Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Bloodaxe válasza hexameter93 (#3748) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Ha jól tudom az evolution tartályok kompatibilisek egymással. Ha pesten laksz menj be a vízipipa.eu-hoz, Julio biztosan szívesen segít.

Üdv: Zsolti

(#3752) haromegesz14 válasza Bloodaxe (#3750) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Nemzeti dohányboltokba is bekerültek? Itt a környéken, kisebb városokba volt 1-2 ajándékbolt ahol lehetett vásárolni, de most egy darabot se kapni.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3753) Bloodaxe válasza haromegesz14 (#3752) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nah erről viszont nem tudok semmit:) szerintem a boltok tulajdonosainak opcionális lehetőség

Üdv: Zsolti

(#3754) hexameter93 válasza Bloodaxe (#3750) üzenetére


hexameter93
csendes tag

Hali! Messze lakom sajnos Pesttől :( http://www.vizipipavasarlas.hu/ Viszont itt néztem nem találtam de írtam nekik e-mailt és azt mondták,hogy van nekik nagy fata morgana víztartályuk így e-mailbban elküldtem a címem,hogy oda szeretnék egyet rendelni (mivel az oldalukon nem találtam fent).Akkor megbízható ez az oldal?És szerinted/szerintetek így is kiküldik? Válaszotokat előre is köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

(#3755) Bloodaxe válasza hexameter93 (#3754) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Az egy és ugyan az áruház mint amit említettem:) Nagyon megbízhatóak én csak tőlük rendelek:)

Üdv: Zsolti

(#3756) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy melyik dohány most a legfrissebben importált hazánkba?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3757) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

A shiazo kavicsokat a csomagolásban lévő melszba kell vissza tenni használtat után? Megszívja magát ismét, ha igen mennyi idő alatt?

üdv!

(#3758) Balu12


Balu12
csendes tag

Köszi a válaszokat

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3759) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3757) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

nem, azokat külön kell gyűjteni.

Üdv: Zsolti

(#3760) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3759) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Rendben.

Viszont akkor a szett rendelése előtt állok, viszont nem tudom hogy a cső meg a kerámia kompatibilis a pipával:

-Aladin Arabica vízipipa (Evolution) 51cm
-Hookah Pro Grip srága
-kaya phunnel
-Bamboocha faszén

Ezek biztosak, és remélem elég jó kis szett?!

Hőtartó sapkát igényel a szett, vagy nem érdemes venni hozzá?

Első pipázáshoz, milyen ízű köveket ajánlanátok?

Köszönöm!

(#3761) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3760) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Kompatibilis:) Ilyen minőségnél már odafigyelnek ezekre.
Teljesen ízlés kérdése. Ajánlom a lemon-t, a görögdinnyét, energiaitalos-t, mivel ezek nem a túl erős ízek közé tartoznak, hanem kellemesen ízletesek.

Üdv: Zsolti

(#3762) Sianis


Sianis
addikt

Tudtok arról valamit, hogy holnaptól hol lehet majd dohányt kapni? 15-n ugyanis lejár a határidő amíg a törvény szerint a meglévő készleteket ki lehet árusítani.

Sianis

(#3763) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3761) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Rendben!

Én is pont ezekre az izesiteserke gondoltam nagyjából.

De gondolom a bamboocha szenek nem igényelnek hotarto sapkát?. A tomest hogy szoktatok shiazoval? Csurig rakni a kerámiat?
Foliabol meg csak egy réteg elég a pancelbol ha jól tudom és csak kevés lyukat kell rá tenni.

Köszönöm a válaszokat előre is :R

(#3764) Panthera válasza Bloodaxe (#3759) üzenetére


Panthera
őstag

És a köveket be kell áztatni hamarabb (már a használat előtt)? Vagy nincs jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#3765) Mika1227


Mika1227
őstag

Ajánlanám még a kapucsínósat nagyon finom! Megrakod kaviccsal rendesen egy kicsivel a perem alá, hogy ha ráteszed a fóliát ne lyukassza ki.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3766) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3763) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Hát a hőtartó sapi nagyon időfüggő. Én szoktam használni mindig, mert hamarabb beizzik a pipa, vagy ha már a szén ég le, egy kis hőt még lehet vele adni a szívnivalónak. Sokan csak szélbe használják, vagy hűvösebb időkben. Szerintem érdemes beruházni rá, de nem alapvető.
A shiazo tömésről vpfsyskának vannak videói jútyúbon, és sok helyen le van írva hogyan érdemes.
A páncélfólia igen, egy réteg, bár lyukakat ugyanolyan sűrűn kell tenni mint sima fóliával több rétegben.

Kvardlipot: A köveket újrahasznosításnál a pipázás előtt legalább 1-2 nappal be kell áztatni, és úgy hagyni, néha felrázogatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3767) Balu12 válasza hitoshi (#200) üzenetére


Balu12
csendes tag

A régi pipámmal úgy oldottam meg hogy cseréltem a tömítéseket nagyon sűrűn és át mostam használat előtt illetve után

A fémrész közepét óvatosan át nyomtam magasnyomásúval néha
Na ez tényleg kitisztította!!

Most voltam boltba láttam cola s dohányt valaki szívott már ilyet? Kóváncsi vagyok rá valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3768) Bloodaxe válasza Balu12 (#3767) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Lehet, hogy már nem aktuális a megválaszolt kérdés :) Bár azért másnak jól jöhet.
A kólás dohány elvileg meglepően jó. Ha kipróbálod oszd meg a tapasztalataid :)

Üdv: Zsolti

(#3769) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Shiazo újraízesítésére szolgáló aromákból kb. mennyit kell felhasználni egy doboznyi kavics (~100g) "feltöltésére"?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3770) Mika1227 válasza haromegesz14 (#3769) üzenetére


Mika1227
őstag

Olyan 20-30ml a 100-ból.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3771) Balu12 válasza Bloodaxe (#3768) üzenetére


Balu12
csendes tag

Bloodaxe kösz

Cola dohányt megveszem és itt vélemény ezem is nem soká

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#3772) Panthera válasza Mika1227 (#3770) üzenetére


Panthera
őstag

Az eredeti kiszerelésű shiazo (amit vettem) elég kevés aromát tartalmaz szerintem, lehet hogy kevesebb is elég, de persze ez ízlés dolga. Mondjuk ha tudom előre, hogy kevés lesz, valamint milyen finom a cseresznye, utántöltőt is kértem volna. Utóbbiból sárgadinnyét kértem, remélem az is jó lesz.

(#3773) Mika1227 válasza Panthera (#3772) üzenetére


Mika1227
őstag

De a kavicsok szívnak fel melaszt így kell annyi rá szerintem.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3774) haromegesz14 válasza Mika1227 (#3770) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Ezt a kifőzéses módszert érdemes használni újraízesítés előtt, vagy elég párszor átöblögetni, kiszárítani?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3775) Bloodaxe válasza haromegesz14 (#3774) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Szerintem főzéssel jobban eltűnnek az ízek, bár ha azonos ízű ízesítővel töltöd fel elég párszor átmosni. Sokan azt ajánlják, hogy érdemesebb azonos ízű aromával ízesíteni. Bár akár lehet keverni is, hogy mixeld az ízeket.

Üdv: Zsolti

(#3776) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha leadom a rendelést a szettre a weboldalon és van 1-2 dolog ami nincs nekik raktáron meg lehet nekik írni hogy csak egybe hozzák ki mikor minden megvan?

Köszönöm a sok segítséget! :R

(#3777) Mika1227 válasza Bitpalace (#3776) üzenetére


Mika1227
őstag

Megírhatod csak kérdés, hogy ami most nincs mikor lesz.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3778) Bloodaxe válasza Mika1227 (#3777) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

valóban, nagyon segítőkészek! :)

Üdv: Zsolti

(#3779) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Ezeket a kavicsokat mennyi szénnel használjátok? Aladin Evolution kerámiába szórtam őket, 3 fél öngyulladós szénnel körbe rakva, míg beindult hőtartó is volt rajta, de nem volt az igazi. Nehezen indult be, 20-25 perc múlva ízét se nagyon éreztem már, miután kiehült, a kavicsoknak éppen a fele ha kiszáradt. Pakoljak rá kicsivel több szenet vagy hagyjam rajta végig a hőtartót?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3780) Bloodaxe válasza haromegesz14 (#3779) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Én 2db bamboocha-val használom, azzal tökéletes az élmény. 1 órán át ízletes füstöt ad. Öngyulladóssal már rég nem pipázok, így ezzel nincs tapasztalatom.

Üdv: Zsolti

(#3781) Fornit


Fornit
csendes tag

Sziasztok!
Eladóvá vált a vizipipám részletek itt

Az ár természetesen irányár!

(#3782) Panthera válasza haromegesz14 (#3779) üzenetére


Panthera
őstag

Én 1 db cocobrico-t tettem rá eddig (az nem sokkal nagyobb 1 kockacukornál, nem törtem el). Aladin pipa + nagy (noname) phunnel mini hőtartóval, ami félig volt rakva kővel; direkt nem raktam tele (eddig dohányokat használtam, gondoltam ennek is megéghet a teteje), 2 réteg mezei alufólia.
A végeredmény 1,5 óra múlva (ekkor aludt ki a szén): 2-3 kő volt kiszáradva, és az aroma még mindig nagyon intenzív volt rajta, szerintem minimális utántöltéssel újra lehetett volna indítani.

[ Szerkesztve ]

(#3783) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Nem hiszem el... Sehol nem tudom egyben megrendelni a szettemet! Mert ha külön érkezik 1-1 alkatrész, akkor arra külön díjat fizetni rá, minthogy szettbe meghoznák ingyen.

Esetleg nem tudtok segíteni, hogy miket vegyek, amikből tényleg fel vannak szerelve raktár ügyileg?
(pipa és kiegészítői)

üdv!

(#3784) MmDorian válasza Bitpalace (#3783) üzenetére


MmDorian
őstag

náluk vettem eddig mindenem. jól el vannak látva.

(#3785) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3783) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

vagy itt, vagy amit MmDorian mondott. Ez a két legnagyobb megbízható bolt

Üdv: Zsolti

(#3786) Bitpalace válasza MmDorian (#3784) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Na igen én is itt néztem de nincs nekik pipa, szivocso és keramia sem amit szeretnék csak ertesitettni lehet magam ha lesz. De nem akarom hogy darabonként küldjék hanem egybe szeretném a pakkot!

Üdv!

(#3787) Chosen


Chosen
addikt

Hali!

Dohány nedvesítésnek mi a technikája? Van egy ilyen Mola Mixem, ebből csepegtessek rá a kiszáradt dohányra és mehet is a kerámiába? Várni kell valamennyit, esetleg átforgatni a darabokat jobban, hogy mindre menjen?

(#3788) Bloodaxe válasza Chosen (#3787) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Öntesz rá megszabott mennyiséget, hagyod állni úgy 24 órát, és néha átforgatod a dohányt. Ezután mehet a kerámiába.

Üdv: Zsolti

(#3789) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Na srácok a mi kis hazánkban nem lehet kapni kaya phunel kerámiat... Milyet ajanlotok akkor ásványi kohoz?
Mert néztem de ez a kaya volt ugymond a legmélyebb. Vagy ez a koveknel nem fontos?
Kaya-n kívül más is jó?

Bocsi a sok kérdésért csak tényleg szeretnék már egy olyan szettet összerakni ami tényleg tuti és q keramian azért filozok hogy tényleg a legjobb ízeket ki lehessen hozni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3790) Panthera válasza Bitpalace (#3789) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem ami van: 6 cm belső átmérő, 2 cm mélység, 1 cm-es lyuk. Nagyobb mélységnél nyilván nem ég annyira. Szerintem ez a lényeg, nem a gyártó.

(#3791) Eagl3 válasza Bitpalace (#3789) üzenetére


Eagl3
veterán

Annyi a lényeg, hogy ne hagyományos egyiptomi kerámia legyen, azaz ne alul legyenek benne a lyukak, hogy ne folyjon le a melasz a tartályba, mivel így tovább bírja a pipázást, nem szárad ki olyan hamar.
Tehát: Vortex, Phunnel...
Én tömtem mát Alien mini phunnelbe is már követ, az is teljesen jó volt.

Egyébként én baromira nem szeretem ezeket a kavicsokat, a kerámiába dohány való... :)

(#3792) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3789) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

El nefes mini phunnel

Üdv: Zsolti

(#3793) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3792) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm mindenki segítségét! :R

Ezek a mini kerámiák nem lesz kevés benne a kő, hogy megfelelően lehessen élvezni?

(#3794) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3793) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

kifejezetten shiazohoz van kitalálva. Én is abból szívom, szerintem tökéletes. A dohányhoz inkább vortex

Üdv: Zsolti

(#3795) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3794) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Rendben köszönöm!

És a dupla adapterről mi a vélemény? Amivel egy csöves pipából lehet 2 csövet használni. Ez hogy működik? Tehát ha egyikből szívom, akkor nem a másikon keresztül fogom beszívni a levegőt? Vagy van benne egy szelep ami lezár ilyenkor? (remélem az nem egy fém golyó, mert azt nem tudom kicserélni)

üdv!

(#3796) Bloodaxe válasza Bitpalace (#3795) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

többféle van. Van olyan ami a levegőszelep helyére tekerhető, van amelyikben van szelep, van amelyikben nincs. Ha nincs benne szelep akkor valóban beszívod rajta keresztül a levegőt, így azt vagy el kell tömíteni ha egyedül pipázol.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#3797) Bitpalace válasza Bloodaxe (#3796) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm csak egy ötlet volt de ennyibe meg is állt a dolog. :K

(#3798) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

1kg-s kiszerelésű bamboocha szén jobb mint a 2kg-os? Mert megrendeltem a 2-et, csak elvitték (nem tudom hogyan) és felajánlottak ugyan annyi árban 2*1kg-s csomagot. Mondta hogy könnyem tördelni, és jobban oszlatja el a hőt.

Ebbe mennyi igazság van? (president vizipipa)

üdv!

(#3799) MmDorian válasza Bitpalace (#3798) üzenetére


MmDorian
őstag

nem hiszem, hogy arra gondolt, hogy a 2 kilós kevésbé könnyen törik. szerintem teljesen mindegy, hogy melyik. de mindenképpen jobban jársz a 2*1-gyel, mert nyilván csak az egyiket bontod meg, a másik friss marad(nem tudom van-e ennek jelentősége, de engem megnyugtatna.)

(#3800) Bitpalace válasza MmDorian (#3799) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Engem is megnyugtatott, csak túl jól hangzott, hogy 3.000ft lett volna és odaadták 2.400-ba a 2kg-s árában. Ez egy elég pozitívum velük kapcsolatban nekem. Nem azt mondták, hogy hát majd a jövőhéten lesz, akkor menjek, hanem megoldották.

Bloodaxe:Megvettem a mini phunel-t és hát nekem a srác azt mondta a boltba, hogy ez inkább dohányhoz van kitalálva a vortex van a kőhöz. Mert hogy ebbe keveset tudok majd tömni kőből. De nem érte miért mondta ezt, mert ez pontosan azért jó, nincs az alján lyuk, hogy megmaradjon benne a melasz. Szvsz.

üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.