Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) szcsi


szcsi
tag

Természetes szén izzításra nincs valami jó tippetek?
Albérletben lakom, kerámia tűzhellyel, tabu.
Mindenhol szőnyegpadló és pvc így a kemping főző is tabu.
Keresgettem fűtőszálas villanyrezsót, az új 6-7000Ft, használt meg csak szatyoralján kapható.
Még agyalok valami grillgyújtó vagy borszeszégős megoldás hegesztésén is, de gondoltam előtte kérdezek :)

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#3902) Panthera válasza szcsi (#3901) üzenetére


Panthera
őstag

Én azon agyalok, hogyan lehetne a gáztűzhelyes megoldást továbbfejleszteni, hogy hamarabb felizzon. Mert rárakom a rózsára és a láng 80%-a nem is éri.
Persze más megoldás is szóba jöhetne.

(#3903) Mika1227 válasza szcsi (#3901) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem a fűtőszálas villanyrezsó a jó megoldás. Én villany tűzhelyen izzítom, jó kis házgyári tűzhely van vagy 20 éves!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3904) somasz


somasz
addikt

A pipatest és az üveg tartály menete be/összeszorult, van közte teflonszalag tömíteni. Hogyan próbáljam meg szétszedni, széttekerni anélkül, hogy eltörném?

És még mindig keresek szárazdohányt bekeverni. Melyik trafikban árulnak?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3905) Panthera válasza somasz (#3904) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem önts bele valamilyen semleges olajat (zsírt) és hagyd egy kicsit állni (annyi rés talán van és majd lefolyik). Ha ezekkel nem megy, akkor semmivel sem! :)

[ Szerkesztve ]

(#3906) somasz válasza Panthera (#3905) üzenetére


somasz
addikt

No, ez nem is rossz ötlet. Akkor sztem feltöltöm jó sok vízzel és csak a végén öntöm rá az olajat. Asszem működhet így. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3907) Panthera válasza somasz (#3906) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem úgy csináld, hogy megfordítod - víz nem kell bele, és a lazítót körbeöntöd a résbe, aztán majd lefolyik idővel. Én az Aladdinnal így tenném.

(#3908) somasz válasza Panthera (#3907) üzenetére


somasz
addikt

Még jobb ötlet :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3909) 14adam


14adam
addikt

teflonszalag helyett meg csak ragaszd körbe

(#3910) somasz válasza 14adam (#3909) üzenetére


somasz
addikt

Évekig jó volt a teflonszalag, meg esztétikusabb, mint körbeszigszalagozni, vagy celluxozni. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3911) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Sziasztok. Már nagyon sok helyen olvastam utána, de mindig ugyan ott tartok.
Valahogy soha nincs elég füst és erős égett kaparó íze van minden dohánynak 5 perc után. 3 éve nem tudok rájönni hogy miért. Van mikir nem. Viszont mostanában nem jó egyik pipázás sem.
Lehet a dohányboltban vett noname dohány miatt lehet.
Eddig azt hittem a pipa volt az oka. Viszont beújítottam egy nagy 70cm es Aladin Amirát t. Mindig kör alakúra vágott vizipipa fóliát használok. Vortek kerámiám van. Help me. Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

EUNE: iNeeko

(#3912) Mika1227 válasza WinnerB0Y (#3911) üzenetére


Mika1227
őstag

Vegyél minőségibb dohányt. Milyet használsz? Túl sok hőt kap és megég. Használj páncél fóliát vagy simából több réteget. Mozgasd a szeneket és rakd a kerámia szélére.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3913) WinnerB0Y válasza Mika1227 (#3912) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Hát most jelenleg van egy NDB os noname dohány és a tegnap esti Al-Masha. Ezzel régebben nagyon sok jó tapasztalatom volt. Most a tömésem gyönyörű, de mindig szénné ég. Ha pedig adom neki a dupla réteget akkor az meg megöli a füstöt és az ízt is. A tegnap esti kompromisszum az a füstje kevés volt, de az íze nagyjából okés. Az a baj, hogy csak picike 30 as szenem van (three king) a Vortex re. Ebből a 2 darab soknak bizonyult.
A dupla fólia 2 szén és hőtartó kombó jó lenne?
Más: Hol tudok venni még dohányt a nemzetin kívül?
Olvastam a President Vizipipa oldalán, hogy náluk lehet kapni a trafik törvény után is. Elvileg a jó márkákból mint Al-Sultan, Nakhla Mizo, Al-Waha. Viszont nekem ez közel 150 km csak oda.

EUNE: iNeeko

(#3914) szcsi válasza WinnerB0Y (#3913) üzenetére


szcsi
tag

Törd félbe a szenet és használt 3 felet körberakva + ha kell hőtartót. Hőtartóval szerintem sokkal egyenletesebben melegszik át a cucc. Ha karcosabb lesz szimplán leveszem a hősipkát, no meg 10-15 percenként kicsit rendezgetni szoktam a szeneket, átrakom 'friss' helyre.
És persze szívd lassabban, és eleve tömörebb lesz a füst, jobban átjárja a hő a dohányt.

Ha aromakővel tolod annak eleve nagyobb hő kell, így toleránsabb, érdemes lehet kipróbálni, én 80%-ban követ 'tömök'.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#3915) predator00 válasza WinnerB0Y (#3913) üzenetére


predator00
tag

szerintem vegyél valami normális szenet ne ezeket az öngyulladós vackokat, én cocobricot használok vortex kerámiával, 2 szén + hőtartó kombóval, soha nincs semmi probléma vele

[ Szerkesztve ]

(#3916) WinnerB0Y válasza predator00 (#3915) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

régebben volt cocobrico szenem, de a mobilitás fontos volt. A bamboochat terveztem kipróbálni.

EUNE: iNeeko

(#3917) Panthera válasza WinnerB0Y (#3916) üzenetére


Panthera
őstag

Ha sima kerámiával öngyulladós szenet használsz:
érdemes a dohányt tömöríteni, hogy legyen legalább egy cm a széntartó lemezig. A lemezre én mindig sima alufóliát rakok 2 rétegben, jól ráhajtogatva a kerámia oldalára, hogy ne kapjon onnan levegőt.

Ismerősömnél előfordult már, hogy kicsi volt a kerámia dohánytartója (és még széntartó lemez se volt kéznél), akkor meg alufóliából hajtogattam kör alakú támaszt (távtartót) a 2 rétegű alufólia alá. Csodákat tud művelni, de elég macerás, nem mindig sikerül jól. De ha van lemezed, akkor nem nagy cucc, csak a távolságra kell figyelni.

(#3918) Panthera válasza predator00 (#3915) üzenetére


Panthera
őstag

Amióta kipróbáltam a cocobricot, eszembe nem jutna, hogy öngyulladós szeneket használjak. Persze a hőtartó kötelező, anélkül semmit nem ér. Viszont kifogtam egy nagyon jó kerámiát, így nekem elég 1 db szén is.

(#3919) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Akit érdekel egy mini phunnel (fekete) és egy Shiazo lemon-mint az írjon nekem privát üzenetet, és megbeszéljük a dolgokat. :K

üdv!

(#3920) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nemzeti dohányboltokba továbbra is csak Al-Sultan dohányokat lehet kapni?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3921) Mika1227 válasza haromegesz14 (#3920) üzenetére


Mika1227
őstag

Attól függ melyik városra gondolsz? Itt Debrecenben van több fajta is bár az is igaz, hogy nem sok dohányboltban árulnak vízipipa dohányt. De szerintem ha megkéred őket, hogy milyet szeretnél hoznak.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3922) haromegesz14 válasza Mika1227 (#3921) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Budapest. Corvinnál voltam bent pár hónappal ezelőtt, csak Sultánjuk volt, és azt mondta a "pultos" hogy más márkát még csak hozatni se tudnak :D Legutóbb egyik kisvárosba benéztem, ott is csak Sultan van a porondon. Gondolom ilyenkor már egyik pipás bolt sincs nyitva, ahol hivatalosan is lehetne kapni dohányt :P

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3923) Mika1227 válasza haromegesz14 (#3922) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát én láttam itt boltban Mizot, Al Fakhert, Serbetlit, Al Masahát, Nakhla Mixet.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3924) haromegesz14 válasza Mika1227 (#3923) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Az nájsz :) Váci úti TE*CO melletti dohányboltba elugrottam, van Nakhla, Mizo, Nakhla Mix, Sultan. Ízvariációk elég szűkösek, Mix-et hoztam, nem valami tocsogós, füstje van ízre meg ... háááát :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3925) Mika1227 válasza haromegesz14 (#3924) üzenetére


Mika1227
őstag

Mondjuk ez egy olyan dohánybolt ahol már évtizedek óta mindenféle pipás, dohányos cuccokat árulnak, itt a legnagyobb a választék Debrecenben.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3926) Panthera


Panthera
őstag

Térjetek át a köves aromára, egy 50 gr-os doboz árából 1 db nagyon sok alkalomra elég utántöltőt lehet venni.
Nincs nikotin, nem ég meg, nem kapar. Teljesen más világ.
És persze az öngyulladós szeneket is kell felejteni.

(#3927) Mika1227 válasza Panthera (#3926) üzenetére


Mika1227
őstag

Próbáltam, tényleg más világ nekem nagyon nem jött be!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3928) haromegesz14 válasza Panthera (#3926) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Tud azért a kavics is kaparni. Kicsit tovább marad rajta a hőtartó, nem is kell neki több. Utántöltővel kb.3 alkalommal tudod újraízesíteni. Ha nem jól főződ ki a kavicsokat, akkor nem lesz annyira jó íze. Ha sokat füstölsz valóban gazdaságosabb lehet a kavics.

Szerk.: Nekem se jöttek be a kavicsok, pont az hiányzik belőle, amit egy dohány nyújt :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3929) Panthera válasza haromegesz14 (#3928) üzenetére


Panthera
őstag

A minap sikerült eltörnünk az egyik cocobrico szenet, na az durván kapart. :) Mindig egyet teszek rá, ebben az esetben a 2. darab neki volt döntve a másiknak. A hőtartót végig rajta hagyom, anélkül nem is menne a dolog. De most úgy ráégett a kavicsra a cucc, hogy ebből már főzés lesz. :)

(#3930) haromegesz14 válasza Panthera (#3929) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Nekem a kavics még kezelhetetlennek is tűnik, szinte mindig más eredményeket produkált ugyan olyan módszer mellett. Ízre se nagyon jött be, csak egyedül a valamilyen kék áfonyás. Maradok a dohánynál. Amilyen sűrűn pipázok ... :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3931) Panthera válasza haromegesz14 (#3930) üzenetére


Panthera
őstag

Igen, eléggé macerás. De a dohányos verzió is az szerintem. :) Viszont a köveset egyedüli használatra már be se készítem, annyi időbe telik. :)

(#3932) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy vizipipát, ez lenne az első max 5-6ezret költenék a pipára, és valami könnyen beindíthato cucc legyen amiben azért kijön az aroma rendes füsttel., de ennyi pénzért nem várok csodát :D

Kösz

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#3933) Mika1227 válasza ted_mosby (#3932) üzenetére


Mika1227
őstag

[link]
[link]
Páldául ezek nem rosszak kezdéshez.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3934) Sianis


Sianis
addikt

Tényleg, amúgy dohányt mostanában hol lehet kapni? Gondolom átment ez is a nemzeti dohányboltos témába, de melyik az ami árul? Budapest érdekel most elsősorban.

Sianis

(#3935) Atapi válasza Sianis (#3934) üzenetére


Atapi
senior tag

ahol én jártam (úgy egy-két tucat trafikban) a legtöbb csak al sultant tartott, ha egyáltalán, és csodálkoztak, hogy fanyalgok. helyenként van Mizo meg Nakhla, Al Fakhert is láttam már talán egy helyen. értékelhető kínálattal eddig két trafikban találkoztam, a Zsinagóga mellett, meg a Batyi vásárcsarnok mellett, de azért ezektől sem kell hanyatt vágódni (de ezekben legalább nem csak al sultan volt a felhozatal). amugy forgalmasabb helyeken van sok trafik, érdemes körbenézni azoknál, amik útba esnek, mert ahogy látom elég random, hogy melyikben lehet esetleg normálisabb kínálatot találni.

(#3936) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Srácok, az Aladinn 15k körül mozgó pipái már rozsdamentesek?

EUNE: iNeeko

(#3937) szcsi válasza WinnerB0Y (#3936) üzenetére


szcsi
tag

Igen.
Nekem is aladin nomad van, mosogatom is minden alkalom után.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#3938) Mika1227 válasza WinnerB0Y (#3936) üzenetére


Mika1227
őstag

Azok, nekem Aladin Arabica van 1,5 éve használom minden pipázás után elmosom és semmi rozsda.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3939) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Kezdő vizipipásként érdeklődnék, hogy melyiket ajánljátok inkább: Top Mark vagy Aladin?
(2 csöves, 60-70 cm környékén gondoltam), vagy ha ez nagyon elvetemült ötlet részemről, mi lenne jobb? Köszönöm előre is a válaszokat.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3940) Mika1227 válasza Freeman007 (#3939) üzenetére


Mika1227
őstag

Attól függ mennyi rá a keret?
[link] Ez pl. teljesen jó pipa nekem is ilyen van és csavaros is, 1,5 éve üzemel hiba nélkül. Ha nincs rá ennyi akkor Top Mark.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3941) Freeman007 válasza Mika1227 (#3940) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm a gyors választ :) 15öt szánok rá néhány dohánnyal, szénnel. Tesómnak ilyen van csak zöldben. Ez viszont rozsdásodik a legalján a 4 kis lyuk. Szénből milyet használsz?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3942) Mika1227 válasza Freeman007 (#3941) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor a keretbe belefér az Aladin evolution. Természetes szenet használok, Cocobrico, Coco Coal, Cocosmoke. Esetleg idővel beszerezhetsz egy mosható szívócsövet. Nagyban javít a pipázási élményen. Aztán egy jobb fajta kerámia se árt.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3943) Freeman007 válasza Mika1227 (#3942) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Ez a mosható szívócső nekem egy rejtély... hogyhogy nem tudják megoldani, hogy az acél spirált bevonják valami műanyaggal és akkor mosható és tartós is lenne. Kerámiából mit takar a jobb fajta? Phunnel, vortex, nagyobb normál? Tesóméból nem mindig sikerül szép tömény füstöt elővarázsolni, ha meg igen viszonylag rövid ideig tart. Persze itt a dohány lehet a ludas, mert alap márka és régi. A szén Three King 33mm.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3944) Mika1227 válasza Freeman007 (#3943) üzenetére


Mika1227
őstag

[link] Innen tudsz válogatni az El Nefes Mini Phunnel jó, nekem Sahlar Mini van.
Nem tudom, hogy ismered ezt az oldalt?[link] Itt rengeteg hasznos infót találsz, érdemes olvasgatni. Valamint ezeket a videókat nézegetni. [link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3945) Freeman007 válasza Mika1227 (#3944) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm a linkeket, különösen a videósat :R A 2. linket ismerem, regisztráltam is a fórum részére, de ott nem kaptam választ arra, hogy milyet melyiket érdemes venni.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3946) Mika1227 válasza Freeman007 (#3945) üzenetére


Mika1227
őstag

Sikerült választani pipát, miket vettél?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3947) Freeman007 válasza Mika1227 (#3946) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Sajnos még nem jutottal odáig, hogy megvegyem, közbejött egynehány dolog. De 2 félét néztem ki: Aladin Arabica 51cm, Aladin Evolution Fata Morgana 68 cm.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3948) Panthera válasza Freeman007 (#3947) üzenetére


Panthera
őstag

Az Arabica jó választás, nekem is az van. ;)

(#3949) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok! Egyedi vízipipa építésére adtam a fejem, van sok ötletem. Bár még közel sincs kész, azért megmutatom, hol tart, hátha érdekel valakit. :)

Úgy tervezem, világítani is fog. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#3950) Panthera válasza KelemenUhr (#3949) üzenetére


Panthera
őstag

Az egy kémcsőszerűség lenne alul? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.