Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) takix1


takix1
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy problémám,[link]. Tud valaki segíteni?

Üdc. takix

(#2302) zuchy válasza Vertigo18 (#2300) üzenetére


zuchy
őstag

Én máma fújtam ki a port a gépemből, nekem is AC S1 van fent, 8800GT-n, és amikor odafújtam a kártyára leestek a PWM-re ragasztott ramsünik. Először azt hittem egy nagy porcica jött ki, de nem. Eredetileg volt a PWM-n egy borda, de amikor fel akartam tenni a hűtőt, amikor még egy éve vettem, akkor nem fért el tőle, felfeküdt, nem volt akkor még bátorságom megcsinálni. Most ahogy lejöttek a sünik, fogtam és visszatettem az eredeti PWM-hűtőt, belefűztem az AC bordái közé.
Azért elég vicces, hogy nem tudnak normálisan tapadó süniket adni... :N

Ja a ramokon meg volt eredetileg egy alu lemez, azt nem bántottam, meg jól merevíti a karit. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2303) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Sürgős segítség kellene. GTX 280-at pasztázom éppen újra, de csak ezüstpaszta van itthon.
GPU körül sikerült összekennem ilyen kis pici fém szerű akármiket. De nem ám a sapka körül, a sapka alatt!!! Vhogy nekem mikor szétszedtem, akkor a sapka rajta maradt a réz bordán (azt nem is kentem újra, lévén tocsog a kenőcstől), viszont alatta botrányosan kevés anyag volt a sapka és a gpu magja között. Ide került az ezüst pasztám. :W
Vhogy így néz ki a dolog, ezen még van külön egy sapka, azon vannak feltűntetve a gpu paraméterei, szal sztem az gyárilag is rá volt ragasztva... (meg látszik rajta a ragasztó nyoma - a képen a fehér keretes részen) NEkem lejött. A gpu maga, meg mintha le lenne polírozva, szal biztos, h a sapka az gyári. Na szóval a képen láthatóak ilyen kis fém pöckök a chip körül, oda sikerült kennem ezüst pasztát. :C

És nem tudom leszedni róluk maradéktalanul, se fültisztítóval, de ronggyal.

SEGÍTSÉG, KÉRLEK!!

Ez veszélyes? Hogy tudom lekaparni róla?

(#2304) Teasüti


Teasüti
nagyúr

up! :(

(#2305) Teasüti válasza Teasüti (#2304) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Titan ttg-s104-el követtem el... El merjem indítani a gépet??

up!

(#2306) Daffni2 válasza Teasüti (#2303) üzenetére


Daffni2
addikt

nem látom hogy néz ki, mert nincs kép a linken.

"Aki ad,az nyer"

(#2307) szasanyi válasza Calibos (#2299) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem értem... nem ugyanolyan lenne a csomagban? :U Én Accelero TWIN TURBO-t vettem, és tettem rá az XFX GTS250-re. A VRAMokat körömlakk lemosóval (fültisztístó pálcikák segítségével) zsírmentesre lemostam, és száradás után tökéletesen ráragadtak az alu bordák. És persze a hűtő nagyon jó lett, a VGA vezérli hőfok függvényében.

(#2308) Teasüti válasza Daffni2 (#2306) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na, végül életet leheltem bele. Megy. :K
Itt az első kép a gpu-ról. Látom a képen is össze van kenve, csak az nem ezüst.

Nem értem miért nem jön be direkt linkelve a képet.

(#2309) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Újrapasztázva már nem megy fel 112°C-ig akár (fánkot 112-nél lőttem le korábban, de itt még növekvő tendenciát mutatott a grafikon). Most xtreme burning opcióval is 105°C környékén stagnál. De még tocsogó pasztával is fél perc alatt felfut 100 fölé "hideg" bordáról indulva. Terheletlenül 60 körül van auto fordulatszabályzással. Levegője van, annyit szív amennyit nem szégyell. Hőátadás jó, mert ahogy fent van 100 fölött, úgy a hűtő külső felülete is forró lesz.

Most tulajdonképpen képtelen ellátni a feladatát a referencia hűtő?!?! :W
Vagy mi a kivert f@sz van itt? :O

(#2310) sklopp válasza Teasüti (#2309) üzenetére


sklopp
őstag

Ha jól tetted fel a hűtőt, és a ház is jól szellőzik, ezesetben meg is válaszoltad a kérdést. Ezek szerint gyenge a hűtő teljesítménye. A 105 C fok enyhén szólva is nagyon magas.

[ Szerkesztve ]

(#2311) smiti válasza Teasüti (#2309) üzenetére


smiti
addikt

Én meg aggódom az én hőmérsékleteim miatt:

(#2312) Teasüti válasza sklopp (#2310) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ilyenkor mit lehet tenni? Nézem ahogy megsül, és visszaküldöm gariba, h elégtelen a gyári hűtés? :DDD

(#2313) Teasüti válasza smiti (#2311) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem 100%-os venti mellett is 50 felett van az üresjárat. :C

(#2314) smiti válasza Teasüti (#2312) üzenetére


smiti
addikt

Lehet keresned kellene egy megfelelő hűtőt rá. De én szerintem ez nem teljesen normális én lehet visszavinném, hogy nézzék meg !

Nekem egyébként úgy vannak ezek a hőfokok, hogy az összes ventim minimumra vannak szabályozva hogy minél csendesebb legyen :K

[ Szerkesztve ]

(#2315) szasanyi válasza smiti (#2311) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez teljesen jó.

(#2316) smiti válasza szasanyi (#2315) üzenetére


smiti
addikt

Még ezt akarom majd egy picit lentebb tornázni 2 db Noctua 120 mm-es ventivel :B

(#2317) szasanyi válasza smiti (#2316) üzenetére


szasanyi
félisten

Az igen! A kérdés az, szükséges-e venni 2 olyan ventit...? Most milyen hűtő van a kártyán?

(#2318) riolobo


riolobo
tag

Sziasztok! Keresgéltem lehetséges hűtési alternatívákat a 4870-es karimra.Eddig úgy gondoltam ,hogy accelero s1 lesz a turbo modullal együtt(még nem is vetettem el a dolgot),viszont találtam egy másik dolgot ami árban kb ugyanott van.Ez egy coolink hűtő: [link]
Nem tudom ez márka mennyire számít jónak,a hűtő így ránézésre nem rossz(nézzétek meg a képeket,specifikációkat),a két viszonylag nagy ventillátor bizalomgerjesztő azért.Az s1 a turbomodullal kb ugyanennyi mint ez így magában szóval árban tökmindegy.Az s1 hőleadó felülete talán valamivel nagyobb lehet így ránézésre de igazából élőben még egyikhez se volt szerencsém.Bárki véleményét szivesen elolvasom((:

ui.: és azt ne mondjátok,hogy inkább vegyek accelero twin turbot mer annyit nem akarok rászánni:D

(#2319) Daert válasza riolobo (#2318) üzenetére


Daert
őstag

EZT olvasd el,szerintem a GFX Chilla kevés lesz rá
Inkább talán AC Twin Turbó vagy S1 rev2+ AC 12cm-es venti (akár PWM-es)
Vagy drágábban Thermalright és Scythe gyártóktól kell nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#2320) smiti válasza szasanyi (#2317) üzenetére


smiti
addikt

Jelenleg csak a ládikám alján talált 2 db Thermaltake 92 mm-es venti + AC Accelero S1 van rajta, de előzőleg 2 120-as Revoltec volt rajta azokkal 38 fokos volt a GPU :B

(#2321) szasanyi válasza riolobo (#2318) üzenetére


szasanyi
félisten

A HD4870 igen melegedős fajta, arra nem lesz elég akármi! Nézd meg ezeket a teszteket: Accelero TWIN TURBO - 7k, és Scythe Musashi - 11k. Mind2 HD4850 kártyán volt tesztelve, aminél a te HD4870 kártyád jobban melegszik.
Az Accelero TWIN TURBO 7k. Ha ennyit nem tudsz/akarsz rászánni, hagyd az egészet, mert ami ez alatt van árban, azzal semmit sem érsz. Az Accelero S1 + venti meg már megint több, és barkácsolhatsz is...

(#2322) syC


syC
addikt

Üdv Nektek!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Volna egy PNY Quadro fx540-es vga [link] , aminek a gyári hűtését le kellene cserélni valami másra. Elnézve a kártyát, nem fogyaszthat sokat, ezért gondolkodtam azon is , hogy valami passzív megoldást találok rá. Valójában nem találtam egyetlen hűtést sem rá, ezért kérem a Ti segítségeteket. :R

Ötlet?

(#2323) szasanyi válasza syC (#2322) üzenetére


szasanyi
félisten

A kártya mérete és a közeli kondik miatt én ezt javaslom. Valszeg jó is rá, mert a kompatibilitása a kiegészítők miatt nagyon jó. Nekem jó tapasztalataim voltak ezzel a hűtővel egy túlhajtott Radeon 9600-on. :)

(#2324) sklopp válasza Teasüti (#2312) üzenetére


sklopp
őstag

A gari az egyik lehetőség, mivel ez így nem normális állapot. A másik, ha a kártyával egyébként meg vagy elégedve és hajlandó vagy még költeni rá, kicseréled a hűtőt. Ebben az esetben az Arctic Cooling hűtői között érdemes keresni egy neked megfelelőt, minőségben, árban és hűtőhatásban szerintem a legkedvezőbbek, ráadásul nagyon csendesek.

(#2325) syC válasza szasanyi (#2323) üzenetére


syC
addikt

És pl Accelero s1 rev2 nem menne rá? Mert a cél a passzív hűtés lenne :U

(#2326) szasanyi válasza syC (#2325) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet... de ez 2.5k körül van, ami arányos a kártya értékével. Többek között ezért nem 6k körüli hűtőt javasoltam.

(#2327) syC válasza szasanyi (#2326) üzenetére


syC
addikt

Értem. Akkor jobb lenne ha, vagy vennék egy 3k -s passzív vgát, vagy az általad javasolt titán coolert. Van a zalmannak az nb47-típusú bordája. Az kevés lenne rá passzívan?

(#2328) riolobo válasza szasanyi (#2321) üzenetére


riolobo
tag

Én 12 k-ért láttam twin turbot de igazából egy helyen néztem utána.Köszi a tippeket.Csak kiváncsi voltam erről a coolinkról mik a vélemények,számítottam rá ,hogy le fogtok beszélni róla(:

(#2329) riolobo


riolobo
tag

Eccsém,a twinturbo tényleg csak 6500-7000,igazából abból indultam ki ,hogy ipon-on állt egész jó árban vannak a dolgok de úgy tűnik erre ez nem vonatkozik,ott 12 k((: Azt hiszem akkor ez lesz,csak nem az ipontól(: A musashi ránézére brutális,gondlom a teljesítménye is az,de azér az drágább kicsit(:

[ Szerkesztve ]

(#2330) szasanyi válasza riolobo (#2329) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kicsit drágább, hanem 1.5x annyiba kerül! Alig van különbség hűtési teljesítményben. A Musashi alacsony venti fordulat mellett kicsit jobban hűt (nagyobb átmérőjű lapátok miatt), magas ~2000 f/min esetén szinte eltűnik az a kevés különbség is.
Musashim nem volt, de az Accelero TWIN TURBO-nak szinte semmi hangja sincs. Én PWM módban használom, VGA-ra csatlakoztatva, ami korrekt módon szabályozza hőfok függvényében.

(#2331) szasanyi válasza syC (#2327) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem értem... VGA-t vagy hűtőt akarsz cserélni?

(#2332) syC válasza szasanyi (#2331) üzenetére


syC
addikt

Elsősorban hűtőt , és szeretném passzívvá tenni, ha megoldható.

(#2333) szasanyi válasza syC (#2332) üzenetére


szasanyi
félisten

Passzolom. Nem vagyok híve a passzív hűtésnek, mert a hő a házban nagyon fűt. Esetleg az Accelero L2Pro hűtője? 5v mellett extra halk, és a kártyádra kiváló. Óriási kompatibilitással rendelkezi, később is jó lehet. Itt egy teszt részlet HD4850 kártyával, ami azért eléggé melegszik:

(#2334) syC válasza szasanyi (#2333) üzenetére


syC
addikt

Hmm. Szerintem erre a kártyára elég lenne passzív borda is. Ha megnézed a kártyát, ramok abszolúte nincsenek hűtve és ami a gpu-n van brutális extreme hűtő, azért minden jóindulattal is viccesnek mondható. Egy furattávot kellene csekkolni és megnézni hogy egy S1 jólenne-e rá. Végülis tény hogy 2x annyiba kerül mint a kártya, de az is fontos hogy a user (akinek kell) ne érezze azt hogy az annó 70k-s vgáját el kelljen dobnia :)

(#2335) riolobo


riolobo
tag

Na végül addig-addig filóztam rajt,hogy csak megrendeltem a Scythe Musashit :)) 11,5 K, remélem beválik((:

(#2336) szasanyi válasza syC (#2334) üzenetére


szasanyi
félisten

Te tudod. Az Accelero S1 2x annyiba kerül mint az L2Pro, aminek a kompatibilitása is jobb.
Ha esetleg találnál döglött MSI 7950GT 512MB Silent hűtőt, olcsón... ilyen egyik oldalról:

ilyen másik oldalról:

Hozzáteszem: a 7950-re passzív módban kevés! A kártyám 70 fokig melegedett zárt házban, idle. Na ezért nem szeretem én a passzív hűtéseket.

(#2337) szasanyi válasza riolobo (#2335) üzenetére


szasanyi
félisten

Biztosan jó lesz... csak nem annyival, amennyivel többe került az Accelero TWIN TURBO hűtőnél. Na de a te pénzed, a te döntésed. :)

(#2338) syC válasza szasanyi (#2336) üzenetére


syC
addikt

Azért a 7950 lényegesebben többet zabál mint az fx540. Ezen extra tápcsati sincsen. Megelégszik a pci-e foglalat adta ménküvel. Reménykedek. Nézegettem neten az fx540-est, de sehol sem találtam furattávra vonatkozó információt :( Lehet egyszerűbb lenne lekapnom a bitang hűtőt és lemérnem :)

(#2339) riolobo válasza szasanyi (#2337) üzenetére


riolobo
tag

Még szerencse,hogy családom finanszírozza szülinapom alkalmából :))

(#2340) szasanyi válasza syC (#2338) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem is sokkal egyszerűbb ha megméred. Aztán rögvest tudod mi rakható fel rá, és mi nem.

(#2341) Teasüti válasza sklopp (#2324) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha kpaisgálom. És ha nem vagyok elégedett? :DDD Csinál bizarr dolgokat a képemmel a kari. Lsd gtx260/280 topik. Itt és itt.

(#2342) syC válasza Teasüti (#2341) üzenetére


syC
addikt

Az nagy baj, gariztasd le, ha nem piszkáltad meg, akkor bátran küldd vissza.

(#2343) Pero


Pero
senior tag

hali

volna nekem egy ilyen VGA-m és kéne rá vmi csendes jó hűtés, sajna vizesblokk nincs hozzá.
eddig S1re gondoltam bár most elgondolkodtam egy twin turbo-n is.
Ti mit ajánlanátok?
Előre is kösz

(#2344) szasanyi válasza Pero (#2343) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyen kártyád van pontosan? A link általánosan csak a Sapphire oldalt jelenít meg, konkrét kártya nélkül.

(#2345) syC válasza szasanyi (#2344) üzenetére


syC
addikt

Sapphire HD 4830 dual slot

(#2346) Pero válasza szasanyi (#2344) üzenetére


Pero
senior tag

nálam jó a link
de ime egy kép
csak az enyém HDMI-s
mivel fordított elrendezésű ezért nem létezik rá blokk,

(#2347) szasanyi válasza Pero (#2346) üzenetére


szasanyi
félisten

Te is ragaszkodsz a passzív hűtőhöz? Csak mert az S1 kevés lesz sztem. Esetleg egy Thermalright HR-03 Rev. A lenne az, ami elviszi gond nélkül:

(#2348) Pero válasza szasanyi (#2347) üzenetére


Pero
senior tag

nem ragaszkodom a passzívhoz, S1 is kapott volna legalább 1 ventit.
igazából csendet szeretnék, és h ne forrjon fel a kártya, ill lehetőleg ne kerüljön 1 vagyonba.

(#2349) szasanyi válasza Pero (#2348) üzenetére


szasanyi
félisten

Accelero TWIN TURBO - 7k. Én sem véletlenül ezt vettem. Ennél nem tudok halkabb és hatékonyabb aktív hűtést, csak jóval többért. És az is csak hatékonyabb lehet, halkabb nem. De ez is sokkal jobb, ha nem VGA vezérli, hanem direkt módon - a hozzá adott átalakítóval - közvetlenül 7V (szinte hangtalan, és jól hűt) vagy 12V (nem hangos még ekkor sem, bár ennek megítélése elég nagy szórást mutat) amikor nagyon jól hűt. Tesztek szerint a Musashival kábé azonos hűtési teljesítménye van ~2000 f/min környékén, ami meg már min. 11-12k. ;)

(#2350) Daffni2 válasza szasanyi (#2349) üzenetére


Daffni2
addikt

A Thermalright HR-03 teljesítményben, gyakorlatilag felülmúlja bármelyik jelenleg kapható hűtőt.
A hangja, nos az gyakorlatilag "nincs" nálam egy 12 centis Scythe Slip Stream van rajta.

Hangtalan, brutális hűtési teljesítmény.

"Aki ad,az nyer"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.