Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) riolobo válasza smiti (#2250) üzenetére


riolobo
tag

Az s1-et,már így is kérdezgette mit kérek szülinapomra. Márpedig ennek a kártyának a gyári hűtése botrányosan hangos úgyhogy azt hiszem el van döntve a kérdés(:

(#2252) smiti válasza riolobo (#2251) üzenetére


smiti
addikt

Hidd el nem fogod megbánni, csak a ventit kell jól megválasztani :K

(#2253) cil101


cil101
tag

:R 8800 GT-re mit ajánlotok? A.C. twin turbo? A VF-700 nem bírja ami rajta van. :Y

(#2254) smiti válasza cil101 (#2253) üzenetére


smiti
addikt

Jó a twin turbo, vagy esetleg még az AC S1 rev.2-t nézd még meg :K

(#2255) Supr@ válasza L4R$()n (#2244) üzenetére


Supr@
senior tag

ez az én hülyeségem, mert az fekete, és tetszik, azért akarom azt használni, a gyárit hozzá:)
na meg nem tudom van e olyan hosszú sli híd, a nem merevből, mivel így is az alsó és felső pcie csatiba mennek a vga-k, így is elég messze vannak egymástól, van közöttük még 3 slot, és a 4.-ben van a 2. vga.

[ Szerkesztve ]

(#2256) celf


celf
őstag

passziv vga-hutore fujatni kell vagy elszivni levegot 12-es ventikkel ?

(#2257) smiti válasza celf (#2256) üzenetére


smiti
addikt

Én szerintem fújatni , én próbáltam már így is meg úgy is de fújatva mindíg jobbnak tűnt :K

(#2258) celf válasza smiti (#2257) üzenetére


celf
őstag

ertM. thx. :)

(#2259) Vertigo18 válasza celf (#2258) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Van olyan, hogy accelero S1 rev1??? Mert nem találok sehol rá csak utalásokat...

És ha van, akkor mi a különbség a rev1, és a rev2 között???

Előre is köszönöm!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2260) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, időközben megtaláltam az S1-et is, de csak felfogatásbeli különbségeket észlelek... Valaki?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2261) smiti válasza Vertigo18 (#2259) üzenetére


smiti
addikt

A kettő között nem sok különbség van, a rev.2 nél megváltoztatták a felfogatást, itt meg tudod nézni a sima S1-t: [link] a hivatalosd oldalon pedig megnézheted a rev.2-t :K és a felfogatás változtatásával bővült a kompatibilitási lista ;)

[ Szerkesztve ]

(#2262) Vertigo18 válasza smiti (#2261) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én találtam egy ilyet is, ezért kérdezem, hogy vajon jó-e 4850-re az S1 rev1?

Mondjuk a linkedben van egy-két érdekes mondat: The Accelero S1 is 17 mm wider than the Accelero S1. :C

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2263) smiti válasza Vertigo18 (#2262) üzenetére


smiti
addikt

Ez alapján nem jó rá, de olvasd át te is a listát hátha csak nem láttam benne a 4850-t :B

(#2264) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
4770-eseken milyenek a hűtők? a 3850-esemet cserélném le esetleg, amin most egy ac s1 rev2 van. miért nem megy az rá a 4770-ra? kisebb a gpu, más távolságban vannak a csavarok? Illetve melyik az a hűtő, ami halkan és hűvősen tartja a 4770-est? ac L2-t láttam csak kicsinek tűnik. meg arra nem lehet 12-es noctuát tenni

(#2265) Vertigo18 válasza smiti (#2263) üzenetére


Vertigo18
addikt

És erről mi a véleményed?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2266) smiti válasza Vertigo18 (#2265) üzenetére


smiti
addikt

Ha arra gondolsz, hogy itt azt írják hogy jó a 4850-re akkor nem tudom :N Igazság szerint én a gyári honlapnak jobban hiszek. De valószínű az lenne a legjobb ha a 4850 topikjában kérdeznéd meg használ-e valaki ilyet ?

(#2267) Vertigo18 válasza smiti (#2266) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igaz, köszi a tippet...

Egyébként mérés alapján jó rá...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2268) riolobo


riolobo
tag

Sziasztok! Készülök beszerezni egy ac accelero s1-et. Érdekelne,hogy szerintetek melyik jobb megoldás a kettő közül(egy 4870-re lenne):
-megveszem hozzá a turbo modult
-netán ráteszek egy 12 ,esetleg egy 14 centis rendszerhűtő ventillátort
Árba kb ugyanott vagyok mivel egy normálisabb venti is kb annyi mint a turbo modul.A fő szempont persze az ,hogy melyik hatékonyabb.Ugyanakkor az se elhanyagolható,hogy a kártyám gyári hűtését azért akarom lecserélni mert szörnyen hangos,ettől eltekintve roppant hatékony.Akinek van turbo modulja elárulhatná mennyire hangosan teszi a dolgát az a két kis ventillátor.Előre is kösz.

(#2269) vergilx


vergilx
őstag

Sziasztok!
Holnap érkezik meg a porszívó Sapphire hd4870 em,és melyik lenne rá a legjobb léghűtés?
Én az s1 et nézegettem sünikkel 12 centisekkel,a twin turbot,meg a musashit.

(#2270) varsam válasza vergilx (#2269) üzenetére


varsam
őstag

Meg is válaszoltad a saját kérdésed :D
Ezek közül azt vedd, ami a legjobban tetszik és a pénztárcád engedi.

(#2268) riolobo: Ahogy másoktól olvastam, a turbo modul is teljesen jó és hangtalan. Én speciel egy 12 centis ventit raktam rá, aminek szintén nincs hangja. Neked is azt mondom, hogy azt vedd, amelyik jobban tetszik (olyan ventit veszel amilyet akarsz, ilyen-olyan színű, ledes, nem ledes stb...) Két db 12 centissel viszont mát tuti nagyobb hatásfokot tudsz elérni, mint a turbo modullal, igaz nagyobb is

[ Szerkesztve ]

(#2271) smiti válasza Vertigo18 (#2267) üzenetére


smiti
addikt

Nincs mit :B A mérésekkel cxsak azért kell vigyázni, mert nem csak a furat távolságok számítanak, még vigyázni kell rá, nehogy valami kondi vagy más alkatrész útban legyen a hőcsöveknek ;)

(#2272) sklopp válasza vergilx (#2269) üzenetére


sklopp
őstag

Mellesleg a Twin Turbo mellett szól, hogy komplett, nem kell + venti keresésével és felrakásával görcsölni, úgy jó ahogy van. Hűtőhatás kitünő, hang semmi, könnyen szerelhető, minden kellék a dobozban, ár sem vészes, élettartam várhatóan a kiváló ventik miatt végtelen.

(#2273) szasanyi


szasanyi
félisten

XFX GTS250 gyári hűtését tervezem lecserélni. Accelero TWIN TURBO hűtőt néztem ki egyrészt a jellemzői, másrészt amiatt, hogy csatlakoztatható a kártyára (4 eres kábel, lapos csatival), hogy a hőfokfüggő szabályozás megmaradjon, illetve csak egy picit kerül többe mint szeretném. :D
Használja vki ilyen módon ezt a hűtőt? Esetleg lenne-e - a fenti szempontoknak megfelelő - másik alkalmas hűtőtípus?

(#2274) Calibos


Calibos
addikt

Sziasztok!
Van olyan paszta amivel rögzíteni lehet ezeket [Vga_ramcooler] mert ami öntapadó rajta van nem sokat ér, magától leesnek?!

(#2275) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Van nekem egy ATI HD 4550 passzív verzió és tűzforró a szentem mindig...
http://www.sapphiretech.com/images/product/gallery/0188/188_20090120_2969.jpg
Egy Cooler Master CoolViva Z1 rámenne-e 2500 jó vételnek tűnik, de ha ajánlotok jobbat hasonló árban megköszönöm! :R

(#2276) szasanyi válasza Calibos (#2274) üzenetére


szasanyi
félisten

3M gyártmányú, kétoldalas hővezető ragasztóval. Ne kérdezd hol kapható mert nem tudom, de tuti van.

(#2277) vergilx válasza GIJoe (#2275) üzenetére


vergilx
őstag

raksz a 4550 hűtésére egy ventillátort :R

(#2278) GIJoe válasza vergilx (#2277) üzenetére


GIJoe
addikt

Épp ezt akarom elkerülni, mivel egy db venti sincs a gépben...

(#2279) BPFeri válasza Calibos (#2274) üzenetére


BPFeri
senior tag

"kétoldalas hővezető " :DD itt a PH!-n is árulnak ilyet !!! :R

....

(#2280) szasanyi válasza Calibos (#2274) üzenetére


szasanyi
félisten

Találtam itt, nézd meg.

(#2281) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv all!

Sapphire 4830 Dual Slotos karit elvisz egy s1 passzívba?
Ugyan ennél a karinál a gyári hűtést mivel lehet szabályozni? Mert irdatlan hangos, de közbe bőven mehetne lassabban is.

A válaszokat előre is köszi. :R

(#2282) szasanyi válasza Brumi˘ (#2281) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, de számíts rá, hogy idle 70 fok, load 95 fok lehet a GPU. :U Esetleg a TR HR-03 Plus tartaná hűvösebben passzívba is, de baromi drága.

(#2283) Brumi˘ válasza szasanyi (#2282) üzenetére


Brumi˘
addikt

Akkor halk ventis s1 lesz. Köszi a gyors választ. :R

(#2284) szasanyi válasza Brumi˘ (#2283) üzenetére


szasanyi
félisten

Szten nem olyan jó megoldás, és nem is költséghatékonyabb - ha ventit is veszel hozzá - mint az Accelero TWIN TURBO. Tökéletes megoldás, egyben van így nem kell barkácsolni, és sztem kissé hatékonyabb is.
Sőt, ha van megfelelő csatlakozó a VGA-don az is kezeli.

(#2285) Calibos válasza szasanyi (#2280) üzenetére


Calibos
addikt

Köszi, megpróbáljuk mert az egyik süni magától leeseik.

(#2286) smiti válasza Calibos (#2285) üzenetére


smiti
addikt

Nekem is mindíg lepotyogott 1 db, de raktam rá egy pici hővezető pasztát és azóta nem esik le ;)

(#2287) Ndruu válasza GIJoe (#2278) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egy Zalman szendvics vagy a kicsit talán jobb Aerocool Videomagic VM-101 jó alternatívák lehetnek.

batmab kollégánál mindkettő beszerezhető.

Ezek gyakorlatilag minden kártyára felszerelhetőek, mert a lyuktávolságuk állítható, nem úgy mint a mai hűtőknél. AC Acc S2-n is fix a furat és szerintem a Coolviva-n is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2288) vergilx


vergilx
őstag

Gyerekek,mindenki azt zúgta eddig nekem,milyen forró meg hangos a 4870.
játék alatt is kb 70fokos,hangját nem is hallom

(#2289) Calibos válasza vergilx (#2288) üzenetére


Calibos
addikt

és az nem sok? :)

(#2290) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok van egy ABIT IC7-es alaplapom rajta van egy 3 csatlakozós hűtőventillátor, ami elromlott, lehet videókártya hűtővel helyettesíteni a ventit? Ha igen akkor számít, hogy milyen feszültségű vagy ez szabvány? Köszi a választ!

(#2291) szasanyi válasza Calibos (#2289) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kevés... de ha 60 fok közelébe lenne tartva, úgy a venti a TU-104 hajtómű hangját közelítené. :D

(#2292) Calibos válasza jahatpersze (#2290) üzenetére


Calibos
addikt

Gondolom a ventilátor szart be, veszel egy újat és azt szereled rá a bordára. Nézd hogy 3tűs csatija legyen. Ezt a videokártya dolgot nem értem :U

(#2293) jahatpersze válasza Calibos (#2292) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Akkor a venti feszültségét nem kell nézni, bármelyik jó bele ami 3 csatlakozós?

(#2294) Calibos válasza jahatpersze (#2293) üzenetére


Calibos
addikt

Nem tudom hogy bordán 7cm vagy 8cm ventilátor volt de ugyanakkorát vegyél hogy rá tud szerelni! A feszültséggel meg ne foglalkozz.

(#2295) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Eladó Hr 09. 4870 VRM-jén volt. Egész kellemesen lehűtötte. Ha valakit érdekel szóljon.

(#2296) Vertigo18 válasza R1200GS (#2295) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, kiderült, jó az Accelero S1 "rev1" a 4850-hez, tökéletesen felmegy rá...

Csak olyan szar a sünik ragasztója, hogy automatikusan lepotyog legalább a fele, így vagy veszek én is valami normálisabb kétoldalú ragasztót, vagy kipróbálom a hőpasztás trükköt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2297) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!

Segitségeteket kérném. Zalman VF1000 hütöhöz kellenne nekem lefogató csavar, ugyanis az egyik beletört az anyába.

Esetleg tudjátok hol tudok ilyet beszerezni? Segitségeteket elöre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2298) smiti válasza Vertigo18 (#2296) üzenetére


smiti
addikt

Próbáld meg nyugodtan a pasztát nekem az bevált. :K Amúgy meg nincs vesztenivalód igaz? de ha jobban belegondolsz, a procihűtőt is hogy fogja a paszta amikor venni akarnád lefele :B

(#2299) Calibos válasza Vertigo18 (#2296) üzenetére


Calibos
addikt

Én is ezzel szívtam, vettem pluszba süniket ami ugye olcsó helyen is 2.000Ft, accelero gyár süniken kívül volt még 2 csomag sünim és hiába cserélgettem még így is lepotyog 1db.

(#2300) Vertigo18 válasza Calibos (#2299) üzenetére


Vertigo18
addikt

Végigfut a hátamon a hideg, amikor játék közben egyszer csak hallok egy halk csörrenést, ahogy a memóriáról leesett a borda, és ráakadt az accelerora.

Az egyetlen egy baj, hogy az egyik vízszintesen elhelyezett ramra (a legalsóra) egy kicsit elcsúsztatva kell tenni a bordát, mert amikor felteszem az accelerot, akkor megnyomja a réz cső a bordát, és az is azonnal lepottyan...

Megpróbálom a pasztát, tényleg nem veszíthetek...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.