Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2401) szasanyi válasza syC (#2399) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért csak e kettőbe gondolkodsz?

(#2402) syC válasza szasanyi (#2401) üzenetére


syC
addikt

MI jöhet szóba még?

Auras-t lehet valahol kapni nálunk?

(#2403) Chosen válasza syC (#2402) üzenetére


Chosen
addikt

[link] Itt kapható a Fridge

(#2404) szasanyi válasza syC (#2402) üzenetére


szasanyi
félisten

Thermalright T-Rad2 (plusz halk venti hozzá) esetleg T-Rad2 GTX ha be tudod szerezni.

(#2405) syC válasza szasanyi (#2404) üzenetére


syC
addikt

Melyik a leghatékonyabb? :U

(#2406) szasanyi válasza syC (#2405) üzenetére


szasanyi
félisten

Mármint mi és minél hatékonyabb? :U

(#2407) syC válasza szasanyi (#2406) üzenetére


syC
addikt

Auras - trad2 - trad2gtx közül melyik a legjobb? Te melyiket vennéd? :)

Fontos, lehet hogy lesz 4890CF - ezért a méret sem mindegy :U

(#2408) szasanyi válasza syC (#2407) üzenetére


szasanyi
félisten

Thermalright T-Rad2 GTX + 2db 92mm halk venti igény, pénztárca szerint. Az brutális hűtés lesz, ebben biztos vagyok! ;) A sima T-Rad2 úgy láttam csak 4870-re jó, a 4890-re nem.

(#2409) syC válasza szasanyi (#2408) üzenetére


syC
addikt

Oks. Köszönöm :R :B

mod: létezik 92en ventiből vékony verziós?

[ Szerkesztve ]

(#2410) szasanyi válasza syC (#2409) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen van, a beszerezhetőséget nem ismerem. Delta 92x15mm coolers, Orion 92x20mm coolers

(#2411) Chosen válasza szasanyi (#2408) üzenetére


Chosen
addikt

CF-ben hogy fog elférni ventivel? Úgy már 3 slotot foglal nem?

mod:scythe-nál nézz körül, ha jól emlékszem, abból van

[ Szerkesztve ]

(#2412) szasanyi válasza Chosen (#2411) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs tapasztalatom, mert CF vagy SLI sosem volt kifizetődő, és kicsit sem érdekelt. 15mm ventivel nem lehet olyan vaskos... sztem. De annak utána kell nézni. Scythe úgy láttam nem csinál 92x92mm ventikből 25mm-nél vékonyabbat. :U

[ Szerkesztve ]

(#2413) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!
Már máshol is feltettem a kérdést, de itt hátha hamarabb választ kapok, mert elég sürgős lenne.
4850-re kellene hűtés, ezek az alternatívák:
-Zalman vf 1000 led
-Coolink GFX Chilla
-Auras Fridge
A kérdés egyértelmű, melyiket?
Fontos lenne a csend, és az ehhez mérten jó hűtési teljesítmény. A fene tudja mi van, de az utóbbi időben csendmániás lettem. :B
Első sorban a személyes tapasztalatok/vélemények alapján szeretnék dönteni. A tesztekből általában úgyis mindig az éppen favorit hűtő kerül ki győztesen. Az összehasonlító tesztekben meg hőmérsékletileg nem túl sok különbséget találtam, illetve azokból nem igazán tudok meg személyes tapasztalatot a hangjukról.
Előre is köszi!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2414) lsc válasza lizakattila (#2413) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk ha visszaolvasnál egyszerűbb lenne [link].

Az élet kegyetlen .

(#2415) gooool válasza lizakattila (#2413) üzenetére


gooool
őstag

Helló!
Szerintem a Zalmant vagy egy AC Accelero S1-et vegyél. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2416) szasanyi válasza lizakattila (#2413) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt ez az első kérdésem: miért csak ezek?
1. Zalman VF-1000 LED - tesztek szerint nem hűt olyan jól, mint ahogy sokan gondolják. Saját tapasztalatom nincs, de a 11k-s árát elnézve nem is igen lesz. :( ár/érték arány nem jó.
2. Coolink GFX Chilla - ha csendes, nem hűt eléggé. Ez már necces egy HD4850-hez.
3. Auras Fridge valszeg jó lesz.

(#2417) lizakattila válasza lsc (#2414) üzenetére


lizakattila
senior tag

:B Sorry, csak futtában olvasgattam - nem otthon vagyok és telóról neteztem, onnan pedig kicsit körülményesebb mindent átlátni. :R

Köszi Mindenkinek az eddigi javaslatokat!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2418) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tegnap fogtam a pici Titan ventillátort és beolajoztam hátul a tengelynél. Nem szedtem teljesen szét csak a motornál leszedtem azt a matricát és oda mögé fújtam egy kicsit.
Nos az alap ciripelő hangja megszűnt ugyan, de az idegesítő nagyon hangos kerregés nem. Ez a kerregés gyakorlatilag mindig indításánál vagyis "hideg" rendszernél jelentkezik, de csak akkor hallgat el amikor leállítom teljesen a gépet.
A leállítás után várok pár percet, újra elindítom és akkor általában megszűnik a kerregés.
Ez a kerregés olyan hangos hogy beleremeg az egész ház, mint egy benzines fűnyíró.

A kérdés: teljesen menthetetlen ez a venti vagy lehet-e még esetleg csodát tenni vele?
A hűtő típusa a korábban is említett TTC-CUV2AB/RHS
Tavasszal vettem 2600 Ft-ért. Hamar megadta magát :F

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2419) lizakattila válasza szasanyi (#2416) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nah, nár nem tudtam módosítani. :(((
Azért ezeket írtam, mert ezekhez tudnék most viszonylag jó áron hozzájutni itt a közelemben.
AC S1-et is nézegettem (de pl itt a PH-n egy darabot sem találtam eladót - használtan persze).

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2420) sklopp válasza lizakattila (#2419) üzenetére


sklopp
őstag

Azért ugorj neki egy AC Twin Turbo keresésének is, (google a barátod), sztem ezzel jársz legjobban, ha jól keresel, 7k. körül újat találsz. Messze legjobb ár-teljesítmény arányú hűtő, kiváló hűtés, hangtalan, könnyen feltehető, minden kellék mellékelve, élettartama gyakorlatilag végtelen a kiváló ventiknek köszönhetően.

(#2421) szasanyi válasza huskydog17 (#2418) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel fújtad be? :U Én szintetikus motorolajat használok, az bevált és ha jól emlékszem neked is azt javasoltam. Természetesen nem csodaszer, ha a csapágyak kopottak és nagyon zörög, hangos már a venti, akkor csak minimális javulásra kell számítani.

(#2422) szasanyi válasza lizakattila (#2419) üzenetére


szasanyi
félisten

Utána néztem újból, de ugyanazt tudom mondani: ár/érték arány, hűtési teljesítménye, és zajszintje alapján Accelero TWIN TURBO kb. 7k, vagy ha van rá több, és jobbat akarsz Scythe Musashi 11k. Utóbbinál a nagyobb ventik légszállítása miatt valamennyivel jobb a VRAM és a nyák hűtése. Az Accelero TWIN TURBO PWM vezérlésű, vagyis a kártyára dugható, ami vezérli mindkét ventit - ez nem biztos, hogy elég lesz, de állítható a kártyánál. De a mellékelt csatival 7V mellett teljesen hangtalan, és jól hűt (a teszten mid speed alatt láthatod). A Musashi kiváló ventikkel, és a hozzá tartozó kettős szabályzóval szerelt, így az ideális fordulatszám könnyen állítható, vagy változtatható. Mindkettő jól szerelhető, valamint mind2 tesztben HD4850 szerepel.

(#2423) lizakattila válasza szasanyi (#2422) üzenetére


lizakattila
senior tag

Köszönöm szépen mégegyszer a tanácsokat.
Megnéztem mindkét ajánlott hűtőt. Az a helyzet, hogy ugye legolcsóbban webshop-ból tudnám beszerezni, amivel már ugye az AC 8-9k, a Scythe 12-13k lenne.
Végül is úgy döntöttem, hogy jön egy Accelero S1 Rev.2. Van itthon pár jó minőségű ventim minden méretben (8-9,2-12-es). Úgyhogy kipróbálom ezt a kombinációt.
Ehhez ugyanis a TwinTurbo kb feléért hozzá jutottam. Ha beválik marad ez, ha nem akkor cseréljük az általad/sklopp kolléga által is említettek valamelyikére.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2424) Speed® válasza lizakattila (#2423) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a helyigénye nem lesz gond, a teljesítménnyel elégedett leszel, 1db 6-700rpm körüli 12es ventivel bőven lehűti a karit komoly tuninggal is.

(#2425) huskydog17 válasza szasanyi (#2421) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nos a nevét nem tudom, a Tesco-ban vettem: szürke színű a palack, narancssárga felirattal, német gyártmány.
Az van ráírva:
"Zsír-spray fém- és műanyag gép alkatrészek kenésére. Termékjellemzők:
Megakadályozza a kopást és tapadást. Kiváló mechanikai és hőstabilitás. Vízlepergető.
Az optimális kenés az oldószer elpárolgása után érhető el."

Azért vettem zsírt olaj helyett mert az állítólag jóval tovább "bírja", tehát nem használódik el olyan hamar. Egyébként szerintem használ, mert ahogy mondtam az alap ciripelő hangja teljesen megszűnt csak az ütős kerregés nem.
Szedjem szét teljesen a ventit?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2426) lizakattila válasza Speed® (#2424) üzenetére


lizakattila
senior tag

A hellyel nincs gond. A vga "alatt" nincs semmi használatban.
Inkább a miatt aggódok, hogy a ház oldalát is fel tudjam rakni majd. Remélem úgy is elfér?! :F
A procin egy HyperTX van és úgy van kb 1,5-2 cm a hát oldaláig.
Szerinted elfér?

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2427) szasanyi válasza huskydog17 (#2425) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem érdemes szétszedni, folyékony állapotban be kellett jutnia az a csapágyhoz. Bár nem tudom mit vehettél.

(#2428) Speed® válasza lizakattila (#2426) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nincs az oldallap belsején venti, valszeg nem lesz gond. Legrosszabb esetben lepattintod a felső műanyag dizájelemet és nyersz bő 1cmt ezzel. Mondjuk én élből lekaptam annó mindkettőt, ne akadályozzák a hőleadást ugye..

huskydog17

Ha egy venti csapágyazása berágódott olaj hiányában, a beolajozás nem hozza helyre, szóval ennél többet nem tehetsz érte. Egyébként nekem is volt anno ilyenem, az is hamar megdöglött..gagyi, ez van. Tehetsz rá egy sima 4 v. 7 cmes ventit, belevaló 5öset nem igazán fogsz találni.
Most nézem, 7600GSen tolod..miért nem vettél egy VF700at itt a piacon ~ugyanennyiért :F Az lefagyasztaná a karidat 5Vra kötve is, hangtalanul..

(#2429) aero. válasza lizakattila (#2426) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

biztos, hogy el fog férni, nem sokkal magasabb a vga tetejénél, onnan pedig még van hely bőven

(#2430) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nos, azért vettem ezt, mert egyrészt olcsó volt, másrészt csak ez az egy olyan hűtő volt a boltban ami jó a kártyámra.
A Zalman VF-700 biztosan rászerelhető a Winfast A7600GS karira?
4 vagy 5cm-es hűtőt lehet külön kapni boltban? Szóval a jelenlegi (rossz) ventim 5 cm-es?
Huppsz, bocsi a sok kérdésért.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2431) Speed® válasza huskydog17 (#2430) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha hasonlóan nézett ki a karid gyárilag, akkor elvileg jó rá, mert az IHS borda elfér a Zalmi alatt. Ki kell próbálni, ha van rá lehetőség (próbagari ugye).

Igen, adatlapja alapján 5cmes a ventid, és lehet kapni ilyen piszlicsáré ventiket, de nem költenék egy Ftot sem arra a lemezkatvacra (már bocs). Egy normálisabb tüsis borda venti nélkül is többet érne mint egy fémlap..

(#2432) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, teljesen ugyanígy nézett ki gyárilag, mint amit linkeltél, ezek szerint gond nélkül rámegy. Ha jól tudom ez a Zalman hűtú 2 slot-os, vagyis nem lesznek útban az idő közben memóriákra ragasztott sünik. Holnap megyek Mohácsra és ott akkor benézek pár boltba hátha akad valahol ilyen Zalman hűtő. Elvileg megcsinálják ott helyben ha kérem, igaz? Pécsen megcsinálták azonnal, sokkal jobb, kényelmesebb lenne.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2433) lalus8706


lalus8706
tag

sziasztok!
Egy Q9300-as procim van,Zalman CNPS9700 Led-del,és alapjáraton igy melegszik a procim,ez normális?Vagy valamit elcsesztem?Azt gondoltam jobban le fogja hűteni,főleg tuning nélkül...

(#2434) szasanyi válasza lalus8706 (#2433) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem ez annyira nem jó, mint amilyen drága volt a Zalman hűtőd. :U Felrakással, és pasztázással nincs gond? Egyébként meg ez egy VGA hűtésekkel kapcsolatos topik, nem igazán illik ide a problémád. Neked inkább a CPU hűtőkről szóló topik kellene. ;)

(#2435) aero. válasza lalus8706 (#2433) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

jól fekszik rá a hűtő?, egyébként ez tényleg vga topik, itt a te helyed.

(#2436) Speed® válasza szasanyi (#2434) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam egy 9700NT járt, hát nem voltam lenyűgözve..jól néz ki, de gyenge :(

huskydog17
Használd a válasz gombot, mert nehezen követhető így néha, hogy kinek írsz.
Nem tartanak szerintem már ilyet, inkább az újabb, 900Cu verziót, de az nem ez az árkategória..én javasolnám, hogy nézz szét itt az aprókban.
A felszerelés egyszerű, ehhez nem kell más segitsége szerintem..2 csavar.
A sünik elférnek alatta, ha nem valami extra magas példányok. Itt egy kép..
/írok egy privit/

(#2437) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Privát válasz ment és nagyon szépen köszönöm a segítésget mindenkinek!
A mai napon sikerült venni egy Zalman VF 700-as hűtőt, így mostantól az marad a kártyán.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2438) Fagyi


Fagyi
aktív tag

régi 40 mm-es Vga hűtő ventiket ,hogy lehet szétszedni ?

Ki szeretném takarítani és jó fajta Si olajjal megkenni :).

De a nagyobbakat csak lekapom és kész.De ezek a picik nehezen jönnke szét és feszegetni nem akarom ,nehogy szét tőrjön.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2439) scope2007


scope2007
addikt

ez nem lehet rossz :)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#2440) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok! Egy rövid kérésem lenne. Az Accelero SP1 rev2 felrakható egy 4890-es kártyára?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2441) Speed® válasza scope2007 (#2439) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2 hőcső, sűrű kis bordatest, kis venti, burkolattal lefojtva. Valószinűleg hozza egy VF830 teljesítményét..ami a 8800GTt felengedi 70°C fölé és mellé kevésbé halk. Szóval valami hasonló, max picit jobb teljesítményt nyújthat.

dethroner
Felrakható rá, de a VRM részről magadnak kell gondoskodnod, mondjuk egy Zalman ZM-RHS90 bordához hasonló megoldással.
A GPUt meghűti szépen a batár nagy hőleadó felület 1db 12es ventivel is.

(#2442) Daffni2 válasza Speed® (#2441) üzenetére


Daffni2
addikt

Zalman ZM-RHS90 jó lenne,ha itthon lehetne kapni.

Külföldről,meg esélytelen ilyen értékben rendelni.

"Aki ad,az nyer"

(#2443) dethroner válasza Speed® (#2441) üzenetére


dethroner
veterán

Nem adnak hozzá semmi kiegészítőt? Csak a nagy bordázat van a csomagban?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2444) jegenye77


jegenye77
addikt

Sapphire 4850/512-esem 60%-os ventinél 95 fokos a crysis alatt.Ha feljebb tekerem akkor nagyon hangos ezért gondoltam veszek rá egy hűtést.
Az accelero twin turbo-t néztem ki rá.
Kérdésem az lenne hogy ez egy 4870/1G-ost is jól hűtene?Mert lehet nemsokára lesz egy ilyen kártyám.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2445) sith7 válasza jegenye77 (#2444) üzenetére


sith7
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólóhoz...
4870 - re kellene valami jó, csendes hűtő

Nehéz ezt rászerelni ?
El lehet rontani ? :F
Sose csináltam még ilyet.... :(

(#2446) icon


icon
senior tag

Szerintetek egy 8800GTS 512-re (referencia felépítésű) rá lehet-e tenni az Arctic Cooling Accelero 9800 Xtreme hűtőjét?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2447) sklopp válasza sith7 (#2445) üzenetére


sklopp
őstag

jegenye77: simán elviszi, 4890-re is ajánlott.

sith7: könnyű felszerelni. Persze mint mindent, el is lehet rontani, de a mellékelt szerelési útmutató ábráit követve nem lehet gond, némi kézügyességet feltételezve. Egyébként az egyik kapható legjobb ár-érték arányú, kiváló hűtésű, gyakorlatilag hangtalan és várhatóan örök életű hűtő a kiváló ventiknek köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#2448) sith7 válasza sklopp (#2447) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a kimerítő választ :R

(#2449) jegenye77 válasza sklopp (#2447) üzenetére


jegenye77
addikt

:R :R :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2450) jegenye77 válasza jegenye77 (#2449) üzenetére


jegenye77
addikt

Most már én is csak ajánlani tudom!
Ma megvettem és nagyon meg vagyok vele elégedve. :) :) :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.