Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2601) BigG.(nnnnn) válasza jobbman (#2600) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

Üdv!

adott egy Sapphire 4850 de a gyári hűtő le lett cserélve egy SC Twin turbora, a gari ettől még él? Megvan a gyári hűtő is, de én már így vettem

(#2602) Gerisz válasza BigG.(nnnnn) (#2601) üzenetére


Gerisz
addikt

Él a gyári hűtővel, persze. Nézd meg, hogy a gyártó ragasztott-e le csavart mert ha igen azt is pótolni kell gar előtt

(#2603) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
X1600XT-re kéne egy új hűtő. A házban csak egy hátsó venti van, a tápon külső venti viszont a ház oldala elég lukas. 3-4k-ért mit ajánlotok?
AC S2 elvinné passzívan?

"Csak úgy mondom"

(#2604) szasanyi válasza Csapi007 (#2603) üzenetére


szasanyi
félisten

Valószínüleg, de mivel a ház szellőzése közel sem mondható ideálisnak, jól befűtene. És egyértelműen az L2Pro -t ajánlom! Az ára 3.5k körül mozog, ami széleskörű kompatibilitása és hűtési teljesítménye alapján jó! :K

(#2605) Tomi_Sci válasza Gerisz (#2602) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Egy gyári ragacsplombát hogy lehet pótolni?
Amugy papíron elveszik a gari, az egy dolog hogy eredeti hűtővel küldi az ember vissza... Nem?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2606) Gerisz válasza Tomi_Sci (#2605) üzenetére


Gerisz
addikt

Lehet pótolni én is pótoltam már egy fórumtárs segítségével, és sikeresen le is garizott, úgy lett a 8600-ból 4850 :)

(#2607) Yutani


Yutani
nagyúr

Adott egy Gigabyte 3870 GDDR3 Zalman kártya. A hűtőt folyamatosan 100%-on hajtja, nincs szabályozás. Kíváncsi lennék, hogy a Zalman VF700ALCU hűtő, vagy egy AC Accelero L1 a halkabb full fordulaton? Valakinek van ilyen tapasztalata?

#tarcsad

(#2608) sklopp válasza Yutani (#2607) üzenetére


sklopp
őstag

A Zalman valószínüleg, az AC-k közül bármelyik biztosan sokkal halkabb.

(#2609) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Egy AC Accelero S2 megbírkózna a HD4750-el (esetleg a 4770-el) passzívan jó házszellőzés mellett vagy esetleg a turbo module-l megspékelve? Nem tudom mennyire forrófejűek ezek a 40nm-es kártyák vagy kb. mely korábbi vga-kal vannak egy szinten hőmérsékletben. Az S1-ról tudom, h X1950-ig jó a hűtése.
Viszont az S1 nem megy rá a 4770-re. Az S2 viszont keskenyebb, az lehet jó lenne rá. A 4750-re meg szerintem simán rámegy mindkettő. De elsősoban S2-ben gondolkozok, mert az férne be a most tervben lévő házba.

(#2610) Tomi_Sci válasza UdVi86 (#2609) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem nyugodt lehetsz, ha nincs turbulencia (pl. 2 12es ventitől), akkor megírkózik vele :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2611) sklopp válasza UdVi86 (#2609) üzenetére


sklopp
őstag

Az S2 valószinüleg elég passzívan, feltéve hogy valóban kellő huzat van a házban. Én személy szerint nem vagyok híve a passzív hűtésnek, inkább Turbo modullal javasolnám. Viszont ha így elfér, esetleg alternatívaként javasolnám a jól bevált Twin Turbo-t, garantáltan jó választás árban, hangban, hűtőhatásban.

(#2612) UdVi86 válasza sklopp (#2611) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Köszi a választ!

Na ennek örülök. A ház szellőzés kb. úgy lesz, mint a lian li v351-ben, egy kis módosítással, ugyanis átkerül a táp a videókari fölé, mint itt. Tehát videókari előtt egy 800-as s-flex fújja a bordákra, a táp pedig szívja le róluk. Csendes gép a cél, tehát inkább a passzívnál maradnék, hang(talanság)ban biztosan ő viszi a pálmát. Majd megpróbálom úgy áttervezni a házat, h az S1 is beférjen, de a fő méreteken már nem akarok változtatni. 350mm lesz a mélysége a háznak, amiból lejön egy 100+10-15mm benyúlás egy 3,5-es vinyótartó miatt. Kompromisszumok árán megoldható, de inkább a plusz vinyótartó, mint az S1, ha az S2-vel is elérem a célom.

Tomi_Sci: Neked is köszi

(#2613) GW_Rayne


GW_Rayne
csendes tag

Sziasztok,
Hővezető ragasztót szeretnék venni hűtőbordák VGA karira (memóriák pl.) ragasztásához. Hol lehet ilyet kapni,mi a termék neve,mibe kerül,stb.
Előre is köszi a segítséget/ötleteket.

(#2614) Daffni2 válasza GW_Rayne (#2613) üzenetére


Daffni2
addikt

[link]

"Aki ad,az nyer"

(#2615) sklopp válasza Daffni2 (#2614) üzenetére


sklopp
őstag

Ehhez hasonló kétoldalas ragasztót tekercsben szinte fillérekért, legalábbis párszáz Ft-ért lehet venni barkács áruházakban, OBI, Praktiker stb., aztán lehet tetszés szerinti méretre szabni belőle. Egyébként ilyen célra legjobb vékony, filmszerű kétoldalast venni a jobb hőátadás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2616) Daffni2 válasza sklopp (#2615) üzenetére


Daffni2
addikt

Ehhez hasonló kétoldalas ragasztót tekercsben szinte fillérekért

Jó a fogalmazás, csak hasonló de nem arra a célra való.
Sem a hőátadó képessége sem a hőmérséklet tűrő képessége nem megfelelő.

Nehogy már pár száz forinton múljon a dolog.

A topikban is kárognak egyesek, pedig 1200 Ft postával együtt és jó néhány VGA-ra való ram bordára kijön belőle.
Kifejezetten hővezető, és az elektromos vezetőképessége ami gyakorlatilag nem mérhető,teszi alkalmassá a feladatra.Erre gyártják.

Az általad említettek meg külömböző tárgyak rögzítésére vannak.

Én biztos nem kockáztatnám a VGA-t 3-400 Forint spórolás miatt.

"Aki ad,az nyer"

(#2617) Gerisz válasza GW_Rayne (#2613) üzenetére


Gerisz
addikt

[link] Hővezető fólia (keress rá)

[ Szerkesztve ]

(#2618) Tubica


Tubica
senior tag

sziasztok, a segítségeteket kérném.
Van egy Nvidia geforce 7600Gt passzív hűtéssel. Csak a borda semmi nélkül 70C-fok minimum terhelés nélkül windows-ba.
Tettem rá egy ventilátort, és így most windows-ba 49-52 fok között van, terhelésnél ( grid ) maximum 75 C-fok. Szerintetek akkor ez így most jó ? mert a progija szerint 130C-foknál van a mag teljesítménycsökkentése. Köszi a válaszokat.
Üdv. Tibi

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#2619) szasanyi válasza Tubica (#2618) üzenetére


szasanyi
félisten

Én kicsit sokallom a ventivel módosult hőfokokat is... de ha nincs gond vele, akkor nincs gond. :)

(#2620) Tubica válasza szasanyi (#2619) üzenetére


Tubica
senior tag

nemtom hogy számít e ez valamit, de ma kentem újra ezüstös pasztával.

bocs a privát miat :D

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#2621) szasanyi válasza Tubica (#2620) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi gond. Azt láttam meg hamarabb, így arra válaszoltam.

(#2622) sklopp válasza Daffni2 (#2616) üzenetére


sklopp
őstag

Az általam említett tekercsben kapható kétoldalas fóliák között bizony kaphatók kifejezetten hőálló, jó hőátadó képességű példányok, csak megfelelőt kell választani. Az elektromos vezetőképesség egy ramra feltapasztandó borda esetében parasztvakítás, lévén műanyag felület, a borda pedig semmivel nem érintkezik, ergo nincs miről vezetni feszültséget és hová. Ennek a paraméternek tehát nincs semmi jelentősége a felhasználó szempontjából. A lényeg, pár száz Ft-ért kapható megfelelő minőségű kétoldalas fólia 5-6 cm széles, több méteres hosszban, ebből évekig gazdálkodhat a felhasználó, postaköltség nélkül, ellentétben a hirdetésben említettel. A költségeket mindenki kiszámolhatja.

(#2623) Daffni2 válasza sklopp (#2622) üzenetére


Daffni2
addikt

Az általam említett tekercsben kapható kétoldalas fóliák között bizony kaphatók kifejezetten hőálló, jó hőátadó képességű példányok, csak megfelelőt kell választani.

Melyek azok?

Az átlag felhasználó honnan tudja melyiket vegye le a polcról?

"Aki ad,az nyer"

(#2624) 4850 oc válasza Daffni2 (#2623) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Sziasztok.Nekem van 2db 4850 oc 1gb a gépemben.Kb 60 fokon megy eröltetés közben.Az lenne a kérdésem hogy az mennyire gáz neki mert a házamban van lcd kijelző és mindig besipol amikor el éri a 60 fokot.Gondolom figyelmeztet hogy magas a hőfok.Szerintetek csak kössem le rolla a hőfok kijelzést.Amugy inkognito házam van elől hátul zalltman ventivel 12cm es ek.A karimon is zalltman hűtő van.A válaszotokat köszönöm.

(#2625) lsc válasza 4850 oc (#2624) üzenetére


lsc
nagyúr

A 60 fok egyáltalán nem sok terhelésnél, a kijelző "sípoláshatárát" nem lehet állítani ?

Az élet kegyetlen .

(#2626) 4850 oc válasza lsc (#2625) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Azt nem tudom hogy lehet e állítani.Csak idegesít a mikor sipol.Gondoltam hogy a 60 fok az nem sok,Köszönöm válaszod!üdv

(#2627) sklopp válasza Daffni2 (#2623) üzenetére


sklopp
őstag

Általában a főbb tulajdonságok felvannak tüntetve a csomagoláson.

(#2628) Daffni2 válasza 4850 oc (#2624) üzenetére


Daffni2
addikt

Nézd meg a leírásában, hogyan lehet állítani a riasztási határértéket.
Valószínűleg lehet.
Ha nem akkor azt,hogy miként lehet elhalgattatni.

A 60 fok az szuper, terhelés alatt.

"Aki ad,az nyer"

(#2629) 4850 oc válasza Daffni2 (#2628) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Nem találok hozzá semmit.Egyszerüen nem tudom kikapcsolni.passz

(#2630) Daffni2 válasza 4850 oc (#2629) üzenetére


Daffni2
addikt

Nézz be a kijelző mögé, valószínűleg a panelen van egy kis jumper amit le kell húzni és akkor nincs hang.

Nincs meg a ház "kezelési" útmutatója?

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#2631) 4850 oc válasza Daffni2 (#2630) üzenetére


4850 oc
aktív tag

A házhoz csak 1 darab papír volt amin a csak a helyek meg a paraméterek voltak.Lehet hogy buta vagyok de van a kijelzőn egy égő és az mindig villog fölötte van ki irva hogy power.Meg van egy álló henger az is villog afölé meg a hdd van irva.Mit jelentenek?Azt tudom hogy hogy mit jelent a power meg a hdd.Csak az égő meg a henger meg miért villognak???????????

(#2632) Zsubi


Zsubi
őstag

Hali srácok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy 1Gb-os HD4870-re milyen hűtőt érdemes venni ami hűvösre tudja rakni rendesen :F :R

(#2633) szasanyi válasza Zsubi (#2632) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt egy teszt: HD 4870 + Scythe Musashi. Ez elég jó. Kicsit gyengébb, és olcsóbb megoldás: Accelero TwinTurbo + HD4870

(#2634) Zsubi válasza szasanyi (#2633) üzenetére


Zsubi
őstag

Megmondom őszintén Scythe Musashi felé hajlók :B
Nem tudom melyik hűti jobban a VRM-et :F
A gpu-t mindkettő elég jól lehűti csak a vrm-től félek egy kicsit :U

(#2635) szasanyi válasza Zsubi (#2634) üzenetére


szasanyi
félisten

Kicsit a Mushasi jobb... tényleg nincs nagy különbség. Ha nem számít, hogy 7k vagy 10k, vedd a Musashit. ;)

(#2636) Zsubi válasza szasanyi (#2635) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerintem az lesz hamarosan :K :R

(#2637) czanga


czanga
őstag

Üdv mindenki. Esetleg ha valaki tudja hol, illetve kinél lehetne itt PH-n (bazár pl) AC Accelero s1 rev2-t venni, esetleg Accelero twi turbo-t jó áron, garival, az dobjon nekem egy privit.
Apropo:
Sapphire 4830-am van egy CM 690-es házban. Úgy gondoltam az AC hűtő a kátyán venti mentesen menne, és a házon lehetne esetleg pár db AC venti, de ez még távolabbi kérdés, mivel nem tudom pontosan mi lenne a jó, de a lényeg hogy halkítani kéne a gépen. Proci egy e5200, és egy Freezer 7 pro van rajta. A táp egy chieftec, de azt gondolom a legnagyobb zajforrás a sapphire gyári hűtője lehet.
Remélem tudtok pár tanácsot adni mit kéne cserélni/csinálni. Természetesen olvastam a topicot, de minden helyzet más ezért kérdezek.

(#2638) sklopp válasza czanga (#2637) üzenetére


sklopp
őstag

Vegyél A.C. Twin Turbo-t, újat. Hangtalan, kiválóan hűt. Ne sajnálj pár Ft-al többet kiadni, megéri.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2639) czanga válasza sklopp (#2638) üzenetére


czanga
őstag

Köszi, de inkább a sima accelero s1 rev2 kell nekem. Viszont arra a kérdésre még mindíg nem tudom a választ, hogy kinél lehet venni PH-n, mert alig lehet kapni boltokban itt-ott.

(#2640) czanga válasza czanga (#2637) üzenetére


czanga
őstag

abban segítsetek, hogy passzívan elvinne egy accelero s1 rev2 egy ati 4830-at? CM 690-es házam van, ami jó tágas. Nagyon max 1-2 házhűtő venti lenne a házban még.

(#2641) phq


phq
csendes tag

Érdeklődnék, hogy milyen léghűtővel tudnám lenyugtatni a 4770em magas tuning esetén, mert így 1.3 volton és 980/1150en befigyel a 110 fok :DDD . Nem terveztem víz kiépítését ezért örülnék egy kis infonak. Előre is köszönöm.

When it's after 2 AM just go to sleep.

(#2642) szasanyi válasza phq (#2641) üzenetére


szasanyi
félisten

Scythe Musashi elég lenne.

(#2643) phq válasza szasanyi (#2642) üzenetére


phq
csendes tag

hűti ez a ramokat rendesen?

EDIT: Ez tuti rámegy a 4770re? Nem láttam a kompatibilitási listában és a kari alapból kisebb mint egy 4850.

[ Szerkesztve ]

When it's after 2 AM just go to sleep.

(#2644) szasanyi válasza phq (#2643) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen. Valóban nincs benne, de a megjegyzésben szereplő kivételek között sem. Nagy kompatibilitása miatt sztem van olyan lyuktávolság a felfogatásán, ami jó lesz. De ha megméred a kártyádon, ellenőrizheted a vásárláskor, hogy tuti legyen. ;)

(#2645) sklopp válasza czanga (#2640) üzenetére


sklopp
őstag

Hogy passzivan elvinné, sok dologtól függ. Elsősorban a házban meglevő légáramlástól, a futtatandó programtól stb. Egy erősebb gépigényű játék esetén már kérdéses hogy normál hőfokon tudja-e tartani a GPU-t. Emiatt írtam korábbi ajánlatomban a Twin Turbo-t. Miért pont itt a PH-n akarsz vásárolni? Az Árgépen is bőven talalász ajánlatokat. De ha ragaszkodsz a PH-hoz, akkor tegyél fel aprót a megfelelő rovatban.

[ Szerkesztve ]

(#2646) czanga válasza sklopp (#2645) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm már megoldottam közben.

(#2647) Drek_


Drek_
csendes tag

Hali,

Egy Gainware 8800GTSem van 512mb rammal és elgondolkoztam hogy teszek rá valami értelmesebb hűtést a gyárinál. Melyiket ajánlanátok ezek közül ? (vagy ugy egyebkent :) )

VGA Accelero Twin Turbo
VGA Cooler Cooll Viva Pro SE
VGA 2x80mm GFX Chila
Gigabyte Cooler VGA V-Power

(#2648) szasanyi válasza Drek_ (#2647) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyértelműen az Accelero TwinTurbo.

(#2649) Savanya


Savanya
addikt

ATI HD4890 -re milyen jó hűtőt javasoltok ??

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2650) szasanyi válasza Savanya (#2649) üzenetére


szasanyi
félisten

[link] szvsz jó a HD4890 kártyára is, mind kompatibilitás, mind hűtési teljesítmény alapján.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.