Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- Hieronymus: Új biztosítási kártyát kap a nagymama
-
LOGOUT
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
osztraksajt
őstag
A legkézenfekvőbbre senki nem gondol? WifiAP az inverter mellé és abba ethernettel bekötni. Párezer forintos tétel. Te kontrollálod az AP-t, ha routert cserélsz elég az AP-ben átírni az adatokat, az inverterhez hozzá se kell érni.
-
hevepapa
senior tag
válasz
#44448768 #5643 üzenetére
"Az a jó, hogy nem nagyon gyakori az igazán komoly rúgás az etherneten, de előfordul.
... és akkor hullanak is a TV-k, alaplapok, routerek, stb.-k."Sok-sok évvel ezelőtt amikor még Inviteles ADSl-em volt. 2 utcával arrébb bevágott egy házba a villám. Az áram sem ment el, viszont az a vezeték megégett ami az ADLS modembe ment + a modem is megdöglött. A modembe dugott router + az arra rádugott gépeknek semmi baja nem lett.
-
axioma
veterán
válasz
stickermajom #5646 üzenetére
Mi mar sztem a helyben elerheto piac nagy reszet megjartuk, hat nem ok voltak a lejgobbak, enyhen szolva, igaz akkor digibol itt csak tanyeros tv volt. Mondjuk azota valamit szorolapoztak, ha optikat hoznak ide az egy erv lehet, talan a rendelkezesre allasra is.
@dranga meg jo hogy a SE inverter egy kisebb ertek mint ugyanekkora beepitett optimalizaloval lenne... -
#44448768
törölt tag
A szolgáltató eszközei tipikusan nem nagy értékűek.
Így nem éri meg neki védeni azokat a statisztikái alapján.
A tényleg nagy értékű cuccok a felhasználó tulajdonai.
Az inverter!!!, a drága TV, stb. az aminél már megérheti a komolyabb védelem.
Azonban az inverter esetén a legjobb+legolcsóbb és ráadásul tuti védelem a WiFi kapcsolat :-)
Mondjuk a drága Tv esetén is... szerintem. -
axioma
veterán
válasz
#44448768 #5643 üzenetére
Hat annal kozelebb nem lehet az eszkozhoz, es a routertol sem (valaszfal tuloldala), ahova ez kerulni tudna nalunk. Nyilvan a lakasba hosszabb vezeteken jon be, de ott mar szamos kotesi pont van kozte (legalabb 3 eszkoz, a szolgaltatoi levalaszto a tv-s kombo inputrol, a router, meg egy switch pluszban). Mondjuk mar az internet-szolgaltato illene a sajat keszulekebe ilyet tegyen, de gondolom hiu remeny.
-
#44448768
törölt tag
Ezek csak a "halottnak a csók" szint az inverter szempontjából valójában.
Rossz esetben néhány méter ethernet kábelen egy közeli combos villámlás
akár többezer Voltot is összehozhat, a sok méteres kábelen meg pláne.Azaz legalább T2 (és akár T1) szintű védelem kellhet az inverternél az ethernetre is.
(meg minden más hosszabb vezetékes bemenetre is)
Ami nem olcsó játék.Ezek az egyszerű-olcsó cuccok a T2 szint mögötti további "finom védelemre" valók.
Oda ahol a komolyabb rúgásoktól már védettek az eszközök a T2 szint által.Az ilyen T3 vagy tipikusan még kisebb szintű védelmet adó cuccok
az eszközök közvetlen közelében történő használatra valók!
A meglévő magasabb szintű védelem mögött.Persze sok esetben megfognak csak ezek is kisebb rúgásokat.
Tehát nem haszontalanok, sőt sokszor elegendők még magukban is, szerencsére.
Csak nem elegedők a komolyabb esetekhez... a T2 (és akár T1) szint nélkül.Az a jó, hogy nem nagyon gyakori az igazán komoly rúgás az etherneten, de előfordul.
... és akkor hullanak is a TV-k, alaplapok, routerek, stb.-k.----
A WiFi-s inverter kapcsolatnál viszont ez a gond fel sem merül :-)
-
axioma
veterán
válasz
Geresics #5641 üzenetére
Magyar gugli kereses csak egy 12e-es apc-t adott, de maganemberkent utolag betenni jo nekem a szamla nelkuli kinai is. Lehet hogy a 3-4 dolcsis is eleg az inverter ele, adatforgalom miatt nem kell annak is 1000-esnek lennie.
Amugy jut eszembe, a villamvedelmet azt kerdeztek, meg a foldelest, de kulon az ethernetre nem. -
#44448768
törölt tag
OFF
Egy "valamire való ember" manapság 50-60 eFt "fedezetet" kell, hogy a vállalkozás számára kitermeljen, alsóhangon is. Ha normál módon, legálisan működik és adózik a vállalkozás.
Különben kevesli az alkalmazottja a fizetését+egyebeket és elmegy máshová!
(nomeg a tulajdonosnak sem jön össze a befektetéséhez+kockázatához illő jövedelme)
Azaz: ~7 eFt/emberóra lett mostanra a jó munkaerő bevételi igénye díjként, legalább.
Persze e mellé még a kmköltség is ketyeg úgy 100-150 Ft/km szinten, ha utaznia is kell.
Mondjuk 60 km-re elmenni és a WiFi-t megbűvölni az nagyjából 3 rezsióra és 120 km.
Vagyis számlázandó cirka 20 eFt díj plusz 15 eFt útköltség, azaz ~35 eFt.
De akkor még találni kell az embernek melót a nap másik felére is a váallkozás szintjén.
Ami azárt nem mindig jön össze.
Ergo inkább 50 eFt az amit bekell(ene) szedni egy ilyen eseményre átlagosan.
Különben nem éri meg a vállalkozás szintjén ez a tevékenység, valójában.
Ez az árszint azonban jókora felháborodást szokott jelenteni :-(
Mert még nem szoták meg az ügyfelek, hogy
- a bér robbanásnak, aminek örülnek egyébként
- (munka)díj robbanás a törvényszerű következménye! -
kardkovacsi
senior tag
-
Geresics
Topikgazda
Akik WIFI helyett kábelesen kötik be az inverer kommunikációját, ők igye mind gondoskodtak annakba túlfesz.védelméről is? 🤔
Ugye AC túlfesz.védő kötelező, DC ajánlott, és szinte mindenki használ is (nem mindenki helyesen), de az adatkommunikáció védelmét eddig alig láttam pár helyen!🧐 -
rígel
őstag
válasz
kardkovacsi #5632 üzenetére
Akkor valszeg sok hasonló gond van. Mondjuk elhiszem hogy 10-ből 9-en kihívják ilyenkor a kivitelezőt, mert nem mernek/akarnak/tudnak hozzányúlni.
Pedig ez a kivitelezőnek megérné, mert jó pénz kis meló.
Kezd már összeállni a kép -
válasz
kardkovacsi #5632 üzenetére
Meg ha wifi hiba miatt nem megy akkor az ügyféllel probléma van amikor a kiszállást ki kellene fizetni, mert nem biztos, hogy az inverter wifijevel van gond...
-
kardkovacsi
senior tag
Pont tegnap jött hozzám a Pentelés felmérni.
A beszélgetés során ő is a kábeles megoldást erőltette volna, én meg nem igazán kábelezném végig a pincét, meg fúrjam a garázs falát stb. A lényeg, hogy azért nem szeretik a wifit mert egy router csere vagy egy jelszó csere és akkor újra be kell állítaniuk. Ez meg idő és pénz. Mondtam neki, hogy ott van a youtube-on a videó, hogy kell beállítani az inverter wifijét. Ja, hogy már ezt is néztem, akkor jöhet nyugodtan a wifi.
Szóval egyszerűen az van ha lanod van az gondozásmentes, a wifi meg nem mindig és a legtöbben nem akarnak/mernek hozzányúlni az inverterhez. -
GIJoe
addikt
Elnézést, h más jellegű kérdés, de olvasom itt hogy az inverter komolyabban masszírozhatja a feszültséget.. Létezik az hogy a riasztóm, nem egy modern L:http://biztonsagtechnika.aas.hu/esprit_riaszto]fajta, tápellátása (kocka trafós) ettől döglött be?
-
-
válasz
#44448768 #5624 üzenetére
Szerintetek 5,28 kWp-hez SMA STP 5.0-3AV-40 vagy Fronius Symo (Light?) 5.0-3-M esetleg GEN24 6.0 Plus?
Előzetesen 16 db panel a becslés, esetleg 18 is felférhet. Ha ennyire telepakolják, akkor a szélébe késő délután belelóghat némi árnyék (pl. az egyik panel alsó fele).Ahol mindet kapni, ott szinte pontosan ugyanannyiba kerülnek. A telepítő az SMA-t szorgalmazza.
-
Geresics
Topikgazda
A túlméretezés problémáját megpróbálom példákkal szemléltetni, hátha úgy jobb lesz.
1.) Van egy ideális, déli tájolású, 35°-os dőlésszögű tetőd, és egy 10kW-os, azaz 10kVA-es invertered. Ehhez a tájoláshoz ha DC oldalra 12kWp napelemet teszel, akkor egy év alatt többször elő fog fordulni, hogy a 12kWp napelem pillanatnyi termelése képes volna a DC-AC átalakítást követően több, mint 10kW pillanatnyi termelésre, azonban az inverter nem adhat le az AC oldalon nagyobb teljesítményt, mint 10kVA.Hogy ezt értsük is, menjünk végig a részleteken!
DC oldal: Süt a nap a napelemre, eddig OK, de a napelem egész nap, minden időpillanatban más teljesítményt fog leadni. A teljesítmény (P=[W]) a feszültség (U=[V]) és az áramerősség (I=[A]) szorzata, azaz P=U*I.
A napelem feszültsége a fény hatására felugrik (először Uoc-re, de amint az inverter megpróbál dolgozni Umpp-re (más gyártók Voc és Vmpp jelölést használnak)), és ez a feszültség a napelem melegedésével csökkenni fog, délután pedig ahogy hül a napelem, úgy fog újra emelkedni.
Áramerősség viszont a nap "erejével" arányosan fog emelkedni, majd délután csökkenni.
A teljesítmény ennek megfelelően majdnem teljesen úgy néz majd ki, hogy ahogy az áramerősség nő, úgy a teljesítmény is nő, azonban a feszültség csökkenése miatt a teljesítmény valójában kicsit kevésbé fog nőni, mint az áramerősség.
A folyamatos munkapont állítás még kicsit belekavar a képletbe, de ezt most nem vesszük figyelembe, nem ez a lényeg.
AC oldal: ahogy a DC teljesítmény nő, kb. úgy nő az AC teljesítmény is. Itt is van módosító tényező: ahogy a DC feszültség közelebb, vagy távolabb kerül a nominális DC feszültségtől, úgy változik minimálisan(!) az átalakítási hatásfok, illetve ahogy a teljesítmény nő, úgy lesz egyre nagyobb a hőveszteség is. Megjegyzem a passzív hűtéses inverterek könnyebben bele tudnak futni abba, hogy az inverter túlmelegszik, ezért inkább elvesz a teljesítményből, és "veszteség" ér minket!Ez mind szép és jó, de itt jön képbe a méretezés és a túlméretezés! A napelemeket ha sorba kötjük, akkor a feszültségük, ha párhuzamosan, akkor az áramerősségük adódik össze. A DC feszültség az inverter bemenete miatt ugye limitált, ahogy az áramerősség is. Viszont a határokon belül maradva ha megnézed, akkor a kettő szorzata bőven a névleges teljesítmény felett van. Ennek oka, hogy rugalmasan tudj méretezni, és ne kizárólag 1 konfiguráció legyen a jó megoldás. Ma már könnyű jó rendszert kialakítani, régen sokkal nehezebb volt a szűk bemeneti tartomány miatt.
Szóval kiszorzod a P=U*I adatokat, és hiába csökken a feszültség, az áramerősség annyit nő, hogy a P eléri, sőt meghaladja az inverter teljesítményét. Az inverternek viszont meg van mondva, hogy AC oldalon (az átalakítási veszteségeket is figyelembe véve) nem adhat le nagyobb teljesítményt, mint 10kVA, azaz 10kW! Azért mondok itt kVA-t, mert ugye AC oldalon is igaz a P=U*I képlet, és ahhoz, hogy az inverter vissza tudjon táplálni, meg kell emelje a feszültséget, hogy az áram "kifolyhasson" belőle! (Ennek a magyarázatáról egyébként elhatároztam, hogy amint az időm engedi (kb. 1 hónap) fogok csinálni egy magyarázós/mutogatós videót!) Tehát a hálózati névleges 230V helyett mondjuk 250V lesz fázisonként. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy P=U*I
(intermezzo: a 3 fázis feszültsége hivatalosan 400/√3=230,94, de most 230-nak vesszük)
a.) 10000=(230*3)*I -> I=14,49A
b.) 10000=(250*3)*I -> I=13,33A
Mivel AC oldalon tehát szoftveresen limitált a lehetőség, az inverter akkor sem fog nagyobb teljesítményt leadni, ha DC oldalról jönne még kraft.És ez a sok-sok feleslegesnek tűnő infó vezet oda, hogy visszatérjünk a túlméretezésre! Ha ugyanis a napelemek termelése meghaladja az inverter által leadható teljesítményt (veszteségek figyelembevételével), akkor fog korlátokba ütközni.
Viszont a napelem ahogy melegszik, úgy veszít a teljesítményéből! Jellemzően ez a veszteség kb. 4%/10°C (cellahőmérséklet)! A napelemek STC teljesítménye 25°C cellahőmérséklet mellett vannak megadva, de ha valamit kiteszünk a napra, az ennél (pláne nyáron) melegebb szokott lenni. Legyen pl. 55°C, azaz felmelegszik 30°C-t, ami 3*4=12% veszteség a napelemnél, ami 12000 Wp esetén kb. 10560 W lesz! Viszont ez csak a nap csúcspontján jelent majd levágást, hiszen előtte, és utána ez az érték a besugárzás intenzitása miatt kisebb lesz! Itt a levágás egészen minimális lesz egy nap! hiába lesz ugyanis a csúcs teljesítmény (Wp - watt-peak) időpillanatában kb. 500W levágásunk, előtte, és utána simán kihasználja az inverter a rendelkezésre álló többlet-teljesítményét a napelemnek! Ha ez az 500W levágás 1 órán keresztül konstans fennállna, akkor lenne a veszteségünk 500Wh, azaz fél kilowattóra (0,5kWh, ami kb. 18Ft), olyankor, amikor a rendszer 10kVA-t tol a hálózatba, tehát 1 óra alatt 10kWh energiát állít elő (360Ft). Persze ez a levágás még ennyi veszteséget sem fog jelenteni, mert a felfutás, lefutás még csökkentené a veszteségünket, de így szemléletesebb a példa.Ahogy növeljük azonban a DC teljesítményt, úgy nő a levágott energia mennyisége is és időbelisége is, hiszen hamarabb eléri a csúcsteljesítményét az inverter!
ÉS akkor itt jön még a képletbe az ideális tájolástól való eltérés, a több irányba néző tető és a több munkapont kiaknázása (hiszen ezzel a két munkapont csúcsa (ahogy az összefoglaló grafikonján is látszik) egymástól eltolva lesz jelen), a nap beesési szöge, az AM (AirMass) értéke (pl. most a koronavírus alatt rekordtiszta volt a levegő, és ez durván látszik az áprilisi termelésben is), stb-stb!
Aki pedig ezt mind becsülettel végigolvasta, az vendégem egy sörre, ha véletlenül találkoznánk személyesen egyszer...
Szerk.:
basszus, ezt a választ több, mint 1 órán keresztül írtam! -
canniball
nagyúr
válasz
Borisz76 #5611 üzenetére
Nyilván nem olyan tuti mint egy direktbe húzott lan kábel, de még mindig stabilabb megoldás mint a wifi és nem kell vésni (erre reagáltam).
Nekem csak pozitív tapasztalatom van vele.
Nálam igaz egy fázison, de más körön és több egymásba fűzött elosztón keresztül is működött. Pedig a mánüelbe bele volt rajzolva(!), hogy ne hosszabbítózzak.
A szüleimnél is beállítottam egyet, ott három fázis van és bár nem tudták megmondani mi merre pontosan, de mivel az egyik egység a ház egyik felén a földszintre, a másik pedig az ellentétes oldalon az emeletre került nem tartom kizártnak hogy az másik fázis. Mint ahogy arra sem vennék mérget, hogy réz kábeleket húztak be a '80-as évek elején. Mindezek mellett mióta beüzemeltem stabil az inverter kapcsolata.
Én úgy látom nem olyan ördögtől való dolog ez. Nyilván úgy adják el hogy ilyen meg olyan esetben nem biztos hogy működik (hiszen tényleg nem), de szerintem ennek leginkább az az oka hogy elmondhassák "ezekre az esetekre nem vonatkozik a garancia". Kb. olyan ez mint a 0Mbps-os garantált sebesség a mobilnetnél. Meg a minden csokipapíron olvasható "mogyorót is feldolgozó üzemben készült" figyelmeztetés. -
#44448768
törölt tag
FRONIUS 7 kW a jó választás, szerintem és egy sztringben.
De, ha később érdemben bővíteni akarsz akkor a 8,2 kW-os talán még jobb és raksz eggyel több napelemet az MFB kedvéért.
8,2x0,8=6,56kWp elég lesz ami 6,56/0,35=18,74 >> 19 darab :-)---
Ne aggódj az inverter miatt, nem érdekli a DC oldali többlet.
Nem veszi ki a napelemből ami éppen nem kell neki és kész.---
A mennyi napelem tehető az inverterre ÉSSZERŰEN pluszban az a konkrét helyszíntől függ.
Így aztán nem is lehet matek+gondolkodás nélkül tuti választ adni.Ha pl. van egy nyugat-északnyugati tető amin
a napelem NÉVLEGESEN 6,66 kWp (ennyi kerül fel)
DE!
a napelem TÉNYLEGES DC-je csak 6,07 kW lesz (a nem jó tájolás okán)Akkor ide akár csak az 5 kW-os inverter is jó lehet adott esetben.
De a 6 kW-osra már akár 8+ kWp környéki napelem is kerülhet. -
__Zs__
tag
válasz
Geresics #5099 üzenetére
Sziasztok!
A meghivatkozott hozzászólásban is taglalt "túlpanelezés" témakörben szeretnék kérdezni.
Adott egy a penalek összeteljesítménye alapján 6,4 kWp-s megvalósítandó rendszer.
Az MFB-s pályázat 20%-os túlméretetzési lehetősége alapján ehhez 7,68 kW-ig szabad/lehet invertert választani (ha esetleg ezt rosszúl tudom, javítsátok, légy szí').
Itt jön a dilemmám:
a) Fronius Symo inverter, amiben van 7 kW-os is, és ami aztán a későbbiekben (pályázattól függetlenül) 8,4 kWp-ig (20%), de olvastam/hallottam olyat is, hogy simán 50%-ig (10,5 kWp) felülpanelezhető --> ezáltal akár majd (5+ (10 ?) év múlva) egy elektromos autó töltésére is elegendő energia előállítására is képes lehet. Viszont csak 5 év a teljeskörű garancia (alkatrész, szerelés, szállítás).b) SAJ/Huawei inverterek --> ezekből nincs 7 kW-os csak 6 vagy 8. Utóbbi nem megy el a pályázatban, tehát csak a 6 kW marad. Garancia viszont 10 év teljeskörű. Huawei 6 kw-osnál az adatlap szerinti "Ajánlott max PV teljesítmény 10000 Wp"
c) SMA inverter --> itt sincs 7 kW-os és a garancia is csak 5 év.
Kérdések:
1) Melyik teljesítményű inverter a jobb választás a fent vázolt későbbi bővíthetőség szempontjából? A Fronius elég megbízható, hogy a jóval magasabb árat (különösen SAJ-jal összehasolítva) és fele garanciát figyelembe véve megérje azt a potenciális felülpanelezhetőségi pluszt (50% vs 20%), amit fentebb írtam?2) A felülpanelezésből adódó névleges AC teljesítmény feletti DC telj csúcs (pl. 6 kW-os inverter, 7,2 kWp-es panel-string) esetén mi lesz a differenciával (1,2 kW)? Hőként disszipálódik?
Ez a plusz csúcs-teljesítmény nem "eszi" jobban az invertert, azaz nem fog hamarabb tönkremenni a felül-panelezés miatt (Fronius esetében akár 50 %)? Vagy emiatt (is) van az inkább max. 20% felülpanelezési szabály?3) "A 20%-os túlméretezés (mint ökölszabály), a gyakorlatban úgy néz ki, hogy jó tájolás esetén is azzal évente olyan kevés a termelés levágása, hogy simán megéri! " --> Akkor ez azt is jelenti, hogy ez a 20% fölé már egyeltalán nem ér meg menni, akkor inkább már nagyobb inverter kell? Feltételezve, hogy az összes panel ugyanazon a tetősíkon (tájolás, dölésszög, árnyékmentesség) van.
4) Fentieket figyelembe véve egy 18 paneles (350 Wp/panel) rendszer 2 string-be szervezve, vagy 1 ben hagyva hoz le nagyobb energiamenyiséget ugyanazon AC teljesítményű inverter esetén? Illetve ha van eltérés az 1 string vs 2 string között ugyanazon teljesítményű inverter esetén, akkor ez az eltérés %-osan megegyezik a 6 kW-os és a 7 kW-os inverterek alkalmazása esetén (azonos panelszám)? A panelek ugyanazon a tetősíkon lennének, csak azért gondolkozom a 2 stringre bontáson, hogy az esetlegesen jelentősebben eltérő mért teljesítményből a 2 stringe-en következtetni lehessen valamilyen (kezdődő) panel hibára. Bár ha ez nem automatikusan figyelt (akár szoftveresen a logok alapján), akkor nem biztos, hogy sokat ér, hiszen szinte biztos, hogy nem nézegetem napi szinten majd a monitoring felületet
.
Válaszaitokat, gondolataitokat, meglátásaitokat - akár ha tényleg csak röviden tudtok is reagálni, de - előre is hálásan köszönöm!
Üdv': __Zs__
-
solinvictus
újonc
Van itt valaki, akinek már legalább 7 éves a hálózatra visszatápláló renszere?
-
#44448768
törölt tag
Ragaszkodnék a WiFi meglétéhez.
Egyszerűbb az élet vele a setup/management során.Nomeg az UTP kábel(hálózat) jelentős kockázat túlfeszültség szempontból villámláskor.
---
Amúgy 12 eFt körüli összeg a WiFi antenna (nem modul kell) a SE4000H-hoz asszem.
Gondolom kimaradt az ajánlatból. -
rsf
senior tag
válasz
stickermajom #5618 üzenetére
Az is egy megoldás lett volna.
Na de milyen már, hogy nem tud ilyen funkciót egy több száz ezres kütyü?? -
rígel
őstag
válasz
stickermajom #5614 üzenetére
30-40K? Akkor értem miért akarnak lebeszélni
-
stickermajom
addikt
válasz
canniball #5609 üzenetére
Nem vagyok benne biztos, hogy a powerline adapter értékelhető teljesítményt hozna UPS-en keresztül.
Elég jól kivan építve a wifi szerencsére, szóval nincs gond vele. Természetesen minden fontos eszköz be van kábelezve, valahogy hasonlóan gondolom alapból, mint Borisz76: a wifi max telefonnal bohóckodni jó, minden másra ott a Cat6.
-
axioma
veterán
Miert nem mondod azt hogy lesz utp kabel, de kered a wifi modult? Nekunk az SE17-nek nincs is kijelzoje, wifi-n mobillal kell beuzemelni, de alapvetoen LAN kabelen kommunikal felfele. (Amikor wifi-n kapcsolodunk az inverterhez, akkor - a lan kapcsolattol fgtl - _nincs_ osszekottetes a nagyvilaggal.)
Egyebkent pont ugyanez van az autotoltonkkel is. -
rígel
őstag
válasz
stickermajom #5607 üzenetére
biztos hogy külön modul, szerintem ezt akarják megspórolni. De vajon milyen érték lehet egy ilyen wifi modul?
-
canniball
nagyúr
válasz
stickermajom #5607 üzenetére
"Nálunk azért maradt csak az, mert minden végponttól messze került az inverter, nem akartam új gégét vésni neki."
Erre (is) jó a powerline adapter. -
canniball
nagyúr
Abban teljes mértékben igazuk van, hogy a lan stabilabb. Nálam a(z SMA) inverter egy-egy router reboot után van, hogy csak másnap talál vissza a netre, de olyan is volt már hogy manuálisan kellett újrakonfigolni mert több nap után sem ment.
Ha neked is olcsóbb a kábeles csatlakozás én nem vetném el ezt a lehetőséget. -
rígel
őstag
válasz
stickermajom #5602 üzenetére
Biztos vagyok benne hogy ugyanaz.
Amúgy adja magát az utp kábel, mert nem lesz messze a két eszköz egymástól, a fakban van kábelcsatorna is, de furi, hogy miért akarnak lebeszélni... gondolom a wifi modul alapáron járna, de ha nem kérem nem lenne olcsóbb...
Esetleg ha a wifit-t kérem, de utólag mégis kábeles kapcsolatot akarok, és összekötöm, az igényel valami olyan konfigurálást, amihez ki kell hívni őket? -
Borisz76
nagyúr
A wifi az mindíg a helyszínen dől el, hogy mennyire használható.
Falak , födém anyaga, távolság, más wifi hálózatok bezavarása stb.A legolcsóbb, legstabilabb kapcsolat a vezetékes !
Mindent amin van hálózati csatlakozó azt vezetékkel kell bekötni.
Amin nincs rá lehetőség ( telefon, tablet ) az használja a wifi-t. -
rígel
őstag
Sziasztok,
kaptam egy levelet a kivitelezőtől, amelyben finoman erőltetik wi-fi helyett LAN kábeles kapcsolatot a router és az inverter között, instabil kapcsolatot emlegetve, meg hogy az újrakonfigurálásért nem tudnak felelősséget vállalni stb-stb....
Nekem ez egy kicsit bűzlik,azt gondolom hogy csak a wi-fi jeladót szeretnék megspórolni. Vagy valóban ilyen gáz a wi-fi-s kapcsolat? (SE4000 inverter)
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Gombászkönyvek egyben
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 3000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest