Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) Daffni2 válasza djrobaa (#2950) üzenetére


Daffni2
addikt

Mivel szerepel az Nv250-es a támogatási listán,nyilván jó hozzá.

A tesztek szerint igen jó hűtő.

"Aki ad,az nyer"

(#2952) djrobaa válasza Daffni2 (#2951) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Köszi. Közben megláttam énis hogy felvan tüntetve a GTS 250, de ugy elnézelődtem felette. Beleolvadt a GTX-ek közé.

Akkor ezlesz a befutó.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#2953) CptMisi válasza szasanyi (#2949) üzenetére


CptMisi
őstag

pontos típust még nem néztem :U
L2 Pro-val az a baj, hogy ronda :))
majd meglátom, mennyi pénz marad hűtőre :B
Köszönöm :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#2954) Memphysto


Memphysto
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne:
Van e olyan pogram az alábbiak között, és úgy általában véve, ami előbb terheli a vga-mat mint a processzoromat!?
Amit használok főleg: játékok, ArchiCad, AutoCad, Google Skechup, PhotoShop, Artlantis.

Az lenne az elgondolásom, hogy a processzor pwm es ventijével szinkronba kötöm a pwm es sima 9 cm es ventit ami a videókártyát hűti! Ez így működőképes? :F :R

(#2955) Trevi


Trevi
tag

sziasztok ujra itt sajnos ki nyírtam a sapphire 3870-es kártyámat riva tuner programal hiába tekertem fel a coolert :((( össze omlott a xp csikosodott a kép melegedet a kártya.Egyátalán ez még javítható ha nagyobb hütést teszek rá ,amugy egy ilyen kártyának mennyi táp kell mert amim volt az 400W volt most kicserélettem 550w-ra + egy 4670-es kártya de a tünetek hasoloak be pötyösödik zölden a kép és ki fagy néha a játékoknál ez most lehet a hütés miatt?

(#2956) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
Gondolom meg lett már válaszolva a kérdés, amit mindjárt felteszek, de ~3000hsz-t végignézni nehézkes, keresni meg nem igazán lehet erre....
Ha lecserélem a gyári hűtőt, akkor minden esetben garvesztéssel jár / ha visszateszem rá a gyárit, akkor garanciáztatják? "hogy tudják megnézni, hogy leszedtem -e, ha nem barmolom el" elgondolást alapul véve...
Ha mindig garanciavesztéssel jár: van olyan bolt, ahol lehet rátetetni hűtőt? ha jól emlékszem ilyen az e-digital (garlevélen volt egy ilyen rész, hogy általuk végzett beavatkozások)
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#2957) sklopp válasza CptMisi (#2956) üzenetére


sklopp
őstag

Ha a gyári hűtő csavarjain nincs gar. matrica, és nem csorbítod ki a csavarokat, továbbá látható nyom nélkül tudod visszarakni a gyári hűtőt, akkor nem lehet garanciavesztés a cseréből.

(#2958) Picturemaker válasza bexzy (#2948) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!
Xtreme 9800 felesleges rá.

A Twin Turbo [link] bőven elég kb. 7000-ért.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2959) Picturemaker válasza Trevi (#2955) üzenetére


Picturemaker
őstag

Hali!

Csak hogy tiszta legyen: az új kártya (4670) is ugyanazokat a tüneteket produkálja, mint a régi (3870)?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2960) imibogyo


imibogyo
veterán

Nem olvasott/hallott róla valaki valamit, hogy ATI 5750-5770 gyári hűtés cserélhető-e Zalman VF-1000 LED-re ??

Vagy ha a furatok méreteit le tudnátok írni a videokártyáknak, az is sokat segítene..

Eddig egy Ati X1950Pro PCI-E 512-t, és egy 4830-at hűtött minden gond nélkül... Az X1950 most is 38 fokon megy, 3 óra GRAW 2 után 52 fokon ment..... Csak azért írom, mert a keresőre kidobott lehetőségek tanulsága szerint kevés a tapasztalat vele.... Ha még érdekel valakit valami szívesen válaszolok...

Előre is köszi. Üdv.

(#2961) imibogyo


imibogyo
veterán

Gyűjtsük össze az első HSz-ben az ismertebb videókártyák és hűtők lyuktávolságát, vagy legalábbis, hogy ki milyen hűtővel látott már különböző videókártyákat.

Így könnyebb lenne eldönteni és nem kéne állandóan kérdezgetni, hogy kinek melyik hűtő a jó... Üdv.

(#2962) imibogyo


imibogyo
veterán

Jól elvagyok magamban... DE

Hátha másnak is segít valamit a későbbiek folyamán zolisx4 közreműködésével, arra jutottam, hogy az új 57xx-es kártyáknak a 61,1 mm-es lyuktávval rendelkező hűtők felelnek meg, tehát például az Accelero S1 (aminek a másik lyuktávolsága 75.5 mm diagonálisan, ez kell elvileg a 4-es kártyáknak LINK, 32-ik hozzászólás).

Mivel a VF-1000 Led rendelkezik a 75,5-ös felfogatással ezért a 4-es szériáig kipipálhatjuk a dolgot.... De épp most találtam egy linket, ahol a VF-1000-et egy 5850-re rakják rá és elég jól is működik. LINK Tehát a 61,1 mm-es lyuktávot is kipipálhatjuk, már ha a nagyobb tesóknak is ugyanolyan a lyuktávjuk, mint a 57xx-eseknek....

Üdv.

(#2963) kbalazsa válasza imibogyo (#2962) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A végén össze ne vessz magaddal :DDD
Nem tudnám kinek adjak igazat :DD

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#2964) imibogyo válasza kbalazsa (#2963) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem akarok vitát magammal, csak mivel senki nem tudott segíteni, röpke 3 órát kutattam a google-ön, és nagy nehezen megtaláltam a választ.... Egyszerűbb lett volna, ha valaki már tudja...

Sehol a neten nincs meg a Zalman VF-1000 négy különböző lyuktávolságának a mérete, csak a számozott rajz amihez a kártyák neveit írják le, úgy, mint a Zalman honlapján. De nekem a mm-es méretek kellenének. Ugyan itt van a gépemben egy VF-1000, de most szétszedni a gépet, csak azért, hogy leméregessem... És a legidegesítőbb az, hogy 2 hete pasztáztam újra a VGA-t, csak akkor még nem volt fontos az infó. :))

Amúgy ha bizonytalan lennél, adj mindig nekem igazat... :DDD

(#2965) pierpont


pierpont
csendes tag

Sziasztok!

Sapphire Radeon X1600XT kártyán nem megy a ventillátor ezért túlmelegszik és lefagy a kártya. Van valakinek ötlete javításra? Köszi előre is!

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#2966) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

Gigabyte HD 4850-re kéne valami tuti hatékony, de nem drága hűtés. Mit ajánlotok?
(A mostani, gyárival alapon 80 fokos a CCC és a GPUZ szerint is a kártya... :(, pedig a ház viszonylag jól szellőzik, de ez a gyári hűtés már ránézésre is borzalom - hangos és nem fújja ki a meleg levegőt, csak kavarja a kártya körül)

(#2967) Picturemaker válasza AirBooms (#2966) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!
AirBooms: Utólagosan felszerelhető "hátulkifújós" hűtést szerintem nem igazán fogsz kapni. Amit rá lehetne tenni, és nem olyan drága (bár ez nézőpont kérdése) az Accelero Twin Turbo [link]. Ez jól és csendesen hűt, kb. 7000 magyar pénz.

pierpont: Ilyen ventit szerintem nem fogsz kapni. Talán az egész hűtést kell lecserélni erre: Accelero L2 Pro [link]. Ez kb. 3000 Ft. Kérdés, hogy megéri-e?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2968) AirBooms válasza Picturemaker (#2967) üzenetére


AirBooms
addikt

Nekem a 7k már sok pénznek tűnik a kártya jelenlegi piaci értékéhez képest. De azért köszi :R
Egyéb ötlet?

(#2969) Gorneck válasza AirBooms (#2966) üzenetére


Gorneck
titán

A gyári hűtés pedig sajna ilyen utáltam is mint szart...Accelero L2 Pro-nál olcsóbb hűtést pedig nem nagyon fogsz kapni a kártyára, bár az igazi vagy egy twin turbo vagy egy s1 rev2 lenne...

Gorneck#1239

(#2970) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Nem tudja valaki esetleg hogy a accelero hd4870x2 hűtőjét rálehetne varázsolni egy hd3870x2-re vagy túlzottan eltér a nyák felépítése.

Nem nagyon találtam róla semmit. (És egyelőre csak víz a másik megoldás az meg 70-80k-ból jönne ki...)

[ Szerkesztve ]

(#2971) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#2970) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mégis találtam valamit róla. [link] :U

(#2972) AirBooms válasza Gorneck (#2969) üzenetére


AirBooms
addikt

:R

(#2973) pierpont válasza Picturemaker (#2967) üzenetére


pierpont
csendes tag

köszi, azt hiszem marad az upgrade egy picit jobb kártyára :)

(#2974) imibogyo válasza pierpont (#2973) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem ha leveszed a gyári hűtőről a műanyag borítást és alá teszel, vagy rá gyorsszorítózól egy 9-12-es ventit tökéletes lesz...

Nem a legszebb megoldás, de az upgrade-ig ki lehet húzni vele, és akkor nem kell annyira kapkodnod...

Nekem is hasonló megoldás üzemel a Zalman VF-1000 Led-emmel, és már egy éve hibátlanul és nem mellesleg tökéletes csendben működik...

Amúgy mindenkinek azt tudom tanácsolni, hogy például az Arctic L2Pro helyett olyan hűtőt vegyen, ami egy univerzálisabb, kettő könnyen cserélhető rajta a venti. Saját tapasztalat, hogy a cserélhető hűtő nagyon nagy előny tud lenni.. Accelero S1 Rev.2 és VF-1000 Led nagyon jó, mind a kettőm volt már, és nagyon jók. A mostani X1950 Pro kártyámon, a Zalman van, és 45 fok fölé még játék alatt sem nagyon megy. A 4830-amon, meg S1 volt szintén max 50 fok és mind a kettőn 5V-os venti volt..

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2975) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#2971) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lehet szerzek egy ilyen hűtőt. :U
Max ha nem lesz jó veszek alá vga-t is, úgyis cserélni kéne.

(#2976) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
4850-es Radeonon cserélném a gyári hűtőt.

2 fajtát néztem ki. Coolink GFX Chilla v. Scythe Musashi .Melyiket ajánlanátok?
Az első 7k a másik pedig 9,5k.

(#2977) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! ASUS 4670-es kártyám van.

Ilyen: http://i149.photobucket.com/albums/s78/ASUSinside/EAH4670/EAH4670_CARD.jpg

Ma vettem észre, hogy a hűtő áll. Rásegítéssel, meglökve elindul és utánna már lekapcsolásig folyamatosan üzemel, de a kezdeti indításkor - főleg hidegen hosszabb állás után - nem képes magától elindulni.

Még garis, tudom vigyem vissza... De itt a hosszú hétvége, kellene a gép...

Vajon mit lehetne tenni sos?

Köszönöm előre is ha valaki segít!

Üdv.

(#2978) lsc válasza Bertiee (#2977) üzenetére


lsc
nagyúr

Később sem indul magától ?

Az élet kegyetlen .

(#2979) Bertiee válasza lsc (#2978) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Úgy néz ki, kevés állás után indul, de emiatt a gép oldalát nem tudom visszatenni, zavaró nagyon.

(#2980) lsc válasza Bertiee (#2979) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor ne foglalkozz vele, néha nézz rá a kártya hőfokára, ennyi. Azt a kártyát 2d-ben passzívan is elvinné az a hűtő.

Az élet kegyetlen .

(#2981) Bertiee válasza lsc (#2980) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Hát mégsem, leállítás és 10 sec múlva újraindítás után nem megy, csak rásegítéssel.
Gondolom kenés hiánya + por lehet a gond.
2D-ben nem veszélyes mert lecsavarja az órajeleket, 3d-ben viszont 10 perc után (DIRT2) 80 fok felett volt álló hűtővel...

[ Szerkesztve ]

(#2982) lsc válasza Bertiee (#2981) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha 3d-ben sem kapcsol fel akkor valami gond van, gari. Esetleg ha van átalakítód mint itt a második képen /elég sok ventihez adnak/ akkor adhatsz fix 12 V-ot a ventinek . CCC vagy ATT nem szabályozza a ventit ? Azt is meglehet próbálni, arra figyelj a kettő ne legyen együtt fent, nem szeretik egymást.

Az élet kegyetlen .

(#2983) Mika1227


Mika1227
őstag

Miért pörög ennek a karinak[link] a ventije olyan hangosan 3D-ben meg 100%-on? Pedig elég jókat írtak erről a hűtésről de szerintem nagyon hangos! Állítani kéne, hogy ne 100%-on pörögjön.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2984) Bertiee válasza lsc (#2982) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Az asus csak 2 vezetékes, nem szabályozza semmi. Az ATT néztem, nem látja a fordulatszámot ("0"), Az catalyst sem kínál fel lehetőséget szabályozásra.

(#2985) lsc válasza Bertiee (#2984) üzenetére


lsc
nagyúr

A sapphire 4830-am kétvezetékes volt, mégis szabályozta a kártya is és az ATT is, a fordulatszámra %-ot írt, ennyi. ATT nem azért írt ki 0-át mert valóban annyi volt ? A ventivezérlésnél állítsd kézire, állíts mondjuk 30%-ot és alkalmaz, ha úgysem pörög akkor nem vezérli . CCC-ben az overdive menűben a kézi ventilátor sebességhez pipa, ott is beállít valamit majd alkalmaz, ha az sem megy akkor nem vezérelhető, akkor marad a ventinek külső fesz, 7 vagy 12 V.

Az élet kegyetlen .

(#2986) Bertiee válasza lsc (#2985) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Százalékot mutat, asszem 29-et, de ettől függetlenül rá kell segíteni, hogy elinduljon. Valszeg a motor nem tudja magától elindítani. Gondolom szétszedni nem érdemes, mert belekötnek a szervízben, ha észreveszik... Lehet egy kis olaj segítene... vagy nem.

A CCC overdriveot nem enged-szürke.

(#2987) sklopp válasza Bertiee (#2986) üzenetére


sklopp
őstag

A CCC Overdrive opciónál a kulcs ikonra kattintva lehet engedélyezni az egyéni beállításokat. Ettől függetlenül, ha magától nem indul el a venti csak kézi rásegítéssel, akkor az hibás, lehet menetzárlatos a tekercs, szorul a csapágy, ilyesmik. Ha még garis, akkor vissza a boltba, ha már nem, lehet gondolkodni hűtő cserén.

(#2988) Mika1227


Mika1227
őstag

Milyen hűtőt ajánlanátok HD4890-re? Olyat amely lehetőleg nem túl drága 6-7k és lehetőleg minél halkabb.
A gyári hűtője nagyon hangos 3D-ben 100%-on pörög és az már eléggé zavaró! :Y

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2989) Bertiee válasza sklopp (#2987) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi, valszeg ilyesféle baja lesz. Akkor most nézhetek kölcsönkari után... Gondolom néhány hétig el lesz vele a szervíz. Szerencsére január végén jár le a gari :)

(#2990) Bertiee


Bertiee
aktív tag

:) :) :) BUÉK! :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#2991) Szergey007


Szergey007
csendes tag

Sziaztok!

Nemrég vettem egy nvidia geforce 8800 gts (Ddr3 640Mb 320bit) -es videókarit és hát nem mondok gondolom ujdonságot azzal, hogy eléggé melegszik a gyári hűtővel. Kérdésem milyen hűtés javasolnátok a karira.

(#2992) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Gainward Hd4850-hez, twin turbo hűtéssel, de hangosabb mint az ex Chilla hűtőm ac pici ventikkel. Azt vártam attól is halkabb lesz, pedig nekem már az is megfelelt, de nem így történt. Ugyanis kifejezetten zajossá vált a gép. A catalyst control center nem kívánt feltelepülni 1millió próba után sem, ezért egy riva tuner-t tettem fel, abban állítgattam kicsit, de semmi nem történt.
Van valakinek konkrét javaslata hogy mit tegyek? Van 7 ill. 12 voltos csatija a hűtőnek, ér az valamit ha a 7est kötöm be? Halkabbá válik? Vagy más programmal próbálkozzak?

Köszönöm!

Üdv! :R

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#2993) szasanyi válasza GomezGTS (#2992) üzenetére


szasanyi
félisten

Kösd a VGA-ra, az majd vezérli. Úgy lesz a leghalkabb.

(#2994) GomezGTS válasza szasanyi (#2993) üzenetére


GomezGTS
tag

Hali!

Hát két féle csatlakozója van a végén, egyik a molex másik pedig mint anno a floppikon volt, annak nemtom mi a neve. Tehát ezek közül kell válogatnom.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#2995) szasanyi válasza GomezGTS (#2994) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt láthatod azt a kétféle (3 ill. 4 eres) csatlakozót, amelyikből az egyiket kell(ene) a VGA venti-csatlakozóra dugni.

(#2996) GomezGTS válasza szasanyi (#2995) üzenetére


GomezGTS
tag

Hali!

Igen, igen megtaláltam amit mondasz, de nekem ezen a kártyán olyan csati van ami 2pines, és a 3asat nem tudom rákötni sehogyan sem, mert nagyobb az egész csati is. :(
Így 7 volt mellett meg már ott tart a dolog hogy 56 fok vindóz alatt a hőfok.
De 12 volt mellett iszonyat hangos.
Tanácstalan vagyok egyenlőre. :(

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#2997) GomezGTS válasza GomezGTS (#2996) üzenetére


GomezGTS
tag

Nah most bekötöttem a 2 pinre ahogy olvastam itt ph-n valahol, hogy lehúztam a műanyagot a vidkárdról és a pozitív-negatív részét kötöttem a twin turbo csatijának a 2 pinre. Na de így meg se nyikkan a venti... :Y

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#2998) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

8800GTX-re milyen hűtőt ajánlatok, ami jó és viszonylag halk? A gyári elég hangos játék közben.

(#2999) Picturemaker válasza Szergey007 (#2991) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

AC Twin Turbo, kb.7000 Ft.
[link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3000) sklopp válasza GomezGTS (#2997) üzenetére


sklopp
őstag

Nem is fog nyikkanni, amíg el nem éri a megfelelő hőfokot, akkor majd bekapcsol, a venti fordulatot ellenőrizheted pl. a GpuZ progival, %-ban jelzi ki. Ha visszahűtötte a gpu-t bizonyos hőfokra, ismét le fog állni, ez így működik.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.