Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2451) smiti válasza jegenye77 (#2450) üzenetére


smiti
addikt

Majd felszerelés után oszd már meg tapasztalataidat, hogyan alakultak a hőfokok és a gyári hűtővel milyen volt ;)

(#2452) sith7


sith7
nagyúr

Ez ugyanaz a ternék ? :F

árgép

ipon

Mert, ha igen, akkor valahol nincs jól árazva... :U

[ Szerkesztve ]

(#2453) jegenye77 válasza smiti (#2451) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt mondom hogy már fent is van!
A gyári hűtő egy sz..!Nekem a vékonyabb volt gyárilag rajta és crysis-nál 100-fölé ment 60%-os ventinél.Feljebb persze lehetne tekerni a ventit de akkor meg úgy szól hogy a másik szobába is hallani.
Ezt feltettem és 90%-os ventinél sincs hangja!
Én a kártyára kötöttem és RivaTuner-rel állítom.
Kb 20-30 fokkal alacsonyabb a hőmérséklete!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2454) smiti válasza sith7 (#2452) üzenetére


smiti
addikt

az sajna ugyanaz a termék, de lehet érdemes lenne megkérdezni az Iponban,. hogy nem-e véletlen csak elírás az az ár mert ennyiért nagyon durva :(

(#2455) jegenye77 válasza sith7 (#2452) üzenetére


jegenye77
addikt

Úgy nézem ugyanaz.Én ma vettem 7800-ért.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2456) sith7 válasza smiti (#2454) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát majdnem a duplája... :K

(#2457) Chili7


Chili7
őstag

Hali!
Szeretném ASUS EAH4830 videokártyámon lecserélni a ventillátort valami passzív 'fanless' megoldásra. Mit érdemes megvenni, illetve mit lehet felszerelni erre a kártyára? Ezek közül valamelyik?
köszi

(#2458) Vatinius


Vatinius
csendes tag

Üdv! Van egy [9800GTX+] amivel az a gondom hogy k.rva hangos a hűtője. Lehet vmit csinálni hogy ne legyen olyan hangos? Mert ha veszett ügy akkor beruházok egy hűtőre de ahhoz is segítség kellene hogy mien hűtő legyen!

(#2459) icon válasza Vatinius (#2458) üzenetére


icon
senior tag

Hogy mi a hangos hűtő, az relatív... nem hinném, hogy a Zalman hűtés hangosabb lenne, mint a referenciahűtés sugárhajtóműve.

De ha igazán halk hűtést szeretnél rá, akkor szerintem az Arctic Cooling Accelero 9800 Xtreme lehet az egyik jó választásod, a többi csak drágább.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2460) dethroner


dethroner
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Ma vettem egy Accelero S1 Rev2-öt és egy 12 centis ventit a 8800 GTS kártyámra. Holnapra tervezem felszerelést. Ahogy a doboz tartalmát nézem, van benne 8 db alumínium kinézetű kis borda, gondolom ezek mennek félkör alakban a gpu körül, gondolom ezek a ramok. Aztán van hozzá még 4 db kisebb borda. Azok hová kellenek? És egy képen láttam olyat, hogy volt egy nagy egybefüggő borda is még ezeken kívül. Az nekem nincs. Olyat be kell szereznem? Vagy esetleg anélkül is működik?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2461) sklopp válasza Chili7 (#2457) üzenetére


sklopp
őstag

A fanless hűtők használata kerülendő, tekintve hogy a nyári extra melegek esetén még jól szellőző házban is, egy erősebb játék használatakor már nem elég a hűtőhatás, magyarul túlmelegszik a kártya. Inkább egy egy jó hűtésű, csendes ventivel szerelt hűtőt keress. Egyik ilyen az előbb tárgyalt Twin Turbo. Esetleg valamelyik másik az Arctic Cooling kínálatából, mindegyik kiváló minőség, nagyon halk, hosszú életű darab, nagyon kedvező áron.

[ Szerkesztve ]

(#2462) sklopp válasza dethroner (#2460) üzenetére


sklopp
őstag

Ha figyelmesen megnézed a mellékelt szerelési útmutatót, kiderül hová kell. Egyébként a VRM-ekre. Nélkülük ezek túlmelegednek, a kártya hibázni kezd, meg is hibásodhat.

(#2463) dethroner válasza sklopp (#2462) üzenetére


dethroner
veterán

A melegedéstől nem félek, tekintve hogy nagyon sokan itt a fórumon is ilyen ventit használnak hozzá. És a Twin Turbo légszállítása 40CFM, míg az én ventimnek 37 CFM. Ez elég kis különbség, nem hiszem hogy gondot okozhat. Inkább azt áruld el, hogy a VRM-re az a 4 borda kell amit kaptam, vagy az kéne amit nem kaptam? :U Egyébként most olvastam át az útmutatót, de ott nem derült ki semmi, ott csak a ramról, és a fesz szabályozóról írnak.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2464) sklopp válasza dethroner (#2463) üzenetére


sklopp
őstag

A VRM=Voltage Regulation Modul, azaz feszültség szabályozó modul. Ezekre kell az a 4 kapott borda. Ha ezeket nem rakod fel, igencsak kell félned azok melegedésétől, ez független a venti légszállításától, tehát feltétlenül felrakandó.

(#2465) dethroner válasza sklopp (#2464) üzenetére


dethroner
veterán

Értem és köszönöm. Akkor még egy kérdés. A kártya jobb szélén vannak valami FET-ek, ugye? Azokkal mi a helyzet, azt is kell(ene) hűteni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2466) Chili7 válasza sklopp (#2461) üzenetére


Chili7
őstag

Biztos hülye kérdés, de mi történik, ha túlmelegszik a vga chip? Megáll...,tönkremegy... stb?Tudom figyelni pl everestel, hogy mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#2467) riolobo


riolobo
tag

Sziasztok! Nem rég sikerült beszereznem egy scythe musashi-t a powercolor 4870-es karimhoz.Sikerült is túlhúznom a hűtő csavarjait amivel megöltem a kártyát,mármint úgy gondolom ez volt a probléma,elég láma dolog volt részemről de legalább tanultam belőle.Hála az égnek a kártya helyett kaptam egy újat így most újra próbálkozhatok :DD Most viszont úgy döntöttem ,hogy inkább előbb tájékozódok.Szóval a probléma ami a kártya megerőszakolásához vezetett az volt,hogy a vga csavarfuratai lényegesen szélesebbek mint a musashit felfogatók így oldalirányba volt némi játéka a hűtőnek én pedig hülye fejemmel csak húztam,húztam gondoltam majd csak megszorul,hát nem szorult,a végeredményt már említettem.Szóval csak ennyit akarok kérdezni,hogy az említett mozgása a hűtőnek probléma e? A gép helyére kerülése után igazából már nem lesz mozgatva szóval ha rendesen meg van pasztázva és érzéssel oda van húzatva a gpu-hoz nem lehet baj ugye?
A másik dolog,ez kevésbé lényeges: szerintetek érdemes lefeszegetnem a memóriákat hűtő réz lapocskákat,hogy feltegyem a musashi bordáit?Ezelőtt leszedtem őket de nagyon nehezen jöttek le így ettől inkább eltekintenék.Nem volt túlmelegedési probléma a gyári hűtéssel sem meg a musashi ad levegőt a vramoknak bőven szóval gondolom jó az úgy ahogy van.Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#2468) sklopp válasza dethroner (#2465) üzenetére


sklopp
őstag

Ha a csomagban kapott bordákat előírás szerint felrakod, elvileg minden hűtendő hely el van látva.

(#2469) sklopp válasza Chili7 (#2466) üzenetére


sklopp
őstag

Általában és jó esetben hibázni kezd a kártya, képhibák, majd lefagyhat a gép, a kártya nem hibásodik meg. A GPUz programmal jobban követhető a melegedés.

[ Szerkesztve ]

(#2470) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy AC Accelero S1 rev2 passzívan elbírja az Ati Radeon 3870 videokártyámat? Ha igen meddig melegedne? CM Elite 331 ház, elől és hátul 12cm-es ventik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2471) icon válasza riolobo (#2467) üzenetére


icon
senior tag

Scythe musashi-hoz volt szerencsém, amíg kénytelen voltam eladni az előző kártyámmal. :(

Igen, a csavarok átmérőjét nem igazán találták el a fejlesztők.
Egyrészt nézz szét Logout-os blogomban ott bemutattam, hogy mit csináltam az elforgás ellen, másrészt ajánlom a scythe_tulajok_topicját, ott azért adtak ötleteket a rögzítésre. (pl. itt)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2472) icon


icon
senior tag

#2446-ra valaki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2473) dethroner válasza icon (#2472) üzenetére


dethroner
veterán

Hát, fene tudja. Én a helyedben írnék az Artic-nak, és rákérdeznék.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2474) icon válasza dethroner (#2473) üzenetére


icon
senior tag

Írtam, tán válaszra is méltatnak... :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2475) moto87


moto87
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már róla szó de egy 4870-es vga meg accelero s1+ 1db 12cm AC venti összesen hány slotot foglalnak el?

köszi

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#2476) dethroner válasza moto87 (#2475) üzenetére


dethroner
veterán

Asszem hármat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2477) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Tudtam, hogy valami nem stimmel itt. Játszadoztam reggel, közben megnéztem a GPU hőmérsékletet: 80 fok volt. Alapjáratban is 50 fok, az se normális. Ideje lesz hűtés után néznem. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2478) JetiRulez válasza JetiRulez (#2477) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ki is néztem már magamnak egy hűtőt.
Még egy kérdés lenne. Kell a felrakáshoz paszta? Soha nem vettem még ilyet és nem értek hozzá. :B

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2479) moto87 válasza dethroner (#2476) üzenetére


moto87
csendes tag

Akkor az még jó....
Nézegettem képeken, hogy mennyi helyet foglal de nem igazán lehetett pontosan megtudni belőle....vmelyik képen 4 slot helyet foglal vmelyik képen 3 slot-ot! Ezért is kérdeztem meg, hogy nehogy gond legyen a beépítésnél....

köszi

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#2480) grex4


grex4
aktív tag

hali, manapság mennyit ér egy ZM80D-HP + ZM-OP1 ventivel. volt már felszerelve de letisztitott állapotban. hm? köcce

üdv

(#2481) dethroner válasza moto87 (#2479) üzenetére


dethroner
veterán

Hát van ugye egyszer a hűtő 33 mm-es magassága, aztán ha dobsz rá egy ventilátort az plusz 25 mm, meg a kártyád. Nekem is ez a felállás van a gépemben, de nyakam nem tenném rá, hogy hány kártyahelyet vesz el.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2482) sklopp válasza JetiRulez (#2478) üzenetére


sklopp
őstag

Inkább valamelyik Arctic Cooling modellt válasszd. Jobban hűtenek, hangtalanok, minőségi, nagyon jó ár-érték arányú példányok. Külön nem kell hozzájuk paszta.[link]
Kicsit drágább mint az általad kinézett, de kifejezett telitalálat a Twin Turbo, 7000 körül már találhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#2483) JetiRulez válasza sklopp (#2482) üzenetére


JetiRulez
őstag

Szóval mégis kell hozzá paszta. Haverom mondta, hogy nem kell. Egyébként lehetőleg 5000 alatt keresek, szóval még egy ilyen beleférhet, ha szerinted az Arctic jobb. Nekem nincs semmiféle tapasztalatom ilyesmivel.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2484) sklopp válasza JetiRulez (#2483) üzenetére


sklopp
őstag

Amit linkeltél, szintén kiváló hűtő, de lehet hogy határeset a GT-hez, még épp elég a hűtés. Pasztát külön NEM kell venni hozzá, amint a többi Arctic Cooling hűtőhöz sem, a hűtő GPU-hoz illeszkedő talpán gyári pasztázás van, a többi hűtendő részhez (ramok, VRM) a kapott pici hűtőbordák öntapadóak, paszta nélkül kell felrakni a megtisztított felületre.

(#2485) JetiRulez válasza sklopp (#2484) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kösz szépen a segítséget, akkor meg is rendelem az alább linkelt darabot.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2486) sklopp válasza JetiRulez (#2485) üzenetére


sklopp
őstag

Nagyon szivesen, biztosan nem fogsz csalódni, az A.C. hűtői mind kiváló darabok.

(#2487) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy egy AC Accelero Twin Turbo jobban hűt-e, mint egy AC Accelero S1 rev2 12cm-es ventivel?

krypton

(#2488) szasanyi válasza krypton (#2487) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem.

(#2489) krypton válasza szasanyi (#2488) üzenetére


krypton
senior tag

De azon 2db 92mm-es venti van. Nem kellene a kettőnek többet szállítania, mint 1db 120mm-es?

(#2490) krypton válasza krypton (#2489) üzenetére


krypton
senior tag

közben találtam egy tesztet tehét nem szóltam :B

(#2491) krypton válasza krypton (#2489) üzenetére


krypton
senior tag

Ráadásul nem is 92mm-es hanem 80-as. Bocsánat nem néztem eléggé utána.

(#2492) szasanyi válasza krypton (#2491) üzenetére


szasanyi
félisten

Megy ez neked. :D Ettől függetlenül én AC TWIN TURBO-t vettem, és valóban jó is. Igaz, nem VGA-ra kötve, mint ahogy felraktam, mert abban az esetben alig forognak a ventik, nincs elég légáram és nagyon melegek a VRAM bordái. A GPU akkor is 50 fok alatt volt idle, így viszont 43-44 fokos, és jobban hűl a RAM is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2493) moto87 válasza dethroner (#2481) üzenetére


moto87
csendes tag

Megrendeltem az S1+ ventit.
Én is úgy számoltam, hogy el kell hogy férjen!
Köszi szépen!

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#2494) smiti válasza moto87 (#2493) üzenetére


smiti
addikt

Milyen ventit rendeltél rá ?

(#2495) moto87 válasza smiti (#2494) üzenetére


moto87
csendes tag

NOCTUA NF-P12 ventillátort. Sok jót hallottam róla és gondoltam kipróbálom.
Miért kérdezed?

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#2496) smiti válasza moto87 (#2495) üzenetére


smiti
addikt

Nekem is van egy ilyen ventim, de én levettem az S1- ről mert szerintem kevés lett az oda. Neked is jobb lenne szerintem egy ennél erősebb venti, vagy ebből 2 darab :B

(#2497) moto87 válasza smiti (#2496) üzenetére


moto87
csendes tag

Milyen venti van most rajta neked?

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#2498) smiti válasza moto87 (#2497) üzenetére


smiti
addikt

Most átmenetileg 2 db 92mm-es thermaltake mert csak ez volt itthon, de majd egy Scythe S-Flex kerül rá majd ha megérkezik :K

(#2499) dethroner válasza moto87 (#2495) üzenetére


dethroner
veterán

Hát fene tudja, de ha csak a gyári adatokat veszed figyelembe, akkor nem igazán lehet vele nagy gondod, hisz a Noctua leszabályozva is viszi azt a légmennyiséget, amit az én AC ventim visz, és ez is teljesen elég és abszolút hang nélküli. De úgyis a saját tapasztalatod lesz a döntő, ha már megrendelted.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2500) moto87 válasza smiti (#2498) üzenetére


moto87
csendes tag

Kevés lesz oda? A Noctua légszállítása 63-92 m3/óra......ez nem lenne elég neki?
1600rpm-es S-flex-et vettél?

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.