Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) sklopp válasza birozoli7800 (#2200) üzenetére


sklopp
őstag

Szerintem A.C. Twin Turbo-t, ha egyben akarsz jó bordát és ventit, amit probléma mentesen felszerelhetsz.

(#2202) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Van egy 4850 és rajta egy AC S1 rev2. A 12-es ventit szívóra vagy fújóra tegyem az obijektumra? :)

(#2203) varsam válasza syC (#2202) üzenetére


varsam
őstag

Fújó!
Nekem is így van, 55fok a max a 3870-esen, nagyon király! :C

[ Szerkesztve ]

(#2204) birozoli7800 válasza sklopp (#2201) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Én sokallom érte azt a pénzt. :(

Olcsóbbat nem tud valaki ajánlani? Vagy megoldható lenne a régi bordára venni egy új ventit?

[ Szerkesztve ]

(#2205) syC válasza varsam (#2203) üzenetére


syC
addikt

Köszi! És van olyan aki szív? :B

(#2206) varsam válasza syC (#2205) üzenetére


varsam
őstag

Próbáld ki mindkét módon és nézd meg, hogy melyik tartja alacsonyabb hőmérsékleten.

(#2204) birozoli7800: Tudnál képet mutatni a kártyáról, hogy milyen hűtő van rajta? Mekkora venti, stb..?
Én most vettem a hűtőm a vga-ra (Arctic Cooling Accelero S1 rev2), vagy 2 hetet rágtam rajta magam, mert sokalltam a pénzt, de csak egyszer kell megvenni és megérte sztem, és később is jó lesz akár egy nagyobb kártyára is.
De ha nem akarsz rá költeni sokat, akkor nézz szét az apróhirdetések között, és keress vmit, ami jó a kártyádra, vagy nézz hasonló venti után a boltokban.

(#2207) syC válasza varsam (#2206) üzenetére


syC
addikt

Még nincs nálam, csak kíváncsi vagyok :)

(#2208) birozoli7800 válasza varsam (#2206) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Itt van a vga képe. És 5 Cm-es a venti.

[ Szerkesztve ]

(#2209) varsam válasza birozoli7800 (#2208) üzenetére


varsam
őstag

Egy tipp:
Vedd ki a ventit, szedd le azt az arany színű burkolatot, és tegyél rá egy kicsit nagyobb, mondjuk egy 8-9 centis ventit, ami szinte beteríti az egész bordát.
Ezt vagy kábelkötözővel tudod felrögzíteni, de talán még a csavarok is befognának a bordák közé.

(#2210) birozoli7800 válasza varsam (#2209) üzenetére


birozoli7800
senior tag

És így nem fog túlmelegedni a cucc? :DDD

Sry a sok hülye kérdésért de ebben elég gyenge vagyok! :)

(#2211) smiti válasza syC (#2202) üzenetére


smiti
addikt

Akár 2 darab is ráfér, így alacsony fordulaton is hűvösen tartja: [link]

(#2212) varsam válasza birozoli7800 (#2210) üzenetére


varsam
őstag

Hát ez jó kérdés, ez a ventitől függ, h mekkora a légszállítása. Viszont arra figyelj, ha esetleg veszel ventit, hogy a sima házventiket nem tudod rádugni a vga-n lévő venti csatlakozóra, mert az másfajta.
Nézz körül az aprók közt, biztos találsz vmi hűtőt, ami jó neked.

(#2213) syC válasza smiti (#2211) üzenetére


syC
addikt

És passzívan megfől?

(#2214) smiti válasza syC (#2213) üzenetére


smiti
addikt

Attól függ hogy milyen a házad szellőzése, de szerintem minimum 1db venti kellene rá még ha csak éppen mozgatja a levegőt :K

(#2215) Gerisz válasza smiti (#2214) üzenetére


Gerisz
addikt

ez a háza

[ Szerkesztve ]

(#2216) varsam válasza Gerisz (#2215) üzenetére


varsam
őstag

CM 690-be pár ventivel már valszeg elmegy passzívan is.
Egyébként pont ez a ház? Akkor minek S1, ha ott a víz? :D

(#2217) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Az a kérdésem hogy a video karimnak (adatlapomon) tehelve a 65C az nem sok egy kicsit? eredeti hűtővel és hangos! IDLe pedig 52C!!!!!! Nem kéne vennem rá egy hűtőt?

(#2218) Gerisz válasza kkrisi (#2217) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem sok!
Ha hangos nak találod akkor cseréld le, de a ref karikhoz képest kevés is. (nekem volt 100°C körül gyári hűtővel)

(#2219) syC válasza varsam (#2216) üzenetére


syC
addikt

Mert csak a procin lesz víz :) Átvariálom :U

(#2220) rasotamas


rasotamas
veterán

Hello!
Van nekem egy Zalman ZM80D-HP elfekvőben, kihalt belőle a 9800-as radeon, az lenne a kérdésem, hogy képes lenne-e hidegen tartani a 3850-es Atimat, rámenni rámenne ahogy nézegettem, csak nem tudom elég hőt képes-e elvezetni. Mivel a gépem egy G4-es Mac házban van pont a bővítőkártyák felett van egy 12cm-es ventillátor az alaplappal párhuzamosan, az minimum másfélszer annyit biztos tud mint az OPT-1 venti.
Előre is kösz a segítséget!!!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2221) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Hi mindenkinek!

Nah sikerült feltennem egy 8 cm-es hűtőt a giga 4670-em gyári bordájára. 5 perc szőrös fánk után 75 fokos volt a gpu. Ez még elfogadható?

(#2222) varsam válasza birozoli7800 (#2221) üzenetére


varsam
őstag

Igen, az úgy már jó.

(#2223) birozoli7800 válasza varsam (#2222) üzenetére


birozoli7800
senior tag

köszi!

Egyébként meddig lehet terhelni a gpu-t mennyi a max hőmérséklet ami még nem árt neki?

(#2224) Lamellus


Lamellus
tag

Sziasztok,

a Radeon 4890-en ezeket a sárgával jelölt részeket kell hűteni a GPU-n kívűl?

(#2225) Ndruu válasza birozoli7800 (#2223) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

100°C fölött nem túl egészséges, 90°C talán még belefér, mint maximum. A gyári passzív hűtésű kártyák gyakran érik el a 90-95°C-ot és mivel bírják, annyira nem árthat nekik. Az élettartam biztos nem hosszabbodik ezáltal, de az a 75°C még egészen jónak tűnik.

A leszabályozott gyári hűtésű 3850 kb. ennyire kúszott fel anno. Mióta passzívan van egy S1-gyel, azóta nem volt 57°C-nál melegebb terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2226) birozoli7800 válasza Ndruu (#2225) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :R

(#2227) lala42 válasza Lamellus (#2224) üzenetére


lala42
őstag

Azokat kell még csak! Igen kell. :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2228) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok!
HD 2400Pro-ra rámegy a Zalman ZM80C-HP? ha igen elég neki?

a friend in need is a friend indeed

(#2229) Huntty


Huntty
csendes tag

Hi all!

SAPPHIRE HD4850 1GB GDDR3 Lite <-- erre a karira milyen elsősorban olcsó hűtést ajánlotok(gyárin kívül persze :D)? Hang nem számít.

Szerk: a 4850nek meg a 4870nek ugyan olyan a hűtés csatlakozója? Szal ami hűtés rámegy a 4850re az rámegy a 4870re is?

[ Szerkesztve ]

"Greed is good"- Gordon Gekko

(#2230) sklopp válasza Huntty (#2229) üzenetére


sklopp
őstag

A.C. Twin Turbo kiváló hűtés. Bár hang nálad nem számít, teljesen halk.[link]

(#2231) sirzollee


sirzollee
tag

Hali all!Most láttam egy egész pofás vga hűtőt: Akasa VORTEXX Neo .Kíváncsi lennék van e valakinek-mennyibe kerül,hol lehet venni.Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#2232) sirzollee


sirzollee
tag

Csak itt találtam róla árat.Nem rossz :DDD

(#2233) sklopp válasza sirzollee (#2232) üzenetére


sklopp
őstag

Nem rossz. A Twin Turbo viszont sokkal jobb. És olcsóbb.

(#2234) sirzollee válasza sklopp (#2233) üzenetére


sirzollee
tag

Hmm csilli-villi ez is :K

(#2235) Supr@


Supr@
senior tag

sziasztok!
segítséget szeretnék kérni. egy (egész pntosan 2:D) xfx 9800gt xxx-en szeretném lecserélni a hűtést. találtam sok jó hűtőt rá, csak a legtöbb akkora, és olyan az elhelyezése, h az sli csatit nem tudnám használni vele. szóval olyan vga hűtőt ajánljatok nekem, amivel az sli csati is használható marad, és halkan teszi a dolgát a hűtő. ja és ne legyen ledes, max zöld leddel;)

(#2236) sklopp válasza Supr@ (#2235) üzenetére


sklopp
őstag

[link] Nézd meg ezt, kiváló hűtő.

(#2237) G4ng3r válasza Supr@ (#2235) üzenetére


G4ng3r
tag

Ha nem gáz, hogy 3 kártyahelyet teljesen elfoglal vele a kártyád (szóval közvetlenül nem fér be vele 2 vga egymás mellé csak ha a középső kimaradni), akkor az előbb linkelt twin turbo (vagy esetleg AC Accelero S1) jó lenne, pár csavarral állitható hogy mennyire lógjon ki a vga szélétől, úgyhogy az sli kábelbe sem akad bele: kép
Az Accelero S1 már kicsit szélesebb úgyhogy kilóg a kártya szélétől, de attól még ezt is használják páran SLI-s rendszernél: kép róla

(#2238) Supr@ válasza G4ng3r (#2237) üzenetére


Supr@
senior tag

csak az a gáz, h nekem merev az sli hidam. az h 3helyet elfoglal az aszem nem gond, xfx 780i lapba megy, és abban a felső és alsó slotba kell rakni a 2-es sli-hez a karikat, tehát középen van hely
de asszem megtaláltam mi lesz, arctic cooling accelero L2 pro, egész jónak tánik, méretileg.

s1 és twin turbo nem jó, haveronak s1-e bvan, és az nem férne el rendesen:( még ezen az akasa ventin gondolkodtam, csak ne világítana kéken:)

(#2239) G4ng3r válasza Supr@ (#2238) üzenetére


G4ng3r
tag

Nemtom, én a twin turbo-t már próbáltam sliben és amikor teljesen betoltam a hűtőt (kb 1cm-t módosítható a helyzete, az előbb linkelt 1.képen látható a twin turbo alja, azzal a pár csavarral lehet állítani ami a maggal érintkező felület oldalánál van), akkor simán rá lehetett tenni az sli kábelt (ugyancsak olyanfajtát ami a 2 szélső helyen lévő kártyákhoz jó.)

[ Szerkesztve ]

(#2240) Supr@ válasza G4ng3r (#2239) üzenetére


Supr@
senior tag

neked a 9600gt-n túl lóg a hűtő a kártyán? tehát mennyire lóg ki? merev sli hidat rálehetne kötni?

(#2241) G4ng3r válasza Supr@ (#2240) üzenetére


G4ng3r
tag

Gyári állapotban kb 1cm-re, de pont annyira tudtam betolni, hogy ne lógjon ki. Éppen csak hozzáért a kábel a hűtő műanyag ventikeretének a széléhez.
Én ilyen kábelt használtam: link
Szerintem jó esély van rá, hogy rá lehetne tenni a merev sli hídat is, bár ha tutira akarsz menni, akkor még körül kellene nézni valahol...

[ Szerkesztve ]

(#2242) Supr@ válasza G4ng3r (#2241) üzenetére


Supr@
senior tag

ja hát igen, én a merev hidat akarom használni:(
na mind1, még azért nézegetek, bármilyen tippet örömmel veszek, ja és a hűtő maradjon 10k alatt azért:)

(#2243) Tomi_Sci válasza Huntty (#2229) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem kompatibilis a kettő, a csatiról nem tudok nyilatkozni (gondolom egyforma) de mivel más a nyák ezért nem ott vannak felvevő felületek ahol a melegedő részek.

Jó hűtésnek Accelero S1 rev. 2; Illetve Thermalright HR-03 GT (olcsóság igénye miatt kilőve).
Ha még jobb teljesitmenyt akarsz elérni akkor az S1el és 1 v. 2 120mmes ventivel megpakolt kártyát alátámasztod (én speciel egy pci takaro lemezzel oldottam meg) mert akkor nem görbül a kari 2,3 mm-t ennelfogva tök vizszintesen erintkezik aminek ugy kell lennie :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2244) L4R$()n válasza Supr@ (#2242) üzenetére


L4R$()n
tag

Miért ragaszkodsz a merev hídhoz? :F

(#2245) riolobo


riolobo
tag

Sziasztok! A minap vásároltam egy powercolor hd 4870est 1 gb fedélzeti memóriával és eléggé megrökönyödve tapasztaltam,hogy kriminális a kártya hangereje.Rivatunerrel levettem a ventit 25%-ra amivel szintén stabil de még így is hangos kissé.Szóval már tuti,hogy lecserélem a hűtőt.Csupa jókat halottam az AC Accelero s1-eséről és az ára is elfogadható. Érdekelne,hogy hatékonyan képes e hűteni egy ilyen kártyát. Hivatalos honlap szerint jó 4870re. A másik dolog,hogy menyire lényeges hozzá megvenni azt a kis aranyos ventillátorocskát? Arra gondoltam,hogy valahogy ráteszek egy 12 centis rendszerhűtőt. Az úgy frankó? Gondolom ventillátor azért egy ilyen kártyánál mindenképp kell,bár elég jól szellőzik a házam.

[ Szerkesztve ]

(#2246) smiti válasza riolobo (#2245) üzenetére


smiti
addikt

Nagyon jó választás az S1, de erre mindenképpen tegyél egy vagy 2 db 120 , vagy egy 140 mm-es ventit, jobb a békesség :K

(#2247) riolobo válasza smiti (#2246) üzenetére


riolobo
tag

Köszönöm a gyors választ.Tehát akkor tegyük fel ,hogy rendszerhűtő ventivel oldom meg a kérdést.Milyen módszerrel tudom a felfogatni a hűtőre? Mondjuk ha jól meggondolom egy jó renszerhűtő se feltétlen olcsóbb mint a turbo modul.Kérdés,hogy a turbomodul mennyire hangos?

[ Szerkesztve ]

(#2248) smiti válasza riolobo (#2247) üzenetére


smiti
addikt

A turbo modulról nekem nincs sajnos saját tapasztalatom, de mintha itt azt írták volna, hogy nem rossz. Nekem 2 db 120-as venti van ráfogatva gyorskötözővel és így néz ki :

(#2249) riolobo válasza smiti (#2248) üzenetére


riolobo
tag

Aham! Szuper.Én is megkisérlek egy hasonlót.Asszem tudom mit kérek csajomtól szülinapomra((:Úgyis csak pár nap van addig:D

[ Szerkesztve ]

(#2250) smiti válasza riolobo (#2249) üzenetére


smiti
addikt

Ilyen szép piros ledes ventit? Vagy az S1-t? Én is a feleségemtől kaptam, csak az enyém egy AC 9800 extreme-nek indult :B

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.