Hirdetés

2020. január 25., szombat

Gyorskeresés

(#151) Fred23

Fred23
(veterán)

Na ilyet ! Topikja van ennek is ?! Mi péntekenként szoktunk vízipipázni a haverokkal,és ahogy már mondta vki,sokkal jobban esik annak,aki nem dohányos.( Pölö nekem.) Epres nagyon finom.Fehérvári vagyok,és nálunk a Budai út elején van egy jó vízipipa-bolt,ahol az alkalmazottak is gyakran szívnak a vendégekkel a bolt elé kiülve.:) A szén viszont nagyon drága náluk 800Ft egy csomag.

(#152) Grunya válasza Fred23 (#151) üzenetére

Grunya
(aktív tag)

Egy ilyen ''csomag''-ban hány db van? És mennyi pipáláshoz elegendő ez?

(#153) Fred23 válasza Grunya (#152) üzenetére

Fred23
(veterán)

A magyar széncsomagokat nem ismerem mindet,én Tuniszból kaptam.Nézz körül több helyen ! Asszem nálunk a 800Ft-osban 12db van,mind elég nagy,simán felezhető,esetleg -pipától függ- negyedelhető.
1 szén max 2 adag dohányhoz elég,mindkettőt a pipádhoz mérve kell adagolni.

[Szerkesztve]

(#154) NoLF válasza Grunya (#150) üzenetére

NoLF
(addikt)

sajnos nem emlékszem mert csöppet be voltam b@xva, de bnőm ilyenekre emlékszik: kókuszos, vaníliás, sárgadinnyés...

a boltba ma bemegyek, és szétnézek, aztán tájékoztatok.

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" Soichiro Honda

(#155) NoLF válasza NoLF (#149) üzenetére

NoLF
(addikt)

na voltam a boltban, ez ilyen mindent árusítok bolt, ismerem az ottani csajszit innenonnan, meg a srácot is aki bennvolt, de ezt hagyjuk.

a boltban ezer meg ezerféle keleti, távolkeleti és ázsiai cuccok találhatók, képek ruhák dísztárgyak, bongok (na ez ugye füvezésre való, mint az öröbölő és társai) és sajnos csak egyetlen vízipipa volt, olyan 40 cm körüli, 12300 forintért, nekem nem igazán tetszett. azt mondta az eladó, hogy még karácsony előtt, lehet hogy kb 1 hónap múlva érkeznek vízipipák, úgyhogy én addig várok, és most átballagok bratyóhoz és elkéremn az övét amit egyiptomban vett :)

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" Soichiro Honda

(#156) NoLF

NoLF
(addikt)

na elhoztam bratyótól a cumóját, kicsit rá voiltam kattanva :)

jelenleg így néz ki, lassan meg is tömöm :)

Bővebben: link

(#157) NoLF

NoLF
(addikt)

fincsi mangós :))

(#158) dat válasza NoLF (#155) üzenetére

dat
(senior tag)

Sztem ugorj fel Pestre és nézz szét. Ennyi pénzért itt 80cm-es meseszép pipákat árulnak, meglehetősen nagy választékban. A karinthyn is van vagy 15db, a corvin mellett meg hajjaj. Tegnap jártam arra, legeltettem a szemem. Meseszép darabok vannak ott is, óriási választékban.
Arról nem is bezélve hogy a szén- és dohányárak is barátságosabbak. Egy ''mezei'' dohányboltban az 50g-os dohány 800ft, arábuséknál meg a 250g-os 1000-1200. A szénről már nem is beszélve.

Jó pöfékelést :)

(#159) Grunya válasza dat (#158) üzenetére

Grunya
(aktív tag)

Az Arábusék kicsodák? Az a ''hentes'' boltja? Most akkor hova menjek, ha mindent egy helyen szeretnék megvenni lehetőleg olcsón?

(#160) dat válasza Grunya (#159) üzenetére

dat
(senior tag)

Nézz szét a Karithy-n a 6-os megállójánál, és a corvin mozitól balra 50m-re.

(#161) Grunya válasza NoLF (#157) üzenetére

Grunya
(aktív tag)

Nolf! Nem tudod véletlenül, hogy hétköznap este meddig van nyitva ez a hely a Vacsi közben?

(#162) NoLF válasza Grunya (#161) üzenetére

NoLF
(addikt)

ú hát ezt nemtom, de szetm 11ig tuti, de inkább tovább.

na tömök megint egy mangóst :)

(#163) NoLF

NoLF
(addikt)

na mi van pipások, elsatnyult a lelkesedés? én már megint tolom a mangóst, nagy fíling :)

(#164) Gergello

Gergello
(őstag)

ejj de rég láttam ez a topicot, én majd külhonból szeretnék vmit, mert itthon drágácska, meg amúgyse pesti vagyok...

(#165) Gergello válasza pampika (#121) üzenetére

Gergello
(őstag)

szöged cityben? hol kárász utccán?

(#166) NoLF

NoLF
(addikt)

:)

(#167) Integra

Integra
(titán)

hol lehet itthon rózsadohányt kapni?
nolf, te a kép alapján elég kompetensnek tűnsz a témában:D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#168) NoLF válasza Integra (#167) üzenetére

NoLF
(addikt)

hát szerintem pesten az emlegetett húsboltban talán lehet kapni... sajnos én nem pesti vagyok, és nálunk kecskeméten még nem találtam ilyesmit. :)

(#169) Gergello

Gergello
(őstag)

vmi árakat tudnátok modani, pesten emylik boltba mennyiért vannak? kb-ra is elég (nem pont a ''csúcsmodellekról'')

(#170) dat válasza Integra (#167) üzenetére

dat
(senior tag)

Nekem van egy dobozzal, bontatlanul...
Nem lehet egy nagy szám
Karinty-Budafoki sarkán a dohányboltban például van. (Nem, ez nem a hentes, ez egy sima dohánybolt)

(#171) dat válasza Gergello (#169) üzenetére

dat
(senior tag)

Normál dohányboltban az 50-60cm-es darabok 5ezer és 7ezer között mozognak, arab boltokban a 80centisek 12-15körül.

(#172) NoLF válasza Gergello (#169) üzenetére

NoLF
(addikt)

10-12 körül már lehet kapni 50 cenitseket, itthon kecskeméten van egy 12300ért, 54 centi magas.

(#173) Gergello

Gergello
(őstag)

dat, Nolf: tenksz majd szétnézik itt szegeden merre mennyi...

(#174) Grunya

Grunya
(aktív tag)

Nolf! Benéztem a Vacsi-közben a kávéházba! Még nem próbáltam ki a vízipipát, de a hely nagyon jónak tűnik! :) Nem is gondoltam volna, hogy ekkora. Hétvégén sokan járnak oda? Pénteken é sszombaton 01-ig vanak nyitva...

Ja é s a felszolgáló csaj azt mondta, hogy 500 Ft egy tömés. Akkor mégsem egy 1000-es? Mondjuk úgy mondta, hogy azt ketten kb. fél órig szívhatják. Lehet, hogy úgy gondolta, hogy fejenként 500 Ft?

(#175) Grunya

Grunya
(aktív tag)

Holnap megyek Pestre haverokkal!
Valaki mondjon légyszi egy helyet, ahol ki lehet próbálni a vízipipát!!!
Valami étterem lenne jó, ahol kaja is van, mert akkor egyúttal meg is ebédelnénk ott.

Előre is kösz!

Ja, és tömegközlekedési eszközökkel megközelíthető lenne a jó!

Üdv: Grunya

Kicsit visszaolvastam... A Shiraz étteremhez hogyan juthatok el?

[Szerkesztve]

(#176) hitoshi válasza NoLF (#157) üzenetére

hitoshi
(csendes tag)

Mondd, ez a pipa hany centimeter magas s mennyire funkcional jol? MOst keszulok sajatot venni, eddig ismeroset hasznaltuk, az bohomnagy.

(#177) NoLF válasza Grunya (#175) üzenetére

NoLF
(addikt)

ha más nem, akkor neten nézz utána hogy merre van ez, én nemtom.

amikor mi ottvoltunk akkor 1000 ft volt a tömet amit 3an 1 órán át szívtunk, de akkor még a pultoscsaj nem is tudott róla semmit mondani, elképzelhetőnek tartom hogy most nem megfelelő összeget mondott, vagy fejenként értette.

(#178) NoLF válasza hitoshi (#176) üzenetére

NoLF
(addikt)

ez a hőtartó sapka nélkül 52 cm, azzal együtt 57 cm magas, kellemes szép darab. bratyóm hozta magának egyiptomból, most nálam van kölcsönbe, és remekül szuperál, kicsit tömítenem kellett rajta a toroknál ahogy a fényképen is látszik, és ennyi.

(#179) Grunya

Grunya
(aktív tag)

Csak megtaláltuk tegnap a Shiraz éttermet és kipróbáltam a Vízipipát végre :)
Meglepően könnyű volt a füstje, szinte már semmi köze nincs a hagyományos dohányzáshoz... Legközelebb nem zöldalmásat szívok. Ez túl édes és émelyítő volt nekem. Valami markánsabbat kellene kipróbálni.

(#180) NoLF válasza Grunya (#179) üzenetére

NoLF
(addikt)

vaníliásra és epresre mondják hogy finom, én még nem próbáltam. egyelőre csak sárgadinnyést és mangóst toltam, dinnyés jobb :)

(#181) dat

dat
(senior tag)

újonc pipásoknak: Nakhla: Two Apple

(#182) Fred23

Fred23
(veterán)

Elfogyott a dohányunk,és ma gyógyteát szívtunk.:DDD
Hááát,mit mondjak ?.Gáz a gaz,viszont nyelven és szájpadláson jó az utóíze.

Jobbra fel !

(#183) NoLF válasza Fred23 (#182) üzenetére

NoLF
(addikt)

tyű
:)

de legalább pipázol, a többiek nemtom hova lettek...

(#184) Fred23 válasza NoLF (#183) üzenetére

Fred23
(veterán)

Kimentek Hollandiába ? :)

(#185) hitoshi

hitoshi
(csendes tag)

Jelen - megerkezett a pipam, mar csak ki kell fizetni es atvenni, de ez sajnos elcsuszik a jovohetre, mig meg nem erkezik a fizu ;(

(#186) Gondosch

Gondosch
(csendes tag)

Sziasztok, nemrég Szíriából hoztunk vizipipákat. A nagykereskedésemben(''Filléres'', 1097,Bp.Gubacsi u. 6)) és a boltjainkban is lehet majd kapni e termékeket. Nagykereskedelmi ár 3000 Ft.-tól(ha több db.-ot veszel). Boltokban, kiskereskedelmi ár: 3900.- -tól
Dohány: 450.-(nagyker) , 590.- (Boltban)
Szén: 450.-(nagyker), 590.- (Boltban)
Nagyker és boltok címei itt: www.filleres.gportal.hu (a vizipipák még nincsenek feltéve a termékek közé, mert még nem frissítettem a weboldalt.

(#187) NoLF válasza Gondosch (#186) üzenetére

NoLF
(addikt)

na ezt majd mindenképp átnyálazom, ha felkerülnek :)

(#188) hitoshi

hitoshi
(csendes tag)

Na akkor azt hiszem most szoptam be - bar kivulrol remeknek tunik a pipa (jo nagy), tobb problemam is van:

1. A keramia aljan nincs gumigyuru - tomites, igy csak ugy tudom stabilan rahelyezni a tetejere, ha az aljat korbetekerem egy kis alufoliaval.

2. A cso nem marad a foglalatban, se csavar, se gyuru nincs hozza, beleteszem es szepen ki is esik ha nem fogom - korberagasztoztam, ugy megmaradt

3. A szen nagyon nem izzik, ketszer olyan vastag mint amit szoktam hasznalni, fust egyaltalan nem jon at - probalkoztam kulonbozo vizmelysegekkel, kionteskor - tolteskor volt fust az uvegben, de a csovon at mar nem jott a szamba.

Sajnos kepet nem tudok postolni, de nagyon szivesen elfogadnek barmilyen segitseget, nem eleg, hogy borzalmas napom volt, meg ez is tetezi.

(#189) NoLF válasza hitoshi (#188) üzenetére

NoLF
(addikt)

tömítést csinálj a kerámia aljára, egyelőre megteszi papír is

cső a foglalatban témát is papírral hidald át egyelőre, úgy jó ha üres a pipa, megszivod a szipkát miközben rajta van a kezed a kerámián (tenyered) és érzed a vákuumot. nekem is kellett tömíteni a csőnél.

szenet rendesen be kell gyújtani, több percig gyújtsd gyújtóval, utána fújkáld meinden oldalról.

(#190) hitoshi válasza NoLF (#189) üzenetére

hitoshi
(csendes tag)

Viz kerdese: a szivocsovet ellepje s ha igen, mennyire? Nem talaltam meg a jo aranyt.

(#191) Gergello válasza Gondosch (#186) üzenetére

Gergello
(őstag)

hello látom Makón is van boltotok, az innen egy köpés, milyen esély van rá, hogy ott is lesz kapható pipa 3900 ft-tól ?

(#192) hitoshi

hitoshi
(csendes tag)

Na mukodik, de baromira instabil sajnos - ez itthon nem valami jo moka, a szen valami borzalmas.

(#193) NoLF válasza hitoshi (#190) üzenetére

NoLF
(addikt)

belelógjon, víz kb 3/5éig legyen a tartálynak.

én pedig szeretem :)

asszem tolok is egy kis mangóst :)

(#194) hitoshi

hitoshi
(csendes tag)

Ujabb problema: hasznalt piparol leven szo nem tiszta az ize, roppant banto, zavaro az aromak keveredese, elobb is ket percet birtam osszvissz - melegvizzel kezeltem a keramiat es a szivocsovet, de semmi eredmeny. Hogy lehetne neutralizalni az egesz szerkezetet? :|

(#195) dat válasza hitoshi (#188) üzenetére

dat
(senior tag)

A lényeg igazából az, hogy az alkatrészek találkozásánál megfelelő legyen a tömítés. Tehát ahol a szívócső találkozik a pipával, és ahol a kerámia tűzér a fémmel. Ellenőrizd úgy, hogy összeszereled a cuccot, a tűztérbe nem teszel dohányt, hanem befogod a kezeddel a tetejét, és megszívod a csövet. Ha vákum van, akkor rendeltetésszerű használatkor a füsttel sem lehet gond.
A víz kb 2-3 centire lepje el a cuccot.

(#196) L3zl13 válasza hitoshi (#194) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Domestost neki.
Az majd semlegesíti a kellemetlen illatokat. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#197) dat válasza hitoshi (#194) üzenetére

dat
(senior tag)

Látom az előző hozzászólsom már későn érkezett.:)

Aromakeveredésre nincs jobb tippem mint a cső melegvizes mosása, illetve kefével való átsúrolása (vegyszerek NÉLKÜL!)

(#198) L3zl13 válasza dat (#197) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Mosó/fertőtlenítő szer használata: Félsz, hogy a vegyszerek megrongálják a pipát, vagy valami esetleges visszamaradó íztől, szagtól tartasz?

Aki hülye, haljon meg!

(#199) dat válasza L3zl13 (#198) üzenetére

dat
(senior tag)

Visszamaradó íz miatt...

(#200) hitoshi

hitoshi
(csendes tag)

A teljes femreszt nem mertem beletenni vizbe, csak az aljat torolgettem de roppant ovatosan, a csovet pedig parszor forrovizzel atfolyattam, de borzalmas meg igy is. Teljes usztatas lehetseges, nincs rozsdasodas, korrozio, etc?

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.