEK :))
Ez az én receptem, bár nem hiszem, h én vagyok az első aki kipróbálta... ;)

(#538) Shim válasza Huncsy (#537) üzenetére


Shim
őstag

Tisztán, abszinttal? Mi vagy te, milliomos? :)
Én a sörös módszert fogom kipróbálni, nagyon kíváncsi vagyok.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#539) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Na, fejtsd csak ki ezt a sörös módszert! :DDD Kiváncsi vok... Egyébiránt nagyon jó minőségű cseh abszintot (7d) megkapsz 3500ft-ért. ;) (TESCO)

[Szerkesztve]

(#540) Shim válasza Huncsy (#539) üzenetére


Shim
őstag

Semmi extra, víz helyére sör kerül :)
7dl abszint 3500, egy tartályba ennek kb. a fele szükséges – 1750Ft. Ha hígítjuk, akkor 875-ből megússzuk. Még így is földhözvágós összeg :Y

Nem hiszem el! Elfelejtettem szenet venni, így szilveszterre maradt 2db nagy :-/
Bár...nem hinném, hogy Sultánék nagyon ünnepelnének, remélem nyitva lesznek holnap.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#541) Latsza válasza Shim (#540) üzenetére


Latsza
aktív tag

én se vettem szenet, és van 3db kicsi, aminek eléggé gyenge a hatásfoka (fél órán át kell izzítani a gáztűzhelyen, hogy jó legyen) szal gázos a helyzet, és én is viszem szilveszterre a pájpot..
egyébként télleg nem drága már az abszint (alátámasztom, hogy 3,5k a teszkóban, ma voltam :D ), de pipába valóban drága mulaccság...sztem mi páleszt rakunk majd bele

ja raktam mandarinhéj-darabkákat a kerámiába legutóbbi pöfékeléskor, de semmi változást nem észleltem :U

[Szerkesztve]

(#542) Huncsy


Huncsy
csendes tag

875 is megér egy kiadós haluzást! ;) :DDD

(#543) Shim válasza Latsza (#541) üzenetére


Shim
őstag

Próbálj beszerezni öngyulladós szenet. Részegen könnyebb meggyújtani tíz másodperc alatt, mint fél óráig dülöngélni a gáztűzhely felett :) Nálad mennyi ideig bírja a kis szén? Az öngyulladós olyan 45 percre elég.

Huncsy:
Való igaz, egyszer mindent ki kell próbálni :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#544) Sipi16 válasza Shim (#543) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekem is az öngyulladós szén 40-50perc között mozog attól függ hogy milyen intenzitással szívom... :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#545) lorcsi válasza Shim (#543) üzenetére


lorcsi
veterán

milyen az öngyulladós?
az hogyan gyullad?

(#546) GâLî


GâLî
tag

Hali!
Olvasgatom itt a fórumot és elég sokan hozatnak külföldről pájpot :)
Az lenne a szerény kérdésem hogy valaki nemtudna hozni nekemis? :D
Persze meghálálnám :R

Coo?!

(#547) Huncsy


Huncsy
csendes tag

Az öngyulladós szén a csillagszóróhoz hasonlóan gyullad. Szerintem ezzel sokkal egyszerűbb, tehát ilyet vegyetek... ;)

(#548) lorcsi válasza Huncsy (#547) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, nekem is ilyen van (konkrét nevét nem tudtam)

(#549) Latsza válasza Shim (#543) üzenetére


Latsza
aktív tag

ez is olyasféle öngyulladós, tűz fölé teszem, első pillanatban végigég-végigszikrázik a felülete, de belül nem izzik fel, ezért kell még drága perceket hevíteni :((( egyébként ha jól bemelegítem, akkor kibírja ez is a háromnegyed órát!

(#550) Sipi16


Sipi16
senior tag

Minden pipázónak Pöfékelésben Gazdag Új Évet Szeretnék Kívánni!!
(Ezt azért most írom mert éjfélkor már lehet, hogy nem leszek íróképes!) :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.