Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) mindkilla


mindkilla
tag

a twin turbo ventijét rá lehet kötni valami külsö szabályzora?
ilyesmire gondolok konkrétan

(#2052) aram01 válasza mindkilla (#2051) üzenetére


aram01
nagyúr

fasza ez a szabályzó csak kár hogy hátul van.hogyé lehet venni? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2053) mindkilla válasza aram01 (#2052) üzenetére


mindkilla
tag

amit én vettem ebayröl ~1000 forint volt
biztos van kevesebbért is itthon

(#2054) sklopp válasza mindkilla (#2051) üzenetére


sklopp
őstag

A Twin Turbo ventit miért akarod külső szabályzóval vezérelni? A kártya tökéletesen szabályozza, hőfok függvényében. Nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#2055) mindkilla válasza sklopp (#2054) üzenetére


mindkilla
tag

az lenne a cél, hogy minél halkabb legyen.
ja, és abból indulok ki, hogy semmilyen szoftverrel nem tudom szabályozni a kártyám ventijét, mindig 100%on megy. rivatuner meg evga 40%ot ír, ha feltolom 100-ra akkor is ugyanannyit megy. : / erre esetleg valami megoldás? ez a leghangosabb a gépemben, és egyre jobban idegesít
ja, és a tt még csak terv, jelenleg a gyári zalman hűtő kerget az őrületbe

szerk: most olvasom, hogy a kártyán lévő csatlakozorol lehuzható a foglalat.. igy végre rá tudom kötni a controllert : )

[ Szerkesztve ]

(#2056) kkrisi válasza sklopp (#2050) üzenetére


kkrisi
senior tag

tehát akkor ac ventit is rá tudok kötni a karira h szabályozza is magátol?

(#2057) mindkilla válasza mindkilla (#2055) üzenetére


mindkilla
tag

hm
bekötöttem a szabályzot, de a tápomnak (?) nem tetszett, és folyamatos sípolással reagált rá.
?

(#2058) mindkilla válasza mindkilla (#2057) üzenetére


mindkilla
tag

tettem még egy próbát, most gond nélkül megy.. hm nemértem, kösz azért

(#2059) kkrisi válasza mindkilla (#2058) üzenetére


kkrisi
senior tag

milyen szabályzód van?

[ Szerkesztve ]

(#2060) mindkilla válasza kkrisi (#2059) üzenetére


mindkilla
tag

egy natur tekerős poti, 5-12V között mozog

(#2061) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!
Cimborámnak rendetlenkedik a hűtője a VGÁ-n. Sapphire 3870 Toxic, arra lennék kiváncsi, hogy a Toxic szabványos-e mármint a nyák, ha venne egy hűtőt ami 3870esre (is) jó, az rámegy a Toxicra is?

Köszi, üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#2062) kkrisi válasza mindkilla (#2060) üzenetére


kkrisi
senior tag

és neked nem ad ki mellékhangot a ventid amikor állítod a fordulatszámát a potival?

(#2063) mindkilla válasza kkrisi (#2062) üzenetére


mindkilla
tag

Hát tegnap, amikor bekötöttem valami nagyon sípolt. Nagyon magas hang volt, nem is tudtam kideriteni, hogy miböl jön. 3. próbálkozás után viszont ment minden, ahogy kell. Szóval most már akkor ad ki hangot, ha nem állítom : )

(#2064) madd dogg válasza RootRulez (#2061) üzenetére


madd dogg
senior tag

Ha olcsón akar kijönni a haverod, akkor nekem van egy eladó ati dual slotos refhűtőm, faszán hűt egy MSI 3870 OC-t :) 820/2250-en

(#2065) Gerisz válasza RootRulez (#2061) üzenetére


Gerisz
addikt

A tesztek és leírások alapján szabvány!

(#2066) kkrisi


kkrisi
senior tag

Valakinek nincs véletlenül S1 hűtője a kariján? mert kíváncsi lennék h ki hogyan oldotta meg rajta a ventillátor szabályozását!

(#2067) smiti válasza kkrisi (#2066) üzenetére


smiti
addikt

Nekem a 8800GT-en volt S1 és a venti fordulatát egy Zalman ZM-MFC1-vel oldottam meg ;) Bár minden másét is :B

(#2068) RootRulez


RootRulez
félisten

Haver hűtője meg akar halni, Sapphire Radeon HD 3870 Toxicja van, nekem van egy Sapphire 1950 Pro hűtőm, az jó lenne az övére? Elbírná?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2069) kkrisi válasza smiti (#2067) üzenetére


kkrisi
senior tag

és te inkább melyiket mondanád nekem?
AC twin turbo
AC S1
????

meg hát nekem sok gondm van ezzel a házzal (Thermaltake Soprano fekete ablakos) .Először én is azt a szabályzót néztem ki csak aztán azajtó miatt nem fért volna be a gépembe így vettem egy 3.5 revoltec vezérlőt h elférjen de az meg különös hangot ad ki szabályzáskor.

[ Szerkesztve ]

(#2070) sklopp válasza RootRulez (#2068) üzenetére


sklopp
őstag

A Sapphire hűtő még a saját kártyáját sem hűti kielégítően, nem javasolt. Bár a 3870 kisebb felvett teljesítményű mint a 1950, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#2071) RootRulez válasza kkrisi (#2069) üzenetére


RootRulez
félisten

Részemről egy S1, egy 12es ventivel megtámogatva. De lehet az se szükséges, ha jó a ház légmozgása

═════════════════════════════════════════

(#2072) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. van egy 7900GTX-em. hogyhogy rivaTunerben nem tudom a venti fordulatszámát állítani?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2073) smiti válasza kkrisi (#2069) üzenetére


smiti
addikt

Én S1 párti vagyok mert nagyon bevált anno, sőt a mostani 9800-ra is azt veszek majd ha jobban melegszik az idő valami nagyon jó 120 vagy 140mm-es ventivel :K A twin turbóval nincsennek tapasztalataim mert olyanom még nem volt :(

(#2074) RootRulez


RootRulez
félisten

Hali!
Milyen módokon lehet jól és hatékonyan felragasztani a ramsüniket vgá-ra, ha már teljesen elkoptak?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2075) Gerisz válasza RootRulez (#2074) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem ezzel!

(#2076) RootRulez válasza Gerisz (#2075) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi, ezt elmentem ;)

═════════════════════════════════════════

(#2077) RootRulez válasza RootRulez (#2076) üzenetére


RootRulez
félisten

Mégse mentem, mert halott totyik... Viszont találtam egy linket náluk elvileg van

═════════════════════════════════════════

(#2078) RootRulez


RootRulez
félisten

A GAP-PAD-ot hívják ugyis szakberkekben, hoyg HŐVEZETŐ FÓLIA, tehát ha ilyet rendelek akkor GAP-PAD-ot kapok?

Konkrétan pl itt van ez

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2079) Gerisz válasza RootRulez (#2077) üzenetére


Gerisz
addikt

De ha nem lenne gondolom zárva lenne!
Írj pm@ hátha. (engem is érdekelni fog)

[ Szerkesztve ]

(#2080) RootRulez válasza Gerisz (#2079) üzenetére


RootRulez
félisten

Te meg itt?? Mér nem vagy már bankban? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2081) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Hi! itt is beírom már mert az S1 topik nemnagyon pörög.... beneveztem én is egy S1 rev2-be és hozzá egy szintén AC 12-centis ventibe. huzatlan állapotban a 9600GT olyan 34 fokos, 10 perc szörös fánk után felment 42-43-ra ugyhogy szerintem nagyon jól dolgozik. Viszont a ventivel volt egy kis gondom. ilyen a csatlakozoja rádugtam 4pines pwm-es system fan-ra az alaplapon de meg se moccant a venti :Y . rádugtam sima 3pines-re ott megy szépen. fordulatszámot viszont sehol sem mutat. valakinek valami ötlet?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#2082) kkrisi válasza dy_nmq (#2081) üzenetére


kkrisi
senior tag

hello!
te h rögzítetted az s1-re a ventit?

amúgy a fordulatszámért az 1 sárga kábeles 3pines csati a felelős sztem ha van még 3pineas helyed és da rárakod akkor utatni fogja a fordulatszámot! (elvileg)

(#2083) dy_nmq válasza kkrisi (#2082) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

hozzákötöttem 2 hőcsőhöz vékony dróttal. fogja mint sz*r a gatyát :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#2084) kkrisi válasza dy_nmq (#2083) üzenetére


kkrisi
senior tag

de nem adja át a rezgést a hűtőnek? esetleg nem lenne jobb gumicsavarral felfogatni?

(#2085) kkrisi


kkrisi
senior tag

esetleg te nem gondolkoztál egy twin turbon h esetleg jobb lenne egy s1-nél? mert ott tartok h nem tudom melyiket vegyem:(

sorry az előzöbe nem tudtam szerkezteni

[ Szerkesztve ]

(#2086) dy_nmq válasza kkrisi (#2085) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

ilyen van rajta, nem rezonál be, gyakorlatilag nulla hangja van. Sztem a twinturbo is jó választás biztosan ha nem túl drága. Nekem az S1+ez a venti 6500 Ft volt.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#2087) kkrisi válasza dy_nmq (#2086) üzenetére


kkrisi
senior tag

a twin turbo olyan 7000-7500körül van.De legelőször én is az s1 néztem ki csak aztán ajánlották még a tt és nem tudok választani mert vki erre vki pedig a másikra esküszik! :(

(#2088) RootRulez válasza madd dogg (#2042) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia! Épp a napokban intéztem cimborámnak hűtést 3870 Toxic-ra. Kettő közt döntöttünk, én a Accelerót vettem volna, míg haver, aki használni fogja a karit VF900Cu. És mivel ővé lesz, ővéa a döntés, még nem jött meg, de amint itt lesz megírom, mi a helyzet vele. Én mindenesetre S1 Rev 2-őt ajánlom egy 12es ventivel megtámogatva, szinte hangtalan és tuti jól hűt…

═════════════════════════════════════════

(#2089) kkrisi válasza dy_nmq (#2086) üzenetére


kkrisi
senior tag

és neked h van megoldva a venti szabályzása? megfelelően ahogy terheődik a kari annak függvényében vagy fixen pörög neked?

(#2090) dy_nmq válasza kkrisi (#2089) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

most fix 1500rpm, de a táp(fsp 350pnf) igy is elnyomja a hangját.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#2091) RootRulez


RootRulez
félisten

Hali! 3870esen hány ram modul van? Tehát hány ram süni kell hűtőcserekor?
512MB-osról van szó.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2092) kkrisi válasza dy_nmq (#2090) üzenetére


kkrisi
senior tag

Na hát épp ez lenne a problémámh vhogy meg kéne oldani a venti szabályzását h a lap szabályozza mint egy gyári hűtőnek a ventijét!

(#2093) lsc válasza RootRulez (#2091) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2094) Demolator válasza aram01 (#2032) üzenetére


Demolator
tag

Ma végre felszereltem az Accelero S1 rev2.-t az inno3D 9800gt-re.
Először is annyit mondanék hogy 5,5K de megdolgozik az áráért. A felszerelés nem nagy munka csak némi odafigyelés kell hozzá. Az én 9800gt-mre az áramszabályzókra hozzácsomagolt hűtősüniket nemtudtam felrakni mert nem 1 sorba vannak a nyákon azon hagytam a gyári süniket bár így az maradt 1 melegedős gyenge pont de sebaj... a többi alakatrész szépen felment nem kelett álllítani a hűtő procicsatlakozóján sem, teljesen jól passzolt. Első körbe kipróbáltam passzívban háát mitnemondjak már itt csak pislogtam! a kiiindulási hőfokok gyári hűtővel zúgó miniventivel alapon : 67C terhelés alatt : 107C + !!! szóval marha forró!!! Accelero S1 passzívan alapon : 49C terhelés alatt : 75C !!! Ez már önmagában jó lenne de gondoltam van feleslegben pár ventim próba-cseresznye alapon 2db 8cm-es házhűtő ventit gyorsszorítóval ráaplikáltam a hűtőre (jó sok hely van simán rámenne 2db 10cm-es is...) és egybekötöttem a vezetékeiket majd az alaplapra csatlakoztattam. Alaplapomon a Qfan optimálisra van állítva szép halkan járnak a ventik olyan 1500-1800ford. körül. Ezzel a konfigurációval alapon : 44C terhelve : 53C !!!! Ez barátok közt is minusz bő 50C :C megdöbbentően jó hűtő :R Végül pár kép a gépem belsejéről (minden szó külön 1 kép)

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#2095) RootRulez válasza lsc (#2093) üzenetére


RootRulez
félisten

1, 2, 3, 4, ... :F ... ööö 5, 6, 7, 8... Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2096) Atom Maki válasza Demolator (#2094) üzenetére


Atom Maki
tag

Bizony nekem is nagyon jól teljesít az S1- 4850-en - idle: 39, load: 51.


Nekem is hasonló kupi van a gépemben, mint neked. [link]
De most a Csiftekem (olyan mint a tiéd) megy a málnásba, mert qrva hangos terhelésen, helyette jön egy moduláris Corsair. Akkor már rend lesz, és csend lesz végre. :)

[ Szerkesztve ]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2097) sklopp válasza RootRulez (#2074) üzenetére


sklopp
őstag

A ram hűtőket remekül fel lehet ragasztani mezei kétoldalas ragasztó fóliával, ez egy vékony fólia, mindkét oldalán ragasztóval. Kapható barkács áruházakban (OBI, Praktiker stb.) filléres áron. A vastagabb méregdrága anyagok nem biztos hogy hasonlóan jó hőátadási tulajdonságokkal rendelkeznek, ráadásul a vastagságuk miatt lehet hogy gondot okoznak annyiban, hogy a hűtő alkatrészeibe beleütköznek, magyarul nem fér el hűtőborda a hűtő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2098) Demolator válasza Atom Maki (#2096) üzenetére


Demolator
tag

Nekem is a tápom a leghangosabb azt nem lehet szabályozni valahogy? Amúgy el szoktam rendezni a kábeleket szépen ez most ilyen "szerelés után közvetlen" képsorozat... neked a szivacsok gondolom zajcsökkentés céljából vannak a gépben .. érnek valamit?

A reklám helye

(#2099) Atom Maki válasza Demolator (#2098) üzenetére


Atom Maki
tag


A táp maga szabályozza. Jó táp ez a csiftek, de nagyon hangos. Az 500-as már másképp szabályozza a ventijét, később kapcsol full sebességre. Én most beneveztem erre a modulárisra: Corsair HX450.
A szivacs csökkenti a zajokat, csak mindenhová kell tenni, oldallapra is. :C

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2100) Atom Maki válasza sklopp (#2097) üzenetére


Atom Maki
tag

Szia.
Ezt a fóliát ilyen néven meg lehet találni az OBI-ban pl.?

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.