Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) Ace Ventura válasza sakto (#2789) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem tudom milyen gts-eid vannak, de a 115 fok az nagyon magas.Rendesen fel van téve a hűtő rá?Pasztázd újra.Nem tudom hirtelen milyen alternativ hűtést tudnék rá ajánlani, mert a AC twin turbo sajnos vaskos, és nem fér be.A többiek talán okosabbak lesznek.Én 75- 80 fok főle nem engednék vga-t, de ez is egyénfüggő.Van akinek a 90 is elfogadható :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2802) sakto válasza Ace Ventura (#2801) üzenetére


sakto
őstag

Hőmérsékletek
Alaplap 44 °C (111 °F)
CPU 39 °C (102 °F)
1. CPU / 1. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 2. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 3. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 4. mag 36 °C (97 °F)
MCP 81 °C (178 °F)
Aux 89 °C (192 °F)
GPU1: GPU dióda 66 °C (151 °F)
GPU2: GPU dióda 57 °C (135 °F)
GPU3: GPU dióda 49 °C (120 °F)

Nekem igy néz ki alapon.2db 9cm venti fuja oldalrol + 8 cm hátulrol.. :(

(#2803) Ace Ventura válasza sakto (#2802) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Csinálj 1-2 képet, hogy jobban lássuk mi a helyzet.
Valamint variálni is lehetne a ventikkel, mert lehet hogy a turbulencia miatt nem tudják elszállitani a meleget normálisan.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2804) sakto válasza Ace Ventura (#2803) üzenetére


sakto
őstag

Mármint magárol a házrol?

(#2805) Ace Ventura válasza sakto (#2804) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Arról hogyan helyezkednek el a házban,és a ventik elrendezéséről is jöhetne.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2806) sakto válasza Ace Ventura (#2805) üzenetére


sakto
őstag

sajnos nem tudom mivel lefényképezni :(

(#2807) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, THERMALTAKE CL-G0115D -el? [link]
Nem találtam semmi tesztet róla, de piszkálja a fantáziámat nagyon...

Üdv.:
Misi

(#2808) Ace Ventura válasza misirulez (#2807) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Milyen karira tennéd?Egy AC S1 is van ilyen jó sztem, és csak 5K. :U

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2809) icecave


icecave
nagyúr

Van egy eladó Scythe Musashi-m, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#2810) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na megvettem a twin turbo-t a referencia 4850-re, és az lenne a problémám, hogy a gép bekapcsolásakor nem pörög fel a tt ventije, próbáltam már az automata, illetve a manuális beállításokat a ccc-ben, de semmi. Magától nem indul el, csak ha én indítom.Mivel lehet működésre bírni a ventiket gépindításkor automatán?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2811) Daffni2 válasza Ace Ventura (#2810) üzenetére


Daffni2
addikt

Hova csatlakoztattad a hűtőt?

"Aki ad,az nyer"

(#2812) Ace Ventura válasza Daffni2 (#2811) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A kari 4 tüs csatijába.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2813) yaya válasza Ace Ventura (#2812) üzenetére


yaya
tag

Attól hogy induláskor nem pörög fel,semmi baja. Amint eléri a kártya a megfelelő hőfokot,be fognak indulni a ventik is.

""Szerintem..:)""

(#2814) #92888064


#92888064
törölt tag

egy vevőjelöltem megnyugtatása miatt írjátok le, h melyik vga hűtés hatékonyabb/jobb:
1.: Artic Cooling Accelero S1
2.: Zalman ZM80D-HP

számomra egyértelmű, de zalmi szendvicshűtőm még nem volt, így tapasztalat alapján nem ítélhetek.
előre is thx :R

(#2815) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!
Van nekem egy Powercolor 4830 karim, ilyen a hűtése: [link] [link]
Jól teszi a dolgát (idle:40 load:60 körül) de a ventije nagyon hangos és már picit ciripel is.
Az lenne a kérdésem hogy magát a ventit hogyan tudnám lecserélni,
vagy vegyek egy S1 rev.2 hűtőt :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#2816) sklopp válasza #92888064 (#2814) üzenetére


sklopp
őstag

Accelero S1.

(#2817) sklopp válasza syberia (#2815) üzenetére


sklopp
őstag

Vegyél rá inkább Twin Turbo-t, jobban jársz mint az S1-el, arra még ventit is kéne tenni, így már árban a Twin T. körül járna. Az eredeti hűtőhöz megfelelő ventit találni elég problémás lenne.

(#2818) 14adam


14adam
addikt

Halihó fiúk.Egy 2900pro-ra milyen hűtőt ajánlanátok ami halk(nemkell 0dba-s) csak tudjak este aludni melette annyira legyen halk.A lehető legolcsóbb megoldás érdekelne.Előre is köszönöm :R

(#2819) sklopp válasza 14adam (#2818) üzenetére


sklopp
őstag

Talán nem a legolcsóbb, de garantáltan csendes és kiváló:[link]

(#2820) baetele


baetele
csendes tag

Szervusztok Guruk!

Vettem használtan egy 8800GT TOP-ot /ASUS/ nagyon király a kártya, csak nem tetszett a hőfoka és a hangja felszereltem rá egy AC S1-et, így már tökély. A kérdésem az lenne, hogy egy AC 12-es ventit szeretnék rá tenni amit a kártyán található 4 tűs csatlakozóra kéne kötnöm, de nem tudom, hogy a ventillátor csatlakozóját hogy kössem rá, hogy lehetőleg a kártya szabályozza a ford.számot A ventii 4 vezetékes, típusa Arctic Cooling FAN 12 PWM. Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2821) MZsoltee válasza baetele (#2820) üzenetére


MZsoltee
veterán

Alaplapodra nem tudod rákötni és úgy szabályozni?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2822) baetele válasza MZsoltee (#2821) üzenetére


baetele
csendes tag

Azt szeretném, hogy a kártya szoftverjével tudjam szabályozni a fordulatszámot, mert az sját maga is beállítja a szükséges sebességet.

(#2823) MZsoltee válasza baetele (#2822) üzenetére


MZsoltee
veterán

VAn egy FANSpeed nevű progi és azzal is lehet szabályozni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2824) baetele válasza MZsoltee (#2823) üzenetére


baetele
csendes tag

Az alaplapra kötöttem.Kösz az infót!

(#2825) sakto


sakto
őstag

Hali

GTX295-re van valami hütö megoldás?
Mert a gyárival nagyon melegszik.

(#2826) szasanyi válasza sakto (#2825) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom a vízhűtés. Mit vártál egy 2 GPU-s csúcs-szörnyetegtől? :U

(#2827) Bajog


Bajog
csendes tag

Sziasztok!

Ati radeon HD4850-re milyen passzív hűtőt tudtok ajánlani?

(#2828) Daffni2 válasza Bajog (#2827) üzenetére


Daffni2
addikt

Semmilyet.
Nem bírja passzív hűtéssel.

"Aki ad,az nyer"

(#2829) Bajog


Bajog
csendes tag

akkor milyen hűtőt tudsz ajánlani, ami nagyon halk és elbír vele? most egy SAPPHIRE VAPOR-X HD 4850 kártyám van.

(#2830) Bajog


Bajog
csendes tag

ja, és az artic cooling accelero s1 rev 2. passzív se bírna el vele? a honlapon az írja, hogy jó lenne rá.

(#2831) yaya válasza Bajog (#2830) üzenetére


yaya
tag

Egy Ac twin turbo 4850-re tökéletesen megfelel,nekem volt 4850-esen,halk hatásos,és csendes.
Igaz még mindig meg van,de a 70-esre már a ramhütése miatt kevés.

[ Szerkesztve ]

""Szerintem..:)""

(#2832) Daffni2 válasza Bajog (#2830) üzenetére


Daffni2
addikt

Passzív hűtés semmiképpen nem jó, elég forrófejű a kártya,a memóriákról VRM-ről nem is beszélve.
Az Artic turbó tökéletes csendes és nem drága:[link]

"Aki ad,az nyer"

(#2833) Bajog


Bajog
csendes tag

és ez halkabb lesz a két ventijével, a vapor-x-emnél?

(#2834) icecave válasza Bajog (#2833) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezekben nem fogsz csalódni. Nekem musashi volt, és az is nagyon halk volt.

(#2835) Daffni2 válasza Bajog (#2833) üzenetére


Daffni2
addikt

Jóval halkabb lesz. :K

"Aki ad,az nyer"

(#2836) szasanyi válasza yaya (#2831) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kevés. Nekem Sapphire HD4870 1GB kártyán volt TwinTurbo (persze VRAM sünikkel, mert gyárilag nem is volt rajtuk :U ) és tökéletes azon is. Idle52-54 fokos MEMIO, a másik kettő 42-44 fokos volt. Load sem ment 64/50 fok felé... kivéve FurMark, de azzal csak 1x "játszottam". És persze VGA vezérléssel teljesen hangtalan. ;)

(#2837) yaya válasza szasanyi (#2836) üzenetére


yaya
tag

Nekem 4870-en a v.ramokon gyárilag rézlemez van,arra raktam plusz réz süniket,de melegedett twin turboval.Lehet én szúrtam el valamit..

""Szerintem..:)""

(#2838) moczo


moczo
csendes tag

Vettem egy ilyen [link] karit gyári hűtővel. Nemrég elég sokat járattam egyhuzamban, és furcsán becsíkozott a kép. Kártya ki, hűtés szétszed, memóriákon lévő fehér trutyi leszed, és megdöbbenve látom a 0.5 mm rést a hűtő és a chippek között. Gondolom ez elég sok, a hűtő pasztának. Tippeket várnék mit tehetnék? Új hűtő, és milyen? Vagy esetleg javítás
0.5 mm-es lemez beiktatásával.

(#2839) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
5770-s vga-ra milyen hűtőt birok venni.Csak azt az l2 pro-t láttam eddig.Mást nem lehet rábarkácsolni?

If a second or you are the first to lose.

(#2840) szasanyi válasza bzs73 (#2839) üzenetére


szasanyi
félisten

Az egymás mellé (vagy nézőponttól függően, fektetett helyzet esetén egymásra) helyezett DVI csatlakozó miatt nem fér el más hűtő. Az a jó, hogy ez ebben az esetben nem is szükséges! A stock hűtő - eltérően az előzőekben megismert, hátsó ventielhelyezésű gyári hűtőktől - halk, és kellően hatékony is. ;) Nálam idle 38 fokos a GPU de load sem volt még több 60 foknál, és ott sem hallottam a hangját.

(#2841) yaya válasza moczo (#2838) üzenetére


yaya
tag

A lemezbeiktatást mindenképp kerülném. Javaslom szedd le a ramokról a süniket,takaritsd le,aceton vagy valami tiszta szesszel és ujrarakod..ehhez kellene kétoldali hővezető ragasztót szerezned..én bekentem mx2 hővezető pasztával+sarkaira pici pill.ragasztó,de ezt a megoldást csak saját felelősségre. Ha hűtőt akarsz cserélni a twin turbo árban,és hatékonyságban tökéletes,ahhoz adnak öntapadó hűtőbordákat is.

""Szerintem..:)""

(#2842) met1975


met1975
csendes tag

Sziasztok! Régi GeForce MX4 (ha jól emlékszem) grafikus kártyám van. A ventillátora 8 év után megadta magát (csoda, hogy eddig bírta). Vettem helyette egy Sp.re 4 cm-es VGA-ventillátort, de azt nem tudom rárögzíteni az eredeti hűtőbordára. Ha leszedem az eredeti hűtőbordát, letisztítom a pasztát, akkor az új ventillátor hűtőbordáját használva az stabilan ottmarad a helyén? A hűtőborda hővezető matricás, csak kicsit szkeptikus vagyok, hogy ez a matricás ragasztófelület eléggé erősen a helyén tartja az új ventillátort hűtőrbordástól? Különösen, hogy a házban a grafikus kártya föld felé néző oldalán van a ventillátor.

Ha a hővezető matrciás megoldás nem jó, akkor mit javasoltok? (Új gépre nincs pénzem, költséghatékony megoldást tudok csak alkalmazni).

Üdv, Ric

(#2843) yaya válasza met1975 (#2842) üzenetére


yaya
tag

Az a ragacstól is függ hogy tapad-e,de általában fixen rátapad,előtte nem árt letisztítani,zsírtalanítani valami szesszel 'acetonnal' a ragasztandó felületet.

""Szerintem..:)""

(#2844) moczo válasza yaya (#2841) üzenetére


moczo
csendes tag

Hát nincs külön a memóriákon borda. Egy nagy hűtő blokk van mindenen. Csak míg a GPUn fekszik, addig a memóriákon nem. :O
Az accelero Twin turbot 8800GTS(G92) re írják, nekem (G80)-as van.
Nem tudom, van-e jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#2845) yaya válasza moczo (#2844) üzenetére


yaya
tag

Szerintem nincs jelentősége,de azért nézz utána mielőtt beruháznál egy twin turbora. A memóriákra adnak öntapadó hűtőbordákat,de előtte mindenképp meg kell tisztitani a memokat.

""Szerintem..:)""

(#2846) demented-kom


demented-kom
csendes tag

sziasztok. uj vagyok de szeretnék hozzá szólni.nekem is 8800 gts 512 van. nekem nagyon bevált jól teljesít.igaz a gondom hasonló:nagyon fűt.gyári venti szabályzása eléggé silány ötlet.kevés keresgélés és próbálkozás után sikerült lazán átírnom a biost és most tökéletes a szabályzás.igaz csak az mert maradt a meleg és mivel sikerült kihasználnom a 100%fordulat számot hangja is megnött.alap:45% 1350 rpm 51-43 fok ez még elviselhető de játék közbe rendesen megugrik még levett ház oldallal is 79-85 fok 3260 rpm és azért ez elég sok.a gyári hűtő kicsit silány kerestem is helyette valami jobbat sajnos elkeseredtem mert mindig akadtak olyanok amik valamiért nem válnak be.ne feledjük több tényezőt kell teljesítenie ha valóban cserélni akarjuk a gyárit.

(#2847) demented-kom


demented-kom
csendes tag

a gyári a belső levegőt szívja ezzel hűti a magot memoriát fesz stabokat.haujjat veszünk annak ezt tudnia kell és sajna csak házon belülre fog hűteni mivel más kivitelü nincs a piacon.keresgélések oda vezettek hogy valamelyik összetevő mindik hiányzott.

(#2848) demented-kom


demented-kom
csendes tag

akadtak olyanok amik jól hűtik a magot-memoriát de letudták fesz stabokat.igaz adnak hozzá vagy vehetsz külön bordát rá de sajna levegő már nem kerül rá hogy valóban hűtsön.egy olyan hűtőt kerestem ami nagy van mi elvezesse a hőt takarjon és teljes felületen cserélje a levegőt.szinte csak egy játékos maradt versenybe.
folytatom.......

(#2849) Daffni2 válasza demented-kom (#2846) üzenetére


Daffni2
addikt

Üdv,
fuss neki még egyszer, mert lefárad aki elolvassa amit írsz,megérteni csak többszöri olvasásra lehet :W :R

Az adatlapodon a cuccaidat töltsd ki,lássuk mid van, miről beszélsz.

"Aki ad,az nyer"

(#2850) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok nemrégiben szereztem be egy 4850x2-t.
Gondolom sokan tudjátok h bár aránylag jó hatásfokúnak tartják a gyári hűtőt, az iszonyat zaj ami kijön belőle az hihetetlen.
Tudtok vmi extreme hűtőt amit kif erre készítettek?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.