Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3700) üzenetére


Mika1227
őstag

Milyen Nakhla volt?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3702) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3701) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

kétalmás 250 grammos

Üdv: Zsolti

(#3703) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3702) üzenetére


Mika1227
őstag

Én most Al Fakherből szívtam 2 almásat, nagyon finom!! :K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3704) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3703) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Az valóban jó dohány, bár néha-néha már kicsit túl erős az íze :D

Üdv: Zsolti

(#3705) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3704) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem pont jó volt az íz erőssége. Berryt is szívtam az is jó!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3706) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3704) üzenetére


Mika1227
őstag

Ma AF narancs-mentát szívtam isteni finom!!! :D

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3707) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3706) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Próbáld ki a citrom+menta párosítást citromlével a tartályban. A lehető legjobb nyári párosítás!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3708) krisz073


krisz073
tag

Egyre jobb párosításokat írtok. Lassan be kell látogatnom Szultán Kincseibe 1-2 dohányért :)

Mindig jelezz vissza ha kell, ha nem!!!

(#3709) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3707) üzenetére


Mika1227
őstag

Tisztán citromlé, milyen fajta? A citrom-mentát próbáltam igaz vízzel de valahogy nekem nem ízlik.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3710) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3709) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Bármilyen 2 literes sima citromlé. Mi a legolcsóbbat vettük mindig. Szerintem ne legyen túl tömény, de kinek, mi. Azt hiszem a 30%-sal csináltuk

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3711) Gyick


Gyick
őstag

Hi!

Valaki tudja hol lehetne venni genie vortex kerámiát bp-n?Ha jól tudom az újabbak már rá mennek a nagyobb pipákra is..
Ez a traffik törvény mennyire érintette vajon a vizipipás boltokat?lehet még ezekbe dohányt venni?Vagy tud valaki olcsobban vhol?köszi

(#3712) Mika1227


Mika1227
őstag

Valakinek nincs véletlenül Sahlar mini phunnel vagy Genie Vortex eladó?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3713) Panthera


Panthera
őstag

Phunnel kerámiával próbáltatok már shiazo követ? Kapar-e, ha igen, mennyi idő után?
Vannak olyan ízesítések amik különösen jók / nem ajánlottak?

(#3714) Mika1227 válasza Panthera (#3713) üzenetére


Mika1227
őstag

Én próbáltam, teljesen jó sőt kifejezetten ajánlják a kavicshoz. Én kapucsínósat próbáltam nagyon finom volt.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3715) Panthera válasza Mika1227 (#3714) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! És mennyi ideig bírja a füst és az íz? Egy 100 grammos adag hány töltésre elég plusz aroma nélkül?

(#3716) Panthera


Panthera
őstag

A Hookah Pro Grip szívócső kompatibilis az Aladin pipákkal? Kell még valami hozzá?

(#3717) Mika1227 válasza Panthera (#3716) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem kompatibilis!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3718) Bloodaxe válasza Panthera (#3716) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nekem El nefes mini phunnelem van, abból szívom a shiazot. Teljesen jó, páncélfóliával és két bamboocha szénnel tökéletes, és nem ég oda.Kifejezetten shiazos kerámiák a phunnelek a melasz miatt, ugyanis az jobban ereszti a melszat, a phunnelbe pedig nem csorog le. Nekem amíg leégnek a bamboochák tart a pipa szépen, miután leégett a szén még 1-2 kavics közepesen nedves marad, tehát pont egy kör szenet bír ki. Van egy Aladin bashám is, ahhoz egy hookeh pro grip cső, és a basha csatlakozója kicsit nagyobb, tehát két tömítőgumi kell rá. A többi aladin pipáról nem tudok nyilatkozni.

Üdv: Zsolti

(#3719) Panthera válasza Bloodaxe (#3718) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi!
Közben már berendeltem egy jó csomagot. Aladin Arabica (51 cm-es) + hőtartó.
Próbaképpen hozzá: cocobrico szén (bamboocha nem volt), shiazo. :) Remélem jó lesz, és a meglévő phunnel is rámegy majd valahogy...

[ Szerkesztve ]

(#3720) Bloodaxe válasza Panthera (#3719) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

a "csöcsök" normális pipáknál szabvány méretűek, így kompatibilis a normális (nem gagyi) kerámiákkal. Némely phunnel vagy vortexhez van vastag szilikon gumi, nekem a nargilemen az van, de használom az aladinon is. Ha lötyögni fog a kerámia vagy veszel te is ilyet, vagy marad a két tömítős barkács :)

Üdv: Zsolti

(#3721) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek, hogy most szeretnék végre venni egy normális vizipipát, eddig nekem csak kis pipáim voltak, de most végre szeretnék egy igazán jót. Tudnátok nekem ebben segíteni, melyiket hol érdemes venni, és milyen kiegészítőkkel?

köszönöm!

(#3722) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3721) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Legelső és legfontosabb dolog, hogy mennyit szánnál rá, illetve mennyire fontos a mobilitás.
Írd le ezeket és ez alapján fogok tudni ajánlani pipát/ szettet :R

Üdv: Zsolti

(#3723) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3722) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Én úgy 10k-ra gondoltam, meg hát sajnos most csak ennyi a keretem amit rá tudok áldozni. Remélem ennyiért már lehet kapni korrekt darabot. Használat, az változó, egyszer-egyszer ha lenne baráti összejövetel, akkor úgy jól esne. Tehát csakis baráti körökben lenne használva. Itt kinéztem, ezt nem értek hozzá mennyire lehetne jó, de így árban elég jó kis szettnek tűnik. (nekem) :K De nem tudom mennyire jó pipa, méret az kb ez lenne (47-55cm).
És milyen kiegészítőket érdemes venni? Heba filter, szűrő....stb hogy a káros dolgokat kiszűrni.

Ezek a Shiazo-k azt írják nikotint nem tartalmaznak, vagy kis mennyiségben, de mennyire jók? Ez gondolom nem tud megégni mint a dohány, és újratölthető elvileg.

üdv!

(#3724) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3723) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Felejtsd el ezt a szettet. Ha komolyabb pipát szeretnél, ajánlom az Aladin márkájú pipákat. Ezek rozsdamentes acélból készülnek, nagyobb belső furatátmérőlyük van mint a top markoknak és gagyibbaknak, stabilak, összegezve sokkal jobb pipák. Itt tudsz csemegézni, az 51cm-es arabicát ajánlom 10k-ért, de mind egyformán jó, válaszd ki a neked megfelelőt. Kiegészítőket érdemes: Vortex/phunnel kerámia, mosható szívócső (Hookah pro-t ajánlom) és természetes szenet, amennyiben gyakorlott pipás vagy. A spéci kerámia és szívócső beszerzése opcionális, de idővel erősen ajánlott. Az aladin evo-s kerámiák elég jók a dohányoknak, shiazonak inkább phunnel. A szívócső is bírja egy évig, tehát lenne időd összegyűjteni az ismét 10k-t ezekre a kiegészítőkre. Ajánlanám még a páncél vizipipa fólia beszerzését, ezzel szinte lehetetlen odaégetni a dohányt/ shiazot, ha egy disznó IQ-jának felénél kicsit többel rendelkezik az ember. Szintén opcionális, de nagyon megkönnyítheti a dolgunkat, és kényelmesebbé teszi a pipázás folyamatát egy rendes széncsipesz megvétele. Heba filter szvsz nem fontos, maximum a pipa bugyogásának megszüntetése miatt. Ha többen pipáztok, akkor pár darab szipkát érdemes venni.
A shiazoról röviden: Nikotin és kátránymentes szívnivaló. A beszívható minimális mennyiségű kátrány odaégetés során keletkezhet, tehát normális használat esetén az sem keletkezik. Tömni egyszerűbb mint a dohányt. Íze tiszta, a dohány ízének teljes hiánya miatt. Kevesebb ideig bírja a dohánynál, de szép "füstöt" ad. A füstje valójában vízpára, mivel ezek szaunakő szerű kövekből vannak. Az elhasznált kövek újrahasznosításáról csak annyit, hogy lehetséges, azonban ajánlott olyan ízesítővel átitatni, amilyen eleve volt a dobozzal. Ennek folyamatát most nem írnám le:)
Remélem kielégítő választ sikerült kreálnom, a továbbiakban is szívesen állok rendelkezésedre. :R
Üdv: Zsolti

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3725) Panthera válasza Bloodaxe (#3718) üzenetére


Panthera
őstag

Hétvégén kipróbáltuk az Aladin pipát. A cocobrico szénnel és a shiazo-val együtt a végeredmény fantasztikus lett! :)
Természetesen phunnelt használtam, viszonylag kevesebb aromát tettem rá és 1 kocka szenet. (Sima alufóliát szoktam használni mindig.) A szén kb. másfél óráig bírta, a füst és az íz végig jó volt, nem égett rá egyáltalán a kövekre. Ami még örvendetes, hogy nem is kapart soha!

Ezek után örökre száműzni fogom az öngyulladós szeneket, az biztos!

Az normális-e, hogy a dohánytartó amit kaptam, nincs teljesen befestve? A belső része, ahol a dohánnyal érintkezne, az fehér színű. Ez még nem lenne baj, csak ha megsímítom, érződik, hogy egyáltalán nem volt festve, olyan gipsz-szerű a tapintása. Szerintem a dohány maradandóan összekenné, ezért nem is használtam.

(#3726) Bloodaxe válasza Panthera (#3725) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Sok kerámiának nem mázolják a belsejét, így állítólag jobban eloszlik a hő a dohány körül. Hátránya, hogy magába szívja az aktuális ízt, így ajánlott egy fajta ízt szívni belőle, akkor viszont jobb:) Örülök, hogy tetszik a szett, érdemes lesz megpróbálnod 2 coco-val, ha kicsit tapasztaltabb leszel a természetes szenek terén, illetve a páncélfóliával, melyből egy réteg is bőségesen elég. A coco-t általában kettévágják, mert 1 kocka túl nagy. Próbáld 4 réteg fóliával és két szénnel, bár kicsit kevesebb lesz mint a páncél, kicsit könnyebben megég, de jobb füstöd lesz :)

Üdv: Zsolti

(#3727) Panthera válasza Bloodaxe (#3726) üzenetére


Panthera
őstag

Füst így is annyi volt, hogy azzal szórakoztunk, kinél lesz nagyobb. :D
Köszönöm az ötleteket! Szerintem ez így pont jó volt, mert még azoknak is tetszett, akiknek a kaparó érzés miatt egyébként nem mindig jön be a pipázás.

Viszont legközelebb több aromát teszek majd rá, hogy intenzívebb legyen az íze. Még az is tetszik, hogy nagyon könnyen el lehetett takarítani a phunnelt, míg a rendes dohány nagyon durván rá tud égni (ez a szénen múlik?). A köveket igaz, mosni kell, de sima vízben ezt maguktól is megoldották, külső segítség nélkül. :)

(#3728) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3724) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ, így most már tisztább képet kaptam. :K
A következő szettet sikerült így összeraknom:

-Aladin ¤ Arabica modell 51cm ¤ Fekete
-Hookah Pro mosható cső ¤ Grip ¤ Citromsárga
-Kaya Phunnel kerámia ¤ Fekete
-Páncél vizipipa alufólia ¤ 25m

Valahonnan még megpróbálom összeszedni rá a + anyagiakat, és akkor egybe venném az egészet, mert úgy szeretném ha 1x kéne megvenni, de akkor legyen egybe a szett! Remélem ez így már jó lesz. Viszont azt nem értem, hogy amit adnak hozzá csipeszt azt miért nem jó?
Olvastam azt is, hogy a pipában lévő golyót ki szokták cserélni műanyagra, ezt szerintem én is megteszem, remélem ez nem lesz gond.

A Shiazo ásványi kő, meg úgy működik, hogy ugye be van áztatva úgy kapom a csomagolásban, használat után el kell mosni, és visszatenni a csomagolásba, hogy újra megszívja magát az aromával? És ha elfogyott akkor érdemes újat venni, vagy elég ugyan olyan ízesítésű aromát venni hozzá?

Üdv!

(#3729) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3728) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

A szett így már kellően minőségi :) Általában a csipeszek túl rövidek, így szén izzítás után felforrósodnak, illetve ugyanezen okból kifolyólag nehéz tartani vele a szenet. Használható, nem létfontosságú egy spécinek a beszerzése , majd ráérsz ha tapasztaltabb pipás leszel, és érezni is fogod a szükségességét:)
A shiazo újrahasznosításáról annyit, hogy miután elhasználtad a köveket (a gyári áztatásból), azután átmosod, veszel ugyanolyan ízű melaszt, felöntöd, hagyod pár napig és szívható. Ez a folyamat 2-3x kivitelezhető. Szvsz azért nem igazán éri meg, mert az ízesítő is felér egy doboz shiazo árával, és kb 2x tudsz vele ízesíteni. Így kb 1k-t spórolsz meg 3 doboz shiazon :)

Kvardlipot: Egy próbát megér, bár szerintem több melasztól nem lesz erősebb az íze (feltéve ha shiazoról beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3730) Bloodaxe válasza Panthera (#3727) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Az, hogy mennyire ég rá a kerámiára, hááát függ a széntől, de nem ilyen értelemben :) Ha nem égeted teljesen szénné a dohányt, hanem még nedves marad, akkor azt is könnyű lemosni, viszont ez szinte kivitelezhetetlen, hacsak nem hagyod félbe a pipázást. A shiazo kő, ezáltal nem tud odaragadni a kerámia falához. Én a dohányból adódó ráégett, fekete felületet egy finom szerkezetű fém súrolóval szoktam le"mosni", óvatosan bánva vele, nehogy leszedjem a máz réteget (bár eddig még erősen sem sikerült sérülést ejteni rajta.)

Üdv: Zsolti

(#3731) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3729) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm a segítséget! :K

Még amit fontos kérdésnek tartok: A szén!
Abból milyet ajánlasz? Én eddig ugye egyszerűség miatt mindig öngyulladós szenet vettem, mert azt bárhol meg tudtam gyújtani.

(#3732) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3731) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Eddig a Bamboocha természetes bambusz szén jött be nekem a legjobban. Relatíve könnyen gyullad, jól adja a hőt, kevésbé hamuzik, 0 íz. Egyértelműen best buy ;)

Üdv: Zsolti

(#3734) Bloodaxe válasza Balu12 (#3733) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

rád is vonatkozik :R

Üdv: Zsolti

(#3735) Balu12 válasza Bloodaxe (#3734) üzenetére


Balu12
csendes tag

Ár lényegtelen ez esetben min 2-3 lánnyal pipázom (fiú vagyok)
Mivel ez esetben már alapból nagyobb pipa kell meg elég sokszor több is van egy elég nagy pipa kellene nem szett kell mert értek hozzá csak véleményt kérnék hogy mit ajánlotok ilyen igényekhez :)

[ Szerkesztve ]

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3736) Bloodaxe válasza Balu12 (#3735) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Társaságba ezeket ajánlanám:
lehetőség 1
Vagy ha tehetősebb vagy egy Nargilem NPS, bár ezt Németországból tudod rendelni, azonban abban segíteni tudok, rendeltem már onnan.

Üdv: Zsolti

(#3737) Balu12 válasza Bloodaxe (#3736) üzenetére


Balu12
csendes tag

Köszi!
De ettől egy kicsit magasabbat kesnék ennek oka voltam Törökországban nyaralni és ott egy hatalmas méretű vp t pakoltak elénk és nagyon jó volt!

De árkategóriát nagyon eltaláltad 10000-25000 költök rá most!

Németből nem kell segíteni rendelni mert sok rokonom van kint és az apám is ott dolgozik :)

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3738) MmDorian válasza Balu12 (#3737) üzenetére


MmDorian
őstag

elmész a szultánba, vagy bármelyik pipaboltba, megnézed hogy melyik tetszik, és megveszed. veszel hozzá egy nammor vagy hoopkapro csöveg meg egy vortexet, és vígan elsisázgattok vele.

(#3739) Balu12 válasza MmDorian (#3738) üzenetére


Balu12
csendes tag

Csak segítséget szeretnék kérni!
Nem biztos hogy az a jó ami tetszik nekem!

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3740) Bloodaxe válasza Balu12 (#3739) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Akkor van khalil mamoon 90cmesek 25 ert, csak azok egy csovesek. A 125 cmes no namek felejtosek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3741) Balu12 válasza Bloodaxe (#3740) üzenetére


Balu12
csendes tag

Valami linket kérhetnék?

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3742) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3732) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Ez mennyire gyullad könnyen? tehát ez gondolom nincs bevonva öngyulladó réteggel, de ha ezt is tűzhelyen kell melegíteni, akkor sajnos csak otthon kivitelezhető. Pont ezt keresem, hogy ne nagyon hamuzzon. :K

(#3743) Bloodaxe válasza Balu12 (#3741) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

itt találsz KM pipákat. Ha valóban jártas vagy a témában nem kell bemutassam a márkát :)

Bitpalace: Ezek nincsenek bevonva öngyulladós réteggel, bár a természetes szenek közül ez izzik a leggyorsabban. Egy vihargyújtóval állítólag hamar beizzítható (én elektromos szénizzítót használok, max 3 perc és készre izzik)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3744) MmDorian válasza Balu12 (#3739) üzenetére


MmDorian
őstag

innen pl az összes jó minőség. egy cső meg egy fej, és jó vagy. többcsöveset szerintem ne. asszem már itt kitárgyaltuk, miért. szerintem elveszi az egésznek a fílingjét. egyszerre ketten ugyse tudjátok szívni. egy nammorba egy szipka 800 ft, lehet mosni, és sokkal komolyabban néz ki, mint a gyári.

(#3742) Bitpalace én sokáig cocobricot használtam, de valamikor egyszer véltelen bamboocha lett belőle. azóta csak azt nyomom. valóban hamar meggyullad, jól ég, nincs íze, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3745) Bloodaxe válasza MmDorian (#3744) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Mivel a vízipipázás mára társasági szokássá vált sokaknál, ezért a "feeling" szubjektív. Van aki jobb szeret egyedül, van aki társaságba. A több csöves pipák használhatók egy csövesként, viszont kényelmesebb bedugni egy új csövet, mint állandóan forgatni a pipát.

Üdv: Zsolti

(#3746) Panthera


Panthera
őstag

Ehhez színben passzoló mosható csövet szeretnék, hol keressem?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3747) Bloodaxe válasza Panthera (#3746) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Van Hookah Pro grip világoskék/türkizkék szerű színben. Legjobban az hajaz erre a színre

Üdv: Zsolti

(#3748) hexameter93


hexameter93
csendes tag

Sziasztok! Nagy szükségem lenne a segítségetekre!Van egy Aladin Evolution 3 csövű pipám:http://www.vizipipawebaruhaz.hu/1015-50-70cm-es-pipak/2599-aladin-evolution-fata-morgana-68cm-kek-3-szemelyes ilyen csak sajnos eltört az üvege. :( A gond az,hogy a neten eddig nem igazán találtam hozzá.Biztos más is járt már így gondoltam megkérdem,hogy nincs e valami jó tippetek,hogy honnan tudnék megfizethető áron gyorsan ilyent vagy esetleg másik üveget szerezni ami teljesen kompatibilis vele.(nem tudom hogy van az Aladinoknál) Segítségeteket előre is köszönöm!:)

(#3749) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hol tartanak most az 50 grammos dohány árak?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3750) Bloodaxe válasza haromegesz14 (#3749) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

1200-1700 Ft minőségtől függően

Üdv: Zsolti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.