Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Chosen válasza somasz (#3100) üzenetére


Chosen
addikt

Tegnap felhívtam őket, nagyon rendes volt a srác (arab) mindenről tájékoztatott, valószínűleg jövő héten már meg is lesznek a cuccaim :) Azzal nincs gond ahogy kinézek, néztek már idősebbnek a 18 éves bátyámnál :D

(#3102) Vazallus


Vazallus
tag

Üdv,
Az mitől lehet,hogy pipiázásnál ha már elégettem egy egész szenet ugyanzzal a dohánnyal majd ha ráakarok rakni még egy újabb szenet,akkor utána még mindig van nagy füst de az már kapar?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#3103) Gonosz15 válasza Vazallus (#3102) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Mert az új szén nagyon erősen ontja magából a hőt és a dohány már száraz. Két megoldás van: 1.: Vagy új dohányt raksz a kerámiába (újratömöd) 2.: Csinálsz egy kis alukarikát, ráteszed a kerámiára és a karikára teszed rá a szenet. Így a szén még kevésbé érintkezik a dohánnyal, szóval nem fog kaparni. Én az utóbbi megoldást javaslom.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3104) tony95


tony95
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Eladóvá vált 2db pipa:
-1 db török minipipa 19cm-es - 2000ft (Törökországba vettem nyaralásom során)
-1 db egyiptomi vizipipa 37cm-es + egy felbontott dohánnyal - 3000ft

Priviben írjatok.

(#3105) Vazallus válasza Gonosz15 (#3103) üzenetére


Vazallus
tag

Ige,megnéztem a dohányt is és eléggé szét volt már égve de gondoltam bírja még,amúgy honnan tudhatom hogy a dohány a végét járja?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#3106) Gonosz15 válasza Vazallus (#3105) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Onnan, hogy hiába teszel rá egy új szenet már nem jön akkora, vagy olyan tömény füst, de leginkább más lesz a füst íze. Nem érződik rajta a dohány eredeti íze, helyette inkább ilyen úgymond "szenes" ízt érzel.
Olyankor nincs más hátra, újra kell tömni és folytatni tovább a pipázást :D

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3107) HaliAdi


HaliAdi
tag

Akinek szép és nagy pipa kell annak ezt ajánlom: 82cm-es Zöld vizipipa :)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3108) HaliAdi


HaliAdi
tag

Van egy 37 cm-s vizipipám és vele együtt egy kis gond is. A kerámia nem illeszkedik rendesen, az alatt lévő gumit meg nem tudom jól ráhúzni a tetejére. Mit lehet vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3109) dudika10 válasza Vazallus (#3105) üzenetére


dudika10
veterán

Ha nem túl nagy a kerámiád akkor érdemes újratömni minden szén után. (feltéve hogy nem 33mm-s vagy valami pici szenet használsz)
Ha bírná még a dohány egy rövid ideig a második szén végéig nem valószínű, szóval jobban jársz ha újratömöd.

HaliAdi: bemész a boltba és veszel egy másik gumi tömítést. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3110) HaliAdi válasza dudika10 (#3109) üzenetére


HaliAdi
tag

megvolt:) de nem paszolnak:D így ötlet?

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3111) Chosen


Chosen
addikt

Tegnap elmentem az új pipáért és a dohányokért. Az eddig bejárt boltok közül a Szultán kincsei a legjobb :K Készségesen kiszolgáltak, minden rendben volt velük. Végül is egy piros 60cm-es Aladin Basha mellett döntöttem, kár, hogy a netes képekről nem jön vissza, mennyivel jobb egy TM-nál. Szerencsémre sikerült elhoznom az utolsó Dinnyés Mizot :D Mellé vettem még egy barackos mizot, egy Waha RedBull(nagyon erős illata van, nem is tudom együtt tartani más dohányokkal, mert átveszik a dobozáról az illatot :) ) és egy Pina Colada-t.

Ezután viszont valami nem sikerült. 2 tömést is csináltam tegnap, először egy dinnyét, aztán egy redbullt. A füst tökéletes volt , a 2 tömés közben egy percig sem kapart, a füst kellően sok is volt, viszont: a dohánynak egyáltalán nem éreztem az ízét.Ha nagyon koncentráltam kivettem, hogy mi az, de ha vakon teszik oda elém, akkor meg nem mondtam volna mi az.Mi lehet a probléma? :( mocsanisi-féle 3 alu+csiga módszerrel csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#3112) Sianis válasza Chosen (#3111) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem is van úgy, hogy valamelyik dohánynak nem érzem az ízét. Van ilyen, lehet, hogy a következő tömésnél meg kijön. Néha ilyen.

Sianis

(#3113) Gonosz15 válasza Chosen (#3111) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Én eddig csak a Al-Waha medvecukor, narancs, kivi, Nakhla menta, pisztácia, két almánál éreztem rendesen az ízt. Főleg a narancs, kivinél érezni igazán.A menta az az igazi párját ritkítja és még az orrodat is tisztíccsa írzést adja :D

Nekem is van al-masah redbull és al-sultan dinnye de ezeknek nem éreztem eddig az ízét. Mondjuk nálad a Mizo dinnyének elég erős íze kéne, hogy legyen elvileg.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3114) Chosen válasza Sianis (#3112) üzenetére


Chosen
addikt

A technikámmal lehet valami gond, ugyanis az előző pipámmal se nagyon tudtam ízeket előhozni, de a füst ott is rendben volt.

Gonosz15:Én is a dohányra gyanakodtam, de Youtube-on videótesztelve van, és itt is mindenki azt mondja, hogy erős íze van, nálam pedig semmi.

Ha bárkinek eszébe jutna még a dohányon kívül egy ötlet, hogy mi lehet, az nyugodtan mondja :)

(#3115) HaliAdi válasza Chosen (#3114) üzenetére


HaliAdi
tag

Mennyire erősen tömöd meg?
Ha túl laza, akkor nem jön át az íze. Ha túl sűrű akkor emg nem jön a füst rendesen:D
Meg kell találni a középutat, próbálgasd.
Nekem szerencsére 1.tömésre ment.Azóta jó mindíg:)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3116) Chosen válasza HaliAdi (#3115) üzenetére


Chosen
addikt

Próbálgattam így is úgy is. Akinek esetleg lesz rá ideje, dobjon fel képet pls, amin látszik, hogy meddig és milyen sűrűségben van tömve, amikor érezni rendesen a dohány ízét és nem kapar. :R

[ Szerkesztve ]

(#3117) Vazallus válasza Chosen (#3114) üzenetére


Vazallus
tag

Ebbe az a szép hogy nagyon sokat kell kísérletezgetni,mire ráérzel melyik/milyen/mennyi milyen módon a legjobb.

"Mr. Salieri sends his regards"

(#3118) HaliAdi válasza Chosen (#3116) üzenetére


HaliAdi
tag

a sűrűséget nem nagyon tudjuk lefényképezni:) de majd kitalálom, hogy hogy magyarázzam el a módszert:)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3119) Vazallus


Vazallus
tag

A Masah dohányról mi a véleményetek,van olyan jó mint a Fakher?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#3120) HaliAdi válasza Vazallus (#3119) üzenetére


HaliAdi
tag

Szerintem inkább Fakher. Persze sok kül. nincs, de jobban ki tudtam hozni az ízét:)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3121) Enton válasza Chosen (#3114) üzenetére


Enton
addikt

Jeges, hűtött vízzel próbáltad már?
Sokan arra is esküsznek, én csak ősszel, és tavasszal ilyesmi jobb de nem kánikula időkben szoktam ugy csinálni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3122) 14adam válasza Enton (#3121) üzenetére


14adam
addikt

Télen meg hóval kell körbe vonni a tartályt,mi azt csináltuk mindig,aztán nagyon hideg kellemes füst jött

(#3123) Enton válasza 14adam (#3122) üzenetére


Enton
addikt

Nahát azért a jó meleg szobából ki nem mennék azért, hogy lehűtsem a füstöt. ;]
Ahhoz én túl fázós vagyok.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3124) HaliAdi válasza Enton (#3121) üzenetére


HaliAdi
tag

és ha hideg, akkor jobb?:P

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3125) 14adam válasza HaliAdi (#3124) üzenetére


14adam
addikt

Igen,hideg a füst,és nagyon jó,főleg mentánál

(#3126) HaliAdi válasza 14adam (#3125) üzenetére


HaliAdi
tag

na ezt muszáj lesz kipróbálnám:D

én teával csináltam. nekem az jött be. de a pálinka se rossz xD

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3127) Agostino


Agostino
addikt

Sziasztok pipások! : )

Szeretnék csatlakozni a klubhoz, mostanában volt szerencsém pipázgatni néha, és elhatároztam, kell egy ilyen. Szét is néztem az interneten, és rábukkantam [erre]. Mondtak nekem olyasmi, hogy egyiptomit nem szabad, csak török pipát, bár ahogy elnéztem, lényegi különbség nincsen. Ami tehát igazán foglalkoztat: ekkora pipa két személynek elég, vagy inkább kisebb legyen?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3128) Pukkancs válasza Agostino (#3127) üzenetére


Pukkancs
tag

Hi, szerény véleményem szerint ez a pipa tökéletesen elég 2 embernek. Az egyiptomi pipát valószínüleg azért húzták le neked, mert itt Mo.-n egyiptomiból Top mark pipákat lehet kapni, az pedig átköltözteti a gyártást Egyiptomból Kínába, emiatt páran kételkednek a minőségben.

(#3129) Agostino válasza Pukkancs (#3128) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ahha... na, ez tök klassz. A héten bemegyek még itt a pécsi pipaboltba, meglátom ott milyen áron mennek a dolgok, aztán bevásárolok. Azt hittem ez az egyiptomi vs. török történet azért indult el, mert más a pipák rendszere vagy szellőzése. Amúgy ha csak pl. én tömök egyet, nem lesz nagy ekkora? Nyilván néha magam is elpipázgatnék.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3130) dudika10 válasza Agostino (#3129) üzenetére


dudika10
veterán

Akármekkora pipát szívhatsz egyedül. A kerámia méretétől függ, hogy mennyi dohányt rakhatsz bele és ezáltal meddig lesz élvezhető füstöd. viszont mindegyikre rakhatsz nagyobb vagy kisebb kerámiát is. Szóval igazából, hogy mekkora pipát veszel az ilyen szempontból lényegtelen. :)
Egy ~45-50 centis már jól mutat, még lehet hurcolni is és elég hosszú a füst útja is már, hogy hűljön. Szerintem az kb egy ideális méret.

Szerk.: például az Aladdin pipák nagyon jó minőségű egyiptomi pipák, szóval nem értem miért az az egyiptomi ellenesség.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3131) Agostino válasza dudika10 (#3130) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Én nem tudom van-e ilyesmi, nekem csak még régebben említette valaki, ha meg valami mondjuk csak párezer forinttal drágább de jobb, akkor arra áldozok inkább. Ha semmi különbség, annál jobb, egyszerűbb dolgom van. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3132) HaliAdi válasza Agostino (#3131) üzenetére


HaliAdi
tag

én 47 cm-s 2csövű pipát vennék a helyedben:) azt könnyű szállítani +a két cső elég több embernek is:)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3133) dudika10 válasza HaliAdi (#3132) üzenetére


dudika10
veterán

Ha egyedül szívod akkor be kell fogni az egyik csövet, az meg annyira nem kényelmes.
1 cső is bőven elég 4-5 embernek szvsz annál több emberrel meg már több pipa kell, mert sok idő mire körbeér. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3134) HaliAdi válasza dudika10 (#3133) üzenetére


HaliAdi
tag

nem kell befogni:P én fóliával és gumival oldottam meg, hogy ne kelljen fogni ha egyedül szívod :)
én a 2 csövű mellett vagyok:)

de aki egy csövűt akar ,annak ajánlom ezt! :)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3135) dudika10 válasza HaliAdi (#3134) üzenetére


dudika10
veterán

Ez is befogás, csak nem kézzel. :P
Még így is ott fityeg egy felesleges cső, ami megintcsak zavaró lehet. ;)

Mind1, majd a kedves kérdező eldönti, mire van igénye. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3136) HaliAdi válasza dudika10 (#3135) üzenetére


HaliAdi
tag

így van :))

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3137) #40835072


#40835072
törölt tag

nekem házi vp m van:) de van bolti is de sokkal bénább a kicsinek a szgetelése!
tudja valaki bp ne XI kerben vagy budaörsön hol lehet trópusi gyümölcsöst kapni hozzá?
mammutba nem volt :O :R

(#3138) kismikis válasza #40835072 (#3137) üzenetére


kismikis
tag

Esélyesek a XI. kerületben:
Szír boltok és más trafikok a Karinthy Frigyes úton
Dohány nagyker - Fehérvári út 65.
Oyia - Fehérvári úti piac, félemelet, 100Ft-os bolt mögött

(#3139) somasz válasza kismikis (#3138) üzenetére


somasz
addikt

Ebben a dohánynagykerben lehet csak szimplán vásárolni az utca emberének is? Milyen áruk van? Honlap esetleg?

Mindenki: Eltört a kerámiám, kb 7 cm-es átmérője volt, hol tudnék venni jófélét olcsón? Ez Bahariás volt, és 500Ft egy éve. Hol árulnak jóféle kerámiát? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3140) kismikis válasza somasz (#3139) üzenetére


kismikis
tag

Lehet szimplán vásárolni, nagyker & kisker.
Qu... drága, zárjegyes, de ezt először nem kérdezted.
Honlapot nem tok, talán a "Finn" valamelyik partnere. :K

Nem XI.ker, de olcsó: http://zenubia.hu/
Pár hete 400-500Ft volt az 50g-os El Basha-Nakhla pakk. :C

(#3141) somasz válasza kismikis (#3140) üzenetére


somasz
addikt

Kösz!

Mindenki: Vettem Vortex kerámiát, de eddig nem sikerült akkora sikereket elérnem vele, mint amikre számítottam. Tehát tudnátok valamilyen tömési tippet ajánlani? Fólia mennyiség, lyukasztás, hány cocobrico? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3142) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
2-3 hónapig állt a víz a pipámban, mert lusta voltam kitakarítani, használni meg nem használtam.
Viszont bealgásodott egy kicsit. :D
Ezt mivel lehet nagyon jól kitakarítani a víztartályból?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#3143) Gonosz15 válasza Klemens (#3142) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Algaölő cucc?
Sry kicsi van bennem..

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3144) Klemens válasza Gonosz15 (#3143) üzenetére


Klemens
őstag

Csak egy kis alga miatt nem akarok venni, de majd megnézem, hogy mennyibe kerülne.
Olyanra gondoltam ami nagyjából minden háztartásban előfordul. Anyám mondta az ecet-et, de azzal biztos nem, mert hányok annak a szagától. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#3145) Sianis válasza Klemens (#3144) üzenetére


Sianis
addikt

Pedig az ecet nem tűnik rossz ötletnek. Jól kimosható, szerintem nem marad benne az íze sem a pipában.

Sianis

(#3146) Klemens válasza Sianis (#3145) üzenetére


Klemens
őstag

Hát nem tudom...
Lehet megpróbálom azzal.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#3147) 14adam válasza Klemens (#3142) üzenetére


14adam
addikt

Ugyan ez a bajom,csak nekem oda ragatt a dohány és belepenészesedett :D kiment a fejemből,hogy van benne víz,mert a másikat szoktam használni,de már buritom is bele az ecetet

Rágós dohányról a véleményem az,hogy nagyon durva orbit íze van,de egy 15perc mulva annyira beerősödik,hogy alig bírom szívni :)

(#3148) HaliAdi válasza Klemens (#3146) üzenetére


HaliAdi
tag

4 napja nekem is ez volt:D
Én tűzforró vízzel csináltam, mert én sem akartam ecetelni... egyenlőre úgy néz ki ,hogy nicns benne több.

De figyelj arra, h ne hirtelen engedd bele a forrót.

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#3149) 14adam válasza HaliAdi (#3148) üzenetére


14adam
addikt

Ecet nagyon frankón kiszedte,és szívtam belőle azóta és nem lehet érezni semilyen ízt,és a cucc is könnyen kijött belőle :) Ecetet bele 1,5 órát hagytam és utána nagy nyomású vízes csövet megnyit és lazán kijött

(#3150) Klemens válasza HaliAdi (#3148) üzenetére


Klemens
őstag

Én meleg vizet (nagyon meleg) vizet engedtem bele meg tusfürdőt és lötyögtettem, de annak nem volt hatása. Azóta áll, nem használom már nagyon, mert nincs dohányom, elmenni venni meg lusta vagyok. :D
Majd akkor, ha más nem, ecettel kihegesztem belőle. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.