Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Bloodaxe válasza Panthera (#3600) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

hopp egy kcisit kiment a fejemből a topic:D szóval nekem kb egyvonalban an vele, lehet h egy hangyafasznyit kiemelkedik. :D

Üdv: Zsolti

(#3602) Panthera válasza Bloodaxe (#3601) üzenetére


Panthera
őstag

:D ... a pipázás hatásai.
Még egyelőre csak egy helyen voltam szétnézni, de ha sikerül bevásárolnom mindenképpen be fogok majd számolni. Azt még nem döntöttem el, melyik fajta kerámiát veszem, de inkább olyat akarok venni, ami kevesebb dohánnyal beéri, alkalmanként egymagam is használnám. A sima kerámiám erre alkalmas és kinézetre a vortexhez közelebb áll...

(#3603) plaschil


plaschil
aktív tag

Üdv!

Eljutottam odáig, hogy ezt a pipát szeretném. A kérdésem annyi volna, hogy mennyire gusztustalan a lötty az alján? Tehát érdemes sötétebb színű üveggel ellátottat venni vagy ettől sem lesz hányingerem ha ránézek? Ez fontos nekem, hogy ne lássam, hogy sárgul (már ha sárgul...?) a víz a tartályban.

Igaz, most nincs raktáron... érdekes ez is... mindig az tetszik ami nincs... amúgy sokat megnéztem már, de kb. 50-ből 2-3-ra mondtam azt, hogy na ez bejön.
Vagy nagyon válogatós volnék? :D
Költői kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#3604) Panthera válasza plaschil (#3603) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Nekem színes tartály van így nem tudom hogy mennyire látszana egy fehéren. A víz sárgul, nálam ez akkor látszik egy kicsit amikor kiöntöm a fehér mosdóba. De ez nem hiszem hogy feltűnne az üvegben. Ha cseréled körönként a vizet, akkor szerintem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#3605) plaschil


plaschil
aktív tag

Ajánljatok már valami webshop-ot, ahol van választék és nem kell hónapokat várni 1-1 darabra.

Köszi!

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#3606) Bloodaxe válasza Panthera (#3602) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

szerintem a mini phunnel a legjobb akkor neked:) most jobban megnézve a csücsök nem emelkedik ki a peremtől. (pipázás közbe eszembe jutott most, hogy pontosan megnézzem neked :D )

plaschil: a tartályban lévő víz kb 3. alkalom után kezd besárgulni. Célszerű viszont minden alkalommal lecserélni, hogy friss és hideg vízzel pipázhass a kellemes hideg füstfelhők miatt. így nemfogod észrevenni h csúnya lenne a víz. a webshopról annyit h szvsz a legjobb, írj bátran Julio-nak hogy mikorra tudna szerezni az arabica-ból, lehet van is még neki 1-2 elfekvőben a raktárban (jártam már így).

Üdv: Zsolti

(#3607) Panthera válasza Bloodaxe (#3606) üzenetére


Panthera
őstag

Kösz! Még zavarba jövök... :D
Ugye mindegy milyen márkát veszek? Tartó és tartó között, - fajtán belül - nem sok különbség van, ugye?

(#3608) Bloodaxe válasza Panthera (#3607) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

szerintem mindegy :D

Üdv: Zsolti

(#3609) Panthera


Panthera
őstag

Kiegésztőket kerestem és közben nagyon megtetszett egy pipa. :)
[link]

Valamelyik pipánál olvastam, hogy rozsdamentes acélból készült. Ennél viszont nincs írva.
Ezek hosszab idő után hajlamosak-e rozsdásodni? A festék lekopik-e a víztartályról?

(#3610) Bloodaxe válasza Panthera (#3609) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

minden aladin rozsdamentes acél.

Ha gondolod most énis elpasszolom a 2 pipát (aladin basha, top mark) plusz kiegészítőket. ha érdekel írj egy privit

Üdv: Zsolti

(#3611) Panthera válasza Bloodaxe (#3610) üzenetére


Panthera
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nekem az aktuális pipám "gyári" (?) állapotában sem volt tökéletes. Az Aladinnál meg nem láttam kiírva, hogy rozsdamentes lenne.

(#3612) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Én most egy Aladin Mosaic-ot szemeltem ki magamnak. Esetleg van ilyen valakinek?

Üdv: Zsolti

(#3613) Panthera válasza Bloodaxe (#3612) üzenetére


Panthera
őstag

Azokat én is néztem, szép darabok.
Ja, vettem phunnelt. Ki is próbáltam, de hülye ésszel a lyuk fölött is kilyukasztottam az alufóliát. :D Utánaolvasva már nyilvánvalóvá vált, amire nem jöttem rá magamtól. Valamelyik nap ismét rápróbálok, remélem akkor már jól sikerül.

(#3614) Mika1227


Mika1227
őstag

Sziasztok!

Most találtam erre a topikra. Szeretnék majd a közeljövőben vizipipát venni szeretnék tanácsot kérni. Milyet, hol érdemes venni, meg minden amire figyelni kell? Olvastam, valamilyen kővel is lehet használni erről is szìvesen fogadom a tanácsokat. Kezdő vizipipás vagyok, szìvtam egy párszor és nagyon tetszett! Igaz van rendes pipám de az azért nem olyan és csak viszonylag ritkán használom.

Üdv.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3615) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3614) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

hello.
Amire érdemes odafigyelni egy pipa vásárlásakor: Rozsdamentes acélból vagy rézből készüljön, nagy legyen a belső átmérője. A kő az egy ásványi kő, mely magába szívja az ízesítőt, mivel szivacsos anyagú. Nikotintartalma és kátránytartalma nincs. Ásványhoz ajánlott egy phunnel kerámia beszerzése, valamint a pipához egy mosható szívócső. A normális kategória az Aladin márkájú pipákkal kezdődik, nargilem, khalil mamoon, el nefes, mya, és aladin ami közül érdemes vásárolni.

Üdv: Zsolti

(#3616) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3615) üzenetére


Mika1227
őstag

Alapból nem rozsdamentes anyagból vannak, nem mindnek mosható a csöve és azt a fajta fajta kerámiát külön kell venni hozzá? A belső átmérőt mire érted pontosan? Bocsi a sok kérdést de kezdő vagyok!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3617) Gery15 válasza Mika1227 (#3616) üzenetére


Gery15
addikt

Van olyan, amelyik rozsdamentes és van olyan, amelyik nem. Általában nem mosható csővel adják. Igen azt a fajta kerámiát külön kell venni hozzá.

HyperX

(#3618) Mika1227 válasza Gery15 (#3617) üzenetére


Mika1227
őstag

Úgymond normál kerámiával nem is ajánlatos szívni Shiazo követ?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3619) Gery15 válasza Mika1227 (#3618) üzenetére


Gery15
addikt

Dehogynem, én is szívtam sokáig úgy csak fájt tőle a fejem és inkább hanyagoltam.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3620) Mika1227 válasza Gery15 (#3619) üzenetére


Mika1227
őstag

Esetleg konkrét pipát illetve olyan fajta kerámiát tudnál ajánlani? Olyan 5-10k közötti árban!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3621) Gery15 válasza Mika1227 (#3620) üzenetére


Gery15
addikt

Konkrétat nem, mert mindig változnak. Nekem egy Aladin pipám van 55cm-es fél éve, hogy vettem 10 lett volna, de akciós volt így 8-ba tudtam hozzájutni. Venni akarok majd rá egy vortexet meg egy mosható csövet és akkor már elég jó pipa lesz, de így is nagyon fasza! Kellemesen csalódtam benne. Ilyenem van úgy látom most megint csak 8k

HyperX

(#3622) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3620) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nekem van egy eladó Aladin bashám, rozsdamentes acélból, pár hónapot használt, mosható csővel és el nefes mini phunnellel 10k-ért. olyan mintha új lenne szép nagyon. Kb 60 cm magas, kék színű. a többit privátban ha érdekel

A színe krómozott, csak vörös szobám van és emiatt néz ki sárgásnak a test.
Ha esetleg nem tetszene ajánlom az Aladin pipákat kezdésnek, több modell van 10k körül, mind rozsdamentes acél és nem mosható szívócsővel.
A hagyományos kerámiákat azért nem ajánlják a shiazo kövek mellé, mert nagyon könnyen lefolyik a melasz, ami kissé fura ízt ad neki. Olyan mintha égne, de mégsem, minden esetre eléggé ront az élményből.

Üdv: Zsolti

(#3623) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Kis széngyújtó technika, hardverekkel fűszerezve, ha már informatikai oldalon vagyunk :D

Üdv: Zsolti

(#3624) Gery15


Gery15
addikt

Muszáj voltam rászánni magam arra, hogy új kerámiát vegyek, mert mutterom összetörte a pipám kerámiáját. :((( Ha meg már veszek akkor mindenképpen Vortexet! Találtam is egy szépség hibásat. Mindegy, hogy milyen pipára teszem?

HyperX

(#3625) Panthera válasza Gery15 (#3624) üzenetére


Panthera
őstag

Akármelyikre rátehedeted, de tömítőgumit lehet, hogy kell venni hozzá, méretben vannak eltérések (pl. a meglévőre nem szorul rá).

[ Szerkesztve ]

(#3626) Gery15 válasza Panthera (#3625) üzenetére


Gery15
addikt

Rendeltem hozzá azt is! :R

HyperX

(#3627) Mika1227


Mika1227
őstag

[link]Kinéztem ezeket a pipákat.
[link]

Jó választás lenne? Vagy inkább nagyobbat nézzek? Csavaros legyen inkább?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3628) Mika1227 válasza Mika1227 (#3627) üzenetére


Mika1227
őstag

Ugyanazt linkeltem, szóval ez a másik [link]

[link]
Vagy ez de csak 35 cm, nem túl kicsi ez? Ettől ne tartsak ugyanolyan élmény vele a pipázás?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3629) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3628) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Inkáb az evolution modellből ajánlanék, ami a csavaros. Én szvsz 60 centi felettre esküszöm. Szerintem az a 12 cm 35-47 esetében sokat jelent. A piros aladinnal járnál a legjobban, bár inkább a vizipipa.eu boltból (vizipipavasarlas) rendelj, a vizipipawebaruhazról nem sok jót hallani.

[link]

Én leginkább ezt ajánlom, sokkal stabilabb mint amit linkeltél, nagyon jó pipa, olcsón.

Üdv: Zsolti

(#3630) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3629) üzenetére


Mika1227
őstag

Értem. Én még ezt néztem [link].
Ez az az evolúciós lenne.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3631) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3630) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

a loop is jó pipa, nyugodtan megveheted :)

Üdv: Zsolti

(#3632) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Nekem megjött Németországból a Nargilem pipám. Pontos típus Nargilem NP-560. Kb 65-70 cm, orvosi acél test, kristályüveg víztartály + Nargilem Carbon phunnel. Első benyomás: Gyönyörűen kidolgozott, nagyon nehéz (test kb 2,5- 3kg, víztartály 2kg), rendkívűen könnyű szívni, így hatalmas, nagyon finom, tömör füstfelhőket lehet vele fújni.

Itt egy kép róla :DD

Ára: 89Euro + kerámia 9Euro volt.

Üdv: Zsolti

(#3633) MmDorian


MmDorian
őstag

és senki nem szól nekem, hogy vannak KM-ok náluk ? elég rég néztem már, akkor valami olyasmi volt, hogy beszerzés, vagy valami ilyesmi. :Y úgyis kellett pipa, a régi sajnos megsemmisült.

(#3632) Bloodaxe ő is szép jószág. cső ?

[ Szerkesztve ]

(#3634) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3632) üzenetére


Mika1227
őstag

Nagyon szép! Gratula hozzá! Jó pipázást vele, biztos élmény! Az eladó pipád megvan még?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3635) Bloodaxe válasza MmDorian (#3633) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Már elég régóta lehet kapni ott km-eket, én is gondolkoztam h Ezt vagy egy KM exoticát vegyek, de emellett maradtam. Cső az saját átlátszófehér szilikoncső nammor szívóvéggel. (cső átmérője 14mm, szívóvégé 10mm) így könnyebb szívni mint a Hookah pro/nammor/razan csöveket.

Mika1227: Megvan még, de már húgomnak adtam, mivel ő is nagy rajongó lett :))

Üdv: Zsolti

(#3636) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Ha valakit érdekel eladom a Nargilem NP 560 Blue Ice pipámat. Új pipa, 11.04-én vettem át, kb 3-4x volt használva. Érdeklődni privátban.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3637) MmDorian


MmDorian
őstag

srácok!

nincs valakinek starbuzz dohánya otthon ? esetleg ismerős az államokban, aki jön haza, vagy valami ilyesmi. esetleg itthon kapható-e ? (gondoom nem) nagyon kiváncsi vagyok milyen lehet.

(#3638) Mika1227


Mika1227
őstag

Phunnel kerámia beszerzése előtt állok, csak kételyeim vannak a Mini Phunnelel kapcsolatban. Nem túl kicsi? Általában egyedül vagy ketten pipázunk, ritkán többen. Más fajta phunnelt tudnátok ajánlani?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3639) Panthera válasza Mika1227 (#3638) üzenetére


Panthera
őstag

Én egy normális méretű phunnelt vettem, adtak hozzá zárható hőtartó sapkát is. Lehet, hogy kicsit több dohány kell bele a normál dohánytartókhoz képest, de jó a füstje és ezzel is bírja ~1 órát a Three Kings szénnel.
A begyújtás viszont kicsit másképpen történik, ezzel szórakoztam is egy kicsit, de most már rájöttem a nyitjára. Párszor használtam eddig (még új). Annyit vettem még észre (nem tudom, hogy ez a kezdeti bénázásnak köszönhető-e), csak a sapkával adja igazán jól a füstöt. De így legalább tuti nem verjük le a szenet. :)
2500 volt, nagyon megérte.

Ja és eddig egyedül próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3640) Mika1227 válasza Panthera (#3639) üzenetére


Mika1227
őstag

Milyen tipus pontosan, és hol vetted? Kővel próbáltad már?

Ezt ismered? Jó lehet ez a kerámia?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3641) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3640) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

A leírása alapján, képek alapján, nagyon masszívnak tűnik, és jól használhatónak. ( nem mellesleg szép is) A kézzel gyártott cuccok meg tudjuk h bőven a sorozatgyártottak főlé emelkedik minőségben :)

Üdv: Zsolti

(#3642) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3641) üzenetére


Mika1227
őstag

Írtam nekik levelet, kiváncsi vagyok, de biztos eléggé húzós az ára!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3643) MmDorian válasza Panthera (#3639) üzenetére


MmDorian
őstag

a vortex-szel van valami baj egyébként ? másfél kör szenet kibír, jó ízeket ad, szép a füstje. ha minden igaz kevesebb dohány kell bele, mint a phunnelba, de ha meg már phunnel, akkor a sima, nem ?

újabb kérdés. 5k-s kategóriába lehet kapni valami szén gyujtó alkalmatosságot ?

(#3644) Bloodaxe válasza MmDorian (#3643) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Shiazo-hoz és más kavicsokhoz a phunnelt ajánlják. A vortex lyukát még állítólag el tudja dugítani a kavics, meg a szakik egyébként is azt ajánlják. Dohányhoz szvsz jobba vortex, shiazo-t nemszívtam phunnelből.

Üdv: Zsolti

(#3645) MmDorian válasza Bloodaxe (#3644) üzenetére


MmDorian
őstag

ennek örömére tömök egy jó kis hűsítő citrom-mentát a jó időre való tekintettel. :DDD

(#3646) Bloodaxe válasza MmDorian (#3645) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Akkor fűts be a lakásba vagy 30 fokra, hogy jólessen :D

Üdv: Zsolti

(#3647) Mika1227 válasza MmDorian (#3643) üzenetére


Mika1227
őstag

Vortexből van kisebb fajta?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3648) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3647) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Van genie vortex, nem tudom lehet e még kapni.

Üdv: Zsolti

(#3649) MmDorian válasza Mika1227 (#3647) üzenetére


MmDorian
őstag

van aladin vortex. presidentékmél kapni. haver használja, inkább kaviccsal, mint dohánnyal, de teljesen jól füstöl mint a kettővel.

[ Szerkesztve ]

(#3650) Mika1227 válasza Bloodaxe (#3648) üzenetére


Mika1227
őstag

Kinéztem ezt a szívócsövet. Jó vétel lenne?

Plussz teljesen elhavaztam ezekkel a kerámiákkal, hogy melyik lenne jó.... :W

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.